Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej jakże szybkim realizowaniem naprawy gwarancyjnej mojego Solteka przez panów z Proline :? Całość trwała równo dwa miesiące :( Nie polecam zakupów w tym sklepie...

 

Niestety po kilkugodzinnych bojach z płytą i procem okazało się, że granicą możliwości mojego XP-ka jest 2250MHz :cry: Real napięcie około 1.81V (w BIOSie ustawione 1.85V a więc max). Zamontowanie radiatorów na MOSFETy niestety niewiele dało.

 

Jeśli chodzi o FSB to narazie nie jechałem powyżej 200MHz bo mam jeszcze fabryczny BIOS i ustawia mi pamięci automatycznie na asynchro.

W związku z tym mam pytanie: który Waszym zdaniem BIOS byłby najlepszy do mojej płytki (rev.E4)? Głównie chodzi mi o kontrole nad częstotliwością pamięci. Walnąć 1.7LFB czy może jest już coś nowszego/lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wahań napięć na vcore to myślę że w naszej płycie nie jest tak źle u mnie przy ustawieniu 1.75V mam faktyczne 1.73V w spoczynku a podczas stresu spada do 1.71 czyli whnięcie o 0.02V ale myślę że to główna wina kiepskiej zasiłki???, na mojej zasiłce i płycie MSI na VIA 400A przy ustawieniu 1.6V zaobserwowałem w spoczynku od 1.62V do 1.65V cały czas skaczące a w stresie to od 1.58V- 1.65V to dopiero są odchyłki 0.07V więc to że płyta ma 2 czy 3 fazowe napięcie to chyba nie wszystko liczą się chyba regulatory napięcia itp. przy okazji do wszystkich co mają dobre zasiłki czy u was też są wahnięcia do 0.02V przy większym napięciu 1.75V-1.85V??????

 

VIP- mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli zrobiłbym moda zasiłki i podniósł napięcie z 3.3V np. na 3.5V to czy bez moda vdimm też by mi podskoczyło napięcie bo byłem zawsze przekonany że jedno jest z drugim powiązane i że wystarczyło by jedynie podnieść 3.3V aby pamiątki więcej dostały ale nie jestem tego pewien??????

 

CougaR2- to zupełnie tak jak u mnie 2250MHz to też magiczna stabilna granica dla 1.85V, jeżeli chodzi o BIOS to spoko możesz zapodać ten co piszesz ja na nim cały czas jadę jest ok., ale z tą reklamacją to przegieli bo mają 2 tygodnie i potem można ich postraszyć i zażądać zwrotu kasy lub wymiany na nową chyba?, warto zawsze zaznaczyć płytę np. markerem gdzieś kropeczką aby się przekonać czy ta sama nie wróciła????!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

VIP- mam jeszcze jedno pytanko, jeżeli zrobiłbym moda zasiłki i podniósł napięcie z 3.3V np. na 3.5V to czy bez moda vdimm też by mi podskoczyło napięcie bo byłem zawsze przekonany że jedno jest z drugim powiązane i że wystarczyło by jedynie podnieść 3.3V aby pamiątki więcej dostały ale nie jestem tego pewien?????? 

jasne ze Vdimm Ci nie wzrosnie po dowoltowaniu +3.3V.To prawda ,ze te napiecia sa zalezne,ale tylko w stopniu takim,ze linia +3.3V wyznacza max Vdimm jaki jest osiagalny przez MoBo.

 

BTW - wahania masz male bo jedziesz na niskim Vcore.Ja jakis czas jechalem na Vcore2V i zauwazalem spadki do 1.89-1.92V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra :lol:

 

zostawiłem kompa z właczonym dc++ w tle, po 10 minutach slysze ze sie monitor wygasil - mysle sobie co jest k....?.. przeciez ustawione ze po godzinie ma sie wlaczyc, plyta zmarla, wyjmowalem bebechy kilka razy, zmeinaielm pamieci, bateria, clear cmos, itd itd - poprostu ZGON, raz udalo mis ie tylko odpalic plyte z insertem, po 50 minutach walki płyta odpaliła :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra  :lol: 

 

zostawiłem kompa z właczonym dc++ w tle, po 10 minutach slysze ze sie monitor wygasil - mysle sobie co jest k....?.. przeciez ustawione ze po godzinie ma sie wlaczyc, plyta zmarla, wyjmowalem bebechy kilka razy, zmeinaielm pamieci, bateria, clear cmos, itd itd - poprostu ZGON, raz udalo mis ie tylko odpalic plyte z insertem, po 50 minutach walki płyta odpaliła  :?  :?  :?

Tez to mialem.

Siedze sobie na kompie, a tu nagle, pyk. Zgaslo wszystko.

No i sie pobawilem we wlanczanie z Ins, wylanczanie, wylanczanie z pradu, Clear CMOS. Po klikunastominutowej walce wstala wreszcie.

 

Opcje za to inna mialem/mam.

Mam teraz Antka 850. To olowek i mnoznik odblokowujemy. W biosie 5x200, napiecie w gore (kiepski egzemplaz). W poscie pokazuje: "Memmory frequency at 71MHz", czy cos takiego pisze, nie pamietam. To mnie wgielo.

Winda startuje, w Aidzie pokazuje 7x143=1000 8O :?: :!: CPU-Z 5x200 :!: :?:

Ale lepsze, odczyt/zapis w Aidzie, ok 2200/950, czyli pasuje do FSB200 i niskiego mnoznika.

 

Ustawilem FSB166, to w poscie pkazala sie wartosc dla pamieci cos 59MHz i Winda nie wstala...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, wczoraj mialem znowu zgona plyty, tym razem pracowalem na vcore 1.4 (przy tamtym zgonie na 1.34) nie wiemc zy to od tego czy nie, po ok 15 minutach plyta zadzialala, teraz mam ustawione 1.65 w biosie, realnie 1.615-1.62V i zobaczymy teraz, jezeli bedzie to samo i okaze sie ze to nei wina sterow to sprzedaje to w pizd* :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim napięciu to się trochę nie dziwię!!!!, jeżeli chcesz osiągnąć jak najmniejsze napięcie to zacznij od 1.6V przeleć Prime 95 i jeżeli po 1 godzinie nie wywali błędu to możesz próbować niższe napięcie zapodać.

Jeżeli chodzi o budzenie kompa to zawsze wciśnięty Insert i jak się zbudzi momentalnie wciskasz DEL i zmieniasz ustawienia w biosie na mniej agresywne i jeżeli nie włącza się monitor a płyta próbuje się załadować tak w kółko czyli CD się odzywa to wystarczy mieć wciśnięty Insert i czekać aż się załączy nawet z 10 takich pętel czekać lub co jakiś czas restart wcisnąć w innym przypadku jeszcze Clear CMOS trzeba zrobić jeżeli płyta wcale się nie odzywa i dalej analogicznie zawsze Insert. OD PEWNEGO CZASU NIC JUŻ NIE WYCIĄGAM TYLKO TAK ROBIĘ i działa!!!!! tylko trzeba trochę cierpliwości!!!

:wink: :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi płytami robicie :?

Osobiście ze swoją wyczyniam dosłownie wszystko i ani razu nie miałem problemu z jej wstawaniem.

Jak przesadzę z OC i płyta nie wstaje, to po upływie 5 sekund sama wstaje po raz drugi z ustawieniami na deault (magistala 100 itd.) i wszystko gra.

Bios 1,5 fpu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh i znowu, tym razem jednak jeszcze nie wstala, juz zgon od 40 minut, rozkrecilem kompa bo chcialem wyjac coopershima i zobaczyc czy temperatury sie cos zmienia bo są stanowczo za wysoko, skladam kompa, wlaczam - [gluteus maximus], zero reakcji, wentyle sie krecą itd ale obrazu nie ma, coz, zaraz sproboje jeszczer raz a jak nie to po zajeciach sprawdze, mam nadzieje ze wstanie :)

 

 

 

/// EDIT 9:32 ///

 

uhhh :-D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi płytami robicie  :? 

Osobiście ze swoją wyczyniam dosłownie wszystko i ani razu nie miałem problemu z jej wstawaniem. 

Jak przesadzę z OC i płyta nie wstaje, to po upływie 5 sekund sama wstaje po raz drugi z ustawieniami na deault (magistala 100 itd.) i wszystko gra. 

Bios 1,5 fpu  8)

A z jakimi kondensatorami masz płyte (rev. E) ??

 

Ja mam zielone Sanyo i zero problemów.

Kazik2000 zdaje się, że też ma rev. E z kondensatorami Sanyo i nie narzeka na kłopoty.

Piotr_the zdaje się, że ma brązowe no i płyta sobie kaprysi.

Ciekawe jakie ma No13, pewnie brązowe.

 

Jak kilka osób się dopisze (jakie ma kondensatorki wokół socketa i jakie kłopoty / brak kłopotów), to będzie można mieć 99% pewności, że są mniej i bardziej kapryśne rev. E właśnie w zależności od kondensatorów.

 

P.S.

Gdyby się przebić przez ostatnie 30 stron to by się znalazło takie przypuszczenia w paru miejscach, ale nie było to do końca potwierdzone, tylko raczej były to "doniesienia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti małe sprostowanie. Ja też mam Mercedesa :D

 

Ale problemów żadnych. Jak coś przedobrzę to bardzo często nawet zworki nie muszę wyjmować :) A co do pełnego poznania płyty, to jak zaopatrzę się w jakieś chłodzonko na SB (albo NB a na SB pójdzie z NB ;)) to dopiero ją przetestuję.

 

Nie wytrzymam, muszę się pochwalić. Wczoraj na ustawieniach 10*235 pokonałem granicę 12k w 3dMarku więc jest powód do zadowolenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti małe sprostowanie. Ja też mam Mercedesa :D

 

Ale problemów żadnych.

Conti chyba zmierzał do tego, że na mercach też nie ma problemu 8)

 

Nie wytrzymam, muszę się pochwalić. Wczoraj na ustawieniach 10*235 pokonałem granicę 12k w 3dMarku więc jest powód do zadowolenia :D

No to ładnie, ale wiesz, że to już koniec możliwości płyty :-]

Ja na 240 nie mogłem za żadne skarby utrzymać stabilności, a cudowałem nie ziemsko... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazik 2000 – ja też chcę 12000 , !!!!!!!!!!!!!, jakie stery do grafy???? tylko mój procek tyle nie poleci co twój!!!

 

kucyk- na biosie 1.7 do o.c. lecę 244 asynchronicznie stabilnie więc jak bym miał dobre pamiatki to może bym zamkną budę :lol:

spróbuj inny bios!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, ale wiesz, że to już koniec możliwości płyty :-] 

Ja na 240 nie mogłem za żadne skarby utrzymać stabilności, a cudowałem nie ziemsko...

Słyszałem o tym, ale każda płyta jest inna i ja liczę na to że trafił mi się ten "inny" model ;)

Heh, zobaczymy, lada moment będę miał porządne chłodzonko na CPU (Thermaltake Silentboost K8 ) i wtedy będę kombinował. Jakoś prowizorycznie postaram się schłodzić to i owo, co może niestety okazać się nieskuteczne :(. No ale przecież się nie poddam, bo "Marcin powiedział..." :D

 

ja też chcę 12000 , !!!!!!!!!!!!!, jakie stery do grafy????

Stery jak narazie Omego na Catach 4.2 (choć Yotomeczek poleca mi na 4.1 - wypróbuję później). Taktowanie grafy 300/310. Jeszcze się niezaopatrzyłem w bios 1.7fpu (mam 1.7L) ale przy poście cały czas pamiątki idą mi synchro. Więc nie wiam jak to jest z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhh 12000, to musi być piękne.

Ja narazie nie wyskoczyłem ponad 7600 :-( . Niby mam już dość kasy na nową grafe (w siriusie mają FIC 9600pro za 599), ale chyba poczekam jeszcze ze 2 m-ce, dojdzie troszke kasy, może ceny troszke spadną, w końcu nowe modele kart się pojawiają, no i Unia E.

To może stać mnie będzie na radka 9800pro, takiego od szafirka,

..........się rozmarzyłem ....... :) ........

 

A jak nie to 9600xt szafirka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam neistety brązowe kondziorki :-|

Ja tez mam brazowe ze znaczkiem merca...

a zwis mialem raz, kiedys, daaaawno... :) (pisalem o tym)

... a wystapilo to przy przepinaniu sprzetu.

 

u mnie biosik powyzej FSB 241 sie nie odzywa,

u zanjomego na identycznym modelu (E4) z ramem z tego samego tygodnia co moj (2x256,400mHz TwinMOS-kostki Twinmos) spokojnie na 250 przeszla test pod Quakem w DOSie... :D

 

no13 wymien ramik, powinno pomuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pater tak tez wlasnie musze zrobic, kupilem dzisiaj za 50zl :) SL-MRN-L :) i jak sprzedam ją z małym przebiciem to moze starczy i na ram i na nowy zasilacz (sprzedajac oczywiscie stary zasilacz i ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem wściekly na moje ramy KINGMAX 433, właśnie je przetestowałem i się okazało że te co wczęniej kupiłem to max 440 stabilnie i to nie zaleznied czy 2.5V-2.8V, a te co później dokupiłem to już 470 ale też na 2.8 i 2.5V cl 2.5 i teraz muszę się pozbyć tych pierwszych bo mnie hamują gnidy, fajne pamiątki co na volty nie reagują??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pater tak tez wlasnie musze zrobic, kupilem dzisiaj za 50zl  :)  SL-MRN-L  :)  i jak sprzedam ją z małym przebiciem to moze starczy i na ram i na nowy zasilacz (sprzedajac oczywiscie stary zasilacz i ram)

@no13--Wstrzymaj sie moze jeszcze troche....w styczniu pamiatki kupilem za 175,- od ostatniego miesiaca cena znacznie skoczyla, teraz TwinMOS DDR 256/400 CL2.5 260,- i dopiero zaczely spadac...

a czy spadna jeszcze, to kto ich tam wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak skonfigurować IRDE w biosie bo juz nie moge :x

Dla ułatwienia przepisalem te pozycje które chyba dotyczą irdy:

 

UART MODE SELECT - Irda | Askir | Normal

 

RxD, TxD Active - Lo, Hi | Hi, Hi | Hi, Li | Lo, Lo

 

Ir Transmision Delay - Enabled | Disabled

 

UR2 Duplex Mode - Ful | Half

 

Use Ir Pins - RxD2, TxD2 | IR-Rx2Tx2

 

Onboard Parallel Port - 378/IRQ7 | 278/IRQ5 | 3BC/IRQ7 | Disabled

 

Parallel Port Mode - SPP | EPP | ECP | ECP+EPP | Normal

 

Aha Irda to ta z allegro za 20zł, podlaczona jest dobrze, system ją widzi (win XP) ale podobno powinna sie pojawic jakas ikonka w trayu. Telefon nie widzi tej irdy bo nie moge przeslac fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak skonfigurować IRDE.....

Ja ustawiam UART MODE SELECT - Irda i juz działa, kumpel tez tak robi i tez mu dziala :)

 

Ja mam SE T68i a kumpel na początku SE T68i a teraz sagem-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...