Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko za 100 pkt...

jakie sa w koncu najlepsze ustawnia biosa dla tej płytki ??

pomijamy ustawienia dla proca i pamiątek

chodzi mi o szyne agp jakie taktowanie ??

i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>łki jakieś tam thermal throteling itp. te mniej oczywiste jak ustawiać zeby wyzyłowac wyniczek w 3d smarku 2001 ?? baaardzo wielki plis o pomoc... z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ nie ma za co :P jak tylko bedziesz cos wiedzial daj znac :) bede wdzieczny :)

 

pozdr :)

hehe.tu nie ma co sie dowiadywac :lol: ,bierzesz potencjometr obrotowy 50k i lutujesz wg.schematu,reszta analogicznie jak w tym modziku opisantym przez moja skromna osobe 8) - http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=69

 

problem tylko z pomiarem,ale tego nie rozwiazemy :?

no wlasnie z zalozeniem nie bedzie zadnych problemow najgozej wlansaie z tym ze tak naprawde nie bede wiedzial jakie obecnie mam napiecie na memorkach i to mnie troche zraza :? hmmm trzeba bedzie cos wymyslic :P

 

a tak btw. swietny opisik :) :)

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra - modzik na vdimm !

Storm, masz WIELKIEGO plusa za wygrzebanie go :)

Jak na razie mam 2x256 ddr333 TwinMos M-TEC, biegajace na 11 3 3 2 prime-stable max 223, na Cl 2.5 nie sprawdzalem dokladnie, ale kolo 230, prime niestabilnie, ale dzialajacy chodzi na 235. Wszystko przy max vdimm. Wiec modzik sie przyda :)

I khe, khe - mam miedz :) Jak tylko dojdzie biore sie za struganie bloczkow 8) A wtedy drzyj _Vip_, bo Twoj Bartek+kupne_WC wymieknie przy moim T-bredzie+MOJE_SUPER_WYPASNE_WC_Z_DZIWNA_ACZ_ZASKAKUJACO_WYDAJNA_METODA_CHLODZENIA

_WODY :twisted:

Bo narazie mam tylka ta mala satysfakcje, ze przynajmniej w jednym moj sprzecik bije na glowe Twoj - mam wiecej markow... :P

 

Vengence --> co do ver plyty - ja mam E3, i na starych pamieciach chodzila na 244 async, na aktualnych zupelnie nie chodzi async 8O A zaimplementowalem sobie radiatorki na mosfety i chcialbym sprawdzic, czy fsb 250 async bryknie... Bede kombinowal dalej. Ale co do Waszych problemow - byc moze, ze ver E4 jest robiona 'po kosztach', ale mi sie razcej widzi, ze problemy leza w pamiatkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor,trzymam kciuki za Ciebie i Twoje WC :D ,konkurencja mobilizuje...na AC dobilem juz do fsb255 z WC mam nadzieje przebic fsb260 :D ,no ale w 3dsmarku rzadzisz bezapelacyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grr, fsb 255 to ciut zbyt wiele jak na mnie... Ale Ty jestes chory na pamiec, ja na k.grafiki :) (wydalem ponad 1k PLN na karte, ktorej uzywam tylko do... podkrecania :lol: - o przepraszam - czasami grywam sobie w Armagetron... :P )

 

Ale wreszcie sie u mnie cos ruszylo... Raditorki na mosfetach, vmodowany radek (wlasnie jestem w trakcie robienia modow), WC w toku, modzik na vdimm, wystrugam sobi emoze tez bloczek na pamiatki (tak panowie, nie przeslyszeliscie sie :) Bedzie fajnie. Ale najlepsza zabawa bedzie z wymiennikiem ciepla woda-powietrze :D

 

A co do pomiaru napiecia na vdimm - da sie przeciez sprawdzic na tym mosfecie obok ukladu do ktorego sie lutuje rezystor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac jestem nowy na tweak.pl

Zakupiułem 3 dni temu Solteka SL-75frn2-l

Pracuje aktualnie na biosie 1.5d

Mam pytanie o mozliwopsc podkrecenia procesora thorton 2,0

Narazie ustawiłem fsb na 166 co dało mi 2,09 ghz oraz pamieci pracujace na 333 mhz(pamieci mam elixir 512mb 33mhz w jedenj kosci ustawione na 7-3-3-2,5)

Wiem jak to zabrzmi ale gdzie moge ustawivc aby móc osobno podkrecic fsb procesora i osobno pamieci

Kiedy ustawie na opcje Expert mam mozliwosc zmiany fsb jak chce ale co za tym idzie fsb pamieci rosnie tak samo.

Pozsotaje opcja optimal bodajze gdzie moge sobie ustawic inaczej ale wtedy fsb procesora jest albo 100 albo 133 co mnie nie satysfakcjonuje

Chciałbym aby procesor chodził na minimum 166(i napewno podniose na nim napiecie) oraz troche podkrecic pamieci (byc moze tez w ruch pojdzie napiecie)

Pozdrawiam i licze ze pomozecie mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakszit! znowi 'odłączyło' się mi śledzenie tego wątku i 3 strony w plecy byłem :evil:

 

[...] zasilacz mam fortrona 300W napiecia wszystkie lekko zawyzone [...] nie wiem czy to zasilacz [...]

u mnie na fortku 245W płyta nijak stabilnie chodzić nie chciała (nieokiełznane restarty kompa ...ale przynajmniej obaliłem przy okazji teorie o konieczności uziemienia kompa :P) - po powrocie na megabajta 300W problemy zniknęły =--> IMO FRN2 z fortkami się nie lubi :?

 

[...] Tak przy okazji to podaje moją dokładną konfiguracje:

[...] 

CD-RW PLEXTOR CD-R  PX-W1210A

a działają Ci jeszcze RW? bo mi od jakiegoś roku nie chce czyścić ani nagrywać... :cry: i się nad ingerencją fizyczną zastanawiam :twisted:

 

[...] czasami grywam sobie w Armagetron... :P [...]

at last! a już się jak dziwak czułem, bo nikt nie wiedział, cóż to za giera je :)

jaki nick?

 

[...] Wiem jak to zabrzmi ale gdzie moge ustawivc aby móc osobno podkrecic fsb procesora i osobno pamieci

Kiedy ustawie na opcje Expert mam mozliwosc zmiany fsb jak chce ale co za tym idzie fsb pamieci rosnie tak samo. [...]

musisz zmienić wersję BIOSu na siakąć 4 power users (ew. jeśli masz rev.D, to D1.1L) - po linki zerknij do pierwszego postu tegoż tematu =--> będziesz miał możliwość procentowego regulowania taktowania pamięci względem FSB systemu

 

 

PS. chyba mi się wreszcie sprzęt wygrzał, bo komp wstaje już na o 10 Mhz wyższym FSB, niż to miał w zwyczaju (wcześniej był konieczny reset BIOSu :/ ) - łoj może również się mnie uda do 200 dobić... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hie hie - no i jest FSB 200 :)) i to na D1.5 4 power users!

 

wstępnie idzie na 9,5*200 1,75V, jak przejdzie nockę prime, to się pobawię dalej

 

chyba jednak to nie pamięci były winowajcą, bo lecą na standardowytm 2,5V ale raczej procek cóś się nie wyrabia - na 1,8V przy mnożniki 12,5x poszedł max na 193, a przy 10x wstał na 197 ...tyle, że chłodzenie aluminiowym coolermasterkiem silent :/

 

 

ale nic - wazne, że działa!! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP mam problem z instalacja tego solteka dzisiaj ja sobie wsadzilem i nic nie rusza poprostu martwo

 

po1 czy _trzeba_ miec ten specjalny zasilacz z dodatkowym zasilaniem tyum kwadratowym ( bo ja tagiego nmie mam i zastanawiam sie czy to nie dlatego)

 

czego moze byc to wina? wszystkie czesci raczej sprawne bo jeszcze kilka godzin temu dzialaly natomiast nie wiem jak z pluta glowna;

 

macie jakies pomysly? bo normalnie szlak mnie trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem 2 kompy na tej płycie. Za pierwszym razem bez podłączenia tego kwadratowego zasilania płyta nie wstawała, więc to może być to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn . dokładniej. U mnie wstawała., odpalał wentyl na procku , hdd już nie ruszał. Monitor się nie włączał, żadnych pisków z pc speakera .

Płyta była z rev E o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP mam problem z instalacja tego solteka dzisiaj ja sobie wsadzilem i nic nie rusza poprostu martwo 

 

po1 czy _trzeba_ miec ten specjalny zasilacz z dodatkowym zasilaniem tyum kwadratowym ( bo ja tagiego nmie mam  i zastanawiam sie czy to nie dlatego)

 

czego moze byc to wina? wszystkie czesci raczej sprawne bo jeszcze kilka godzin temu dzialaly natomiast nie wiem jak z  pluta glowna;

 

macie jakies pomysly? bo normalnie szlak mnie trafia

Mam dla ciebei złe wieści, jak testowałem to chiałem zobaczyć jak będzie chodzić jak odłącze te dodatkowe 12v zasilanie "kwadratowe" :lol:, I okazło się że płyta nie wstaję beż dodatkowego zasilania, NIC A NIC, identyczne objawy co u ciebie, musiałem spowrotem podłąćżyć dodatkowe zasilanie i wstał bez problemu, niestety przykro mi to mówić ale chyba będziesz musiał dokupić sobie zasialcz w nowym standardzie - jeżeli mowa o nowej zasiłce to powiem ci odrazu żebyś nie ładował się w zasilacze NoName nawet jak jest napisaen na nich 400 watt, nie warto, najlepiej kup jakiś markowy, np, Chieftec, Antec, na forum słyszałem że można kupić całkiem dobry zasilacz w miare tanio na allegro.

Pozdrawiam,

P.S. Łącze się z tobą w smutku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Tak przy okazji to podaje moją dokładną konfiguracje:

[...] 

CD-RW PLEXTOR CD-R  PX-W1210A

a działają Ci jeszcze RW? bo mi od jakiegoś roku nie chce czyścić ani nagrywać... :cry: i się nad ingerencją fizyczną zastanawiam :twisted:

 

 

Tak działa. Nie miałem z moim plextorkiem żadnych problemów ( pozatym że nie lubi za bardzo płytek cd-r MediaStore), nagrywa wszystko cd-r jak i cd-rw. Ani razu jej nie czyściłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP mam problem z instalacja tego solteka dzisiaj ja sobie wsadzilem i nic nie rusza poprostu martwo 

 

po1 czy _trzeba_ miec ten specjalny zasilacz z dodatkowym zasilaniem tyum kwadratowym ( bo ja tagiego nmie mam  i zastanawiam sie czy to nie dlatego)

 

czego moze byc to wina? wszystkie czesci raczej sprawne bo jeszcze kilka godzin temu dzialaly natomiast nie wiem jak z  pluta glowna;

 

macie jakies pomysly? bo normalnie szlak mnie trafia

Mam dla ciebei złe wieści, jak testowałem to chiałem zobaczyć jak będzie chodzić jak odłącze te dodatkowe 12v zasilanie "kwadratowe" :lol:, I okazło się że płyta nie wstaję beż dodatkowego zasilania, NIC A NIC, identyczne objawy co u ciebie, musiałem spowrotem podłąćżyć dodatkowe zasilanie i wstał bez problemu, niestety przykro mi to mówić ale chyba będziesz musiał dokupić sobie zasialcz w nowym standardzie - jeżeli mowa o nowej zasiłce to powiem ci odrazu żebyś nie ładował się w zasilacze NoName nawet jak jest napisaen na nich 400 watt, nie warto, najlepiej kup jakiś markowy, np, Chieftec, Antec, na forum słyszałem że można kupić całkiem dobry zasilacz w miare tanio na allegro.

Pozdrawiam,

P.S. Łącze się z tobą w smutku :wink:

to jeszcze nie najgorsze wiesci zasilacz i tak mi bedzi potrzebny i tak wiec ciesze sie przynajmniej z tego ze wiem na czym stoje. A w zasilaczach sie orientuje wkoncu czytam to forum juz ze 2 lata=] thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn . dokładniej. U mnie wstawała., odpalał wentyl na procku , hdd już nie ruszał. Monitor się nie włączał, żadnych pisków z pc speakera .

Płyta była z rev E o ile dobrze pamiętam.

 

dokladnie tak sie dzieje i u mnie , czyli juz raczej nie ma watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo.

Mam ta plyte i o ile mi wiadomo, da sie na niej zalaczyc komputer z klawiatury.

ano da się :]

BIOS->Integrated Peripherials->POWER ON Function

 

 

Vengeance =--> może jest to zależne od wersji płyty, bo u mnie działała bez przeszkód, ale jeśli chcesz mieć pewność, to przed zakupem zasilacza 'sfabrykuj' sobie takie gniazdo wg. schematu (m.in. jest w manualu) - po co kesz na próżno wydawać? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post :oops: . Od jakiegoś czasu śledze wypowiedzi na temat podkręcenia bartka 2500+.

Moja płyta to rev.E4, bios v1.5L (to co fabryka wgrała :) ), pamięci 2x256 400 kingstony. Przy podnoszeniu fsb idzie synchro z pamięcią do 216MHz. Wyżej nie próbowałem - temp urosła do 69st. i dalsze experymenty sobie darowałem. Zależy mi przede wszystkim na ciszy :D .

 

P.S.

Próbowałem 2 coolerów - coolermaster x-dream oraz spire falconrock2 (pasta arctic ceramique). W obu przypadkach przy 11x166 w spoczynku temp abs = 52 +/-2st, przy obciążeniu 60 +/- 2st. Może ktoś ma Arctic Cooling Copper Silent 2 TC ? - jaka temp? Czy to nie jest odrobine za wysoka temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupiutkie pytanko :oops: . W nawiązaniu do płyty głownej Solteka. Mam płytę główną Soltek SL-75FRN2-RL czy to jest ta sama plya która zostala opisana w tesci? Blagam o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stalem sie posiadaczem Solteka SL-75FRN2-L z Thortonem 2000+ i pamiecia TwinMOS 512MB 400MHZ. Ja wiem, rozumiem ze z ta plyta sa problemy i ja trzeba poznac itp ale po calym dniu bawienia sie mam dosc. Wczoraj jak tylko przyjechalem ze studiow (bo ja sie zajmuje czyms pozytecznym tzn chemia a nie tylko kompem - gdybyscie wiedzieli co to jest inzynieria chemiczna;)) to komp z nowymi podzespolami juz czekal na mnie bo brat odebral i mysle ale bedzie zabawa! No spoko windows trzeba bylo przeinstalowac. Po tym wszystko pieknie dzialalo i myslalem sobie jak pieknie sie bedzie podkrecac. AZ tu co? Kupa! Przy 12,5x166 wiec ledwie XP 2600+ 3dmarka nie przechodzi, zawiesza sie tzn ekran gasnie przy wgrywaniu nowego "etapu" testu. Podnoszenie napiecia nic nie daje. Chlodzneie dobre bo Volcano 10. Zasilacz ModeCom 350W wiec w sumie markowy. Napiecie trzyma dobrze. Przy 12x166 - XP 2400+ jest luz da sie grac. No mysle ze moze to wina bios. Zmienilem na 1.3L bo ponoc najlepszy do Rev E. To samo nie dziala na 12.5x166. Pozniej juz nie dzialalo nawet 2400+ a w koncu nawet nie wlazil podstawowy 2000+ a na czym sie skonczylo? Zawieszal sie ... BIOS!!! Paranoja. W sumie pomoglo reset biosu z plyty (nie wiem czy insert cos dal). Tu dzieki wam ze wczesniej czytalem co i jak robic gdy plyta umiera:) Teraz po ponownym istalu windows dziala wszystko na 2000+ spoko. Nic sie nie zawiesza. Sprobowalem 12,5x166 i nadal nic. Dobra w tym miejscu sie poddaje i prosze was o pomoc. Dlaczego to nie dziala????????? No mi juz rece opadaja. Help!!! A tak chcialem miec 11x200.... Karta graf to Radeon 9100. Tak mysle ze to moze wina sterownikow ale... wlasnie zapomnialem wspomniec ze 13x166 - XP 2700+ nie wczytuje nawet windows - czarny ekran z cholernym migajacym kursorem w lewym gornym rogu. No nic ... ide sie pochlastac... Pomocy! Licze na was!

Pozdrawiam

P.S. Ktos wspominal ze im pozniej tym gorzej z ta plyta i pisal ze pewnie jak ja juz kupi to dolaczy do niezadowolonych uzytkownkikow. Bardzo bym nie chcial dolaczyc do tego grona

P.S.2 Pomimo swiat prosze o odp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...