Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, moj komp !@@#@#! jak dluzej popracuje albo i krucej restartuje sie sam z siebie lub zawiesz, po restarcie w win xp pojawia sie komunikat o tym ze system odzyskal sprawnosc itakie tam blabla po wyswietleniu szczegolow pojawiaja sie kody bledow, ktorych nie pamietam i stala informacja product 256_1, moze ktos z was potrafi mi to rozszyfrowac dodam jeszcze ze ostatnio wpadlem na pomysl ze to ram mam jakiego no name 256DDR 333MHz, wczesniej rozwalilem plyte taktowaniem fsb do 250MHz no coz lama ze mnie i tyle teraz wszystko ustawienia fabryczne, przekladalem pamiec do innych slotow i to samo.

Konfig jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek FRN2-RL

Czy ktos ma Antka 2200 i go na tym solteku krecil ?

Swego czasu dalem d.u.p.## i zmienilem 1700 na 2200 i teraz to sobie moge pokrecic :) 2200 na 2200, huehue. Proc idzie do FSB 143 i powyzej nico :) Jakies sugestie???? (poza tym ze zmiana proca, bo to oczywiste), na tym solteku 1700 szedl bez problemy na 2 i 2.2 Ghz a teraz badziewie nic nie idzie. Pamiatki to Kingstony na Inifionie 333 i bez problema na 200 skacza. Zmiana napiecia tez nic nie daje, a chce jeszcze sie tym procem pobawic - moze cosik zle mu zapodaje > problem tez jest przy zmianie mnoznika - powyzej 11,5 * 166 juz sie nie podnosi.

Prosze o komentarz na temat ch**** procow 2200 lub inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe..pewnie podkreciles kompa, albo masz do doopy radiator. W biosie jest opcja ABSII, ktora powoduje restart kompa, lub nawet calkowite wylaczenie do czasu ochlodzenia, po soiagnieciu pewnej temperatury. Proponuje poprawic radioator, uzupelnic niedobory pasty na procq, i sprawdzanie temperatury, 60 stopni outside, to okolo 75 stopni na diodzie w procq. Oczywiscie mozna tez ustawic ABS'a na wyzsza temeperatuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik --> dlaczego async ? Lepiej fsb miec ustawione nizsze a wiekszy mnoznik, byleby pamieci taktowane byly synchronicznie. Kolo 15% wzrostu przeplywnosci pamieci. Ale jesli masz 13x166 - i juz async, i pamieci Ci wyzej nie ida, to jednak kupic trzeba nowe :) Popatrz sie na _Vip_-a - ma Seiteki ddr333 chodzace na 225 8O ! Wypytaj go gdzie je dorwal i bierz takie :)

 

Cartoon1 --> hmm... XP jest cholernie wrazliwy na sprzet (czytaj : ma popieprzone sterowniki :) Ja bym obstawial pamiec - ona jest przyczyna wiekszosci problemow (jak sie ma 2 nie dkladnie identyczne kosci to juz kompletnie przechlapane). Sprawdz na innej. Albo wlasnie ABS II dziala :)

A tak generalnie to poszukaj na support.microsoft.com - powinienes tam znalezc jakies pomocne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, moj komp !@@#@#! jak dluzej popracuje albo i krucej restartuje sie sam z siebie lub zawiesz, po restarcie w win xp pojawia sie komunikat o tym ze system odzyskal sprawnosc itakie tam blabla po wyswietleniu szczegolow pojawiaja sie kody bledow, ktorych nie pamietam i stala informacja product 256_1, moze ktos z was potrafi mi to rozszyfrowac dodam jeszcze ze ostatnio wpadlem na pomysl ze to ram mam jakiego no name 256DDR 333MHz, wczesniej rozwalilem plyte taktowaniem fsb do 250MHz no coz lama ze mnie i tyle teraz wszystko ustawienia fabryczne, przekladalem pamiec do innych slotow i to samo.

Konfig jak w podpisie

Spróbuj wymienic zasilacz bo ten Cidegen to nie nadaje do rasowania,a objawem tego mogą być właśnie samoistne resety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michnik --> dlaczego async ? Lepiej fsb miec ustawione nizsze a wiekszy mnoznik, byleby pamieci taktowane byly synchronicznie. Kolo 15% wzrostu przeplywnosci pamieci. Ale jesli masz 13x166 - i juz async, i pamieci Ci wyzej nie ida, to jednak kupic trzeba nowe :) Popatrz sie na _Vip_-a - ma Seiteki ddr333 chodzace na 225 8O ! Wypytaj go gdzie je dorwal i bierz takie :)

 

Troszke nie doczytałeś.... mnie chodzi o FSB 200MHz(synchro) bo na 166MHz to mi idą bez problemu na ustawieniach 5-2-2-2(a nawet do 178MHz co i tak nie jest żadną rewelacją). Mnie chodzi głównie o to żeby puścić procesor synchronicznie z pamięciami na 200MHz najlepiej własnie na timingach 5-2-2-2 i sie własnie zastanawiam czy Twinmosy by nie poszły na tyle...Jakby ktoś coś powiedział o tych pamięciach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilki to nie sproawdzalem jeszcze pamiatke testowalem u kumpla w sklepie ale przez krotki okres jakies 5min i to bez uruchamiania jakiejs gry czy cos takiego, co do xp 2200+ to ja swojego wykrecilem do poziomu xp2400+ da sie je podniesc tyko do 2000MHz na zegarze nie bawilem sie fsb tylko mnoznikiem dalej nie probowalem, teraz chodzi standardowo, skinhit to jakis spire za 52zl a max temp to 49 st. C na diodzie, takze ja rowniez sadze ze to zasilka lub pamiec, przekonuje sie do pamieci ze wzgledu na kod produktu jaki wywoluje ten blad, jak wspomnialem rozwalilem juz jedna plyte solteka i ta pamiec na niej byla, nowa plytke dostalem w cztery dni od wyslania starej do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam, D1.1L ma znacznie wiecej mozliwosci ustawien (np. fsb jest od 100 do 250 mniej wiecej co 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z chłodzeniem NB i SB? Ktoś coś zmieniał/instalował? Fajnie by było na oba WB dać :D

pewnie i fajnie ale dookoła SB nie ma dziur :( na klej by trzeba było

btw. mikaelus, napisz proszę jakie masz temperaturki na swoim titanku (z opisu wnoszę że to czyste alu, jeno z auto kontrolą obrotów) bo ja na d5tb(3) czyli bez kontroli dojechałem na 2004mhz@1,775v do 82*C a Ty widzę walczysz na jeszcze wyższych częstotliwościach.. ? może AS3 używasz albo coś? thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zapomniałem o braku dziurek...

 

Temperaturki -> odczyt z BIOSU - temp. min. 45 max. 55-57C. Titan Alu bez kontroli obrotów. Pasta to zwykła od Titana :) (chciałem się kiedyś szarpnąć na AS3 to nie mieli, a teraz jak mają to nie mam kasy ;) :D). Jedyna jego modyfikacja to polerka (ale nie na lustro) podstawy radiatora.

Aha, buda OPEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano zapomniałem o braku dziurek...

 

Temperaturki -> odczyt z BIOSU - temp. min. 45 max. 55-57C. Titan Alu bez kontroli obrotów. Pasta to zwykła od Titana :)

to temp z ABSII? moje 82 to właśnie wskazania ABS-u (po 15min burnk7), bo cpu die pokazywało siakieś 53*C.. sam już nie wiem co myśleć o wskazaniach absII :?

aha co do zmian to przymierzam się do wepchnięcia jakiegoś większego cichego wiatra na radiator nad NB @5v (oryginalny soltka nie startuje @5v :( , a do tego jest głośnawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie i nie tylko, że na płytach głównych z chipsetem NForce2 podczas kopiowania z cd-romu na dysk twardy strasznie spowalnia komputer (zajęty jest procesor).Dodam, że cd-rom chodzi w trybie DMA, a nie PIO. Czy u Was też tak jest? Czy można coś na to zaradzić? Wcześniej (na VIA i Intelu) takich objawów nie miałem. Czyżby w NForce 2 były skopane kontrolery ide? Mam nadzieje, ze nie bo jak wszyscy tak mają to przerzucam sie na KT600 jak tyko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie i nie tylko, że na płytach głównych z chipsetem NForce2 podczas kopiowania z cd-romu na dysk twardy strasznie spowalnia komputer (zajęty jest procesor).Dodam, że cd-rom chodzi w trybie DMA, a nie PIO. Czy u Was też tak jest? Czy można coś na to zaradzić? Wcześniej (na VIA i Intelu) takich objawów nie miałem. Czyżby w NForce 2 były skopane kontrolery ide? Mam nadzieje, ze nie bo jak wszyscy tak mają to przerzucam sie na KT600 jak tyko będzie.

na szczęście nejn :D miałem problem z teac-em cd540e, który za ch.. nie chciał biegać pod w2k w trybie dma (tzn biegał ale próba włączenia nero/cloneCD zwieszała w śmieszny sposób kompa - tzn paliła się dioda pracy HD, a nero/clone nie dało się zamknąć w żaden sposób, tylko twardy reset pomagał) -> u mnie pomogło ustawienie w biosie ręczne tylko PIO dla kanału tego teac'a po czym przełączenie w windzie na tryb dma-> restart i wszystko biega jak powinno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie i nie tylko, że na płytach głównych z chipsetem NForce2 podczas kopiowania z cd-romu na dysk twardy strasznie spowalnia komputer (zajęty jest procesor).Dodam, że cd-rom chodzi w trybie DMA, a nie PIO. Czy u Was też tak jest? Czy można coś na to zaradzić? Wcześniej (na VIA i Intelu) takich objawów nie miałem. Czyżby w NForce 2 były skopane kontrolery ide? Mam nadzieje, ze nie bo jak wszyscy tak mają to przerzucam sie na KT600 jak tyko będzie.

na szczęście nejn :D miałem problem z teac-em cd540e, który za ch.. nie chciał biegać pod w2k w trybie dma (tzn biegał ale próba włączenia nero/cloneCD zwieszała w śmieszny sposób kompa - tzn paliła się dioda pracy HD, a nero/clone nie dało się zamknąć w żaden sposób, tylko twardy reset pomagał) -> u mnie pomogło ustawienie w biosie ręczne tylko PIO dla kanału tego teac'a po czym przełączenie w windzie na tryb dma-> restart i wszystko biega jak powinno :D

Niestety to nie rozwiązuje problemu.Mam nagrywarke i cr-rom i na obydwu jest to samo.Troche lipe Nvidia odwaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vader wie :)

jak bedzie to powie :)

Vader nie wie ;) Vader mial jak kupil od razu 1.1 ;D

 

A co z chłodzeniem NB i SB? Ktoś coś zmieniał/instalował? Fajnie by było na oba WB dać :D

Ja przykleilem malutki radiatorek z wentylatorkiem od karty graficznej ( dostepny w sklepach elektronicznych za 19zl) i ofkoz zrobilem jak Wy to mowicie jemu "moda" ;D ---> rezystorek parenascie omów co by wolniej chodzil i niehalasowal ;)

 

to temp z ABSII? moje 82 to właśnie wskazania ABS-u (po 15min burnk7), bo cpu die pokazywało siakieś 53*C.. sam już nie wiem co myśleć o wskazaniach absII  :? 

aha co do zmian to przymierzam się do wepchnięcia jakiegoś większego cichego wiatra na radiator nad NB @5v (oryginalny soltka nie startuje @5v :( , a do tego jest głośnawy)

To cos niemozliwe :/ ABS to jest bezposrednio z diody proca wiec jesli tyle pokazuje to pewnie tyle jest :/ Sprawdz dokladnie docisk radiatora do proca, pasta... Predzej jesli to odczyt z zewn. czujnika - tu latwiej o przeklamania :/

 

U mnie tez ABSII jakies głupoty pokazuje chyba. Obecnie mam tak:

CPU DIE - 39

ABS II - 38

RT1 - 36

w pokoju 23.

To by oznaczalo, ze faktycznie to jakis bug Waszych egzemplarzy - sprzawdzcie to jeszcze raz !

 

Słuchajcie, gdzie są te stery Realteka do dźwięku? :roll:

wdm_a342.zip

ap_a342.zip

zessane ze strony Realteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie rozwiązuje problemu.Mam nagrywarke i cr-rom i na obydwu jest to samo.Troche lipe Nvidia odwaliła.

Hmmm ... u siebie nie zwrocilem uwagi przy wypalaniu (przy takich predkosciach nic nie widac) totez nawet nie zagladnalem na tryb - zagladam sruuu ! a tu DMA 2 :( Faktycznie ktos tu dal ciala :( A moze to tylko problem w sterach ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vad3r - tyle razy już zakładałem tego titana że nawet jakbym miał 2 lewe ręce i 2 lewe nogi to choć raz byłoby dobrze, albo bug płyty albo zwyczajnie tyle jest i muszę zmienić na miedziaka żeby móc biegać na 2ghz (zauważ, że na forum pojawiały się opinie, że temp. bezpieczna dla przetaktowanego proca -tak by było stabilnie- to ok. 50*C co by się zgadzało - pod procem 50*C a w środku 80~90 i bywa niestabilnie... to może być prawdziwa temp :? ) qrde zgłupłem od tego wszystkiego.

pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vad3r - tyle razy już zakładałem tego titana że nawet jakbym miał 2 lewe ręce i 2 lewe nogi to choć raz byłoby dobrze, albo bug płyty albo zwyczajnie tyle jest i muszę zmienić na miedziaka żeby móc biegać na 2ghz (zauważ, że na forum pojawiały się opinie, że temp. bezpieczna dla przetaktowanego proca -tak by było stabilnie- to ok. 50*C co by się zgadzało - pod procem 50*C a w środku 80~90 i bywa niestabilnie... to może być prawdziwa temp :? ) qrde zgłupłem od tego wszystkiego. 

pozdr. :)

Wierze Ci :)

 

Ale temperatura z diody, a z ext. to dwie rozne wartosci - wiadomo, ze w samym procu jest gorecej - nie mozesz podawac posiadaczowi Epoxa temperatury ABSII bo... tamta plyta nie ma takiego odczytu ;)

 

To faktycznie dziwne :/

To sprawka z Archiwum X ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytalem ;) Titana ??? sproboj innego - na Titanie nie pamietam symbolu ( poniklowany z coolerem 80x80 ) mialem 65 ext.

no zgadza się taki ładny duży alumninjowy ;) na tym mam ext pięćdziesiąt kilka przy ww. parametrach. spróbuje jak w końcu dostanę wypłatę (cholerna szkółka niedzielna, ile będę czekał :evil: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie rozwiązuje problemu.Mam nagrywarke i cr-rom i na obydwu jest to samo.Troche lipe Nvidia odwaliła.

Hmmm ... u siebie nie zwrocilem uwagi przy wypalaniu (przy takich predkosciach nic nie widac) totez nawet nie zagladnalem na tryb - zagladam sruuu ! a tu DMA 2 :( Faktycznie ktos tu dal ciala :( A moze to tylko problem w sterach ?...

Nie no przeciez DMA2 to dla nagrywarki i cd-romu tak jak powinno być. Tylko chodzi mi o to, że nawet mimo włączonego DMA odczyt (o dziwo zapis nie) bardzo spowalnia kompa. Tak jakby był zajęty cpu ze 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...