Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

krisq jakie masz kondensatory wokol socketa?

nie moge odczytac ich pojemnosci poniewaz moj AERO 7 jest zbyt wielki i mi na to nie pozwala a nie chce mi sie proca zdejmowac, ale opisze ci je jest ich razem 9 siedem wiekszycz w rzedzie z gory do dolu i dwa mniejsze z lewej na dole wszystkie bez wyjatku maja kolor czarny i srebrna gore z takim wzorkiem srebrnym jak znaczek mercedesa.

Jesli chcesz cos wiecej to daj mi maila pstrykne fotke i Ci wysle.

POZDRAWIAM W NIWYM ROKU!!!

to mozesz wyslac vengeance@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają dysk SerialATA podpięty do SL-75FR2-R/RL.

Stoje przed koniecznością zakupu hdd i nie wiem jak wygląda sprawa ze współpracą z płytą. Zastanawiam się nad :

1. Seagate Barracuda 7200.7; 120GB, Serial ATA/150, 7200RPM, 8MBcache

2.Dysk Maxtor DiamondMax Plus 9, 120GB Serial ATA/150, 7200RPM, 8MB CACHE

 

Czy można prosić o pomoc w wyborze.

Wiem, że to nie dokońca ten "dział" ale nie chodzi mi o dyskusje "który hdd lepszy", ale o obecność (lub brak) ewentualnych problemów ze współpracą z płytą.

 

Najlepszego w Nowym Roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty, Brutusie... (a raczej _Vipusie_JuzNieSoltekusie_ )

Teraz to juz jestem sam... No, jest jeszcze Vad3r ale cos malo sie odzywa (aha - odpowiadam na Twoje zapytanko - nie, nic nie wiem o tym nowym biosie :P)...

Hlip :cry: :cry: :cry:

 

Aaaa, _Vip_, a probowales uruchomic komputer z INSERT-em ? Albo zworki ClearCMOS ? Jestem pewien, ze plyta nie padla, tylko znowu niewiedza usera zaniza statystyki...

:wink: :twisted:

A na przyszlosc, jesli juz nic nie pomaga, to proponuje oklady z babki-lekarskiej. Tylko w miare swiezej, zeby nie byla zbyt stara. Ale zbyt mloda tez nie jest najlepsza. Optymalna jest okolo 20-30...

Letnia oczywiscie :D Skutecznie leczy ze smutku... :P Wyzej wymienione oklady nalezy stosowac generalnie na noc, choc mozna rowniez spontanicznie w czasie dnia - tez bywaja skuteczne.

:P :) :wink: :twisted:

 

No to pozostaje mi tylko przeslac pozdrowienia ze stolicy Soltek Performance&Beauty dla zascianku Abit ProblemlessButCommonness :wink:

 

Nie mam zbyt wiele czasu, wiec nie bede sie rozpisywal - chwilowo niebardzo mam dostep do neta... Tak tylko dodam, iz aktualnie posiadane pamiatki TwinMos ddr333 ruszaja synchro na 240... Winda sie nie bootuje, ale ruszaja - a nominalnie sa 166 :) A co do wyjmowania zworki przy procku - u mnie daje to efekt zupelnie odwrotny - potencjal OC spada na leb - na 220 nawet nie rusze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona 1700+ (0.13 mikrona) i płyte Soltek Series SL-75FRN2, pamięć 2x Kingston KVR400X64C3/256. Próbowałem podkręcić procka zmieniając wartości CPU Ratio przy FSB Frequency 133MHz. Windows startował do 1900+ ale pracował niestabilnie, przy 2000+ windows nie chciał nawet wystartować. Gdy odpalam kompa wyskakuje napis "DUAL CHANNEL ACTIVATED 133MHz" i gdy zmienie wartość FSB Frequency na wyższą ta sama pojawia się właśnie przy tym komunikacie (wartości możliwe do ustawienia FSB od 100 do 250MHz). Prosze o info jak poprawnie podkręcić procka. PS Wiem jestem zielony;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dziwne, że nie mogę w żaden sposób przekroczyć 2Ghz???

Mam teraz 11,5 x 166 i 1,625V. Jest super stabilnie (prime przez 5 godzin).

Gdy daję 12x166, to musze napięcie podnieść aż do 1,75, bo mi inaczej błędy w Prime wyskakują, ale z kolei przy tak wysokim (!?) napięciu mam co kilka minut resecik w czasie sesji z Prime95.

Co mogę zrobić, by działała mi magistrala 200Mhz? Dochodzę do 198 i później to już mi się ustawienia bosa resetują i kicha... Przecież mam pamięci 400. Moja płytka też obsługuje FSB200? O co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić, by działała mi magistrala 200Mhz? Dochodzę do 198 i później to już mi się ustawienia bosa resetują i kicha... Przecież mam pamięci 400. Moja płytka też obsługuje FSB200? O co chodzi???

Hm... Mam procka z tym samym jadrem i rowniez mialem klopot z FSB200 - pomoglo wyjecie zworki pod socket'em (Jp2), o ktorej byla juz mowa. U mnie smiga na 200*10 przy napieciu 1,6V - profilaktycznie podnioslem do 1,65V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dziwne, że nie mogę w żaden sposób przekroczyć 2Ghz???

Mam teraz 11,5 x 166 i 1,625V. Jest super stabilnie (prime przez 5 godzin).

Gdy daję 12x166, to musze napięcie podnieść aż do 1,75, bo mi inaczej błędy w Prime wyskakują, ale z kolei przy tak wysokim (!?) napięciu mam co kilka minut resecik w czasie sesji z Prime95.

Co mogę zrobić, by działała mi magistrala 200Mhz? Dochodzę do 198 i później to już mi się ustawienia bosa resetują i kicha... Przecież mam pamięci 400. Moja płytka też obsługuje FSB200? O co chodzi???

U mnie to bylo ciekawie bo np spoko chodzilo fsb 190 ale 200 to nie bylo szans. Po wyjeciu zworki kolo procka poszlo 200. Cieszylem sie do czasu wylaczenia listwy bo znowu mialem problemy. Wlozylem zworke i znowu chodzi 200. Moze sie plyta nauczyla?:) W sumie to po resecie biosu ustawiam 166 i save, nastepnie znowu znowu wchodze do bios i tym razem ustawiam 200 i save. I juz zawsze dziala. Moze Ci tez pomoze. A co do 2GHz to tez bylem zly na plyte ale teraz to jestem zly na procka bo to pewnie jego wina, slaba seria czy cos. Teraz mam niewiele powyzej 2100mhz (v1,75). Max idzie 2200 ale przy v1,85 czego jakos nie chce robic:) Jutro postaram sie zmienic procka w sklepie bo w koncu ten ma ledwie 2-3 tygodnie wiec powinni mi wymienic:) Ech ale nei wiem kiedy potestuje nowego o ile bedzie bo czas wracac na stud ... sesja itp wiec wroce pewnie uuuu moze w marcu?;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie moge przekroczyc 2ghz nawet na 1.8v  

:/ kich strasznie sie zawiodlem na tej plycie ... mam teraz 11x180 a dam 11.5 to odrazu sie kaszani windows restarty itp :/

Ja bez problemu przekraczam 2000Ghz 12 x 200 Stabilnie

to samo REV to nie plyta to cos innego szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie moge przekroczyc 2ghz nawet na 1.8v 

:/ kich strasznie sie zawiodlem na tej plycie ... mam teraz 11x180 a dam 11.5 to odrazu sie kaszani windows restarty itp :/

Ja bez problemu przekraczam 2000Ghz 12 x 200 Stabilnie

to samo REV to nie plyta to cos innego szwankuje

Ja mam swojego Bartona puszczonego na 11*200 i też działa bez problemu..

Więc tak jak krisq75 napisał to nie wina płyty (tez mam rev E4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie mam nic do zarzucenia tej płycie (rev E3), na razie bartek 2500 chodzi na 10x220 przy 1.775V, max fsb jakie wydusiłem na tej płycie to jak na razie 225, ale pamiątki jeszcze się rozgrzewaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich, jakiś czas temu kupiłem Soltka Ver E-4 i miałem co ja mówię mam też podobne problemy założyłem nawet temat na forum Nowe Soltki czy Torthony to badziew!!!, od tamtej pory dużo się wyjaśniło np. okazało się że nie mam Torthona tylko

T-breda i że płyty w Ver E-4 wyszły z różnymi kondesatormi przy procku ja niestety trafiłem na te brązowe noname niektórzy mieli więcej szczęścia i mają kilka Sanyo – próbuje się od dłuższego czasu dowiedzieć czy tylko moja wersja ma te problemy co ja czy to może właśnie wina tych kiepskich kondesatorów??? :?:

 

Mój zestaw: Solek FRN2-L (E-4), AMD 2000@2200Hz -1.725V T-bred, DDR 433@400(6,4,4,2) 2.8V -Kingmax, Radon 9100 Sapphire (280,550), zasiłka Feel 300W, SB live, Barracuda 40GB itd. :oops:

 

Teraz podam kilka spostrzeżeń, które mogą być przydatne dla wszystkich:

- Płyta nie lubi ja się ją odłąncza od prądu (listwa off lub wtyczka wyjęta z gniazdka) ja nigdy nie mogłem uzyskać więcej niż fsb166 gdy odciełem jej prąd zawsze był głupi komunikat Warring…. i fsb 100!!!, z czasem nagle się wyrobiła i wszystko było ok. dosyć długo, ale potem modliłem się o ten komunikat bo potrafiła w ogóle zachowywać się jakby padła, nawet clear CMOS ani wyjęcie baterii na dłużej czy w ogóle nie pomagało tak jakby się spaliła, ale po paru godzinach czasem wyjęciu prawie wszystkiego znowu wracało do niej życie mogę trochę winić za tak drastyczne zachowanie mój procek bo jest jakiś szurnięty u kumpla w ogóle nie chciał odpalić gubi czasami mnożnik i odpala się jako 800hz ale razem z płytą przeżył spalony zasilacz Codegen model 250 -300W chodził wtedy jako 2300Hz przy 1.85V. Na pewno podłączcie bezpośrednio kompa do gniazdka i nie odłączajcie go na noc a jeżeli będziecie musieli to ustawcie wszystko na standard i wtedy go odłączcie nie znalazłem innego sposobu aby zlikwidować ten feler chyba głównie w płytach Ver E-4 !!!!!!

:!: - warto dać trochę więcej pasty pod radiator chipsetu i wyszlifować go od spodu jeżeli ktoś ma dużo czasu i zapału – wentylatorek nie jest konieczny!!

- trzeba bardzo dokładnie wcisnąć w płytę wszystkie karty szczególnie Grafe bo jak coś jest nie tak to płyta może potem udawać martwą lub co gorsza działać ale robić zwisy.

:!: - płyta zaniża trochę napięcie więc warto dać trochę więcej do podkręcania min 1.7V, u mnie 11x200 =2200Hz-1.725

- przy podkręcaniu należy czasami stosować małe kroczki a czasami kroki do tyłu czyli ustawić fsb na 200 jak wyskoczy błąd to zmniejszyć do 198 i potem znowu na 200, i warto ustawić pamięć na Optimal jeżeli fsb 200 i więcej, a potem sobie zmieniać- u mnie do fsb 220 chodzi spoko przy pamiątkach 1xKingmax 433 synchronicznie- warto też podnieść napięcie na pamiątkach spoko 2.7-2.8V, mój max to fsb 232(464).

- jeżeli macie kiepski procek to przy 1.85V max może wynieść zaledwie 1900Hz tak jak u mojego kumpla T-bread A0.

- warto nie przekraczać w ABSII temp 67C bo procek może tracić stabilność – ja miałem do 76C a teraz mam do 58C- jeżeli ktoś chce poczytać jak tego dokonałem bez zmiany chłodzenia to odsyłam do odszukania mojego tematu na forum najłatwiej poszukać po autorze w wyszukiwarce czyli -piotr_the :-> dodam że mam otwartą obudowę i jest nawet ciszej bo zasiłka Feel 300W! nie zwiększa obrotów wentylatora !!! :P

 

Może nowy BIOS 1.7 rozwiąże ten problem z odcięciem zasilania, trochę nie chce mi się próbować bo jestem już zmęczony tym problemem i nie odłączam zasilania od kompa , żeby mieć święty spokój!!!

 

Pozdrawiam wszystkich Piotr_the :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaszy naszej plyty a szczegolnie Rev E. Czy przy fsb >200 trzeba miec radiatorki na mofsetach, SB i wentylatorek na NB? Bo o ile pamietam to komus cos sie tam odlutowalo przy fsb >200 a ja tak nie lubie wysylac nic na serwis:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaszy naszej plyty a szczegolnie Rev E. Czy przy fsb >200 trzeba miec radiatorki na mofsetach, SB i wentylatorek na NB? Bo o ile pamietam to komus cos sie tam odlutowalo przy fsb >200 a ja tak nie lubie wysylac nic na serwis:)

Pozdro

Dobrze by było założyć cos na MOSFETy...mi się odlutowały przy FSB 200MHz. Na SB jakis radiator a pod NB lepiej pastą przesmarować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawe do wszystkich uzytkowników naszego ukochanego solteka :) .

Czy ta płyta ma wejscie irda bo nie moge znalesc a nie chce mi sie wierzyc zeby ni miala tego taka porzadna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaszy naszej plyty a szczegolnie Rev E. Czy przy fsb >200 trzeba miec radiatorki na mofsetach, SB i wentylatorek na NB? Bo o ile pamietam to komus cos sie tam odlutowalo przy fsb >200 a ja tak nie lubie wysylac nic na serwis:)

Pozdro

Dobrze by było założyć cos na MOSFETy...mi się odlutowały przy FSB 200MHz. Na SB jakis radiator a pod NB lepiej pastą przesmarować...

Ja nie uwazam tego za koniecznoś bo płyta ja wiadamo ma oficjalnie obsługiwać FSB 200(jest to zaznaczone na pudełku Rev.E), producent napewno sie z tym liczył wypuszczając ten model, i gdyby ta czestotliwoć miała sprawdzac jakieś problemy, typu przegrzewanie sie mosfetów lub NB, to sam zastosował by chociazby wentylek na NB tak jak w przypadku Rev. D(oficjalnie nie obsługuje, nic o tym nie pisze na opakowaniu 400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odpowiedzieć i pomóc kilku ludziom tak wiec:

:arrow:

Adycole- pisałem kiedyś nie kupuj Kingstonów tym bardziej Hyper-drożyzny która powinna chodzić 400Hz (6,2,2,2) to nie są dobre pamięci są po prostu przereklamowane i za drogie, moje Kingmaxy 433Hz za 205zł chodzą spox 400(6,4,4,2) przy 2.8V- zimne jak lód, a pro po czy zna ktoś inny program do testu pamięci niż goldmemory- bo nie mam stacji dyskietek???, :?:

Tak w ogóle sprawdź czy twoja zasiłka to nie Codegen 300W bo może ci spalić wszystko szczególnie model 250 u mnie padła i fsb 220x10 i pamiątki cl 2,5 3DMark 2001 -10091, a 200x11 i ram 6,3,3,2 3dMark2001-10261 w Win XP Radek 9100(280,550)AGP 1.6V, Catalist 3.10. Zawsze najpierw podnoś fsb stopniowo, a pamięci zostaw na Optimal timingu potem dopiero kombinuj timingiem nie wszystko naraz!!!!!!!!! :!:

 

Dla wszystkich co nie mogą dojść czy przekroczyć fsb 200Hz

:lol: - nie odłączajcie komputera od źródła prądu pod żadnym pozorem przez kilka godzin lepiej dni najlepiej wcale czyli nie wyłączajcie listwy zasil, spróbujcie podnieść fsb za pomocą programu „NVIDIA System Utility” tylko delikatnie do 200(400) ewentualnie zmniejście mnożnik gdyby procek był kiepski podnieście mu napięcie mni 1.7V i pamięci też podnieście np. 2.7V ale zostawcie je na optima, gdy to nie pomoże to sprawdźcie czy macie pastę pod radiatorem chipsetu no i możecie wgrać najnowszy BIOS 1.7 to nie zaszkodzi i poprzekładać lub wyjąć zworkę przy procku, ale pamiętajcie aby komp miał dopływ prądu cały czas czyli wtyczka najlepiej bezpośrednio w gniazdku nie w listwie zasilającej(oczywiście nie jak ostro grzebiecie i przekładacie), warto też pozostawić otwartą obudowę to daje nawet 10C mniej. Jeżeli pójdzie dzięki NV Utility to i z biosu po jakimś czasie w końcu powinna startować na fsb 200 może trzeba poprzekładać kary do innych slotów PCI lub po prostu mocno wcisnąć szczególnie grafe lub pamięć do innego slota przełożyć. Jeżeli to nie pomoże to trzeba chyba pamięci lub płytę reklamować bo oficjalnie powinna chodzić na 200(400) np. 8x200=1600Hz., pamiątki powinny mieć czas dostępu 5ns a nie 6 warto też sprawdzić jest to najczęściej ostatnia cyferka na kościach.!!!

 

VIP- zupełnie mnie rozczarowałeś :cry: broniłeś zawzięcie Soltka a teraz kupujesz to co wszyscy przereklamowane Abity :oops: , które były prekursorami podkręcania ale zawsze z czymś przedobrzyli i prawie zbankrutowali swoimi nieudanymi konstrukcjami i puchnącymi a nawet wybuchającymi kondensatorami teraz co prawda wybudowali fabrykę w Chinach i stosują najlepsze podzespoły ale w najnowszych płytach też już nie ma tych najlepszych kond.. i tak jak wszyscy myślą o zyskach i jadą na opinii pierwszych egzemplarzy. Mój Solek choć E-4 i ma dziadowe kondensatory przy procku (brązowe) a nie Sanyo(zielone) to fsb 232(454) jedzie. Możliwe, że nowa wersja chipsetu ultra 400 nie wymaga super kondensatorów bo swobodnie chodzi do 500 i nawet się za bardzo nie grzeje. Dziwie się że Epoxa nie wziąłeś jeżeli nie wierzysz w Ver E-4.

 

Wszyscy posiadacze Ver E-3 i E-4 bardzo mnie interesuje jakie macie kondensatory przy procku czy brązowe noname , czy trochę zielonych Sanyo lub inne, chciałbym dojść czy mają one jakiś wpływ na możliwości o.c. czyli podajcie jakie macie i czy mieliście jakieś problemy z o.c. i max wyniki o.c., poza tym interesuje mnie jakie kond. mają najnowsze E-4 można to poznać po biosie z jakim kupiliście te płyty ja miałem oryginalnie 1.5 a nie 1.6. Z góry dziękuje za odpowiedzi!!! :!:

 

Conti- ja bym kupił Barracude bo jest super cicha i wygrała w Eterze ostro z Matroxem 9/7,8, ta właściwie to nie brał bym żadnego dysku SATA bo nie są wydajniejsze a są drosze.

 

Pozdrawiam wszystkich sorrki za wypracowanie Piotr_the

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaszy naszej plyty a szczegolnie Rev E. Czy przy fsb >200 trzeba miec radiatorki na mofsetach, SB i wentylatorek na NB? Bo o ile pamietam to komus cos sie tam odlutowalo przy fsb >200 a ja tak nie lubie wysylac nic na serwis:)

Pozdro

Dobrze by było założyć cos na MOSFETy...mi się odlutowały przy FSB 200MHz. Na SB jakis radiator a pod NB lepiej pastą przesmarować...

Ja nie uwazam tego za koniecznoś bo płyta ja wiadamo ma oficjalnie obsługiwać FSB 200(jest to zaznaczone na pudełku Rev.E), producent napewno sie z tym liczył wypuszczając ten model, i gdyby ta czestotliwoć miała sprawdzac jakieś problemy, typu przegrzewanie sie mosfetów lub NB, to sam zastosował by chociazby wentylek na NB tak jak w przypadku Rev. D(oficjalnie nie obsługuje, nic o tym nie pisze na opakowaniu 400).

Jak widać w tym przypadku producent sie przeliczył...

P.S. MSI jakoś montuje radiatorki na swoich płytach z NForce2.

Aha i dodam, że w obudowie miałem 2 wentyle i do tego ten w zasilaczu. Także jakiś przewiew był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...