Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak przy vdimm2,9 mam 240 na tej nowej płycie ,więc jednak dla mnie lepsza ,no teraz to 245

-ten post jest tylko dalszym ciągiem mojej rozmowy z Piotr_the i już więcej nie napiszę o tej płycie w tym topicu

Pozdrawiam

Ps co do hynixów to te nowe z moich doświadczeń nie lubią solteka ,co innego ma kij ,bo jego są chyba nie z tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam sposobu jak sprawdzić płytę jedyne co by zrobił to wykluczył pamieci i procek i wtedy zostanie tylko płyta, oczywiście jeżeli nie zrobiłeś podstawowych rzeczy które opisałem na 60 str to wszystko na nic, ale myślę że jednak zrobiłeś czyli przynajmniej zworkę przy procku przestawiłeś na 166/200 timmingi na pamiątkach masz na optimal, CPU interface- (optimal) bios widze o.k.

Tak więc jeżeli to masz i dalej kiszka to zrób tak:

- sprawdź z jedną kością pamięci raz z jedną raz z drugą jeżeli będzie to samo to:

- ustaw w biosie 75% asynchronicznie koniecznie tyle i jedz z fsb do góry jeżeli nadal będą błędy to winny może być procek lub płytka !!!!

- możesz też sprawdzić pamiątki ustawiając asynchronicznie więcej niż 100% tylko nie wiem które ustawienie jest stabilne wtedy dasz np. fsb 166 i 120% to w ten sposób sprawdzisz same pamiątki

- teraz jak byś miał odblokowany mnożnik to by nie było problemu żeby sprawdzić procek po prostu byś go zwiększał przy stałym fsb np. 166

Jeżeli wyjdzie że pamiątki chodzą luz 200(400) po ustawieniu np. 120% czy 133% nawet, to zostaje słaby procek albo winna płyty jedyny sposób jaki mi się nasuwa aby sprawdzić procek to zmniejszyć mu napięcie do 1.5V i ustawić 11x180 jeżeli Prima będzie z godzinkę chodził stabilnie to na 1.75V powinien 2200Mhz polecieć i wtedy pozostanie płytka !!!! może chipset ma sucho pod spodem ??? albo trzeba mu napięcie podnieść!!!

 

Musisz przetestować to się okaże !!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być procek.

Mój bartek 2500+ na 1,65V leci 11x200, na 1,8V 11x217 i kończy zabawę. Jest pewna granica, powyżej której niezaleznie od napięcia procek nie poleci. A granica ta zależy od serii, połozenia w waflu itp.... .

 

Napięcia:

3,3V: 3,22 - 3,26

5V: 4,99 - 5,08

12V: 11,91 - 12,08

 

Na Feelu 300W były troszke mniejsze wahania.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- możesz też sprawdzić pamiątki ustawiając asynchronicznie więcej niż 100% tylko nie wiem które ustawienie jest stabilne wtedy dasz np. fsb 166 i 120% to w ten sposób sprawdzisz same pamiątki

tego jeszcze nie probowalem, zara zobacze.A na noname'ch tez GM sypie bledami tak jak hynixy w dualu

 

teraz jak byś miał odblokowany mnożnik to by nie było problemu żeby sprawdzić procek po prostu byś go zwiększał przy stałym fsb np. 166

niestety mnoznik zablokowany

Pozatym sprawdzalem wiekszosc twoich mozliwosci (takze te z 60tki)

 

tefa jak to pisze to udalo mi sie zbotowac fsb 200 , ale np po 2 min winamp'a komp sie zrestartowal

NB cieply niegoracy, a SB to goracawy :(

Niebardzo jarze z napieciem chipsetu, jesli chodzi o VDD w biosie to dalem na max (tzn sprawdzalem wszystkie pokolei oczywiscie). Jak jakis vmod to kiepski ze mnie elektronik i szkoda mi gwary :oops:

 

Thx.pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ci się udało wystartować na 200 to już sukces, więc daj na procek z 1.8V fsb 200 i pamiątki 75% i zobacz czy będzie stabilnie, ale jeżeli piszesz że na nonami i na Heniach to samo to pewnie pamiątki odpadają pozostaje procek lub płyta, jeszcze tylko musisz pomieszać z różnymi slotami pamięci na początek tylko jedna w slocie 1 jak pójdzie stabilnie to a z dwoma nie to się płytka gryzie z pamiątkami ale osobno każdą też sprawdź !!! jeżeli nie to coś z płytą raczej lub z Prockiem (za słaby) sprawdź go koniecznie czy na 1.5V chodzi stabilnie 11x180 !!!! , no i czy pod radiatorkiem na chipsecie nie jest sucho !!! przynajmniej go dociśnij i nim pokręć trochę żeby pasta się rozprowadziła jak jest!!!

Więcej ci nie pomogę przez następne 7 dni bo nie będę miał raczej dostępu do netu!!!

 

Pozdrawiam wszystkich piotr_the !!!!

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem juz 75% na pamiatkach i to samo, rowniez rozne sloty i nic, jedyne co to ten chipset, ale docisnalem go i pokrecilem troszeczke w polowie oc tzn przy fsb 190.

A proc na 1,5V to wcale nie chodzi, bo robilem tak:

od fsb 200 stopniowo odejmowalem po 2-3mhz i po stopniu w dol na Vcore az do fsb 180 i vcore 1,575 ale wtedy to juz komp sie restartowal jeszcze przed logo windy. wiec dalem 1,65v (czyli nominalne) i zapodalem prima na smal torture chodzil 9 min.

Wiec 80% szans, ze proc,chociaz seria AQXEA (ale po 40 tyg ) swego czasu jak go kupowalem to chwalona byla.

Jak ktos ma proca z taka seria to niech napisze ile wycisnal.

 

Ale jest i druga strona medalu. Pisalem o tym wczesniej ale nikt nie odpisal.

Zaraz po wlaczeniu kompa nastepuje dziwny zwis (tak ok 1 raz na tydzien, a wlanczam codziennie) tzn plytka wykrywa grafe, proca, a pamiatek juz nie wypisuje tylko do dolu ekranu widac poskrecane wiersze (jakby ktos piksele poprzestawial po przekatnej). Dalej komp nie reaguje juz na nic.Tzn na guzik power tak ,ale jest to samo, wiec wylanczam zasilanie na ok 1min i wszycho jest OK jak by nigdy nic.I to wszystko przy ustawieniu fsb 177 i 1,7 vcore .

I co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zwisu to nie bardzo wiem, może któryś ze styków przy pamięci nie za bardzo łączy.

Dla świętego spokoju zdjąłbym chłodzenie z NB (b. łatwo się to robi) wytarł starą pastę (glut to nie z tej ziemi) przetarł spirytem i nałożył coś przyzwoitego (ale raczej białego).

 

Co to procka - mój to AQXEA 0331 MPMW. Jego max jaki uzyskałem przy jednak średnio wydajnym chłodzeniu to 11 x 217 1,85V (pamięci synchro i 2,6V). Przy czym powyżej ~ 205 podniesienie o 0,05V dawało dodatkowo max 4 MHz na fsb. Więc podejrzewam, że może to być po prostu kres mozliwości tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze.

No to tak, wyrzucielem ten glut z 1/2 chipsetu (pozostala czesc byla sucha :evil: ) nalozylem paste, zamontowalem dodatkowy wentyl (orginalnie byl brak) i ...nic. Wczoraj krecenie, proby i shit. Temp plyty taka sama i ni chudego nie dalo sie wycisnac wiecej niz fsb193 stabilne przy vcore1,85.

Az tu dzisiaj zmniejszylem obroty colera na 2300rpm (wczoraj chodzil na max.tj ok 3000) i komp chodzil pol godziny w prime (sam przerwalem) bez zadnej zwiechy itd na fsb 195 :) ,ale nistety przy takim samym maxymalnym vcore. Temp wczoraj byla ok 58 st dioda i prime wywalal po ok 4 min. A dzis po obnizeniu rpm temp to 64 st dioda :? Czyzby moj procek lubil cieplo 8O :?: Lub tesh wysokie obroty, a co za tym idzie wiekszy pobor pradu lub zaklocenia tym spowodowane powoduja te niestabilnosc ,bo po zwiekszeniu spowrotem rpm komp wywalil sie w 10s 8O .Podniesienie fsb do 197 zaowocowalo restarem po ok 5 min.

Tak wiec to chyba kres mozliwosci proca (na standardowym vcore 1,65 idzie stabilnie na fsb 180) , badz tez plyta odstawia numery?? Juz zglupialem calkiem i wam pozostawiam to do oceny.Pzd.

 

Ps.Odkad zmienilem pamiatki i zasilke nieodnotowalem tego dziwnego zwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być kres procka przy takim chłodzeniu i napięciu. Pewna analogia z tym co ja osiągam jest - podwyższenie napięcia o 0,2 V daje dodatkowo mniej więcej 14 MHZ na fsb. Dalej to już zmiana chłodzenia i mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.. Zakupilem ostatnio solteka frn2-l zoltego.. Wszytsko jest cacy z tym ze nurtuje mnie pytanie czym roznia sie

Dołączona grafika

i

Dołączona grafika

Oprocz tego ze jest troche inne rozmieszczenie kondziow i nie ma wiatraka na chipie i jest 2x wiecej usb w tym bez wiatracznym... Ja zakupilem wlasnie ten bezwiatraczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko i krótko odpowiadając - z wiatrakiem to wcześniejszy model - rev. D, bez wiatraka to rev. E. Obie mają swoje wady i zalety, obie rewizje są dobre.

Do rev. E obecnie najlepszym biosem jest 1.7. Więcej na temat płytki (tego modelu) poszukaj na stronie 60 tego wątku (napisał Piotr_the). Dodam jeszcze, że warto wymienić glut spod radiatora na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powital

Co mozecie powiedziec o programowym chlodzeniu procow na nf2 ??

Bo ostatnio zainstalowalem "c2ngo" dla plyta na nf2 i rezultaty takie ,ze temp idle nie spadla jak u innych o kilka stopni, lecz zostala bez zmian tak samo w stresie (tu akurat jest normalne bo wiadomo jak dzialaja takie programy). Natomiast zwiekszyly sie rozrzuty napiec, ale jest to wynikiem bledu pomiarowego czujnikow na plycie, gdyz nie mierze miernikami a odczytuje tylko z MBM.

 

Fakt jednak pozostaje, ze przed zainstalowaniem tego patcha prime wywalal blad juz po 4 min, a teraz po 7, czyli stabilnosc systemu sie zwiekszyla :)

Martwie mnie tylko czy dzialanie takigo patcha na dluzsza mete nie spowoduje jakis skutkow ubocznych :?

Niezauwazylem, aby soltekowcy uzywali tego progr, a przynajmniej sie nie chwala, wiec co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy biosik d2.0L można procesorek zmienić na nowego:

Support AMD Sempron CPU (2200+, 2300+, 2400+, 2500+, 2600+, 2800+). :lol: 

ale pewnie kiepski do o.c. jak ten d1.9L  :wink:

Jak zapodałem na mojej płytce bios 2.0L, to płyta ZALICZYŁA ZGON! :evil:

I do qrvy nędzy musiałem pójść do kupla i robić "operację na żywym pacjencie", tzn przeszczepić na moment flashowania 1.9L kostkę BIOSu z jego płyty!

Co za @#$^%@$%^&@$&*, bo inaczej tego nazwać nie mogę!

A flashowanie 2.0L przebiegło bez żadnego błędu! O co więc chodzi???

Po resecie była tylko błoga cisza i mruganie diodek napędów i power!

 

Czy ktoś robił już taki falsh???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam robilem też ten eksperyment z 2.0 miałm podobnie ale oczywiście nie musiałem flashować ponieważ moja płytka często po odłączeniu całkowicie prądu udaje trupa więc sobie z tym radzę bez problemu po prostu „INSERT” – oczywiście nie za pierwszym razem zadziała ale zawsze w końcu zaskoczy nieraz trzeba przyciskać reset z 20 razy albo w całkowicie wyłączyć odczekać i ponownie włączyć z Insertem aż zaskoczy i przestawi się na fsb 100 trzeba cierpliwości, co do biosu to jedna wielka porażka ten Sm szajs co 1.9 oczywiście Semprony to nic innego jak T-bredy więc nie jest potrzebny ten biosik na nim moje fsb 220 nie było stabilne Prima waliła błędami jedyne co mnie zaskoczyło to że odblokowali asynchroniczne ustawienie fsb/ram tak jak w tych do o.c bioskach a poza tym nie polecam tego biosa chyba że do niskich fsb może i jest stabilny ale nie nie lamnie ten nowy biosik!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do

Soltek SL-75FRN2-RL rev.E4 (bios Rev D1.7L)procek A2500+ Barton ,jeden z nowszych bo 22 tyg.2004 oto pełne oznaczenia:

AXDA2500KV4D T86527E40175 KQXFAQ422TPMW zasilkaChieftec 360W/ 2x256 Twinmos Twister

Nie moglem pojsc wyzej niz 190 FSB;zmiana napiec pamieci i procka nic nie daly.

Owszem na 200Fsb przy napieciach CPU 2,8 Vcore /DDR 2,7 i CL 10/4/4/2 również 2,5 i 3 bylo mozna ujrzec start windy ale nic po za tym(dual i single te same rezultaty).

Wyjalem zworke od ustawiania default fsb tez nic.

Gdy krece FSb to zmieniam taimingi i musze ustawiac ekspert wiec mam auto ! Na optimal przy BySpyd bez zmian.

Postanowilem pobawic sie i odblokowac mnoznik . Malowanie po L1 nie ma sensu przy nowym Bartonie wiec postanowilem zamalowac L5

Urzylem lakieru przewodzacego no i porazka kolejna.

 

W tej chwili stabilnie ide na 186 Fsb przy 2,7 Vcore z DRR najwydajniej poszły na Cl 3/3/3/2 przy 2,6V.

Czy sa jakies wazne funkcje w biosie ktore powinienem wylaczyc lub wlaczyc aby udalo sie osiagnac wyzsze rezultaty?

Spread spectrum mam disabled. CPU Thermal Throttlling 50% ale tez go wylaczalem i bez zmian !

 

Byc moze popelniam jakis blad isnieje jeszcze mozliwosc drut-moda moze trzeba zmienic bios.

A moze po prostu mam do [gluteus maximus] proca ?

 

Dzieki za kazda rade pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś Soltka? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31506586

 

Na 1700XP+ JIUHB szedł jak burza 230*10 i pamięci to zwykłe TwinMOSy na MTecach w dualu. Z płytami też jak z prockami są lepsze i gorsze egzemplarze. Miałem dwa solteki (Rev E) i na jednym maks fsb 244 na drugim 212.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeżeli ktoś ma zablokowany mnożnik i słaby procek to nie ma szans na wysokie fsb i kręcenie!!!

Rozumiem ze ten cytat jest wlasnie odpowiedzia na moje pytanie :!:

 

No chyba ze zmiana biosu na D1.7LFB

 

duże znaczenie ma tu zasilacz i odczyt dla napięcia 3.3V

Tego nie rozumiem , co to za odczyt? , jak go sprawdzic i gdzie szukac?

 

Zapomnialem dodac ze moje Twistery to 200(400)MHz /3200 /Cl 2

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do 

Soltek SL-75FRN2-RL rev.E4 (bios Rev D1.7L)procek A2500+ Barton ,jeden z nowszych bo 22 tyg.2004 oto pełne oznaczenia:

AXDA2500KV4D T86527E40175 KQXFAQ422TPMW 

moze trzeba zmienic bios. 

 

A moze po prostu mam do [gluteus maximus] proca ?

Taa jesli przeczytales str 60 i zastosowales, a rezultaty bez zmian to nie rob sobie nadziei na O/C :!:

Popatrz co jest u mnie i nic, a proc byl z dobrej serii :? .Mozna jeszcze popracowac nad chlodzeniem, ale tutaj chyba moze pomoc tylko FC, tak zeby temp w stresie nie przekraczala 40 st (takie jest moje zd), albo dobre WC.Jak cosik wymyslisz to daj znak :wink:

Bo ja juz dalem sobie spokoj z O/C :cry:

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do 

Soltek SL-75FRN2-RL rev.E4 (bios Rev D1.7L)procek A2500+ Barton ,jeden z nowszych bo 22 tyg.2004 oto pełne oznaczenia:

AXDA2500KV4D T86527E40175 KQXFAQ422TPMW zasilkaChieftec 360W/ 2x256 Twinmos Twister

Nie moglem pojsc wyzej niz 190 FSB;zmiana napiec pamieci i procka nic nie daly.

Owszem na 200Fsb przy napieciach CPU 2,8 Vcore  /DDR 2,7  i CL 10/4/4/2 również 2,5 i 3 bylo mozna ujrzec start windy ale nic po za tym(dual i single te same rezultaty).

Wyjalem zworke od ustawiania default fsb tez nic.

Gdy krece FSb to zmieniam taimingi i musze ustawiac ekspert wiec mam auto ! Na optimal przy BySpyd bez zmian.

Postanowilem pobawic sie i odblokowac mnoznik . Malowanie po L1 nie ma sensu przy nowym Bartonie wiec postanowilem zamalowac L5 

Urzylem lakieru przewodzacego no i porazka kolejna.

 

W tej chwili stabilnie ide na 186 Fsb przy 2,7 Vcore z DRR najwydajniej poszły na Cl 3/3/3/2 przy 2,6V. 

Czy sa jakies wazne funkcje w biosie ktore powinienem wylaczyc lub wlaczyc aby udalo sie osiagnac wyzsze rezultaty?

Spread spectrum mam  disabled. CPU Thermal Throttlling 50% ale tez go wylaczalem i bez zmian !

 

Byc moze popelniam jakis blad isnieje jeszcze mozliwosc drut-moda moze trzeba zmienic bios. 

A moze po prostu mam do [gluteus maximus] proca ?

 

Dzieki za kazda rade pozdrawiam !

może być że płytka gryzie sie z twoimi twinmosami weź pożycz od kogoś inne kosci 400 i zobacz czy pójdzie procek i dokładnie przestudjuj 60 strone mozesz kliknac na link w moim podpisie!!

 

 

cyberBart- żeby być pewnym że to nie winna procka to weź go ustaw na default tz. 11x166 i obniż mu napięcie do 1.5V jeżeli ci będzie chodził stabilnie prime 95(tortur test) minimum 1 godzina, to na 11x200 przy napięci 1.75V lub większym też powinien chodzić spoko!! Jeżeli nie chodzi to winna raczej słabego proca (trzeba było kupić mobila) !!! jeżeli będzie chodził na 1.5V te 11x166 to winna leży gdzie indziej może (pamięci, chipset płytka??? trzeba przeanalizować) , pamiętaj zworkę przy Procku raczej przestaw w pozycje 166/200 a nie wyjmuj całkowicie no i CPU interface – na optimal, timmingi też optimal !!! co do napięcia 3.3V to nie masz co się martwić masz dobrą zasiłkę i to raczej do vdimm moda miało odniesienie!!! Program do analizy napięć to MBM i np. Speer fan ale w dołączonym do płytki solek HM też może być!!! Sprawdź czy pod chipsetem masz pastę i koniecznie jedną pamięć w 1 slocie!!! Ktoś kiedyś miał pamięci 500Mhz i też nie mógł przekroczyć 190 była to wina tego że płytka i pamiątki się z sobą gryzły ale ja stawiam raczej na kiepski procek teraz coraz więcej jest ludzi na forum co nie mogą 11x200 wycisnąć ze swoich Bartonów po prostu trzeba kupować Mobile (odblokowany mnożnik) lub sprawdzone procki!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam problem z odpaleniem płyty SL-75FRN2-L rev.D bios D1.7L.

Próbowałem już rad z 60 str.... wyciągfnąłem wszystkoz płyty na noc, teraz słożyłem to do kupy, odpalam (z resetem i bez) i cisza, tzn. wentyle się kręcą.

Co ciekawe, gdy do kompa jest podłąxczony dysk, to w momencie naciśnięcia "Power" słychać "pipnięcie", natomiast, gdy HDD jest odłączony, nic nie słychać (oprócz szumu wentyli).

 

Jest jakaś szansa na odratowanie jej, czy już tylko serwis?

Proszę o możlwie szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitro sprobuj shock-resetu tzn insert i przyciskasz kilka-nascie razy reset. Moze poskutkuje, u mnie zadzialalo, choc zwis nie byl az tak powazny jak u ciebie.Ale kiedys mialem tak jak ty i pomoglo wyciagniecie wszystkiego i zakladanie pokolei.

 

U mnie jakis postep w O/C, otoz zrobilo sie zimniej na dworzu i temp spadla mi do: dioda 28, socket 26, case 20. Zapodalem prima95, obudowa odkrecona, skierowany wentyl pokojowy na bok kompa. Normalnie reset kompa po ok 4 min przy temp dioda 65st, a teraz komp wytrzymal ze 20 min a temp dioda nie przekraczala 59st.

 

Byc moze jest szansa na jakies :? oc ??? Tylko potrzebuje porzadnego AC, bo WC nie wchodzi w gre. Jakies propozycje ??

Mysle o pentagramie lub whissperrocku co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek dzięki za podpowiedź, ale tego też próbowałem.... nawet 20 wciśnieć. Wkurzyłem się i oddałem na serwis, niech oni sie martwią.

Nawet rozłożyłem wszytsko i poskładałem "na pająka", jakby jakies przebicie miało być, ale nic to nie dało.

 

Przy okazji... co do twojego chłodzenia.... Ja zdecydowanie poleciłbym jakiegoś Pentagrama od QC-80 AlCu.

Kumpel ma WRIV i moim zdaniem jego wydajność wcale nie jest rewelacyjna. Lepiej dopłacić do Pentagrama, najlepiej QC-92Cu, z uwagi na to, ze na Solteku nieźle grzeją się Mosfety, a ten 92mm cooler troszku na nie podmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w oc dopiero raczkuje więc mam takie pytania:

1.CPU Ratio(default)-czy tam sie ustawia mnożnik,jaki ustawić

2.CPU Vcore Select (Default)-czy tam zwiększa sie napięcie procka,jakie ustawić

3.Mam takie Timingi 10-3-3-2 czy je zmienić

FSB ustawiłem narazie na 197Mhz,bios niezmieniany(co z gwarancją?)

 

Prosze o odpowiedź(strone 60 przeczytałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytales to zastosuj, a przedtem przeczytaj instrukcje od mobo-to odp na twoje pytania.

Jak zmienisz biost to niestety gwara papa, ale jest na to rada: zapisz orginalny bios i w razie W to zgraj go spowrotem przed oddaniem mobo do serwisu.

 

nitro co do tego pentagrama to najlepsza wydajnosc ma chyba ten 80 cu ,ale duzo wazy jak na socket bez otworow, wiem jak sie nie rzuca kompem to bedzie ok-czytalem na chlodzeniu konw.

thx.pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...