Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

...nvidia, jak wiecie, juz wypuscila drivery 2.42. Instalowal je ktos na tym Solteku ? Ja wczoraj probowalem ruszyc na 2.41 - i skonczylo sie to tym, ze reinstalowalem system kolo 7 razy - za cholere nie pojdze mi na nich. Na 2.03 nie mam zadnych problemow (oprocz tego z dzwiekiem i CD oraz kartami grafiki PCI, ale ten ostatni sie banalnie usowa).

U mnie na 2.03 najmniejszych problemow, na 2.41 jakby odrobine gorsza wydajnosc, ale brak problemow za to instalacja 2.42 skonczyla sie formatem :( Ale za to po new instal 2.42 wydaja sie jakby najlepsze - wieczorkiem postaram sie zrobic dokladniejsze testy. Na pierwszy rzut oka doszlo troche opcji w sofcie odpalanym do traya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem. Dyski maja wydajnosc jakby byly w kompie obok. Ogladanie filmu wiaze sie z przezyciami, ktore miewam po wodce. Normalnie pokaz slajdow. tylko dzwiek idzie normalnie. Natomiast wszystkie gierki wymiataja. Klatek mam wiecej niz w zoologicznym. Juz kurde nie wiem co robic.. chyba odistaluje te stery, i narazie walne 2.03. Podobno koles od omegi robi stery overclockerowe do Nforce'a. Jak wyjda i dorwe to sie oczywiscie podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wszystko w porzadu - jak sobie popatrzylem na numerki poszcz. driverow, to IDE sa stare, a wiekszosc reszty jest nowa. Ciekawe, ze na stronach nvidii ani widu ani slychu o czyms takim :) Nie wiem, czy Soltek czasem sam sobie nie poskladal do kupy wszystkich najnowszych DZIALAJACYCH sterownikow... Jesli to ich sprawka - to chwala im za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to taka <span style="color:red;">[ciach!]</span>la,ale jednak mnie troche wkur***.Kiedy komp chodzi na fsb200 synchro,przy uruchomieniu bios pokazuje czestotliwosc pamieci i zamiast 200MHz jest 199MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak wam gra ta zintegrowana muzyczka ,warto sprzedawac liva 5.1 ?? ,zreszta chyba zaraz wymontuja i sprawdze :)

Jak dla mnie to troche gorzej gra o Live'a. i raczej nie zmienie na tą zintegrowaną.......Aczkolwiek niektórym to już wystarczy co jest na płycie głównej( Realtek ALC650).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wystarczył SB128, więc dźwięk pewnie mi styknie. Poza tym ja w ogóle nie używam dźwięku w kompie - do głośniczków mam cały czas radio włączone :)

Tylko ze SB 128 tez lepiej gra.... ;-)

Aczkolwiek troszeczke tylko, ale lepiej. Ale to juz tak jak na mój słuch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od Twojego ucha ;) Zalezy jakie masz wymagania. W zastosowaniach pol i profesjonalnych live bierze zdecydowanie gore na kartami on board lecz jesli twoja karta jest podlaczona do "plastikowych" glosniczkow to raczej nie uslyszysz jakiejs wielkiej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zamienilem jedynke na dwojke:D

 

Zmiana jedyna to taka ze wyzsze fsb dziala - mam teraz 12.5x 185 , na jedynce max 170 wyciagalem. Dziwne ale pare srubek i jest juz inaczej. Winda xp wykrywala sobie sprzet od nowa itp.

 

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z tej plyty ( z epoxem mialem problemy) no i tez sliczny zoltawy laminat pasuje do zm80A :roll:

 

co do dzwieku to hmm imho lepiej brzmi niz sb 5.1. duzo lepiej. Mam wrazenie ze na sb sa wyciete srednie tony. Polecam testowac za pomoca plyt audio a nie mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy userzy frn2-l chce kupic sobie tą plytke ale mam wątpliwosci co do jakości i rozmieszczenia na niej koncensatorów i mosfetow. Co do kondensatorów to jakiej są one firmy? (epox np. ma sanyo, abit rubicom, soltek ?) Czy pcb płytki nie jest za cienkie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy userzy frn2-l chce kupic sobie tą plytke ale mam wątpliwosci co do jakości i rozmieszczenia na niej koncensatorów i mosfetow. Co do kondensatorów to jakiej są one firmy? (epox np. ma sanyo, abit rubicom, soltek ?) Czy pcb płytki nie jest za cienkie?

 

pozdrawiam

Jak dla mnie rozmieszczenie wszystkich pasci na PCB jest OK i nie mam nic Soltekowi do zarzucenia w tej kwestii.Co do marki kondensatorow to sorry ale sie nie doczytalem,a grubosc PCB.......hmm czy naprawde nie masz wiekszych problemow.Kiedy kupuje plyte biore pod uwage stabilnosc/wydajnosc/mozliwosci OC/cene/opinie uzytkownikow a nie grubosc PCB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak grubosc PCB jest strasznie wazna...BTW co to jest PCB ?? :twisted:

 

hahaha.. dziwne...chlopie nie wiem jak mozna uzalezniac wybor plyty glownej od grubosci PCB, a jesli tak to pewnie najlepsze beda ECS'y. Moja Plytka ma wszystkie romiary w sam raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjdzie bios do np. 2,2 V ??? ;D

Nie zauważyłeś że soltek olał sprawe... wogole chyba zapomniał ze kiedykolwiek wypuścił FRN-L bo zero nowych biosów... Co rusz widać nowe biosy do ASUSA, EPOXA... a Soltek... KICHA!!

No ale miejmy nadzieje... może coś sie ruszy...

No a jednak... wypuścili nowego BIOSA 1.4L http://www.soltek.de/English/download/S75FRN-L.htm

tylko nie wiem co oznacza "Hide MAC Address option"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...BTW co to jest PCB ?? :twisted:

Plytka drukowana :)

 

No a jednak... wypuścili nowego BIOSA 1.4L http://www.soltek.de/English/download/S75FRN-L.htm

tylko nie wiem co oznacza "Hide MAC Address option"

Do FRN2 tez jest nowy 1,3L http://www.soltek.de/English/download/S75FRN2.htm i ta sama poprawka - pewnie zrezygnowano z mozliwosci zmiany adresu MAC ;)

 

Czy ktos juz sprawdzal czy w nowym biosie "naprawili" ustawienia pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem ten nieszczesny dzwiek z plyty i musze powiedziec....ze sie zawiodlem :? moj Live! 5.1 gra jakos tak ladniej.Na przednim kanale mam stary zmachol Unitry i dwa Tonsilki ,a na tyle mini-wieze Philips'a FW650C wiec pole odsluchowe jest nie najgorsze,a napewno lepsze niz jakies plastikowe komputerowe pierdziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem ten nieszczesny dzwiek z plyty i musze powiedziec....ze sie zawiodlem :?  moj Live! 5.1 gra jakos tak ladniej.Na przednim kanale mam stary zmachol Unitry i dwa Tonsilki ,a na tyle mini-wieze Philips'a FW650C wiec pole odsluchowe jest nie najgorsze,a napewno lepsze niz jakies plastikowe komputerowe pierdziele.

A ja twierdze, ze jest zupelnie wystarczajacy - nie slyszalem nigdy Live-a czy Audigy, i pewnie sa lepsze. Ale czy oplaca sie wydawac tyle kasy na dzwiek na PCI dla prawie nieslyszalnej roznicy ? Bo ja, po przesiadnieciu sie z jakiegos nedznego klona SB 16 jestem wniebowziety jakoscia wydawanego dzwieku przez tego Realteka. W grach EAX (np. Baldurs Gate) swietnie brzmi. Szumow brak. Swietnie dzialajacy zintegrowany equalizer. Coprawda gdybym go porownal bezposrednio z moim starym GUS-em (jest na ISA, wiec sobie go nie podlacze :( ), pewnie GUS zwyciezylby, ale minimalnie. Wiec ja jestem BARDZO zadowolony z tego zintegrowanego dzwieku.

mam soltek frnl- tak jak w podpisie....i mam problem z zegarem w windowsie.na kazdej godzinie spoznia mi sie jakies 5 minut....nie wiem juz czy to wina wina ® czy moze plyty ktora chyba ten czas odmierza....nie wiem moze pirdoly gadam????? 

plyte mam od lutego i wszystko bylo ok....nie pomagaja anie reinstalacje windowsa, ani inne rzeczy jakich probowalem....

Hmm... A BIOS czasem Ci sie sam nie resetuje ? Moze masz bateryjke zle zamontowana na plycie i kiepsko styka. Albo jest padnieta (ta bateryjka). W najgorszym wypadku masz walnieta plyte. Na poczatek sprobuj wyjac te bateryjke i ponownie wlozyc. Jak nie pomoze - do serwisu marsz :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BIOS czasem Ci sie sam nie resetuje ? Moze masz bateryjke zle zamontowana na plycie i kiepsko styka. Albo jest padnieta (ta bateryjka). W najgorszym wypadku masz walnieta plyte. Na poczatek sprobuj wyjac te bateryjke i ponownie wlozyc

bios w porzadku - chociaz fakt, ze kiedys kilka razy zrobil mi taki numer, ale od jakichs 2 miesiecy wszystko jest ok.

 

sprobuje z ta bateria, ale watpie.....na serwis tez chyba jeszcze za wczesnie???????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwuje tylko to ze ten nasz soltek ma mostek bez T literki 

 

znaczy sie MCP   

 

grrrrrrrrr :evil:

I MNIE RÓWNIEŻ I TO BARDZO!

Bo Live! juz mnie denerwuje.....a szczególnie problemy w grach z EAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...