Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem też na strone 3M. Oznaczenie VHB można se w d... wsadzić :) .

Jest to cała rodzina "Very high bond" taśm. Więc jednak duża szansa, że to co miałeś Ajdaho i to co ja mam to różne taśmy.

 

Update

Jest to cieniutka błonka. Z linijką stwwierdzam, że na 1m to by z 5-6 warstw weszło. Bardzo się rozciąga i przylepia. Papier, który osłania ją jest porównywalnej grubości, może odrobine cieńszy.

Na 1mm wchodzą 3 warstwy taśmy + 3 warstwy tego papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem też na strone 3M. Oznaczenie VHB można se w d... wsadzić :) .  

Jest to cała rodzina "Very high bond" taśm. Więc jednak duża szansa, że to co miałeś Ajdaho i to co ja mam to różne taśmy.

 

Update

Jest to cieniutka błonka. Z linijką stwwierdzam, że na 1m to by z 5-6 warstw weszło. Bardzo się rozciąga i przylepia. Papier, który osłania ją jest porównywalnej grubości, może odrobine cieńszy.  

Na 1mm wchodzą 3 warstwy taśmy + 3 warstwy tego papieru.

no to zawsze mam nie to co trzeba , jak możesz daj jakies namiary gdzie kupowales i ile to kosztowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, najlepsze do tego byloby jakies krzemowe zlacze p-n ;)

ale to juz male laboratorium z kompa bys zrobil.

 

a tak btw. to ja juz nie wiem co z tymi markami u mnie :(

wylazcylem juz prawie wszystkie uslugi pod win2k, sciagnalem msconfig.exe i w autostarcie tez czysto, w tle nic nie dziala i jak 10k nie bylo tak nie ma. chyba zaraz walne instalke na nowo, albo xp postawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowała koło 8-10zł. Od kogo to nie wiem. Znajomy zamówił 2 sztuki. Moge się go zapytać, ale niestety dopiero w poniedziałek.

Ten ktoś kto sprzedaje odcina kawałki długości 1m (pewnie z jakiejś dużej szpuli), zwija je i wysyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czujników temperatury to polecam -> LM 35 . Wymaga podlaczenia zasilania od 4 do 20 V i miliwoltomierza. Odczyt bezpośrednio w celcjuszach ( skalibrowany ) . 1 C = 10 mV Czyli np. 38 C = 380 mV . Obudowa czujnika typowa TO-92 wieksza od termopary ale nie wymaga kalibrowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem w opisie tą co mam. F-9469PC lub F-9473PC. Różnią się grubością. Pierwsza ma 0.13mm, druga 0,25mm. W opisie:

5.0 // 10.0 mil (0.13 // 0.25 mm) clear acrylic adhesive with 58 lb polycoated kraft paper liner. High shear strength, solvent and temperature resistance and HSE, low LSE, UL listing 746C.

 

Excellent for bonding decorative metal trim, and bonding flexible circuits to aluminum rigidizers or heat sinks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem w opisie tą co mam. F-9469PC lub F-9473PC. Różnią się grubością. Pierwsza ma 0.13mm, druga 0,25mm. W opisie:

5.0 // 10.0 mil (0.13 // 0.25 mm) clear acrylic adhesive with 58 lb polycoated kraft paper liner. High shear strength, solvent and temperature resistance and HSE, low LSE, UL listing 746C.

 

Excellent for bonding decorative metal trim, and bonding flexible circuits to aluminum rigidizers or heat sinks.

THX poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem sobie XP, proc jak w podpisie tylko grafa 300/300 i mam 10013 pkt ;)

 

teraz jeszcze tylko optymalizacja i zobaczymy ile wycisne. Troche OT ale ma zwiazek z naszym zlotym Solteczkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi- wiec troche histori nforce jest chipem synchronicznym tak jak stare poczciwe BX Intela więc powinien chodzić tylko i wyłącznie 1-1 pamiatki -100% dlatego solek zablokował pewno tą opcje ustawiania asynchronicznego w biosie, mogę tylko powiedzieć że raz jak pod wpływem kolegów co przeszli na ciemna stronę mocy (ABIT), próbowałem wycisnąć max fsb z naszej płyty to na ustawieniu asynchro było nie stabilnie i dojechałem max do fsb 228, a na 75% do maxa fsb 250 lesz stabilne było fsb 240 innych ustawień nie próbowałem więc nie wiem ale radzę nie ustawić asynchronicznie bo wydajność spada bo to nie VIA której chipy, są asynchroniczny i gdzie im to aż tak nie przeszkadza.!!!!!, ale nie jestem 100% czy to tego winna w twoim przybytku może być co innego, ale radzę 2.8V na pamiątki timing optinal i synchronicznie 100%!!!!!!(sprawdz)!!!!! :roll: :P

 

Kazit- to już znacznie lepiej, ja kiedyś na Me i GforceMX2 miałem 3000 pkt. po wgraniu XP miałem 3000ptk. bez podkręcania więc ustawiłem na maxa i w połowię 3Dsmarka zwis i od tamtej pory więcej z karty nie osiągnąłem niż 2500pkt kręcąc ją na maxa do tej pory nie wiem co się stało tak ja by się w niej coś zjarało ale działa do tej pory!!!!!!

A na nasze złotko nie można mówić złego słowa ani ją chwalić bo może psikusa zrobić bo ponoć to jest kobieta!!!!!, poustawiaj w sterach wszystko na default , w biosie agp 128MB, albo poczytaj jak ustawić BIOS http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/207-16 i powinno być ok !!!!!!!

:lol: :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi- wiec troche histori nforce jest chipem synchronicznym tak jak stare poczciwe BX Intela więc powinien chodzić tylko i wyłącznie 1-1 pamiatki -100% dlatego solek zablokował pewno tą opcje ustawiania asynchronicznego w biosie

ze niby co 8O

 

soltek w swoich biosach zablokowal mozliosc recznego ustawienia fsb/mem.Po przekroszeniu fsb ok.210-220 bios automatyczie przechodzi w tryb asynchroniczny co jest IMO idiotyzmem

 

modyfikowane biosy 4power user sa pozbawione tego bledu

 

a ta historie o nf to chyba sam wymysliles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm  

w tej chwili FSB 225 , odczyt z CPU-Z  FSB:DRAM (1:1)

jak mam to traktowac ??

no wlasnie zalezy od biosu :? soltek ma dziwna polityke biosawa,kiedys bawilem sie 1.5L i powyzej 220 przeskakiwalo mi automatycznie na 210 i ogolnie byly z tym jazdy.Tryb asynchroniczny na biosach 4power user dzialal ale tylko do ok.180MHz dla pamieci.Czasem byly problemy z ustawieniami asynchro ponizej 75% o czym pisal wielokrotnie Xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip- ciekawe rzeczy opowiadasz, ja miałem bx co chodził tylko synchronicznie i wybrałem nforca o którym pisali ze to następca bo został stworzony do pracy synchro co prawda ma mozliwosci asynchro ale mu to na zdrowie nie wychodzi!!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bx'a to oczywiscie sie zgadzam,ale te brednie ze niby nf zostal stworzony do synchronicznosci to mozesz na forum.bravo.pl opowiadac,a co..na asynchro nie dziala :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanko dot. opcji Wake UP LAN czy takowa opcja istnieje w biosie płyki solteka ?? jeżeli tak to na jakiej zasadzie to działa i jak to uruchomić ?? :?:

 

Pozdro.

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest coś takiego na płycie ale chodzi mi o to czy ta opcja działa z sieciówką która jest zintegrowana z płytą gł. bo jak mówicie że coś się tam z sieciówki podłącza to teraz już nie wiem co robić swoją droga trochę to by było głupie jak bym musiał dokupić osobną sieciówkę by skorzystać z tej opcji.

 

A i jeszcze jedno pytanko w jaki sposób ten komp się uruchamia wysyłany jest jakiś sygnał z innego kompa ?? a może przez ikonkę to by było dobre :):) i czy będzie to działało jak kompy mam połączone poprzez hub ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja wake-on-lan jest w biosie i IMO masz racje, ze to byloby bez sensu. Wydaje mi sie ze bedzie dzialac. Ja jak mam kabelek od lan wlaczony i wylacze kompa (nie listwe) to lampki z tylu sie swieca :)

 

I wlasnie moze w tym jest problem w tym Solteku, ze zostaje szczatkowe napiecie na plycie i czasami zwykly clear CMOS nie dziala i wtedy trzeba kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem D1.6 z oczywistym zamiarem podkrecenia go bo jak wiadomo Applebred kreci sie swietnie, dodatkowo trafił mi sie odblokowany procek no i wszystko ok gdyby nie jeden szczegł -procek nie krecił sie ani mhz ponad 1.8GHz, wszystko było ok wstawał na każdym ustawieniu ale zawsze poniżej 1.8GHz, uznałem ze mam pecha i dostałem anty o/c egzemplarz. Procka jak najszybciej sprzedałem, no teraz trafiłem na rodzynek w postaci JIUHB z 28 tygodnia (oczywiscie odblokowany) z najbileszym z całej palety rdzeniem -co sie okazuje? Procek nie wstaje na ponad 1.8GHz! Podobnie jak Duron wstaje na kazdym fsb ale zawsze ponizej 1.8 -komp wogóle nie wstaje -odpala na 8x230 (1840mhz) 1.6V i ani mhz wiecej. I teraz selekcja: procesor? JIUHB, zasilacz? Chieftec, pamieci? DDR500 2.55V, płyta? własnie! jedyne logiczne wytłumaczenie tego problemu to płyta -logiczne ale na nforce2 na Soltek`u ? ? ? Zeby juz wogóle było ciekawiej to płyta chodzi bez zworki do fsb -patent podobno zwieksza mozliwosci płyty. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmienić bios (mam 1.6) drugie rozwiazanie to wsadzic procesor który fabrycznie ma ponad 2GHz (np. T-Bred 2700+) ale nie znam nikogo kto takim procem dysponuje. Jeśli już pozostaje BIOS to czy mogę to zrobic winflash151 i na jaki bios mam wgrać? I co jeśli cos padnie po drodze? Dodam zę to Soltek FRN2-L re.E4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 1,5L barkek 1,83 GHz śmiga 2,365 bez problemów. Rev. E4.

Przy zmianie biosu trzeba b. uważać. Płyta lubi kaprysić. Bios ne default ustawieniach i spod dos 'a awardflashem dostarczanym razem z danym biosem. Jak coś pójdzie nie tak to nie wolno wyłączą ani twardo restartować kompa tylko ponownie uruchomić wgranie nowego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 1,5L barkek 1,83 GHz śmiga 2,365 bez problemów. Rev. E4.  

Przy zmianie biosu trzeba b. uważać. Płyta lubi kaprysić. Bios ne default ustawieniach i spod dos 'a awardflashem dostarczanym razem z danym biosem. Jak coś pójdzie nie tak to nie wolno wyłączą ani twardo restartować kompa tylko ponownie uruchomić wgranie nowego biosu

Conti Ty mi chyba już pomagałes, prawda? Wtedy mysleliśmy że to wina procka a jak sie okazuje to wina płyty :? Tylko na jaki ten bios zmienić? Bo albo sa oficjalne stabilne i zblokowane albo sa o/c i niestabilne. Przy okazji to miał już ktos taki problem z ta płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, trudno już coś wymyśleć. Ludzie mają problem z padnięciem lub udawaniem padniętej płyty, coś się odlutuje, bios padnie lub źle się wgra, ale 2 różne procki i nie chcą powyżej 1,8GHz to zagadka dla mnie.

Może bardziej doświadczeni niech się wypowiedzą.

Michnik, _Vip_ lub Xor może coś poradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti- ciekawe co mówisz czy jak ustawisz 166x12,5 przy np.1,7V to nie wstanie coś chyba nie masz zbyt dużego doświadczenia w o.c., jeżeli wstanie to ustaw zworkę przy procku na 166/200 i w biosie wszystko na optima oprócz fsb i spróbuj na 225x10 przy 1.8V pamiątki daj też na 2.7V a biosik wgraj najlepiej 1.7LFB do o.c :)

http://www.geocities.com/ribrsiq/FRN2.html !!!! powodzenia

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti- ciekawe co mówisz czy jak ustawisz 166x12,5 przy np.1,7V to nie wstanie coś chyba nie masz zbyt dużego doświadczenia w o.c., jeżeli wstanie to ustaw zworkę przy procku na 166/200 i w biosie wszystko na optima oprócz fsb i spróbuj na 225x10 przy 1.8V pamiątki daj też na 2.7V a biosik wgraj najlepiej 1.7LFB do o.c  :) 

http://www.geocities.com/ribrsiq/FRN2.html !!!! powodzenia

:wink:

Co do mojego doświadczenia w o/c to mnie nie oceniaj bo zapewniam Cie że dużo osób by takie chciało mieć- no chyba że każdy amator szuka procka JIUHB i kupuje pamieci 500MHz... Mówie przecież że komp sie nie budzi przy żadnym ustawieniu ponad 1.8GHz, prawda? Od 14x133 do 7x250 włacznie i to niezaleznie od napieć. Sam masz ten bios? Jest względnie stabilny? Dzięki za link -mam nadzieje ze wymiana biosu coś pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za moja wypowiedz ale to jestem w szoku bo  nawet stare A0 1900hz uzyskiwały przy 1.85V to bardzo dziwne, ja jadę na tym biosie jest ok. uzyskałem 8,5x250 na nim!!!!!!! :o

Nic sie nie stało -sam wiem z doświadczenia ilu to psedo ekspertów chce wykazac swoją wyższość nad laikami, jednak ja poważnie mam problem. Wgrałem bios który podałeś (1.7LFB), reset biosu (płyta sie nie obudziła) i... o ile na v1.6 przy ustawieniu ponad 1.8GHz płyta przywracała ustawienia fabryczne to po zmianie biosu płyta ponad 1.8 sie wogóle nie budzi! Zero kontaktu. I powtórze -dzieje sie to niezależnie od napięc. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...