Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest, ale wygląda na to, że co 5-tą sekundę mam dłuższą . 8O :?: .

Co ciekawe, nie ma to większego wpływu na dokładność chodzenia zegara w kompie .....

Gdzieś, kiedyś czytałem, że nForce ma problemy z zegarem RCT, ale się zbyt tym nie interesowałem i nie pamiętam już gdzie się na to natknąłem.

Może ktoś z Was wie cos na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic tego solteka ale mam problem niewiem ktorego reva ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> mysle nad d ale...:) mam do wyboru takie wersje D, E4 lub AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

Dałem do zaprogramowanie kosztowało mnie to 15 zł i jest ok . I mam zamiar kupic sobie programator kosci biosa kosztego jest ok 100 zl i juz sie nie bede musiał martwic ze cos pujdzie nie tak zobaczcie sobie stronke www.epsilon.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic tego solteka ale mam problem niewiem ktorego reva ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> mysle nad d ale...:) mam do wyboru takie wersje D, E4 lub AP.

może być E4 najlepiej z ta co ma pare zielonych kondesatorów zielonych Sanyo !!! D tez niezła co do AP to niemam pojecia jak to chodzi?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jaka jest dokładność czujników temperatury na solteku frn2-l? I czy zmiana biosu coś poprawia dokładność? Mam bios

Typ BIOS'u Award Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Informacja z BIOS'u Award REV D1.7L

Data BIOS'u systemowego 11/28/03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjarałem płtke i mam prozbe do posiadaczy Płytki z takim chłodzeniem mostka północnego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33248244

 

w zamian daje tego zalmana : http://mcs.pc.pl/produkt50.html

 

chodzi o to że wysyłam moją płytke na gwarancje a oryginalny radiator poszedł w swiat z inną płytką , i boje sie że mogą nie przyjąć płytki na gwarancje z nieoryginalnym radiatorkiem ,sorki że tego posta wciskam w ten temat ale przecież same solteki sie tu kręcą :)

jesli ktoś zainteresowany prosze na privat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy zjarałem ale miałem walniętego procka "walniętego to znaczy raz działał raz nie zalerzy jak mu sie leżało w sockecie :) jak poruszałem coolerem to zadzialal :) prawdopodobnie miał walnięty jakis zimny lut :) w płytce PCB lub jakaś nóżka niedochodziła no i pewnego dnia komp już nie wstał robiłem już wszystko resety z insertem po 50 razy :) ,odpalanie ze zworką , bez bateryjki ,płytka była też odłonczona na cały dzień i nic więc śmiem twierdzić że to przez tego procka , albo jak zmieniałem magistrale to zawsze wyskakuje tabelka aby nie resetować komputera ,tylko że mój proc w tym momęcie sie rozłączył :) :) no więc kupiłem nowy procek władowałem do płytki ale już była cisza grobowa tylko wentyle chodzą, jak są jeszcze jakies możliwosci żeby ją obudzić mogą być nawet bardzo drastyczne to chętnie skorzystam :) oby jeszcze mój barton nie poszedł spać bo bym sie pocioł :P

teraz smigam na Abicie kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkiego próbowałeś oprócz programowania biosu ale niewiem czy w twoim wypadku to pomoże, a jak próbujesz odpalić bez pamięci lub grafiki czy płyta piszczy???

bez grafy próbowałem i jest cisza , bez pamięci jeszcze nie prubowałem bo już nie chce mi sie jej podłanczać :x raczej już sie nie obudzi a więc prosił bym posiadaczy takiego radiatora o pomoc ewentualnie moge jeszcze coś dopłacić :?

a tak wogule to jak myslicie jakie są szanse na to że uznją gwarancje ? nie ma żednych widocznych uszkodzeń , gwarncja jest ze sklepu GRAL w Gdańsku ul.Politechnicza7/8 czy to wmiare porządny sklep ?

 

moje gg 1218345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Gralu może być ciężko kupowałem tam nie raz ale nie miałem przyjemności reklamować ale słyszałem że bywa różnie !!! co do tego orginalnego radiatora to może wymnień sie z kimś z twojej okolicy bo jak ktoś się pozbedzie to on automatycznie traci gware, wiele osób ma pewnie taki gdzieś bo wiele zakładało sobie zalmany i inne wynalazki ja mam akurat orginalny tylko tyle że zespodu zdarłem złota farbę wypolerowałem i założyłem wiatrak na niego!!! pewnie jak mi w serwisie by podniego zagladneli to też mogli by się przyczepić że coś kombinowałem!!! :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wspaniały Soltuś robi was trąbkę. konia z rzędem temu kto ma serial ata, z kontrolerem. soltuś zrobił wam paralelkę, czyli kompatybilność z ata. za kontroler trzeba beknąć

Zaciekawiłeś mnie :?

Może rozwiniesz wypowiedź ??

 

Prawie każdy producent płyt na nForce2 ma model z dołączanym kontroler raid sata (promise lub silicon), bo po prostu nForce2 nie ma obsługi sata. Więc o co chodzi z tą dopłatą, trąbką itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega jest nie do kąńca zoriętowany jak się wchodzi na strone nvidi to jest reklama że w nforce 2 wbudowano sata raid i itd. ale to dopiero od paru dni chyba wypuszczaja nową odmiane jest to odpowiedz na kt880 VIA które ma wszystkie te bajery i dual ddr więc musieli coś zrobić bo im sprzedaż drastycznie spadała bo obydwa chipsety dysponują identyczną wydajnością a płyty na nforce2 z sata są znacznie drosze !!! :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe....

 

Swoją drogą muszę przyznać, że na wydajność kompa duży wpływ ma dodatkowy dysk. Od paru dni jadę na hitachim i barce7, na jednym system, na drugim plik wymiany. Komp dostał niezłego kopa :D .Wszystko się dużo szybciej uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie w Proline Katowice płyte SL 75frn2-L rev.E4 (zielone kondziory). Kupiłem również Bartona 2500+ oraz zasilacz Chieftec 420-302DF. Bartona puściłem na 8x166 bo miałlem jeszcze starego radiatora (oficjalnie mógł on obłóżyć 2800+ ;) ). Problem w tym że po 5h pracy kompa (instalacja windy, SP2, kilku programow) nagle zwisł. Po resecie nic się nie działo, wiatraczki kręcą się i tyle. No to przewertowałem forum, zastosowałem wszyskie metody uruchomienia jakie znalazłem, nic nie dało.... no to sruu z nią do serwisu, po trzech tygodniach wraca płyta z adnotacją: SPALONY BIOS - odmowa naprawy. Pytanie: JAK MOŻE NOWA "SPRAWNA" PLYTA spalić BIOS ?? Czy po wymianie biosu na nową kosc, taka płyta nie spali mi nowego biosu? Czy jest może jakis sposob na to aby przekonać "ekspertow" z serwisu że BIOS sam się nie pali ?

 

Co do zasilacza to jedyny problem był na nim z napięciem +12V, na solteku osiagał wyniki +12.46V do +12.79V. Teraz od (prawie) miesiąca jedzie na nim ECS K7S5A i napięcie waha się +12.52V do +12.65V. Mierząc miernikiem, napięcie jest w granicach 12.58.

Cała reszta napięć miała wahania w granicach +/- 0.02V

 

pozdrawiam MarekP.

 

P.S. Bios ten miał wersję DL 1.7 i NIE był jeszcze zmieniany przeze mnie.

P.P.S. Po przewertowaniu tego forum nie znalazlem takiej sytuacji. Pomimo wszystko coś mogłem

przeoczyć dlatego prosze o troche wyrozumiałości dla świeżego forumowicza. ;)

P.P.P.S. Czy kość musi mieć ten sam model ? Czy teżmożna zastosować jakiś zaminennik (o takich samych parametrach- pojemność, boot block, timingi) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest może jakis sposob na to aby przekonać "ekspertow"  z serwisu że BIOS sam się nie pali ?  

Tak. Rzecznik Praw Konsumenta / Federacja Konsumentów. no [auto - ciach ;], po prostu co za ciach!ły ci opowiadają, jak się bios spalił to po prostu płyta była do doopy, jeśli było inaczej to niech oni ci udowadniają że potraktowałeś kośc biosu przy pomocy 220v. co to w ogóle jest "Spalony bios"??? jeśli sam nie uważasz się za odpowiednio "mocnego" żeby kłócić się z tymi goścmi, zgłoś się do Federacji Konsumentów, wyłuszcz sprawę i pan/pani powinna ci wyłożyć paragrafy, którymi możesz ich zagiąć. materfakin' proline - to ch***e

 

życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to gnoje spalony bios pierwszy raz słyszę??? coś nietak było z płytą może były już problemy z nią i ci walnieta sprzedali gnoje !!! nie daj się ewentalnie dowiedz się od kogo brali i sam do dystrybutora wyślij lub do producenta gwarancja jest gwarancja a ich podaj wszędzie gdzie sie da liczą że dasz sobie spokuj i kupisz nową jeżeli prubowałeś wszystkiego i nic-na ostnich chyba 2 stronach była mowa o budzeniu płyty ? nie daj się zrobić w konia walcz z gnojkami !!!

 

Co do programów do podkręcania z pod windy to korzystałem z 2 tz. clockgen czy jakoś tak i NVIDIA System Utility żadna rwelka ale działa :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się pochwale może w gronie Soltkowców.

 

Mój egzemplarz został przymuszony przeze mnie ostatnimi czasy do pracy z FSB 240. Nic by w tym dziwnego nie było, bo na Hyniksach biegał i 245, ale teraz zmieniła się sytuacja z timingami.

 

Tak więc dysponując pamięciami na Winbondach BH-5 (dokładnie to KHXy) i 3.3V na pamięciach, zaowocowało to FSB 240 i cl2-2-2-11.

 

Smutna wiadomość, to że drugi kanal niedomaga. I nie jest to to, że dual się sypie, tylko najzwyczajniej w świecie walnięty jest drugi kanał. To co idzie na pierwszym jako singiel, nie idzie na drugim.

Dual nadaje się tylko do Aidy i Sandry, SuperPI też przejdzie. Ogólnie przy małym wykorzystaniu pamięci jeszcze chodzi.

 

Pare screeników:

odczyt/zapis z Aidy w dualu

Sandra dual

singiel - Sandra i SuperPI

 

PZDR

 

P.S. Skąd 3.3V na ramkach na Soltku? np. stąd ;)

Tak więc przylutowałem kabelek w pokazane miejsce i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O to ten universalny mod od Abita dziala na naszej Soltku tylko czy przez niego ten jeden kana ci nie domaga??? ja mam gotowego moda ale tego z potencjometrem i możliwościa regulacji napięcia i z stabilizacja jego ale zrezygnowaem z jego montowania przez to że moje pamiątki i tak nic więcej nie pujdą raczej jak dorwe jakieś inne to spróbuje :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O  to ten universalny mod od Abita dziala na naszej Soltku tylko czy przez niego ten jeden kana ci nie domaga???

Działa wyśmienicie. A kanał to już wcześniej nie domagał. Np. na 256MB Hyniksów wcześniej, na pierwszym (te dwa obok siebie sloty), leciało 245MHz cl2.5-4-3-11, na drugim kanale coś 230 max był. Miałem chwile Seitki. Na pierwszym 220 2-2-2-11 2.9V, na drugim nic z tego.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę postraszyłem ich Rzecznikiem Konsumentów (podziękowania dla pani Izy) dzięki czemu dzisiaj Proline zgodził się zwrócić pieniądze za solteka.... więc mam pytanie... którą płytę (zamiast solteka) kupić ??? taką do 400zł najlepiej ze stajni abita ??

(pod bartona 2500+)

pozdrawiam MarekP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę postraszyłem ich Rzecznikiem Konsumentów (podziękowania dla pani Izy) dzięki czemu dzisiaj Proline zgodził się zwrócić pieniądze za solteka.... więc mam pytanie... którą płytę (zamiast solteka) kupić ??? taką do 400zł najlepiej ze stajni abita ??

(pod bartona 2500+)

pozdrawiam MarekP.

nf7-sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400zł możesz wiele. Najlepiej poczytaj wątki na forum o płytach i zorientuj się co Ci najbardziej będzie odpowiadać.

Według mnie ranking wygląda tak:

1. DFI INFINITY

2. ABIT AN7

3. ABIT NF7

4. EPOX 8RDA+

5. ASUS A7N8X-E

 

No i najpierwsiejsze miejsce DFI LANPARTY - ale kosztuje ponad 500pln. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...