Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, bo ja na niej tylko kręcę :D

 

Płytka generalnie lubi "udawać" że padła. Ale ona po prostu śpi. Trzeba umieć się z nią obchodzić :)

Niestety, płyta nie reaguje ... :( Chyba trzeba będzie tą kasę na programowanie wydać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem napięcie na ram 2.8 (max), Vcore 1.85 (max), FSB 200, ram: 100% czyli synchr. timingi 10 5 5 2.5 :? i komp wystartował, w idle 48*C ABS 69*; stres +2-3*C

 

Prime po 5 minutach zresetowało kompa, 3d mark 2k1 przeszedł, ale po podkreceniu grafy (tyle co zwykle) wychodzi do windowsa, lekkie oc grafiki powoduje zwisa, ogolnie kiszka, przydaloby sie wymienic zasilacz i ram ale kasy brak :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samone3- jestem bardzo ciekaw ile wyciśniesz z twojego procka pewnie na 1.85V 2600MHz poleci???????????, przy twoich pamiątkach przy 2.8V fsb 230-240 powinieneś luzik osiągnąć!!!!!

quote]

Cześć

Dopiero teraz odpisuję , bo miałem problemy z połączenię się z tą stroną(uszkodzenie serwera :?: )

Piotr the < masz rację co do 2600Mhz ,dokładnie na takim napięciu chodzi on stabilnie , co do fsb patrz na podpis :wink: (wczoraj przetestowane ,kilka godzin prime95 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem napięcie na ram 2.8 (max), Vcore 1.85 (max), FSB 200, ram: 100% czyli synchr. timingi 10 5 5 2.5  :?  i komp wystartował, w idle 48*C ABS 69*; stres +2-3*C

WC czy AC?

Jak AC to powiedz czym to chłodzisz bo masakra 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy nasz soltek ma jakas regulacje obr wentyli, bo z tego co wiem to nie, a moj AC automatycznie ustawia sie na max 1800 obr w stresie (68 st dioda) a jego max to 3,5 tys obr, CZY ISTNIEJE normalna metoda (bez ciecia kabli) by zwiekszyc obr ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Soltek nie ma reg. obrotów wentyli na procku.

Masz Arctica xxxxx TC - musisz wepchnąć termistor bliżej rdzenia procka, najlepiej po wcześniejszym nałożeniu na termistor pasty termoprzewodzącej - cieplejszy termistor to większe obroty.

ALE lepiej ominąć termistor i podłączyć wentyl do regulatora obrotów np. fanmate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackass_Ass- no jeżeli procek jest spalony to istnieje prawdopodobieństwo że spalił płytę bo tak podobno czasami bywa i nie warto takiego procka wkładać do innej płyty!!!!, ale jak mi zasiłka Codeszit się spaliła to też nie chała się płyta obudzić więc dałem do sklepu i gosciu wsadził inny inny procek, pamiątki itd. i wstała po powrocie w chacie po wsadzeniu swoich części znowu miałem problem ale 20 resetów pomogło, jestem ciekaw czy próbowałeś uruchomić bez grafy- oczywiście że nie wstanie ale jak za 20 restarcie zapiszczy to znak że powinna się zbudzić!!!!

 

no13- no nie musisz czytać wszystkich stron na 60str zebrałem kilka rad, co do napięcia 3,07V to na ustawieniu pamięci 2.8V możesz faktycznie mieć 2.57-2.67V więc ciężko ci na pewno pamiątki podkręcić, ja bym reklamował zasiłkę bo ma za duże odchyłki od normy!!!

 

kapi32- nie stety nie wiem co jest przyczyną??

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no13- no nie musisz czytać wszystkich stron na 60str zebrałem kilka rad, co do napięcia 3,07V to na ustawieniu pamięci 2.8V możesz faktycznie mieć 2.57-2.67V więc ciężko ci na pewno pamiątki podkręcić, ja bym reklamował zasiłkę bo ma za duże odchyłki od normy!!!

narazie jade na nie kręconym kompie, teraz co musze zrobic to kupic nową zasiłke i ram, obecne VCore to 1.35V :) Prime chodzi od 80 minut, temp. z diody w full stresie 36*C, ABS 39*C

zasilki niezareklamuje bo kupilem ją rok temu bez gwarancji :-)

 

ponad rok temu mialem Shuttle AK32A (ktory jest na SDR i DDR), na początku uzywalem sdrow i napiecia byly ok bo wtedy mialem jeszcze codegena 300W :D, ale kupilem sobie 2x256DDR 333 Eudar (te co teraz mam) i napiecie 3.3 spadlo ponizej 3V - objawy - ekran mi migal w grach przy wysokich rozdzielczosciach, zmienilem zasilke na tego hunt keya i bylo 3.15-3.20... bym zmienil szybicej zasilke ale jak pomysle sobie ze musze odlaczac neona i wszytkie diody i inne po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lki to mnie krew zalewa bo wszytko jest praktycznie przyczepione do wtyczek od zasilki na izolacje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do połowy zakończyłem test tanich past za ok. 5zł czyli H i srebrnej Titana i oto wnioski przy wypolerowanym spodzie jądrą należy kłaść jak najcieniej oczywiście

- przy paście H położonej bardzo cięńko prawie przezroczyście pasta po pewnym czasie niebezpiecznie wysycha i rdzeń osiągnął po Prima 80C więc odradzam 

- Titan za to super się rozprowadza praktycznie śladowymi ilościami można pokryć cały rdzeń przy pomocy żyletki itp. i różnica między diodą a socket wynosi 5-7C przy moim chłodzeniu i procku z nakleją pod spodem, pastę czeka jeszcze próba cieńszego rozprowadzenia i trochę wysokiej temperatury przy 1.85 V pewnie z 80C i z 2 tygodnie testu !!!!! ciekawe czy nie stwardnieje????.

:?:  :lol:  :D  :wink:

Jak chcesz mieć nizszą temp. to polecam taki numer który ja stosuje.Na radiatorze w miejscu styku rdzenia procka do coolera dajesz troszke pasy.Dosłownie wielkości hmm.....jednej kulki herbaty granulowanej :D i wcierasz.Oczywiście nie ręką tylko na palec nakłądasz kawałek folli np. po jednorazówce.Masz to wetrzeć tak zeby wypełniło ubytki w mikro dziurkach :D radiatora.Potem na procka dajesz dosłownie tyćkę ( też jedną kulke wielkości ziarnka herbaty granulowanej i zakąłdasz cooler.PO takim manewrze temp mi spadła 5 stopni 8O .Mierzone czujnikiem zewnętrznym.Polecam ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.U mnie na solciu (rev4 passiv cooling) kręci się słabo, mobo pamištki słabe albo bartek(40tygAQXEA)??? Ale zuważełem pewnš prawidłowo�ć.Po każdej zmianie biosu (orginalny 1,6-4 power user-1,7LFB) stopniowo idzie coraz lepiej, [aczkolwiek stabilne fsb to 193(prime wywala po 4-6godz na small torture)],doszedlem do 200fsb (winda awaryjnie i zwis po otwarciu drugiego okienka)

Zasiłka u mnie słaba bo 300W Huntkey, pamištki NIE firmowe (ELIXIR czy cu� na kosciach) i temp 68 stres (dioda) cooler nie szlifowany.Bylo to już ze sto razy na postach ale czy konkretnie kto� mi powie czy wycišgnšł cos konkretnego na podobnym konfigu??? Chodzi mi głównie o zasiłke bo mam ochote zmienić (brak kasy spowodowal że takš kupilem :( . Thx za odp.

Daawno tu nie zagladalem:)) lecimy po kolei: BIOS: 1.7 zwykly, sprzet jak w podpisie. Obecnie FSB = 213 MHz. Stabilnie. Co prawda Primie wykrzacza sie dosyc szybko, ale nie zauwazylem ZADNYCH problemow z innymi programami. Czy to 3DMark czy inne glupoty. temperatury: 48 idle, 54-5 stress. Arctic szlifowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia forum:

1.Szlifowanie podstawki radiatora (cpu)

2.Wtarcie pasty w podstawke.

3.Przesuniecie termistorka na coolerku.

Moje wykonanie:

1.Spartolilem (papier tylko 240 zwykly + 1500 aqua) kiepska polerka akurat w miejscu styku z procem :(( --NIE POLECAM oszczedzac na papierze

2.Ok

3.Ok

Rezultat:

Roznica temp w windzie=zadna,ALE :) w BIOSie miedzy dioda a soketem spadla o 5-6st :) i wynosi 45socet 50dioda(ABS)

Dalej przy tesci prime:MBM 50(s)-56(d) st,HSM 53(d)-51(s)(wczesniej63-55), AIDA 57-50 (wczesniej roznica dioda socet nawet 15st!!!)

Wiatrak duzo wczesniej wchodzi na obroty, jednak nie przekracza 1800rpm w stresie jak wczesniej.

Thx za rady :D

 

Ale mam kolejny problem: Komp chodzi nominalnie=ok.ale Gdy krece np do 195 fsb (zwisy itp) i pozniej powracam do ustawien optymalnych(nominalych) to przy powtornym uruchomieniu kompa (gdy juz ostygnie) zwis taki ze soltek nie wykrywa pamieci (ale nie piszczy), laduje sie grafa, wykrywa proca i STOP. nie pomaga reset, tylko wyciagniecie wtyczki na 5 min i wszystko OK.Czy ktos mial taki przypadek???Pamiatki elixir (czyt.noname) 400Mhz testowalem memtestem-OK, ale u brata sprawuja sie gorzej niz jego 333mhz(noname) w grach konkretnie. CZy to plytka sie buntuje po oc?? Dodam ze dolny chipset (tzn chyba mostek pd) troszke parzy (w stresie).

HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... Tak czytam wszystkie te posty i zastanawiam sie. Kompa kupilem w polowie grudnia. Plyta z gieldy, procek (selekcjonowany) na Allegro u Kskiby, pamiec Kingstona 256/400 zakupiona w Gralu. Od momentu zlozenia calosci do kupy nie mialem ZADNYCH problemow z odpaleniem procka na 3200+. Obecnie podbilem fsb na 213 i mi wystarczy w sumie. Powyzej tego pojawiaja sie zwiechy itd. Nie wnikam co sie krzaczy - podejrzewam ze grzeje sie juz mostek - pamieci ktore mam sa podobno superhipermega podkrecalne;)

 

Do czego zmierzam: zastanawiam sie czy ja mam jakies szczescie z ta plyta? Zero specjalnych zabiegow, zero cudow, podnoszenia napiecia, wymieniania radiatorow. Jedyne co zrobilem to szlifowanie radiatora, ale to mialo na celu obnizenie poziomu halasu (Arctic Cooling 2 TC - wyzsza temperatura=wyzsze obroty=wiekszy halas). Fakt faktem ze skladajac kompa na dziendobry zadbalem o zasilacz - Chief 360W Dual Fan. Stabilne napiecie=stabilna praca procesora. W tym tkwi tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja od grudnia non stop walczę z komputerem, wymieniam płyty (chyba mam aktualnie czwartą) oraz procesory (też kilka), zasilacze.. dużo stresów, dużo zabawy, dużo przekleństw i radości ;p no i .. dużo megaherców, to podstawa. 2500@4200 około..

po prostu zależy co się chce osiągnąć. jak kogoś zadowala 11x213 to bardzo dobrze. i jeszcze jak sam piszesz - dobry zasilacz - i mamy sprawny, wydajny komputer.. tylko.. to już od natury usera zależy, czy on chce mieć szybki komputer, czy codziennie szybszy ale nie codziennie działający ;)

 

to się rozpisałem, o niczym, pozdro, idę spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911- tak po pierwsze zasiłka po drugie pamiątki przeleć programem "gold memory", był jakiś czas temu człowiek na forum który miał pamiątki 500MHz i Bartka i nie mógł przekroczyć chyba 190Mhz, próbował na dwóch prockach i to samo sprzedał płytę ale nie pochwalił się czy to coś dało, bo nasza płyta jako jedna z nielicznych przy dobrych pamiątkach bez żadnych modów osiagą stabilne fsb 244, ani Abit czy Epox nie mogą się tym pochwalić, chyba że jest na rynku jakaś seriia płyt z problemami ale raczej podejrzewał bym bardziej Bartka bo AMD zaczęło selekcję procków związku z dużą popytem na wersie MOBILE lub jeżeli wymienisz zasiłkę i nic nie da to nforce gryzie się może z twoimi pamiątkami!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911- tak po pierwsze zasiłka po drugie pamiątki przeleć programem "gold memory", był jakiś czas temu człowiek na forum który miał pamiątki 500MHz i Bartka i nie mógł przekroczyć chyba 190Mhz, próbował na dwóch prockach i to samo sprzedał płytę ale nie pochwalił się czy to coś dało, bo nasza płyta jako jedna z nielicznych przy dobrych pamiątkach bez żadnych modów osiagą stabilne fsb 244, ani Abit czy Epox nie mogą się tym pochwalić, chyba że jest na rynku jakaś seriia płyt z problemami ale raczej podejrzewał bym bardziej Bartka bo AMD zaczęło selekcję procków związku z dużą popytem na wersie MOBILE lub jeżeli wymienisz zasiłkę i nic nie da to nforce gryzie się może z twoimi pamiątkami!!!  

:wink:

nie robmy sobie jaj :wink:

 

wysokie fsb na Solteku..oczywiscie ze tak,ale abit z odpowiednim biosem leci dokladnie tak samo bez jakichkolwiek modow.Na Solteku niestety jest problem z uzyskaniem wysokich fsb z wysokim mnoznikiem,czyli popedzenie proca na wysokie czestotliwosci.Spowodowane to jest 2-fazowym zasilaniem procesora (abit ma 3-fazowe),pomocnym jest tu Vcore mod,ktory jest banalny jednak wahania napiec sa i tak dosc znaczne i nie pomaga to w OC

 

Soltek to bardzo dobra plyta i ma nawet mniej wad niz Abit,tylko szkoda ze producent do tej pory nie wypuscil plyty skierowanej bezposrednio dla overclockerow (boli brak otworow dla blokow wodnych :? )

 

Druga sprawa ze soltek ma dosc luzne timingi pamieci co pozwala mu na wysokie fsb,zawyza Vdimm (przy 2.8V w biosie jest faktycznie niespelna 3V).No i przyznac trzeba ze FRN2 jest najmniej wybredna jesli chodzi o pamieci.

 

Piotr_the,soltek to dobra plyta,ale nie popadajmy w gloryfikacje :? ,z uwaga przeczytalem wiekszosc Twoich postow w tym temacie i mam dziwne wrazenia ,ze do konca niewiesz o czym mowisz,a wiekszosc Twoich wypocin to domysly,ale to oczywiscie moje zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część a u mnie tak jak w podpisie ,fsb poszło by dalej ale pamięci mi już nie wyrabiają ,a więc na solteku moim zdaniem jest realne uzyskanie 250 :twisted: tylko trzeba mieć nie tylko mocnego procka ale i dobre pamięci (co jest oczywiste)

Wadą solteka jest jego max napięcie na procku i 2-fazowość(co Vip napisał)

Ale płyta należy do czołówki OC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIP- fajnie że się odezwałeś, ja przyjmuję każda krytykę bo uważam że takowa u ludzi kulturnych potrafi rozwinąć temat i wydobyć z ludzi ciekaw informacje, więc bez potyczek słownych dotyczących twojego stwierdzenia -„mam dziwne wrażenia ,ze do konca niewiesz o czym mowisz,a wiekszosc Twoich wypocin to domysły”, nie przeczę że wiem wszystko na 100% bo jak bym wiedział to bym tu nie gościł raczej sprawdzam czytam i wyciągam wnioski !!!!! :!:

 

Jako że jesteś dobry w temacie to mam do ciebie kilka pytań

1.Piszesz że wadą Soltka jest 2-fazowym zasilaniem procesora więc mam pytanie bo nie bardzo się w tym temacie kumam jak to poznać że jest 2 a nie 3 fazowe ????? a na dodatek gdzieś czytałem jak ktoś pisał że szkoda że żadna firma nie stosuje w płytach dla AMD 3 i 4 fazowe zasilanie tylko dla INTELA – więc jak to jest właściwie????? :?:

2.Czy wiesz jak przekroczyć stabilne fsb 244 kiedyś pisałeś że to winna kontrolera pamięci czy są jakieś inne hipotezy bo czytałem że ludzie robią mody zasiłek!!! :?:

 

 

PS.

Żółwik jest znacznie przyjemniejszy !!!!

:lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że  jesteś dobry w temacie to mam do ciebie kilka pytań

1.Piszesz że wadą Soltka jest 2-fazowym zasilaniem procesora więc mam pytanie bo nie bardzo się w tym temacie kumam jak to poznać że jest 2 a nie 3 fazowe ????? a na dodatek gdzieś czytałem jak ktoś pisał że szkoda że żadna firma nie stosuje w płytach dla AMD 3 i 4 fazowe zasilanie tylko dla INTELA ? więc jak to jest właściwie????? :?: 

2.Czy wiesz jak przekroczyć stabilne fsb 244 kiedyś pisałeś że to winna kontrolera pamięci czy są jakieś inne hipotezy bo czytałem że ludzie robią mody zasiłek!!! :?: 

1.Poznac mozesz po specyfikacji producenta MoBo gdziej jest to wyszczegolnione :wink: .Zasilanie 3fazowe stosowal juz np.abit w modelu KT7/A (Via KT133/A),wiec niema tu mowy o jakiejs wylacznosci dla intela,daje to bardziej ustabilizowane napiecia dla procesora,na solteku niestety bardzo widac wahania Vcore i wlasnie powodem tego jest zasilanie 2fazowe.(o zasilanie 4fazowym pierwsze slysze)

2.Jedynym problemem przy walce z fsb na Nf2 jest wlasnie zbyt slaby kontroler pamieci,bo defakto chipset ten i sama konstrukcja jest przystosowana do pracy na fsb200.Ludzie robia mody zasilek polegajace na zwiekszeniu napiec na linii +3.3V,bo od tej wlasnie linii jest zalezne napiecie dla pamieci.Moda zasilek robi sie gdy mamy Vdimm mod i chcemy zwiekszyc napiecie powyzej 3.3V (3.4V-3.7V) co jest mozliwe tylko po dowoltowaniu 3.3V (o ok.0.1V wiecej niz upragniony Vdimm)

Najwazniejsza rzecz to naprawde dobre pamieci najlepiej z zapasem mocy,wtedy fsb250 nie jest duzym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestabilność pojawia się powyżej FSB230. Dokładnie to powyżej 235, choć czasem potrafi wywalić mnie z marka. Ale nie mam żadnego chłodzenia na sb, a ten się grzeje jak cholera. Fakt, to 2-fazowe zasilanie daje się we znaki widząc wahania Vcore :( To potrafi nieźle krwi napsuć. Ale póki co 10*230 wystarcza.

 

Nie wiem co jest grane, bo płyta ma dwa felerne mnożniki 9,5x i 10,5x. Czy to przypadłość płyty czy tylko moje omamy, że stabilność na tych mnożnikach jest bardzo ciężka do osiągnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Piszesz że wadą Soltka jest 2-fazowym zasilaniem procesora więc mam pytanie bo nie bardzo się w tym temacie kumam jak to poznać że jest 2 a nie 3 fazowe ????? a na dodatek gdzieś czytałem jak ktoś pisał że szkoda że żadna firma nie stosuje w płytach dla AMD 3 i 4 fazowe zasilanie tylko dla INTELA – więc jak to jest właściwie????? :?:

 

:lol:  :wink:

Co do rozpoznania to koło procka powinno się dla 2 fazowej znajdować dwie toriodalne cewk(chyba to tak się nazywa :wink: )a dla 3 fazowej analogicznie 3

A co do 3 fazowych płyt przeglądnij jakąś stronę ze sprzętem (jakieś screeny) i tam można zobaczyć np abity,czy epoxy pod amd-ki i one mają 3 fazowe(a nasz kochany soltek nie ma :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do rozpoznania to koło procka powinno się dla 2 fazowej znajdować dwie toriodalne cewk(chyba to tak się nazywa :wink: )a dla 3 fazowej analogicznie 3

A co do 3 fazowych płyt przeglądnij jakąś stronę ze sprzętem (jakieś screeny) i tam można zobaczyć np abity,czy epoxy pod amd-ki i one mają 3 fazowe(a nasz kochany soltek nie ma :cry: )

Ja widze kolo procka 3 cewki i jeszcze dwie kolo portu AGP ;]

 

A czy przypadkiem niektore modele Gigabyte nie maja 4-fazowego lub wyzej ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki fakt (a może to nie o to chodzi :oops:  :?:)(ale ślepy jestem :wink: )

No to mamy 3 fazowe chyba nie ??

Skad wzieliscie dane ze 2 fazy ? Jesli ze strony producenta... to coz, plyta 75FRN(2) jak z wyzszej polki a webmasterzy solteka zachowuja sie jak Ci z prolinka :D No chyba ze ta jedna cewka to atrapa jakas albo inaczej jest z tym fazami ;]

 

 

Najwiec faz dla AMD maja podobno niektore modele Gigabyte - tak przynajmniej w Chipie pisza.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki fakt (a może to nie o to chodzi :oops:  :?:)(ale ślepy jestem :wink: )

No to mamy 3 fazowe chyba nie ??

Skad wzieliscie dane ze 2 fazy ? Jesli ze strony producenta... to coz, plyta 75FRN(2) jak z wyzszej polki a webmasterzy solteka zachowuja sie jak Ci z prolinka :D No chyba ze ta jedna cewka to atrapa jakas albo inaczej jest z tym fazami ;]

 

 

Najwiec faz dla AMD maja podobno niektore modele Gigabyte - tak przynajmniej w Chipie pisza.... ;)

zacznij czytac zachodnie serwisy,albo przynajmniej przeczytaj ten caly post od poczatku :? Juz kilka razy Xor,Michnik i ja o tym pisalismy i dajcie sobie siana z liczeniem cewek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...