Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, wczoraj dostalem przesylke z pccooler-a, i teraz juz zalman siedzi na mostku polnocnym :) Jak w tescie bedzie dobrze brykal, to przytne oryginalny solteka i posadze go na poludniowym. Na zalmana wsadzilem jeszcze wiatraczek - na wszelki wypadek :) Jest jeden minus - ten radiator zalmana ma troszeczke mniejsza podstawe niz powierzchnia chipsetu :(

Dzisiaj beda testy :) zobaczymy, czy uda mi sie fsb 240 :)

Tylko jestem troche niespokojny - nie wiem, czy sobie nie skopalem plyty - przy zdejmowaniu coolera zeskoczyl mi sie srubokret i trzasnal w plyte - jest male wglebienie :( :(

 

A teraz dosc smieszna sprawa:) Wzialem sie za czyszcznie procka z pasty (srebrna Titan), bo zostalo przy rogach rdzenia. To i sie biore, a tu siup - troszke mi si rozmazalo - nic to, probuje oczyscic to co sie rozmazalo, ale sie jeszcze bardziej rozmazalo :x :x :x Itd., itd... I teraz mam wielka plame niezwykle cieniutenkiej warstwy srebra dookola rdzenia :D Dzisiaj bede kombinowal 'alternatywne' metody czyszczenia - mydelko+woda, aceton, itp. :), bo 95% spirytus absolutnie sobie nie radzi.

Czas na Arctic Silver Ceramic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> szlifowales swojego zalmana i mostek ? Ja sobie nie szlifowalem (bo to przeciez Zalman) i zalozylem. Wczoraj sobie go zdjalem, patrze a on stykal sie z mostkiem tylko na rogach :!:

To sie wzialem i wypolerowalem na blysk - byl cholernie wgiety do srodka ! Chce go zalozyc na mostek - a powierzchnia mostka to samo :!: W srodku jest troche wklesla ! Zalozylem go mimo to (choc nie stykla jak bym chcial)

Ale mam nauczke - nigdy nie ufaj zalmanowi :wink:

 

Dzisiaj sobie na SB zaloze kawalek radiatora pamietajacego czasy P60 :)

I dzisiaj dopiero puszcze maszyne. Miejmy nadzieje, ze wydatki nie pojda na marne (jeszcze 2 zalmany F1 do budy) :) Bastion fsb 240 musi pasc :)

 

Aha - wahania napiecia procesora pod silnym obciazeniem sa u mnie zatrwazajace - 0.08V ! Mam nadzieje, ze jest to wina wylacznie zasilacza, nie solteka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem porażke Soltka. Siedze sobie słucham mp3, a tu nagle komp sie wyłączył! Włączam nic....cisza. Po sprawdzeniu wszystkiego płyta główna poszła do serwisu. Miałem szczęście i wymieniono mi "od ręki". Co więcej dowiedziałęm sie, że te nasze Soltki padają dość często i najczęściej uszkadza sie bios. Także trzeba szybko zmienić płytę główną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ --> szlifowales swojego zalmana i mostek ? Ja sobie nie szlifowalem (bo to przeciez Zalman) i zalozylem. Wczoraj sobie go zdjalem, patrze a on stykal sie z mostkiem tylko na rogach :!:

To sie wzialem i wypolerowalem na blysk - byl cholernie wgiety do srodka ! Chce go zalozyc na mostek - a powierzchnia mostka to samo :!: W srodku jest troche wklesla ! Zalozylem go mimo to (choc nie stykla jak bym chcial)

Ale mam nauczke - nigdy nie ufaj zalmanowi :wink:

 

Dzisiaj sobie na SB zaloze kawalek radiatora pamietajacego czasy P60 :)

I dzisiaj dopiero puszcze maszyne. Miejmy nadzieje, ze wydatki nie pojda na marne (jeszcze 2 zalmany F1 do budy) :) Bastion fsb 240 musi pasc :)

 

Aha - wahania napiecia procesora pod silnym obciazeniem sa u mnie zatrwazajace - 0.08V ! Mam nadzieje, ze jest to wina wylacznie zasilacza, nie solteka...

hmm....u mnie Zalman przylega idealnie do NB,kurewsko sie nagrzewa wiec odbiera ciepla bardziej niz poprawnie.przed chwilka zdejmowalem Zalmanka i wszystko jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem porażke Soltka. Siedze sobie słucham mp3, a tu nagle komp sie wyłączył! Włączam nic....cisza. Po sprawdzeniu wszystkiego płyta główna poszła do serwisu. Miałem szczęście i wymieniono mi "od ręki". Co więcej dowiedziałęm sie, że te nasze Soltki padają dość często i najczęściej uszkadza sie bios. Także trzeba szybko zmienić płytę główną ;)

Też miałem podobnie tylko u mnie po odłączeniu zasilacza i podłączeniu go ponownie wszystko grało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu sie nie zzgodze... bo Soltek to naprawde solidna płytka i może bez problemu konkurować z Epoxem :-)

Powiem tak: na 30 sztuk padło około 6ciu z powodu biosu....Więc to chyba sporo. Wiem bo składam na codzień kompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez skladam kompy i mialem dwa solteki frn2-l z jednej serii i zgadnijcie co? jeden mial przymocowany fan na NB solidnie (powiedzmy...) a drugi się ledwo co trzymał, pod oboma bylo pasty silkonowej co kot napłakał! I co ? jakość wykonania tych płyt nadal nie budzi wątpliwości? na jednej z nich nie dało się w żaden sposób zainstalować poprawnie sterowników NVIDII dołączonych do płyty głównej ( zadnych innych - mam na mysli 2.03), a jak się udało to windows (XP) się wykrzaczał po instalacji strowników do karty (G4MX400 INSIDE TNC 64MB / PALIT G4MX440-8x / GTi4200-8x Prolink / his Radeon 9200 / Xelo Radeon 9000) na żadnej nie wstał OS. Co więc z kontrolą jakości znamienitej firmy SOLTEK?? A może źle zainstalowałem sterki co? Bo tylko się dało ręcznie do wszystkiego po kolei na siłe??? /Mem ctrl / lan / agp/ usb/?? I jeszcze jedna osobliwość karta muzyczma wykryta na tej płycie (działającej) to było nic innego niż... Nvidia APU 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watcher --> po pierwsze, wypraszam sobie texty w stylu 'obsikany' :x

Po drugie, poszukaj sobie testow tych soltekow w necie - wszedzie chwala, ze producent nie zalowal pasty, ja rowniez mialem jej duzo.

Po trzecie, ze sterami 2.03 nie mialem ABSOLUTNIE zadnych problemow. Widac cos zle robiles w czasie instalacji albo miales proble z innym sprzetem (obstawiam pamieci, procek albo zasilacz).

Twoje opinie uznaje za 'mocno podejrzane'.

A moze jestes podeslany przez epoxowcow w celu 'zanizenia statystyk', ?

Elementem wywrotowym ? A moze dostales plyty spreparowane przes tych, ktorzy uwazaja NAS za wrogow ? :wink: :wink:

 

_Vip_ --> ja natomiast mialem baardzo nierowna powierzchnie NB, SB i tego zalmana. Ale wzialem i sobie w sobote zrobilem co ? A wyszlifowalem NB i SB 8) Choc przyznam sie, ze stchorzylem :( Mialem doszlifowac sie do rdzenia, ale skonczylem gdzies w polowie drogi. Ale teraz Zalman lezy przepieknie - nie musialbym nawet uzywac pasty :wink: Zalman bez wiatraka jest troche cieply, z wiatrakiem jest juz nawet letni. Na sb dalem polowke starego radiatora z P60 i jest to juz za duzo - jest ledwo letni :)

fsb 240 jest u mnie juz faktem dokonanym ! Choc musialem dac baardzo dziwne timingi dla pamieci (50% i choc bylo to tylko 120MHz, to na timingach lepszych niz 8 4 4 3 nie ruszal 8O). System byl stabilny, choc dlugotrwalych testow nie robilem. Podalbym dowod w postaci screena z WCPID, ale nie mam takiej mozliwosci.

 

A teraz historia pod tytulem '242 i mi padl' :

na 242 czasami wstawal (a potem w czasie bootowania padal), a czasmi nie. Probowalem, kombinowalem zeby jednak ruszyl, ale on sie wqrzyl, i UMARL !

Przynajmniej na poczatku tak myslalem - godzine sie meczylem - zadne inserty, resety biosu, itp. nic nie dawaly. Myslalem 'moze jest przegrzany' - ale po odpoczynku tez nie wstawal. Juz bylem pewien ze umarl. Wylaczylem go gdzies na niecala godzien. Przychodze, wlaczam zasilacz, odpalam komputer, insert i co - ON ZYJE ! Wstal bez problemu. Nie wiem o co chodzi - ale niszkodzi :) jesli zyje - jest w porzadku :)

Ale moral z tego taki, ze nie nalezy pochopnie uznawac smierci biosu. Ja juz myslalem 'skad tu skombinowac szybko nowa kosc ?', a on tylko udawal... :D :D

 

Za jakis czas bede chyba kombinowal nad modem NB aby zwiekszyc mu napiecie :) Choc do lutowania mam 2 lewe rece, w dodatku sie mi trzesa...

Ale 250 musi kiedys u mnie biegac :P

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: na 30 sztuk padło około 6ciu z powodu biosu....Więc to chyba sporo. Wiem bo składam na codzień kompy.

Hmmm... ja zlozylem na tej plycie juz z 10 zestawow, qmple z serwisu jak pytalem to mowia, ze okolo juz 100-150 i tylko jeden zwrot mieli. Reszta to zwroty, bo ludzie nie czytaja instrukcji !!! INSERT I JESZCZE RAZ INSERT !!! Hmmm chyba miales strashliwego pecha lub zapomniales o insercie ;)

 

...I co ? jakość wykonania tych płyt nadal nie budzi wątpliwości? na jednej z nich nie dało się w żaden sposób zainstalować poprawnie sterowników NVIDII dołączonych do płyty głównej ( zadnych innych - mam na mysli 2.03), a jak się udało to windows (XP) się wykrzaczał po instalacji strowników do karty (G4MX400 INSIDE TNC 64MB / PALIT G4MX440-8x / GTi4200-8x Prolink / his Radeon 9200 / Xelo Radeon 9000) na żadnej nie wstał OS. Co więc z kontrolą jakości znamienitej firmy SOLTEK?? A może źle zainstalowałem sterki co? Bo tylko się dało ręcznie do wszystkiego po kolei na siłe??? /Mem ctrl / lan / agp/ usb/?? I jeszcze jedna osobliwość karta muzyczma wykryta na tej płycie (działającej) to było nic innego niż... Nvidia APU  8O

Hmmm... to nadzwyczajne co mowisz, wlasnie spytalem na gg qmpla z serwisu czy w jakimkolwiek egzemplarzu z 100-150 szt mial taki problem - odpowiedz brzmi NIE wiec tfooj egzemplarz byl po prostu uszkodzony lub to po prostu zawisc z Twojej strony :)

 

A teraz historia pod tytulem '242 i mi padl' :

na 242 czasami wstawal (a potem w czasie bootowania padal), a czasmi nie. Probowalem, kombinowalem zeby jednak ruszyl, ale on sie wqrzyl, i UMARL !

Przynajmniej na poczatku tak myslalem - godzine sie meczylem - zadne inserty, resety biosu, itp. nic nie dawaly. Myslalem 'moze jest przegrzany' - ale po odpoczynku tez nie wstawal. Juz bylem pewien ze umarl. Wylaczylem go gdzies na niecala godzien. Przychodze, wlaczam zasilacz, odpalam komputer, insert i co - ON ZYJE ! Wstal bez problemu. Nie wiem o co chodzi - ale niszkodzi :) jesli zyje - jest w porzadku :)

Ale moral z tego taki, ze nie nalezy pochopnie uznawac smierci biosu. Ja juz myslalem 'skad tu skombinowac szybko nowa kosc ?', a on tylko udawal...  :D  :D

D O K L A D N I E ! ! !

 

siemka czy soltek a ktorym mowa a mianowicie frn2l ma wyjcie irda ?

Ofkoz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: na 30 sztuk padło około 6ciu z powodu biosu....Więc to chyba sporo. Wiem bo składam na codzień kompy.

Hmmm... ja zlozylem na tej plycie juz z 10 zestawow, qmple z serwisu jak pytalem to mowia, ze okolo juz 100-150 i tylko jeden zwrot mieli. Reszta to zwroty, bo ludzie nie czytaja instrukcji !!! INSERT I JESZCZE RAZ INSERT !!! Hmmm chyba miales strashliwego pecha lub zapomniales o insercie ;)[/size]

Może i ludzie nie wiedzą lub zapominają o INSERT, ale bez jaj....mi sie to nie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ludzie nie wiedzą lub zapominają o INSERT, ale bez jaj....mi sie to nie zdarza.

A zasilacz wylaczales na dluzsza chwile ?

 

sorki z tym irda trochę nie tak napisałem chodzi mi czy ma odbiornik i nadajnik irda podłączany do wyjścia irda na mobo o właśnie tak miałobyć :)

No samego czujnika nie ma - ma tylko piny do podlaczenia odbiornika/nadajnika. 3ba sobie dokupic czujnik za 40zl za sledziu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu tej płyty w tym tygodniu i pozadaje pare jeszcze pytanek , chodzi mi też o wydajność na sprzecie ponizej mam 8400 3d2001se o ile wzrośnie mi wydajność w tym teście ? I nastepne mam jeszcze live 5.1 sprzedać go i używać tej muzycznej zintegrowanej z mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu tej płyty w tym tygodniu i pozadaje pare jeszcze pytanek , chodzi mi też o wydajność na sprzecie ponizej mam 8400 3d2001se o ile wzrośnie mi wydajność w tym teście ? I nastepne mam jeszcze live 5.1 sprzedać go i używać tej muzycznej zintegrowanej z mobo ?

hmm...do 9000 powinno dobic,ale to tylko moje spekulacje.Co do dzwieku to niestety Soltek sie nie popisal i lepiej bedzie jak zostawisz tego SB Live'a 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mnie mecza wahania napiecia...

Ostatnio jak podawalem ze 0.08, to bylo bardzo optymistyczne :(

Po ostatnich badaniach amplituda wyniosla... 0.12V :!: :!:

Jestem prawie przekonany, ze jest to wina mojego zasilacza, ale...

 

I kolejna dziwna rzecz - max vcore moge dac na 1.75V - przy 1.775 i wiecej system jest tak niestabilny, ze sie nie bootuje, wiesza sie po wejsciu do biosu itp. Najlepsze jest to, ze nieistotne przy jakich ustawieniach fsb czy mnoznika ! Tak samo sie zachowuje przy 2200 jak 2350, podczas gdy na 2250 przy 1.75 jest absolutnie stabilny ! Cos mi sie widzi, ze jest to tez kwestia zasilacza, ale... I tutaj pytanko : zaobserwowaliscie cos podobnego u siebie ? Dodam, ze temp. jest ok 45oC, wiec nie to jest problemem.

 

Kolejna dziwna kwestia : przeplywnosc pamieci jest NIZSZA przy 12.5x185 niz 12x185 ! I to istotnie - gdzies o 100MB/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie wczoraj Twinmosy DDR400. Miałem też DDR400 wczesniej ale Seitec. Zauważyłem dziwną przypadłość tych Soltków która mi sie bardzo nie podoba.

Podrasowałem sobie procesor na 200MHz FSB i mnożnik na 11 i ustawiłem takie timingi i napięcie na CPU żeby wszystko chodziło stabilnie. 3D Mark przeszedł chyba z 10 razy i prime w tle chodził przez ten czas. Potem sobie jeszcze pare godzinek pograłem. Dzisiaj wstaje rano włączam kompa i nic ...nie startuje. Musiałem użyć INSERT i w biosie zmniejszyłem FSB. Komp pochodził kilka minut na takich "łagodnych" ustawieniach. Po czym znów ustawiłem na 200MHz i wszystko zaczęło spowrotem chodzic bez problemu na FSB 200MHz. Czyżby na tym Soltku musiały sie najpierw nagrzac elementy elektroniczne żeby pracował?! Hmmmm coś mi ten Soltek coraz mniej sie podoba.

Jest jeszcze jedna ciekawostka. Jak na przykład przesadzimy(niby) z FSB i (niby) pamięci nie wytrzymują i podniesiemy za wysoko to komp nie wstanie. Ale po wejsciu do biosu i nie zmienieniu niczegokolwiek i zapisaniu takich ustawien jak były wczesniej komp rusza! I często wszystko chodzi stabilnie! Aczkolwiek to zależy od tego o ile sie przesadzi. Dziwne dziwne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tej płycie i jutro ją biore , mam pytanko , pierwszy raz bede zakładał mobo i mam pytanie jak już skręce wszystko do kupy itd itd uruchomie kompa i powiedzcie mi jak jest z napięciem na procu ustawi się samodzielnie mam palmolino 1700+ czy bede musiał ustawić ręcznie i ile ono wynosi dla tego proca , czy dzwięk na mobo napRAWDE JEST TAKI TRAGICZNY WŁAśCIWIE TYLKO GRAM NO I MP3 głośników też nie mam najlepszej klasy sprzedać live czy zostawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze 2 pytanka jaka jest najnowsza ver tej płyty , oraz jakie stery się instaluje do niej , jest jakiś jeden pakiet jak detonatory czy instaluje się parę rzeczy po koleii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta sama rozpozna procka i poustawia wszystko.Co do sterow to sa to pakiety tzw.AllinOne ,najnowsze znajdziesz min. na www.soltek.com.tw lub www.nvidia.com .Najnowszy rev. plyty.....hmm nie mam pojecia :) chyba narazie jest tylko jeden,a Live'a bym zostawil ,moim zdaniem gra duuzo ladniej niz ten zintegrowany dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chce wiedzieć jeszcze jedno zassałem stery i najpierw po win instaluje stery do nforce później mam stery do muzy ze strony soltka potem grafe i direct x oraz reszte syfu zgadza sie czy coś pomyliłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chce wiedzieć jeszcze jedno zassałem stery i najpierw po win instaluje stery do nforce później mam stery do muzy ze strony soltka potem grafe i direct x oraz reszte syfu zgadza sie czy coś pomyliłem :)

zgadza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tej płycie i jutro ją biore , mam pytanko , pierwszy raz bede zakładał mobo i mam pytanie jak już skręce wszystko do kupy itd itd uruchomie kompa i powiedzcie mi jak jest z napięciem na procu ustawi się samodzielnie mam palmolino 1700+ czy bede musiał ustawić ręcznie i ile ono wynosi dla tego proca , czy dzwięk na mobo napRAWDE JEST TAKI TRAGICZNY WŁAśCIWIE TYLKO GRAM NO I MP3 głośników też nie mam najlepszej klasy sprzedać live czy zostawić ?

Napięcie na procesorze ustawi sie na domyślne dla procesora.

Co do zintegrowanej muzy to twierdze, że różnica między Live a nią jest. Nie jest to duża różnica, ale napewno słyszalna na np. miniwieży. Bo jeżeli masz jakieś głośniczki powiecmy do 100PLN komputerowe to różnicy prawdopodobnie nawet nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno płyta może pracować w dualu nakościach 256 i 512 czy nie , był jeden wątek ale do końca nie załapałem ? :)

nie,kosci powinny byc tej samej pojemnosci.Dobrze by bylo zeby byly tez tego samego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem u siebie majac powyzej 220 Fsb, ze po wyjeciu 220V musze uruchomic z Insertem - raczej dlatego, ze wszystkie ustawienia mam na agressive i po prostu w jakis sposob gubi te ustawienia - wystarczy wejsc z insertem oraz zapisac nic nie przestawiajac.

 

Moze masz po prostu uszkodzona te plyte ? ...

 

Ja u siebie zauwazylem tez inna rzecz - ze plyta jednak wygrzewa sie bo miesiac temu przy fsb 232 raz dziennie potrafil sie zrobic restart ni ztad ni zowad - teraz nawet przy 236 nic takiego sie nie dzieje i teraz to juz jest naprawde full stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem u siebie majac powyzej 220 Fsb, ze po wyjeciu 220V musze uruchomic z Insertem - raczej dlatego, ze wszystkie ustawienia mam na agressive i po prostu w jakis sposob gubi te ustawienia - wystarczy wejsc z insertem oraz zapisac nic nie przestawiajac.

 

Moze masz po prostu uszkodzona te plyte ? ...

 

Ja u siebie zauwazylem tez inna rzecz - ze plyta jednak wygrzewa sie bo miesiac temu przy fsb 232 raz dziennie potrafil sie zrobic restart ni ztad ni zowad - teraz nawet przy 236 nic takiego sie nie dzieje i teraz to juz jest naprawde full stable :)

Heh ... ja mam dokładnie to samo z tym wysokim FSB. Chociaż później i tak komp pracuje niestabilnie.

Może sie i wygrzewa w każdym razie zmienie jeszcze ta inny egzemplarz i zobacze co sie dzieje. Poza tym czujnik obrotów (FAN2) ten przy procesorze nie pokazuje obrotów wiatraka....

Ogólnie zaczynam byc niezadowolony bo przedwczoraj kupiłem sobie TWINMOSy DDR400MHz i chodziło wszystko synchro przez pare godzin a na drugi dzień sie skończyło. Co więcej komp juz nie idzie na synchronicznie 200MHz. Asynchronicznie nie ma żadnych problemów (cpu 166 i MEM 200). Chyba jednak Soltek nie za bardzo nadaje sie do rasowania.

Oj wszystko sie da ,tylko trzeba troche pokombinowac.Do kompa masz wsadzona tylko te jedn kostke pamieci ,czy tez te Seiteci 3200 o ktorych wczesniej pisales ?? .Na TwinMos'ach MUSI wszystko biegac synchronicznie na fsb200 i wiecej :!:

 

Teraz mam Twinmos DDR400 na Mtec 5ns 2x256 MB. Niestety własnie z nimi nie chce iśc na 200Mhz synchro....

Żałoba u mnie przez to panuje ;)

Bo kupiłem je własnie po to zeby wszystko szło sobie delikatnie np na 11x200MHz....

moze sprawdz czy sytuacja sie poprawi na nowym biosie (1.3) .Plytka powinna rozpoznac pamiatki ddr400 a pozniej juz tylko fsb CPU ustawic i wsio powinno dzialac

Chyba tak zrobie bo już tylko to mi pozostało.....Tylko, że ten nowy bios nie ma ustawień asynchronicznych dla pamięci ustawianych ręcznie....Co mi sie osobiście nie podoba. Niby ktoś mógłby powiedzieć, że lepiej puszczac synchro(co jest oczywiste) ale z drugiej strony moge sobie ustwawic pamięci asynchronicznie i stestowac ile wytrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale mam nietypowa prozbe czy moglby mi ktos napisaz zady i walety tej plyt w jednym poscie ktos kto czytal te wszystkie posty ??

 

chodzi mi raczej o przypadki stwierodzonych anomali, wad czy tez niehceci do @

z gory thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...