Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

to co to jednak prawdA?:( ze im nowsze te plyty tym gorsze?

No na to wygląda, ale przeciez powinno być odwrotnie , powinni wypuszczać co raz to lepsze wersje :P , a tu jakoś na odwrót :evil: . Chociarz ja z moim Soltekiem jeszcze nie skończyłem, czekam na nowy zasilacz :twisted: P.S. Swietne motto ma Soltek swoją drogą "The Soul of Technology" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co to jednak prawdA?:( ze im nowsze te plyty tym gorsze?

No na to wygląda, ale przeciez powinno być odwrotnie , powinni wypuszczać co raz to lepsze wersje :P , a tu jakoś na odwrót :evil: . Chociarz ja z moim Soltekiem jeszcze nie skończyłem, czekam na nowy zasilacz :twisted: P.S. Swietne motto ma Soltek swoją drogą "The Soul of Technology" :D

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boj nic,porostu nowe revki sa bardziej upierdliwe,ale z odrobina wiedzy mozna je okielznac  :D

_Vip_ Fajnie by było :D , tylko ciekawe czy da się wycisnąć po przez samą kombinacje napieć ewentualnie biosów. Zoobaczymy czy da się tak jak mówię, czekam na nowy zasilacz Chiefteca 420 Watt i popróboje każda kombinacje napieć jka nic nie da to wgram inny bios i znowu z napięciami, i zdam relacje czy trzeba ingerować fizycznie w nowe wersje tych Solteków.

 

Tak przy okazji to podaje moją dokładną konfiguracje:

Soltek SL - 75FRN2-L , ver E4, BIOS D1.6L

Zasiłka No Name 400 watt (czekam na Chieftec 420 Watt)

AMD AthlonXP 2500+, cooler boxowy na standardowych ustawieniach po kilku godz. pracy w windowsie średnia temp to ok 46-48 stopni (czekam na TT Volcano 12 Extreme :twisted:

RAM TwinMOS 512MB DDR 400, cl 2.5/3/3/8 (zamontowany w środkowym slocie)

Grafika Leadtek WinFast A250 UltraTD GeForce4 Ti 4600 128MB DDR TV OUT (standardowo 2 wentylatory na karcie)

HDD SAMSUNG SP1614N (160 GB, 8MB cache, 7200 RPM, Ultra-ATA/133), WDC Caviar WD1200JB-00DUA0 (120GB, 8MB cache, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

DVD-ROM TOSHIBA DVD-ROM SD-M1612 (16x/48x DVD-ROM)

CD-RW PLEXTOR CD-R PX-W1210A (12x/10x/32x CD-RW

FDD SAMSUNG 1,44

Dźwięk Creative SoundBlaster Audigy2

Modem LG 56K

Głośniki Cambridge SoundWorks MegaWorks 550 THX 5.1

Obudowa MidiTower Codegn (wentylator od góry, i z boku), do tego jedna zimna katoda w środku, plus przedni front obudowy podświetlany - już nie bo się przepaliło chyba od tych eksperymentow z napipeciami)

Monitor LG F700b 17 cali

Klawiatura ART Silent

Mysz Logitech optyczna zwykła na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mam w raczkach obie rev naraz i postanowilem sobie porownac co sie zmienilo... oprocz widocznego na pierwszy rzut oka radiatora na NB troche inny uklad kondensatorow wokol gniazd zasilania oraz inne polozenie gniazka 'P4'. czyli cos namieszali z zasilaniem jak mi sie zdaje. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujacy problem : jakis czas temu zlozylem kompa kolezance na tej plycie i wlozylem do tego kompa swojego procka , wykrecilem w 95% stabilne 2368 przy napieciu 1,6V na kuleze za 40zl i zasilaczu codegen 400W, teraz kupilem sobie taka sama a tu zonk , tylko 2130 i nic wiecej . co jest grane ? zasilacz mam fortrona 300W napiecia wszystkie lekko zawyzone a reszta kompa to prawie to samo co tam . jestem szczeze nie zadowolony ztego zakupu , tylko jeszcze nie wiem czy to zasilacz czy moze trafilem na kiepski egzemplaz plyty(jesli to mozliwe). prosze o jakies wsparcie duchowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos na tej plycie zaintalowana 1 kosc pamieci : DDR 256MB PC-400 TwinMos CL 2.5 ?? Jak sie sprawuje??

 

i druga sprawa.... w biosie jest opcja AGP Frequency... krecicie tylko pamiec i zegar karty czy tez w biosie za pomoca tej opcji?? Moze ktos mi ja blizej wytlumaczyc... Wiem tylko tyle, ze jest to magistrala AGP ?? 

 

Dzieki

ja mam jedna kosc ale nie twina , tylko value 400 cl2.5 idą mi na 203 przy cl2. a co do agp frekuency to jak zwiekszylem do 68 to mi wydajnosc spadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to beznadzieja , za duzo osobom juz  ta plyta zle chodzi; pewnie jak dojdzie to dolacze do nieszczesliwych posiadaczy tej plyty;

Niekoniecznie, a moze trafisz na dobra wersje np. D :D , ale nie wszystko stracone jeszcze nie skończyłem kombinować bo czekam na nową zasiłke i nową chłodnicę :twisted: , jest jeszcze sporo kombinacji... z pomocą forum napewno uda się puścic te najnowsze wersje "E" przynajmniej na 11 x 200 czyli Athlon3200+ stbilnie :D . Nie jestesmy sami, są jeszcze doświadczeni uzytkownicy, mnóstwo "speców" jest na forum :twisted: , napewno nie zostaną obojętni, mam nadzieje... :D Juz niedlugo zaczne kombinowac dalej i od razu dam znać jak to wygląda u mnie, cierpliwości, a międzyczasie może jakieś inny user soltekow na E, coś wykombinuje, zoabczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikujcie tak :D ...... kazdego FRN2 revE3/E4 mozna zmusic spokojnie do fsb200 bo to przeca standard,trzeba uwazac na pamieci i wiedziec co gdzie i jak poustawiac :wink:

 

....co nie zmienia faktu ze lepiej poszukac rev.D i se smignac na 233,240 i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte rev.E bios 1.4L. Procek axp1700+ ustawilem na 10.5x200, ale pamiec 512mb 333MHz Samsung, dziala jako 166MHz i nie wiem jak ustawic to synchronicznie, bo w biosie mam tylko ustawienie pamieci by spd (166) i auto. Prosze o pomoc szczegolnie kolege _Vip_'a ktory widze ma pojecie w temacie tych biosow. Czy da rade zrobic to bez ryzykownej zmiany biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, a moze trafisz na dobra wersje np. D  ....

przepraszam , ale gdzie znajde informacje czy moja jest plyta d czy e czy jeszcze inna i o co tu chodzi . P.S . moja plyta sie zepsula po tym jak po wyskoczeniu informacji "nie odlaczac zasilania ani nie robic resetu" , zrobilem reset. teraz mam pretekst do jej wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam , ale gdzie znajde informacje czy moja jest plyta d czy e czy jeszcze inna i o co tu chodzi . P.S . moja plyta sie zepsula po tym jak po wyskoczeniu informacji "nie odlaczac zasilania ani nie robic resetu" , zrobilem reset. teraz mam pretekst do jej wymiany.

jezeli masz aktywne chlodzenie na NB to masz wersje D, jesli pasywne wersje E. Zreszta powinna byc naklejka z rev. na ostatnim slocie PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem który opisywałem dotyczył wersji D. Ma ktoś pomysły co jest nie tak? Swoją drogą, którego biosa polecacie i czy jest jakieś pewne źródło skąd go zassać (4 power user). Jak narazie trafiłem na kilka stron gdzie biosy były jakoś dziwnie oznaczone. na tyle dziwnie że wolę tego nie ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko poweim ze moj swietej pamieci rev.D gorzej sie krecil od obecnego rev.E3 :P :P tak wiec to wszystko zalezy od tego jak sie trafi jak widac na rev.E tez mozna sobie poszalec hyhyhyhyh :)

 

a tak btw. _Vip_ ponawiam moje pytanie do ciebie co do moda Vdimm gdzie go najde ???????????

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to beznadzieja , za duzo osobom juz  ta plyta zle chodzi; pewnie jak dojdzie to dolacze do nieszczesliwych posiadaczy tej plyty;

Niekoniecznie, a moze trafisz na dobra wersje np. D :D , ale nie wszystko stracone jeszcze nie skończyłem kombinować bo czekam na nową zasiłke i nową chłodnicę :twisted: , jest jeszcze sporo kombinacji... z pomocą forum napewno uda się puścic te najnowsze wersje "E" przynajmniej na 11 x 200 czyli Athlon3200+ stbilnie :D . Nie jestesmy sami, są jeszcze doświadczeni uzytkownicy, mnóstwo "speców" jest na forum :twisted: , napewno nie zostaną obojętni, mam nadzieje... :D Juz niedlugo zaczne kombinowac dalej i od razu dam znać jak to wygląda u mnie, cierpliwości, a międzyczasie może jakieś inny user soltekow na E, coś wykombinuje, zoabczymy....

Doszla E4 ; jutro testy mam 1.7+ Jiuhb nie pamietam z ktorego tygodnia=] niestety 1.6v jeszcze ( kupowalem wczesnie) i magiczne Seiteci 333mhz ktore chodz duzo duzo wyzej. zyczcie mi szczescia:D

ale jak wycisne chociaz te 12.5x166 to bede zadowolony bo poprzednio mialem K7s5a ^_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak.....

 

Dołączona grafika

 

"The VR being a 5k or 10k trimpot.

The resistance between pin 12 and ground right now is 185 Ohm's

 

I've got my wires soldered onto the pin 12 and ground, I just need a trimmer now"

 

trzeba do Berkuta zagadac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I believe the trimpod is dead. Did you try to confirm that it still can adjust the resistance? I would go for a 50k just to be sure. I am using a 100k! for the vcore mode."

 

IMO wystarczy tam wlutowac zwykly potencjometr 50k,ale pojawia sie problem....nie ma jak sprawdzic napiecie na memorki :evil: ,ani progsami ani w biosie :evil: :evil: :evil: ,trzeba bedzie pokombinowac,ja jakos nie potrzebuje tego moda,ale moze sie kiedys przyda :D

 

storm,thx za linka :D ,szczerze mowiec juz stracilem nadzieje na taki modzik

 

BTW - wlasnie sobie kombinuje drugiego XMS'a4000 :twisted: ,1GB ramcu PC4000 ROX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ nie ma za co :P jak tylko bedziesz cos wiedzial daj znac :) bede wdzieczny :)

 

pozdr :)

hehe.tu nie ma co sie dowiadywac :lol: ,bierzesz potencjometr obrotowy 50k i lutujesz wg.schematu,reszta analogicznie jak w tym modziku opisantym przez moja skromna osobe 8) - http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=69

 

problem tylko z pomiarem,ale tego nie rozwiazemy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...