Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Sprostowanie :

max fsb 236MHz przy 1.8V

Przy 1.6V rusza na 231MHz

Czyli trzymal mnie przy 219 burak z 83% taktowaniem pamieci.

Ech, gdybym tylko mial pamieci brykajace sobie tak wysoko...

Na tym fsb (236) uruchomil sie Widows, ale wysiadl przy tescie pamieci w Sandrze. Ale wynik i tak niezly :) Teraz jestem kontent :D

Choc moze jak zaloze radiator ze starego P60 na southbridgea bedzie stabilniejszy... Jak sie pojawi nowy sensowny bios uda mi sie ruszyc w okolicach 240 :D

Bawilem sie tez z obnizaniem napiecia dla procesora... wynik ?

1700+ (11x133) przy 1.15V !

Temp. ponizej 30oC. Nie sprawdzilem jaka by mial z calkowiecie zdjetym coolerem, ale mysle, ze by chodzil spokojnie :)

 

A co do problemow z kanalami IDE to gdzies czytalem, ze drivery nvidi sa badziewne dla win xp i bardzo dziwne rzeczy sie moga dziac. O ile pamietam rozwiazaniem mialo byc odtworzenie domyslnych win xp. Poszukam tej stronki - jak znajde, dam linka.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek tu : http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=217200

Sam mam problem z CD i dzwiekiem. Mianowicie jesli podczas 'wydawania' z siebie dzwiekow przez realteka i jednoczesnym czytaniu z CD dzwiek jest przerywany. Ot, takie charkotanie. Zauwazylem to po przesiadnieciu sie z win98 na winXP. Jeszcze szperam w necie nt nforce i ide - jak cos znajde ciekawego to sie podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i nie dodałem ze używam Win XP i SP1a i driverów do niego dołączonych od IDE. Nie uzywam tych od Nvidia i mam ten problem. Może trzeba zrobic przeciwnie i zaisnatlować te drivery od Nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszedzie pisza o zmianie driverow na domysle windy. Sam sprawdze czy dziala dopiero po powrocie do domu - czyli dopiero jutro skomentuje. Jak do tej pory az tak bardzo mi to nie przeszkadzalo, bo komputera uzywam ostatnio tylko do... zabawy w podkrecanie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze w sp1a sa juz drivery ide dla nforce2. Wiec postaraj sie dorwac te oryginalne z xp.

A co do problemu, to go zauwazylem przy BG1 /w takie starocie grywam/ - chcialem dokonczyc to, co zaczalem pol roku temu :). I wlasnie w czasie odgrywania animacji paskudnie rzezil. Ale to sie naprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek tu : http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=217200

Sam mam problem z CD i dzwiekiem. Mianowicie jesli podczas 'wydawania' z siebie dzwiekow przez realteka i jednoczesnym czytaniu z CD dzwiek jest przerywany. Ot, takie charkotanie. Zauwazylem to po przesiadnieciu sie z win98 na winXP. Jeszcze szperam w necie nt nforce i ide - jak cos znajde ciekawego to sie podziele.

u mnie było to samo dopóki nie zmusiłem napędu do pracy w trybie DMA (patrz kilka postów wyżej), od kiedy wszystko biega w DMA nie mam takich problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek tu : http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=217200

Sam mam problem z CD i dzwiekiem. Mianowicie jesli podczas 'wydawania' z siebie dzwiekow przez realteka i jednoczesnym czytaniu z CD dzwiek jest przerywany. Ot, takie charkotanie. Zauwazylem to po przesiadnieciu sie z win98 na winXP. Jeszcze szperam w necie nt nforce i ide - jak cos znajde ciekawego to sie podziele.

u mnie było to samo dopóki nie zmusiłem napędu do pracy w trybie DMA (patrz kilka postów wyżej), od kiedy wszystko biega w DMA nie mam takich problemów :D

Gdzie masz ten post wyzej bom chyba oslepl ze starosci ? :/

 

Dla ciekawosci mam od poczatku stery 2.03 i zadnych takich "bajerow" nie stwierdzilem :/ Tak samo DMA :/ Wieczorkiem wszystko pieczolowicie sprawdze jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie i nie tylko, że na płytach głównych z chipsetem NForce2 podczas kopiowania z cd-romu na dysk twardy strasznie spowalnia komputer (zajęty jest procesor).Dodam, że cd-rom chodzi w trybie DMA, a nie PIO. Czy u Was też tak jest? Czy można coś na to zaradzić? Wcześniej (na VIA i Intelu) takich objawów nie miałem. Czyżby w NForce 2 były skopane kontrolery ide? Mam nadzieje, ze nie bo jak wszyscy tak mają to przerzucam sie na KT600 jak tyko będzie.

na szczęście nejn :D miałem problem z teac-em cd540e, który za ch.. nie chciał biegać pod w2k w trybie dma (tzn biegał ale próba włączenia nero/cloneCD zwieszała w śmieszny sposób kompa - tzn paliła się dioda pracy HD, a nero/clone nie dało się zamknąć w żaden sposób, tylko twardy reset pomagał) -> u mnie pomogło ustawienie w biosie ręczne tylko PIO dla kanału tego teac'a po czym przełączenie w windzie na tryb dma-> restart i wszystko biega jak powinno :D
hmm no tutaj :D po tym jak to zdziełałem to już nie mam problemów z dźwiękiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek tu : http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=217200

Sam mam problem z CD i dzwiekiem. Mianowicie jesli podczas 'wydawania' z siebie dzwiekow przez realteka i jednoczesnym czytaniu z CD dzwiek jest przerywany. Ot, takie charkotanie. Zauwazylem to po przesiadnieciu sie z win98 na winXP. Jeszcze szperam w necie nt nforce i ide - jak cos znajde ciekawego to sie podziele.

u mnie było to samo dopóki nie zmusiłem napędu do pracy w trybie DMA (patrz kilka postów wyżej), od kiedy wszystko biega w DMA nie mam takich problemów :D

Hmmm... u mnie jest tak, że we własciwościach ide pokazuje, że nagrywarka pracuje jako ultra dma2 a cd-rom w trybie ultra dma2 i cały czas występuje ten problem. No chyba, że to co pokazuje to nieprawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a ja mam maly problemik.

jest taki zestaw: A 1.7xp + Soltek 75frnl + 2*256 Kingston 333...

i nie moge w ogole zainstalowac dzwieku. :(

tzn. w biosie AC97 właczone w windowsie urzadzenie do nagrywania jest

a urzadzenia do odtwarzania nie ma mimo ze sterowniki zainstalowane.

probowalem juz wszystkiego i nie wiem co jest?

moze ktos z Was mial podobny problem?

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a ja mam maly problemik.

jest taki zestaw: A 1.7xp + Soltek 75frnl + 2*256 Kingston 333...

i nie moge w ogole zainstalowac dzwieku. :(

tzn. w biosie AC97 właczone w windowsie urzadzenie do nagrywania jest

a urzadzenia do odtwarzania nie ma mimo ze sterowniki zainstalowane.

probowalem juz wszystkiego i nie wiem co jest?

moze ktos z Was mial podobny problem?

dzieki.

a stery realteka instalowałeś ? czy tylko nVidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie ?! i Panowie oto moj nowy problem na Solteku:

 

Przedmiot: Athlon 2200+ i nie chce mu sie na solteku biegac.

 

A wyglada to w ten sposob ze wkladam antka 2.2 i nic, komp ani mru mru, wyciagam wkladam nowy nabyte antka 1.7 i smiga od razu. Dalej, wkladam antka 2.2 do ECS'a i smiga, wkadam antka 2.2 do ASRock'a i smiga -> spowrotem do solteka i STOP ?!?!?!?!

Na solteka wkladam Durnia i smiga itp., itd.

Kto ma pomysla?????????? Co to za fantazja? Bo ja ciagle kombinuje i moja banka chyba za mala jest ... /nadmienie ze ofkorz clear cmosy, prady i inne gady rozlaczane itp.,/. Wszystko wszedzie smiga tylko nie antek 2.2 na solteku -----> a smigal tam przez 1.5 miecha wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm brzmi bezsenśnie, ale spróbuj wyłączyć ABSII zworą na płycie; czy zworę na startowanie z default fsb100 ustawiłeś czy wyżej? jeśli stawia dalszy opór napisz do supportu soltka - szybko (do 48h) i w miarę sensownie odpisują na majle. pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do poprawek... to może i nie ma co poprawiać ale można dodać CPU voltage do 2.0v można oficjalnie wprowadzić VDD....  

Także jest co robić jeszcze!!!

poczytaj sobie amdforums/soltek - cośtam było że soltek sam nie do końca bierze odpowiedzialność za funkcję Vdd -> dlatego nieoficjalny bios, a co do Vcore - 2v to raczej ograniczenie konstrukcyjne a nie widzimisię producenta (tak jak regulacja Vdd w epoxie 8rda - to se ne da bo konstrukcja nie pozwala i tyle).

pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co do poprawek... to może i nie ma co poprawiać ale można dodać CPU voltage do 2.0v można oficjalnie wprowadzić VDD....  

Także jest co robić jeszcze!!!

poczytaj sobie amdforums/soltek - cośtam było że soltek sam nie do końca bierze odpowiedzialność za funkcję Vdd -> dlatego nieoficjalny bios, a co do Vcore - 2v to raczej ograniczenie konstrukcyjne a nie widzimisię producenta (tak jak regulacja Vdd w epoxie 8rda - to se ne da bo konstrukcja nie pozwala i tyle).

pozdr. :)

łeeee to lipa... ale wysłałem im maila.. zobaczymy co odpiszą... jak bede wiedzieł to napisze ! :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze do domu po 11 godzinnym dniu pracy, mysle 'ech, to dla relaksu usune tego buga z IDE. A potep poogladam sobie filmiki z HL2, ktore sobie sciagnalem'. Ale na poczatek sprawdze nowe drivery nvidii, 2.41. No to install - hmm... cos dziwnego sie dzialo, no ale sie zainstalowalo - reset. I co ? I qpa.

XP nie wstaje. No to reset i tryb awaryjny - odinstalowanie wszystkich driverow plyty + realteka. Reset. I co ? I qpa.

Itd, itd. Jedyne, co sobie wczoraj obejrzalem, to winXP w trybie awaryjnym bez myszy. Szczescie w nieszczesciu wczrajaj na GIGA.DE puszczali te filmy, to sobie troche obejrzalem. Malem miec poprawionego buraka z IDE, a mam popsutego winXP :evil:

 

Mial ktos z Was jeszcze jakies problemy z tymi nowymi driverami dla nforce2 2.41 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze do domu po 11 godzinnym dniu pracy, mysle 'ech, to dla relaksu usune tego buga z IDE. A potep poogladam sobie filmiki z HL2, ktore sobie sciagnalem'. Ale na poczatek sprawdze nowe drivery nvidii, 2.41. No to install - hmm... cos dziwnego sie dzialo, no ale sie zainstalowalo - reset. I co ? I qpa.

XP nie wstaje. No to reset i tryb awaryjny - odinstalowanie wszystkich driverow plyty + realteka. Reset. I co ? I qpa.

Itd, itd. Jedyne, co sobie wczoraj obejrzalem, to winXP w trybie awaryjnym bez myszy. Szczescie w nieszczesciu wczrajaj na GIGA.DE puszczali te filmy, to sobie troche obejrzalem. Malem miec poprawionego buraka z IDE, a mam popsutego winXP :evil:

 

Mial ktos z Was jeszcze jakies problemy z tymi nowymi driverami dla nforce2 2.41 :?:

chyba nie ma osoby która by nie miala problemów z tymi driverami... Zobacz tutaj: http://217.168.128.134/viewtopic.php?p=384586#384586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więć miałem racje... Soltek olał 75FRN-L oto co mi napisali:

 

Thank you for contact Soul Technology Europe B.V.

 

For the time being, there is no plan to release a new BIOS for SL-75FRN-L series.

This item is replaced by the SL-75FRN2 series...

Thank you.

 

Best Regards,

 

Dla tych co nie znają angielskiego w skrócie: W najbliższym czasie nie mamy w planach wydania nowej wersji Biosa dla 75FRN-L, ten produkt został zastąpiony przez 75FRN2-L.

 

No i kicha... Ale wpadłem na fajny pomysł... Oddam swoją na gwarancje bo mi sie coś dzwięk piepszy, a skoro nie produkują już FRN to powinni mi wymienic na FRN2 heheh :wink: Tylko 2 tyg. bez kompa to jest ten ból!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodze do domu po 11 godzinnym dniu pracy, mysle 'ech, to dla relaksu usune tego buga z IDE. A potep poogladam sobie filmiki z HL2, ktore sobie sciagnalem'. Ale na poczatek sprawdze nowe drivery nvidii, 2.41. No to install - hmm... cos dziwnego sie dzialo, no ale sie zainstalowalo - reset. I co ? I qpa.

XP nie wstaje. No to reset i tryb awaryjny - odinstalowanie wszystkich driverow plyty + realteka. Reset. I co ? I qpa.

Itd, itd. Jedyne, co sobie wczoraj obejrzalem, to winXP w trybie awaryjnym bez myszy. Szczescie w nieszczesciu wczrajaj na GIGA.DE puszczali te filmy, to sobie troche obejrzalem. Malem miec poprawionego buraka z IDE, a mam popsutego winXP :evil:

 

Mial ktos z Was jeszcze jakies problemy z tymi nowymi driverami dla nforce2 2.41 :?:

chyba nie ma osoby która by nie miala problemów z tymi driverami... Zobacz tutaj:http://217.168.128.134/viewtopic.php?p=384586#384586

Jak to nie! ;-) Ja nie miałem żadnych problemów. Co więcej kilka mi się rozwiązało. Ale o tym juz pisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, oglaszam ze dzisiaj Stabilnie udalo sie uruchomic Soltka na szynie 240 Mhz, i pamieci synchro, full stable. Niech mnie teraz jakis Abitowiec albo Epoxowiec zakasuje :D. Toz przecie Solek Rzadzi i koniec!!!

 

btw. look podpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe juz wiem skad masz xyfke spideroso ;)

Ja tez mam te same wlasnie kosci co spideroso (ten sam TIR) i mi udalo sie 236 sync 7,3,3,2,0 zas 240 wstaje, ale chyba 3baby juz winshita przeinstalowac - raz wstaje, a raz z krzaczkami :(

Ale jak widac ponizej 236 sync chyba udowadnia, ze Soltek TO JEST plyta high endowa !

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem instalować sterowniki i zaczęły się drobne schody. Konfiguracja to: SB Live 5.1, Radeon 9100 120MB vivo, 2x256MB Kingston HyperX. Moje pytanie jest następujące: czy jest jakaś specjalna kolejność instalacji sterowników? (w moim przypadku było SP1->NForce2 drivers 2.03->Catalyst 3.2->DX 9.0). Do USB 2.0 są osobne stery? Wrzuciłem te od VIA. Poza tym Catalysty nie załapały od razu drivera WDM. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grover --> jakie schody ? Nie sprecyzowales. Ja z 2.03 nie mam zadnych problemow. Kolejnosc instalowania wydaje mi sie optymalna. Do USB 2.0 jest wymagany tylko SP1, zadnych innych strownikow. Przynajmniej tak pisza :) Ja tam nie uzywam USB 2.0 - nie bardzo moge zainstalowac SP1 :P

Ale teraz :

nvidia, jak wiecie, juz wypuscila drivery 2.42. Instalowal je ktos na tym Solteku ? Ja wczoraj probowalem ruszyc na 2.41 - i skonczylo sie to tym, ze reinstalowalem system kolo 7 razy - za cholere nie pojdze mi na nich. Na 2.03 nie mam zadnych problemow (oprocz tego z dzwiekiem i CD oraz kartami grafiki PCI, ale ten ostatni sie banalnie usowa).

 

I zaczynam sie bac, jak nvidia pisze, ze zwieksza sie wydajnosc IDE, cpu czy czegokolwiek. Po ich 'przekretach' w detonatorach obawiam sie, ze jesli operacje dyskowe przyspiesza, to moze sie okazac, ze co 3 bajt znika... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO! Dzisiaj wreszcie udało mi sie pożyczyć pamięć która idzie na 200Mhz synchro z CPU na dość agresywnych timingach(5-2-3-2.5) i pobiłem swój dotychczasowy rekord w 3D Marku 2001 SE ;-)

Z 13800 na 14100punktów. Procesor chodził 1733@2400Mhz a grafa tez rasowana 250/513@300/630. Jest nieźle...Ma ktoś więcej na podobnym konfigu? ;-) I jak to uzyskał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...