Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

1.CPU Ratio(default)-czy tam sie ustawia mnożnik

2.CPU Vcore Select (Default)-czy tam zwiększa sie napięcie procka

 

To chociaż na te bym prosił o odpowiedź,jakbym znalazł odpowiedź to bym nie zawracał tu głowy. Mobo instrukcja gdzie ją znajde wiem tylko o tej na 60 str.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Cpu Vcore Select na Default to jakie miałem napięcie ustawione,bo chce dźwignąć ale nie wiem jakie mam początkowe.I jeszcze jakby ktoś z fachowców odezwał sie na gadugadu 2497239 i poświęcił mi 5 minut było by piknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno nic nie pisałem, ale śledzę cały czas Wasze wypowiedzi.

Dziś doczytałem się takiej rzeczy że na Solteku zasilanie procka jest dwufazowe. Zaręczam, że jest trojfazowe, a jak się dobrze poczyta inne fora

to dojdziecie do tego samego wniosku. Natabene nawet na naszym forum była o tym mowa (za zasilanie odpowiadają cewki i jest ich na Naszej płycie trzy) inna sprawa, że najlepiej jakby ich było 4.

To tyle. A płyta chodzi bez zwisów przy standardowych ustawieniach Bartka 2500+ na 200MHz jako 3200.

3majcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem Solteka 75FRN2-L wrsja AQ. Wszystkie płyty,które tu widziałem mają kolor żółty a mój jest koloru fioletowy. Ma 4 wyjścia USB z tyłu, inaczej rozmieszczone kondesatory i gniazda zasilania. Czy ktoś ma taką płytę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do posiadaczy złotej SL75FRN2. Niedawno zniszczyłem sobie płytę wyrywając jeden z rezystorów z lewej strony socketu i niestety go nie odnalazłem. Oddałem płytę gościowi, który zajmuje się naprawianiem płyt, ale nie wie, jaki rezystor musi wlutować. Prosiłbym, aby, jeśli się komuś będzie chciało, o zrobienie zdjęcia rezystorom z lewej strony socketu w na tyle wysokiej rozdzielczości, aby były widoczne napisy na rezystorach, i przesłanie na sobanski(hipopotam)plusnet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to płyta 75FRN3-L, która jest koloru fioletowego i ma różne ustawienie podzespołów od 75FRN2-L. I do tego jeszcze ver.AQ

Nigdy w 75FRN2-L nie było rev, AQ

Nie jest to 75FRN3-L(ma dwa sloty na pamięci), Napewno jest to 75FRN2-L(ma trzy sloty na ram) zresztą w instrukcji pisze 75FRN2-L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doczytałem się takiej rzeczy że na Solteku zasilanie procka jest dwufazowe. Zaręczam, że jest trojfazowe, a jak się dobrze poczyta inne fora

to dojdziecie do tego samego wniosku. Natabene nawet na naszym forum była o tym mowa (za zasilanie odpowiadają cewki i jest ich na Naszej płycie trzy) inna sprawa, że najlepiej jakby ich było 4.

To tyle. A płyta chodzi bez zwisów przy standardowych ustawieniach Bartka 2500+ na 200MHz jako 3200.

3majcie się.

Soltek FRN2-L i FRN2-RL ma zasilanie procesora dwu-fazowe. Cewek owszem jest 3 sztuki, ale zauważ, że jedna jest jakby inna od pozostałych dwóch. Liczy się ilość zestawów cewki+kondensatory+tranzystory (zazwyczaj dwie sztuki na faze, zwane również mosfetami).

 

Kiedyś w Chipie jakoś było na temat faz i właśnie błędnie wytłumaczyli, że tyle ile cewek, tyle faz, i na zdjęciu pokazali ECSa, owszem z trzema cewkami, ale jedna odbiegała trochę konstrukcją od pozostałych (pionowy rdzeń owinięty drutem miedzianym).

 

Na Soltku jedna cewka ma rzadsze (pojedyncze) zwoje i ta nie jest związana z żadną z 2 faz, bezpośrednio.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo się nigdzie doszukać nie mogę.

Posiadam FRN2-L i RL obie rev.E4:

1. Czy duża jest różnica w podkręcalności między tymi modelami ??

2. Czy do obu jest ten sam bios ??

3. Gdzie zassać do nich bios 1.7LFB ?? - ponoć najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam takie pytanko , pusciłem proca 1800+ jixhb na 11.5x200fsb

(2300mhz) bez zmiany napięcia ! (1.5v) i mam zasilacz Feel 300wat napięcia są wmiare wpozo ,czy jesli nie podnosiłem napięcia na procu to zasiłka jest pod takim samym obciążeniem jak na 133x11.5 (1.5v) ?

3.3=3.26,3.28

5v=4.94, 4.97

12=11.67 , 11.73

-5v= -4.94 ,-4.99

-12v = 11.73, 11,88

czy te napięcia so dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia ok. procek rewelka pewnie przy 1.85V jakieś 2600 poleci tylko już zasiłka może nie dac rady musisz podać jaki to feel tz. ile amerów na poszczególnych napięciach ma !!! :wink:

 

co do tych fazowości to kij ma 100% racje nasza jest 2 fazowa Soltek mi odpowiedział jak ich pytałem!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w biosie max fsb mam tylko 200 czy to wina biosu ? rev.D 2.0L

 

co do zasilacza to :

3.3v=14 A

5v =25 A

12v =10A

 

aaaa i jeszcze ,mam pamięci ELIXIR 2x 256 cl3 kości są takie same to znaczy ,na naklejkach są te same osnaczenie ale na płycce są jeszcze inne numery i tu już sie różnią ,czy moge je puścic w dualu , niczym to nie grozi jesli by nie mogły pracowac w dualu ? i czy wystarczy wlozyc w odpowiednie gniazda (2 zółte) czy trzeba coś zmieniać w biosie

THX wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam takie pytanko , pusciłem proca 1800+ jixhb na 11.5x200fsb

(2300mhz)  bez zmiany napięcia ! (1.5v) i mam zasilacz Feel 300wat napięcia są wmiare wpozo ,czy jesli nie podnosiłem napięcia na procu to zasiłka jest pod takim samym obciążeniem jak na 133x11.5 (1.5v) ?  

3.3=3.26,3.28

5v=4.94, 4.97

12=11.67 , 11.73

-5v= -4.94 ,-4.99

-12v = 11.73, 11,88

czy te napięcia so dobre ?

Jeśli te napięcia to miernikiem pomierzone, to są OKa. Odczytom z płyty to można wierzyć, ale to mniej więcej tak, jak z prognozą pogody...

 

Procesor fajniutki. Zasilacz nie bardzo się nadaje do OC, to taki trochę lepszy Codepodobny Megabajt.

 

Zwiększając jedynie częstotliwość, zwiększa się też obciążenie jakiemu jest poddawany zasilacz. Wprawdzie procesor bierze napięcie o takiej samej wartości, ale bierze go więcej.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie na tej zasilce raczej wiecej nie kręć mi ta też tyle wytrzymywała czyli 2300 ale jak grałem to 3.3 mi spadało troche zabardzo takze wymiana zasiłki konieczna raczej jest taki mocny feel ale to nie ten model a co do fsb 200 to musisz ustawić w biosie expert i bedzie do 250 a tak na marginesie kliknij na moim linku w podpisie to dowiesz sie więcej o oc. na naszej płycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Witam mam pare szybkich pytan skad pobrac bios 1.7 oryginlnego i czy on bedzie dobry do płyty SL- 75FRN2-L i gdzie sie patrzy model płyty np (E3, E4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MATRIX5000- biosie ok. lepszy jest tylko ten do o.c. 1.7lfb co do wersji to masz wyżej zdjęcie tam gdzieś powinno być na płycie jaka to jest pewnie E4 !!!

 

Anej- jest to temperatura odczytywane z jądra procesora czyli faktyczna jaką procek ma wielki plus za ten odczyt dla Soltka bo ten odczyt z socketa to nieporozumienie proponuje nowym uczestnikom klikniecie na link na moim podpisie w celu zapoznania się z pewnymi trikami i możliwościami o.c. naszej płyty czyli strona 60 i 61 tego topiku no i koniecznie 1 str !!!

 

P.S. Anej mógłbyś podać wyniki jakie masz w 3 demarkach i np. doom3 na tej karcie co masz oczywiście podkręconej i czy coś w niej modyfikowałeś czy orginal tak się kręci bo zastanawim się nad zmiana karty i nie wiem czy Winfast fx 5700 czy Gecube 9550 XT ???

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest duża temp. czy nie bo według wskazań tego programu Solteka do odczytywania temp. to procek ma temp.max 50 w stresie.

 

 

Karte podkręciłem tak jak widać w podpisie z dalszym oc musze poczekać na lepsze chłodzenie,ale ogólnie jestem z niej zadowolony,no tylko troche wiatrak głośno chodzi ale to we wszystkich kartach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie moge puścić moich pamięci w dualu ? oznaczenia pamięci są takie same ,wkładam w żółte sloty i nic , czy trzeba coś ustawiać w biosie ?

 

ELIXIR 3200 cl3

i jeszcze jedno jakie moge ustawić timingi przy FSB 200 ,tzn. jakie będo najwydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz najpierw jedną pamiatke do slot 1 odpal kompa potem drugą do np. slot 3 i zobacz w programie cpuz czy pracują w dualu co do tymingów to na tych pamiatkach wiele nie zdziałasz posnieś napiecie to może talie jak ja mam osiagniesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz najpierw jedną pamiatke do slot 1 odpal kompa potem drugą do np. slot 3 i zobacz w programie cpuz czy pracują w dualu quote]

 

Wielkie dzięki :!: zadziałało cpu-z pokazuje dual przy starcie kompa też mam dual DDR tylko w aidzie sie nic nie zmieniło ale to pewnie program fixuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie temperatury ABSII to jakiej granicy ona nie powinna przekraczać przy smażeniu Prime95. a druga sprawa to czy w innych plytach wystepuje pomiara z czujnika procka ?

jak dla mnie to 75C u mie po szlifowaniu jest max 63C ale jechałem już na 78-80 przez 14 dni tz. wygrzewanie i nic mu nie jest a chodzi dzieki temu na mniejszym troche napięciu teraz niż wcześniej!!! :wink: maja inne np. Asus i niektóre jego oemy asroki pozatym najnowsze Abity i pewnie niedługo wszystkie bedą to posiadać bo jak dlamnie taki odczyt powinnien być podstawą każdej płyty bo ja nie lubie wrórzyć !! :wink: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...