Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

nie pamietam jaka dokladnie seria nie mniej jest to DUT3C a fsb to takei sobie i tak mam nadzieje ze zamkne zegar juz nie dlogo ja zrobie Vidimm moda :) zreszta _Vip_ jak anrazie chyba najwiecej wycisnol z solteka :P :P

 

co do podnoszenia to masz racje a z pamieciami nic sie nie stanie moga spokojnie pracowac bez dodatkowego chlodzenia na tym napieciu jakie oferuje soltek przy 3,0V juz by sie przydalo zalozyc jakies radiatorki ale przy 2,8 nie ma takiej potrzeby moje sa zimne przy tym napieciu ;p

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Storm, trochę trudnawy ten mod :?  

:lol:

 

trudnawy ale do zrobienia troche zdolnosci manualnych i silnej woli polonczonej z niewielka wiedza na temat elektroniki i powinno byc ok ;p mam nadzieje ze nie rezygnujesz z niego :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko jak rozpoznać tą starszą wersje tej płytki bo podobno wyszły nowsze identyczne jak te stare ale podobno są one gorsze od tych starych i chciał bym kupić tą mobo (ta stara to jest ta z wentylem na chipsecie czy nie) tylko nie wiem właśnie która to jest

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie rev D. z aktywnym chlodzeniem NB reszta ma pasywne i niby gorsze ale nie zawsze zalezy jaksie trafi :P :P

 

pozdr :)

aktywne chłodzenie to znaczy z wentylem na chipsecie tak ?? :oops:

 

PS. a nie wiesz gdzie dostane tą płytke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z wentylkiem ;p a gdzie dostaniesz tego nie wiem praktycznie nie ma szans zebys kupil rev.D w sklepie jak juz to na allegro mozesz pogadac w prolinie moze maja rev.D zobacz tez w komputroniku poprostu pisz do nich na gg najlepiej i wszystko bedziesz wiedzial :):)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie rev. E4 (chłodzenie chipsetu pasywne) z dużymi kondensatorami (wokół socketa) firmy Sanyo - są charakterystyczne bo zielone. Płyty w tej odmianie sprawują się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest E4 (brąz kond) i ni h.. nie pojdzie wyzej niz 193 stab 196 kres winshita 200 tylko tryb awaryjny(1 raz odpalil) i odrazu zwis albo i wcześniej.I tak dobrze bo wcześniej wcale nie szlo powyżej 196.

Zmienilem bios z 1,6 na 4 power user i to samo.Czy to kres bartka czy moze temp 62 za duza??Czytalem ze stabilna to ok50 st, ale faktycznie i tak trza +10 st bo soft oszukuje(aida,hmonit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI all moj 1 post :) ,czytam od roku forum :P

Od 3 miesiecy mam plyte solteka athona 2,5 i ddr 400 no name 2x256 zasilacz codegen 400w i went jakis do 3 gh

W 1 dzien jak podkrecalem to podkrecielm pamieci mi bios padl nie uruchomil sie tam gdzie kupowalem to wyslali do serwisu i musialem czekac ;/ Teraz po 3 miesiacch znowu podkerciłem P dzieki progamowi NVIDIA System Utility bo zwind sie podkreca :) Masm problem bo na tym programie podkrecam do 190 fsb ale proc ma wtedy 58 C. Na fsb 200 wogule nie uruchamia sie komp .

Jak podrecam z biosa to np w biosie podkrece na 190 fsb a w tym programie NVIDIA System Utility pokazuje mi ze mam 180 nie wiem o co chodzi bios mam 1,6 DL jak ktos moze mi pomoc to najlepiej na gg moj nr 23330753 piszcie jak mnie nie ma bo jetem przewaznie niewidoczny :D

Bez podkrecania w mam 53 C bez stresu czy to normalne jak widze u was 40 C :O . Czy bez kombinowanie mozna zamontowac coolera zelmana jak nie to jaki inny do podkrecania .

TYlko mnie nie opie.....od juz bylo bo czytam was od roku i balem sie napisac cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się jedyne za co Cię moge opie... to za wysoko nieodpowiedzialne podkręcanie na zasilaczu firmy Codegen ;)

 

Generalnie to polecam podkręcanie spod biosu i nie musisz sie wtedy bawić w NVidia Sys Util. Co do temperatury to jest za wysoka jesli sprzęt chodzi niepodkręcony. Może masz kiepawe chłodzonko? Albo pasty za grosz tam nie ma? W IDLE to powinno byc koło 30*C na nawet słabym coolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm też mam E4, brązowe kondensatory, na biosie 1.5L do 200Mhz stable, na 202 już prime coś jakieś błędy wywalalo (no komputer wstawał na fsb 100 po odpięciu fizycznego zasilania), od wczoraj 1.7L, pierwsze oznaki poprawy to ruszanie kompa po odpięciu zasilania na fsb200, na razie więcej nie robilem, może dziś... , aha mam wyjętą zworkę od ustawiania default fsb proca (dzięki czemu w biosie mogę wybrać przy ustawieniu 'optimal' fsb 100, 133, 166 i 200 :D ), podobno bez tej zwory lepiej się soltek kręci, spróbujcie, ci co nie mogą powyżej 190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel.26

 

Dla bezpieczeństwa zmień zasilacz. Za 200-220zł można kupić firmowe porządne 350W (Chieftec, Modecom CWT).

 

athona 2,5 - domyślam się :wink: , że to barton - one mają wysokie temp. pracy. Mnie nie udało się zajść poniżej 47 st w idle , w stresie to min. 52st. Mówie o procku niepodkręconym i przy zamkniętej obudowie (2xwentyle na 5V) i coolerze poniżej 100zł, pasta to arctic ceramique.

 

Lepiej podkręcać w biosie. Zdaje się, że wychodzi iż jednak są "lepsze" i "gorsze" Soltki rev. E4. Mój barton 2500+ bez zmiany napięcia spoko chodzi 11x203 (temp dochodzi do 64st). Przy napięciu 1,75V 11x214 - temp. 72, powyżej płyta przełącza w tryb asynchro z pamięcią, a i za kiepskie (ciche) chłodzonko aby dalej się bawić.

 

cooler zalman 7000 - odpada, ale jest coś, na co mam ochotę - w "proline" mają radiator Thermalright ALX-800 za 139 zł. Do tego jakiś wentyl z regulacją obrotów i jest cacy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekowania dla Kazika2000 za pomoc !!! w podkerceniu kompa :D mam teraz athlona 3200 11x200

 

Conti thx za odpowiedz narazie na codegenie 400 dzieki Kazikowi smiga wszystko zoabczymy jak dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekowania dla Kazika2000 za pomoc !!! w podkerceniu kompa :D  mam teraz athlona 3200 11x200 

 

Conti thx za odpowiedz narazie na codegenie 400  dzieki Kazikowi smiga wszystko zoabczymy jak dlugo :)

A potem Codeshit zrobi pssst i ja będę ten zły :D:D:D:D:D:D

 

Sorki za offtopic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekowania dla Kazika2000 za pomoc !!! w podkerceniu kompa :D  mam teraz athlona 3200 11x200 

 

Conti thx za odpowiedz narazie na codegenie 400  dzieki Kazikowi smiga wszystko zoabczymy jak dlugo :)

Pochwal sie co konkretnie zrobiles (czy tylko zasilka?)bo u mnie tez tak jest.Bios 1,6 i kicha teraz 4 power usr i nic. zasilka 300W Hunt key(ktosik chwalił i kupilem ).Napiecia nibi slabe ale mieszcza sie w granicach %.

Na fsb166 przy torture mam 1,616-1,632-1,648 i tak skacze w kolko,

Wiem ze to juz bylo, ale czy to glówny problem sllabego OC(max fsb193stabilne przy 1,85 Vcore temp 62 na sofcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mamy 60 stronę to się szarpnę i umieszczę parę wskazówek o.c. dla początkujących użytkowników Golden Flame- The Real nForce2 King czyli naszego Soltka .

 

Płyta bez jakichkolwiek modów powinna osiągąc wysokie fsb rzędu 240 MHz po zastosowani się do pewnych wskazówek:

 

- zworka przy procku ustawiona na 133/166 dzięki czemu w biosie przy ustawieniu optimal można wybrać fsb 100, 133, 166, 200 ale podkręcamy i tak wybierając Expert, wtedy można ustawić do fsb 250 co 1 Mhz;, nie którym pomagało całkowite wyjecie zworki!!!

- wgrać odpowiedni BIOS http://www.geocities.com/ribrsiq/FRN2.html , polecam 1.7 LFB przystosowany do o.c. głównie dla wersi E3/4 do starszej 1.1d i ustawić pamięci na 100% wtedy MHz fsb = MHz pamięci i jeżeli mamy pamięci 200(400)MHz no to fsb 200 powinno chodzić bez problemu spokojnie można ustawić dla pamięci 2.8V jest to bezpieczne dla większości kości no chyba, że się grzeją lub nie chcą chodzić na tym napięciu, duże znaczenie ma tu zasilacz i odczyt dla napięcia 3.3V podobno zależnie ile ono wynosi tyle faktycznie dostają pamięci, timing-i należy zostawić na optimal i dopiero później je zmniejszać sprawdzając Prima 95 a lepiej programem gold memory stabilność

- jeżeli mamy słabe pamiątki a chcemy przekonać się że możemy uzyskać wysokie fsb ustawiamy Memory Frequency na 75% inne ustawienia są raczej niestabilne, oczywiście każde ustawienie po za 100% jest mało wydajne!!!!!!! i na dodatek niestabilne w 100% przy moim procku problemy z fsb powyżej 220 były na mnożniku 9 i 9,5!!!

- przy jednej kości pamięci można wycisnąć trochę więcej niż przy 2 kościach dual,

- warto sprawdzić ilość pasty pod chipsetem zakładanie wentyla dla ver E3-E4 nie jest konieczne – przy fsb 240MHz 1godz Prima temp case 52C co jest wartością jeszcze bezpieczną!, ale nie zaszkodzi większy radiator lub wentyl dodam, że ma drugim mostku mam też radiatorek (tak bo był ciepławy)!!!

- płyta zaniża troszkę napięcie vcore do 0,02V więc trzeba dać prockowi trochę więcej niż na innych płytach np. o 0,025V,

- CPU Interferencje ustawiamy na Optimal (konieczne dla wysokiego fsb),

- dla chcących wycisnąć więcej mod do vcore http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=69, i vdimm mod http://amdforums.com/showthread.php?threadid=297579

 

Informacje dodatkowe:

- jeżeli przy wysokim napięciu vcore 1.8-1.85V mosfery parzą to należało by założyć radiatorki !!!

- płyta posiada odczyt temperatury bezpośrednio z diody (rdzenia procesora) którą to temperatura nie powinna raczej przekraczać 80C i ustawienie w biosie dla ABS II 80-85C jest ok., jak popracować nad chłodzeniem można poczytać od około 40str tego topicu lub http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=767929

- moja płytka nie lubi być odłączana od źródła napięcia gdy jest podkręcona więc mam kompa bezpośrednio podłączonego do gniazdka a nie do listyw zasilającej, na biosach do 1.6 powyżej fsb 166Mhz miałem po odłączeniu od zasilania komunikat Warring… i 100Mhz, na 1.7 nie ma komunikatu lecz jest udawany zgon więc wtyczka cały czas bezpośrednio w gniazdku!!! :?

- płycie czasami nie można zrobić clear CMOS, należy zawsze robić go przy wyłączonym kompie i uruchamiać potem kompa z wciśniętym przyciskiem Insert, nie raz trzeba wyjąć prawie wszystko i próbować odpalić bez grafy żeby się płyta zbudziła, u mnie najlepiej działa wielokrotne naciskanie restaru aż zapiszczy i się zbudzi przy wcisniętym Insecie!!!

- powyżej 2100Hz płyta potrafi piszczeć dokładniej to cewki piszczą (kółka owinięte miedzianym drutem) ale to niczemu nie szkodzi można je zalać specjalną żywicą ale jeszcze nie próbowałem czy zlikwiduje piski, lub super glutem aby usztywnić trochę jest wtedy ciszej!!! :!:

 

- restary o najczęściej wina tego że pamiątki nie wyrabiają lub włączył się ABSII ewentualnie słaby zasilacz rzadziej wina procka, oczywiście jest to domena XP można to wyłączyć ale wtedy będziemy oglądać niebieskie ekrany!!!!

:!: - nie kręcić na Codegenie 300W, Gigabit itp. !!!!!!!!!!!! :twisted: grozi spaleniu płyty i wielu podzespołów !!!!!!

:!: :twisted: - oczywiście jeżeli ktoś ma zablokowany mnożnik i słaby procek to nie ma szans na wysokie fsb i kręcenie!!! :!:

 

Stabilność pamięci najlepiej sprawdzić programem gold memory a całości głównie procka Prime 95 (tortur test -przynajmniej pare godzin)

 

Mam nadzieje, że komuś te rady pomogą jest to streszczenie kilku wątków dotyczących o.c. naszej płyty dla bardziej dociekliwych zapraszam do lektury całości topicu

 

Pozdrawiam Piotr_the

 

:lol: :D :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 srawy pilne po :

! zresetowsalem biosa zworkami tak jak pisalo J5 i mi bioos sie wogule mie laduje jak go wlaczyc moze cie napisac jak to sie robi moze zle czytam po ang ;/

i po 2 jak ktos czytal mialem proca podkreconaego an 3,2 z 2,5 podnioslem napiecie do 1,75 i komp sie po 20 minutach w czasie granie zawiesil zrobily sie taki obraz jak bym karte podkrecal ;/ Iod tej pory mam caly cas taki problem ;/ u kumpa co ma redona tesh tak robilo ze sie orbraz zalamywl ale wgral stery do gforca i chodzilo dobrxe 3dmark przeszedl caly

Prosze napisac jak odpalic biosa to nawaziejsze bo nie mogenic zrobic pisze od kumpla z kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz to mnie Piotr_the załamał bo jak widać w opisie i mam Codegena 300W i zablokowanego procka Mój wynik podkręcania procka widać w opisie komp :( Teraz musze zebrać siły a przedewszystkim kase i ruszyć po nową zasiłkę i proc no na końcu grafe hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rusell2

 

Może troche inna kolejność:

1. zasilacz

2. karta

3. procek

 

Z własnego doświadczenia. Nie ma sensu kręcić procka jeśli grafa kijowa. Do gier proc bez kręcenia i tak w zupełności wystarcza a hamulcem jest grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...