Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna różnica to chyba możliwość ustawienia asynchronicznie pamięci i zablokowane pewne opcjie które utrudniają kręcenie typu sprech spectrum czy jakoś tak !!! ja na nim jadę i narazie jest ok!!

ok w takim razie spróbuję i później podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat 1.7 LFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.U mnie na solciu (rev4 passiv cooling) kręci się słabo, mobo pamištki słabe albo bartek(40tygAQXEA)??? Ale zuważełem pewnš prawidłowoć.Po każdej zmianie biosu (orginalny 1,6-4 power user-1,7LFB) stopniowo idzie coraz lepiej, [aczkolwiek stabilne fsb to 193(prime wywala po 4-6godz na small torture)],doszedlem do 200fsb (winda awaryjnie i zwis po otwarciu drugiego okienka)

Zasiłka u mnie słaba bo 300W Huntkey, pamištki NIE firmowe (ELIXIR czy cu na kosciach) i temp 68 stres (dioda) cooler nie szlifowany.Bylo to już ze sto razy na postach ale czy konkretnie kto mi powie czy wycišgnšł cos konkretnego na podobnym konfigu??? Chodzi mi głównie o zasiłke bo mam ochote zmienić (brak kasy spowodowal że takš kupilem :( . Thx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica to chyba możliwość ustawienia asynchronicznie pamięci i zablokowane pewne opcjie które utrudniają kręcenie typu sprech spectrum czy jakoś tak !!! ja na nim jadę i narazie jest ok!!

ok w takim razie spróbuję i później podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat 1.7 LFB

Uległem pokusie i dziś załadowałem 1.7LFB, nowością w stosunku do oryginalnego 1.7 jest na pewno możliwość zmiany taktowania RAM względem fsb (fajna sprawa). Jeżeli zaś chodzi max fsb to posunąłem się do przodu o kolejne 3 Mhz i osiągnąłem stabilnie 243, więcej już nie próbowałem ze względu na bardzo gorące mofsety, sb, i nb. Swoją drogą muszę pomyśleć o zainstalowaniu dodatkowego chłodzenia na w/w elementach oraz o zmianie raditora na nb.

Bios polecam jest lepszy niż oryginalny i jak na razie płyta pracuje stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.U mnie na solciu (rev4 passiv cooling) kręci się słabo, mobo pamištki słabe albo bartek(40tygAQXEA)??? Ale zuważełem pewnš prawidłowoć.Po każdej zmianie biosu (orginalny 1,6-4 power user-1,7LFB) stopniowo idzie coraz lepiej, [aczkolwiek stabilne fsb to 193(prime wywala po 4-6godz na small torture)],doszedlem do 200fsb (winda awaryjnie i zwis po otwarciu drugiego okienka)

Zasiłka u mnie słaba bo 300W Huntkey, pamištki NIE firmowe (ELIXIR czy cu na kosciach) i temp 68 stres (dioda) cooler nie szlifowany.Bylo to już ze sto razy na postach ale czy konkretnie kto mi powie czy wycišgnšł cos konkretnego na podobnym konfigu??? Chodzi mi głównie o zasiłke bo mam ochote zmienić (brak kasy spowodowal że takš kupilem :( . Thx za odp.

Swoją drogą to ciekawe, że masz problemy z osiągnięciem stabilnie fsb200, mam 2 pytania:

1. jak masz ustawione timingi ?

2. co masz ustawione przy opcji CPU Interface w Advanced Chipset Features ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.U mnie na solciu (rev4 passiv cooling) kręci się słabo, mobo pamištki słabe albo bartek(40tygAQXEA)???

Bartek 2500+ AQXEA 0331 MPMW, reszta jak w podpisie, 11x204MHz 1,65V stabilnie, wyżej już nie; 11x216 1,75V stabilnie - dalej za gorąco >75st (ciche a niedrogie chłodzonko ;-) ). Na feelu 300W było podobnie, dojechałem wtedy chyba do 11x214.

 

Swoją drogą na forum spotkałem się z opinią, że AQXEA średnio się dają kręcić. Podobno dla 2500+ AQXEA stabilne 2300MHz to raczej max. Może coś w tym jest, mnie nie udało się wyżej niż 2387MHz przy 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ma ktoś na tej płycie Athlona xp-m 2500 bo mam taki oto problem że wykrywa go jako Unknow cpu typ i nie wiem czy to jest normalne

normalne. przeciez masz procesor MOBILE, ktory teoretycznie nie powinien byc wykorzystywany w komputerach biurkowych, a tylko w laptopach. wlasnie dlatego masz unknown cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samone3- jestem bardzo ciekaw ile wyciśniesz z twojego procka pewnie na 1.85V 2600MHz poleci???????????, przy twoich pamiątkach przy 2.8V fsb 230-240 powinieneś luzik osiągnąć!!!!!

 

Jurek911- przeczytaj uważnie moje wskazówki ze strony 60 zastosuj je i odpisz czy coś dało, tak w ogóle nic nie piszesz czy ustawiałeś max napięcia dla vcore i vdimm bo mi przy 83 C dioda stabilnie chodził co prawda 1 godzinę w Prima jeżeli chodzi o 4-6 godzin to rzeczywiście zasiłka może po tak długim czasie się zmęczyć dlatego warto mieć zawsze w tle puszczony Motherbord Monitor i odczytać czy przypadkiem napięcia za bardzo nie spadły!!!!???? !!!!

 

Dzisiaj do połowy zakończyłem test tanich past za ok. 5zł czyli H i srebrnej Titana i oto wnioski przy wypolerowanym spodzie jądrą należy kłaść jak najcieniej oczywiście

- przy paście H położonej bardzo cięńko prawie przezroczyście pasta po pewnym czasie niebezpiecznie wysycha i rdzeń osiągnął po Prima 80C więc odradzam

- Titan za to super się rozprowadza praktycznie śladowymi ilościami można pokryć cały rdzeń przy pomocy żyletki itp. i różnica między diodą a socket wynosi 5-7C przy moim chłodzeniu i procku z nakleją pod spodem, pastę czeka jeszcze próba cieńszego rozprowadzenia i trochę wysokiej temperatury przy 1.85 V pewnie z 80C i z 2 tygodnie testu !!!!! ciekawe czy nie stwardnieje????.

:?: :lol: :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replay:Na fsb166 przy torture mam 1,616-1,632-1,648 i tak skacze w kolko,(vcore 1,65)

Od fsb191 vcore 1,85 aby bylo stabilnie, vdim nie ruszlem.timingi te przy ktorych ruszylo na fsb200 to 7,2,2,2.5 Ale np 7,3,3,2.5 lub 8,3,3,3 nie robilo roznic na prime przy fsb193.I tu zmiana napiec nie dala rezultatu.

Dalej jesli chodzi o vcore to w stresie przy fsb193 skaka 11,49-11,734;-12,05--12,29;2,97-3,08;4,99-5,09;

Niby misci sie w normach(10 i 5%) ale na postach nie skaka tak ludziom.

Jak juz pisalem temp max stres to 73 dioda, 54 na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replay:Na fsb166 przy torture mam 1,616-1,632-1,648 i tak skacze w kolko,(vcore 1,65)

Od fsb191 vcore 1,85 aby bylo stabilnie, vdim nie ruszlem.timingi te przy ktorych ruszylo na fsb200 to 7,2,2,2.5 Ale np 7,3,3,2.5 lub 8,3,3,3 nie robilo roznic na prime przy fsb193.I tu zmiana napiec nie dala rezultatu.

Dalej jesli chodzi o vcore to w stresie przy fsb193 skaka 11,49-11,734;-12,05--12,29;2,97-3,08;4,99-5,09;

Niby misci sie w normach(10 i 5%) ale na postach nie skaka tak ludziom.

Jak juz pisalem temp max stres to 73 dioda, 54 na luzie.

1. Timingi sa w porządku dość łagodne, wydaje mi się problem leży po stronie pamięci "no name". Dobrze gdybyś przetestował coś innego, koniecznie jakieś markowe lub odwrotnie Twoje gdzie indziej.

 

2. Jeżeli chodzi o napięcia to nieprzejmowałbym się odczytem z software'u (jakiegokolwiek), gdyż są spore przekłamania. Przy ostrym katowaniu napięcie +12V spadało mi nawet do 11,3 przy dużych skokach! i to na chieftec'u 360DF. Niedowierzając postanowiłem sprawdzić miernikiem i tu niespodzianka, przy identycznym obciążeniu było 11,7 i przy tym żero skoków.

 

3. Widzę, że masz sporą temp w stresie, proponuję wyszlifowanie i wypolerowanie spodu radiatora na lustro, założenie dobrej pasty np. ac, lub as3,5.

 

powodzenia i daj znać czy coś do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa bardzo ważne pytania pytania:

 

1)mam DVD Pionniera i Nagrywarke Lite-ona jak podłączam obydwa,zamiast nazwy w biosie mam jakieś krzaczki,i nic nie działa,jak podłączam każdy oddzielnie to wszystko działa (taśmy są sprawne dziś kupiłem dwie nowe)Mój bios to 1.7.forpoweruser.Wiecei co z tym zrobić?????

 

2)mam wersje płyty z wiatraczkiem na chipsecie,jaki radiator byłby dobry(musze troche wyciszyc kompa) :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911- jeżeli masz zworkę J2 przy procku ustawioną na 166/200 lub wyjętą zupełnie i pamiątki na optimal np. 2.7V oraz CPU Interference na Optima to stawiam 90% że to winna słabego procka i jedyne co mogę radzić to wymiana na lepszy lub próba wygrzania która przy zablokowanym mnożniku będzie trudna ale jeżeli na fsb 200 w Prima godzinę będzie chodził stabilnie to jak dla mnie styknie dla stabilności 100% w większości gier i tym bardziej aplikacji !!!!

 

kapi32- jeżeli masz nagrywarkę jako master a dvd slave i się to dzieje to raczej się nie lubią i się będą gryzły na jednym kablu!!!

:lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wreszcie miałem okazję dorwać tego Solteka, który udaje, że nie żyje - przypomnę; wiatraki się kręcą, obrazu brak. Otóż wypróbowałem większość sposobów reanimacji - ClearCMOS+Insert, Bateria+Insert, Resety, pozostawienie na 10min włączony. I nic. Co poradzicie - czy wgrywać bios programatorem? (Taka przyjemność będzie kosztować 40 -50zł...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear CMOS (przestawiona zworka) włączyć z Insertem i poczekać 10 sekund. Potem przestawić zworkę i z Insertem odpalić. Jeszcze nigdy nie zdażyło się żeby płyta nie odpaliła!! Może nie w tym tkwi problem? Sprawdz wszystko (zwłaszcza czy grafa dobrze siedzi w AGP i ramy w slotach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear CMOS (przestawiona zworka) włączyć z Insertem i poczekać 10 sekund. Potem przestawić zworkę i z Insertem odpalić.

Tzn. masz na myśli to, żeby włączyć kompa przy zworce ustawionej na "clear"? Hmm, już tak kiedyś przypadkiem qmplowi zrobiłem (na MSI) i 3 tygodnie serwisu...

 

Czyli jak --> najpierw zworka w pozycję "clear" [2-3] odpalić z insertem, potem zworka na stałe miejsce [1-2] i znowu palić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapi32- jeżeli masz nagrywarkę jako master a dvd slave i się to dzieje to raczej się nie lubią i się będą gryzły na jednym kablu!!!

:lol:  :wink:

Przedtem też miałem DVD Pioniera i tego samego Liteona i wszystko dobrze śmigało. :x A teraz,ehhhhhh.Niech mi ktoś pomoże :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś (wczoraj) założyłem Bartka i bios mi wywalił. Miał kłopoty z HDD. Zrobiłem UPDATE biosu i dalej nic. Pokombinowałem, i w końcu poszło. Ale czy coś zmieniłem?? Nic. A zamiast nazwy HDD były krzaki i HDD nie startował! Ale jak widać jest ok. Nie mam pojęcia co się stało. Zrób CLEAR CMOS. Może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[nie bić i nie banować]

 

Cześć, wczoraj kupiłem tego solteka, E4, bios mam zapodany jakiś 1.6. Przeczytałem 33 strony tego topicu i nic konkretnego na jego temat nie znalazłem, na 30 stronie była chyba tylko wzmianka że sie takowy pojawił. Mój proc to barton 2500+, pamieci to noname 2x256 333MHz. W biosie mam tylko opcje auto i byspd. Jak dałem FSB 200 to na pamieciach mi sie pojawilo cos okolo 153Mhz :| (przy fsb 200 w biosie dla pamieci jest tylko auto), cos namieszalem i teraz jest juz 166MHz, ale dla proca 200 a pamieci 166 to troche lipnie, jak dam 210dla proca to dla pamieci bylo cos lekko ponad 170MHz. Przesiadłem sie z GA 7VAX, ogolnie jestem zadowolony. Wiem na bank ze te pamieci nie pojda na 200MHz bo psrawdzalem u kumpla miesiac temu na takim samym solteku i tez bartonie 2500+, narazie proc chodzi bez podkrecania na vcore 1.45. Krecił bede jak zmienie pamieci. Jakiego biosa mam zapodac, mialem eksperymentowac ale cos duzo biosow padlo na tych 30 stronach wiec troche sie boje :). Jeszcze jedna uwaga, na ga-7vax z FSB 183 synchro mialem w 3dmarku 13005pkt, na solteku fsb 200 a pamieci 166 lekko ponad 12500 (przy tak samo kreconej grafie - winfast gf4ti4200). W zwiazku z tym moje pytania:

 

1. Zalozmy ze dalej mam bios 1.6, zaloze pamieci 400, jak ustawie FSB 200 to pamieci tez będą juz 200 czy nadal 166? Czy konieczna jest zmiana biosu. Jezeli tak to na jaki?

2. Czy ta roznica w 3dm2k1 spowodowana jest asynch taktowaniem?

3. Zainstalowalem wczoraj wieczorem Windows XP / 2K - IDE Driver Version: 4.12, wczesniej nie instalowalem sterow do IDE, tylko to co bylo na cd solteka - chyba ze tam juz są wbudowane. Podobno są jakieś problemy z nagrywarkami itp. Mam LG 48x24x48 @ 52x24x52.

 

Temperatury (1.47V) v7+ low:

dioda- idle 47*C

ABSII- idle 55*C

 

Jak włącze V7+ na HIGH i wszystkie wentyle w obudowie to jest odpowiednio 35* / 45*

 

Cooler to V7+ /copper shim/ pasta titan z dodatkiem, srebra czyli szajs/

 

Nie wiem czy ma to jakiś wpływ ale do V7+ jest nieoryginalna zapinka bo stara sie wykrzywiła. Ale z tą też było dobrze do czasu gdy nie zmieniłem a2100+ na bartona, na bartonie jeszcze na ga-7vax po ok 2 tygodniach temp wzrastaly o okolo 7* - nie wiem czy to wina tej zapinki czy pasty.

 

Dlatego profilaktycznie dałem niższe napięcie. Komputer jak narazie chodzi stabilnie, kilka 3d marków, troche prime, troche grania w PainKillera.

 

Moja zasiłka HuntKey 300W.

 

Jestem przekonany że nie raz padła odpowiedź na moje pytania ale przeczytać ponad 60 stron nie jest tak łatwo. Ja wysiadłem.... 8O

 

ps. Niechce kręcić... moim celem jest tylko 11x200 dla Bartona :)

 

[nie bić i nie banować] :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci automatycznie ustawiają ci się niżej, bo w "memory frequency" w biosie masz zaznaczone "by speed" lub "80%".

Ustaw 100% lub auto, powinno być ok.

Aby śmigać co jeden MHz na FSB, a nie 166 i 200 skokowo musisz ustawić w "system performance" na "Expert".

Różnica w 3dmarku wynika jak najbardziej z asynchronicznego taktowania pamięci i procka.

Mam płytę na tym samym rev i proponuję zmiane biosa na 1.5 fpu 8)

 

Update:

Na wstępie zmień bios, bo z tego co piszesz, wersja 1.6 bardzo ogranicza jakiekolwiek OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 'wyzerowanym' biosie mam w memory frequency AUTO i By Speed, jak dam FSB 200 to w memory frequency pozostaje tylko AUTO (obojetnie czy system performance jest na optimal, chyba dobrze mowie-chodzi o pierwszą opcje 100 133 166 200 czy Expert) zaraz zapodam tego biosa, mam andzieje ze mi plyta nie padnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no13 jaka masz serie procka ze jedziesz na 1,47, moja to AQXEA z 40 tyg(seria. Zasilka ta sama co u ciebie,ale wczoraj nie umialem zapodac nawet stabilnego fsb193 przy 1,85vcore :( po zapodaniu prime 30 sec i komp sie wywala (caly nie tylko winda),chyba to ta zasilka bo ostatnio strasznie wyje (szumi!!!) bede reklamowal-ciagle restarty przy oc.

 

Piotr_the-zworke mam tera wyjeta, ustawienie optima pamiatki obojetnie na jakim napieciu-to samo, na grzanie sie nie lapie,a fsb200 uzyskalem tylko 1x w awaryjnym na 5 sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Bym musial kompa rozkrecic aby sprawdzic dokladnie, ale jest to 46 tydzien, zielony laminat, mnoznik zablokowany, co do zasilacza to tez nie jest idealny :) moj model to: HuntKey LW 8250P4 co bym nie zrobil to 3.3 jest 3.07-3.15 zaleznie od docisnietej wtyczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...