Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. BlackDeath43 spróbuj odinstalować sp2 i zainstaluj sp1, powinno być ok. ja też się bawiłem sp2 i dostawałem szału, kiedy z nieznanych mi powodów myszka uciekała z prawej na lewą stronę ekranu monitora. Myślałem, że to mysz nawala, rozkręcałem, czyściłem kombinowałem z kablami, aż wreszcie po odinstalowaniu sp2 wszystko wróciło do normy. pzdrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem :( Mam Soltek SL-75FRN2-RL. Problem polega na tym, spalil mi si procek z FSB 333, plyta chodzila pozniej dobrze z athlonem 2200. Choc mialem czasem problem z jej uruchomieniem ( clear cmos). Ostatnio postanowilem wgrac nowy bios, wgral sie dobrze, nastepnie uruchomilem ponowanie komputer i zonk :( Komputer zachowuje sie tak jakby odlaczal i podlaczal napiecie :( vo mam zrobic, zeby odzyskac plytke !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, udalo mi sie uruchomic plytke. Wgralem bios 1.9L Zainstalowalem WinXp, lecz pokazuje mi sie po pewnym czasie niebieski ekran i wywala mnie z systemu :(. Czy moze byc to wina dysku twardego, wczesniej nie wyrywal mi go bios ( a wczesniej jak komp mi ni chcial wstac to dysk sie wlaczal i wylaczal). Moj HDD to Baracuda IV 40 GB, i w SpeedFan pokazuje mi ze mam ERROR na UltraATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przełącz testowo w pio mode w biosie

a jak jest na innych systemach (np 2000 czy w98se?)

Tzn co mam dokladnie zrobic w tym biosie ?? Jezeli chodzi o inne systemy to nie sprawdzalem jeszcze, ale jesli zajdzie potrzeba to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz wejść do 'integrated peripherials' i zmienić tam dla kanałów IDE na "PIO mode" i sprawdzić czy dalej się sypie (wiem, będzie dużo wolniej, ale to tylko dla testu)

ps. ktoś kiedyś narzekał na bios 1.9, który posiadasz -> polecam wrzucenie 1.7 lub 1.7LFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że co jakiś czas i obojętnie jakich sterów używam po windą XP Pro SP1 wywala mi kartę sieciową a w menedżer zadań pokazuje mi użycie procesora od 0% ,60 % i tak na przemian. Przez to nie da się normalnie pracować (mysz podczas przesuwania po ekranie skacze itp.) Pomaga reset w biosie ale tylko na jakiś czas.

 

Płyta to Soltek SL-75FRN2-RL bios najnowszy D2.0L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że co jakiś czas i obojętnie jakich sterów używam po windą XP Pro SP1 wywala mi kartę sieciową a w menedżer zadań pokazuje mi użycie procesora od 0% ,60 % i tak na przemian. Przez to nie da się normalnie pracować (mysz podczas przesuwania po ekranie skacze itp.) Pomaga reset w biosie ale tylko na jakiś czas.

 

Płyta to Soltek SL-75FRN2-RL bios najnowszy D2.0L

najnowszy niekoniecznie najlepszy. koniecznie wrzuć 1.7l / 1.7lfb

 

hmm całego winXP uważam za syf, ale: wyrzuca ci sieciówkę zintegrowaną czy masz jakąś drugą sztukę? a jak wyłączysz sieciówkę spod biosu to reszta kompa działa? a jak masz w ustawieniach tej karty sieciowej: maximize for CPU czy maximie for throughput? jakie masz procesy działające w tle - włącz managera i powyłączaj wszystko, co jest ci nieznane. napisz czy coś dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy niekoniecznie najlepszy. koniecznie wrzuć 1.7l / 1.7lfb

 

hmm całego winXP uważam za syf, ale: wyrzuca ci sieciówkę zintegrowaną czy masz jakąś drugą sztukę? a jak wyłączysz sieciówkę spod biosu to reszta kompa działa? a jak masz w ustawieniach tej karty sieciowej: maximize for CPU czy maximie for throughput? jakie masz procesy działające w tle - włącz managera i powyłączaj wszystko, co jest ci nieznane. napisz czy coś dało

Właśnie wrzuciłem 1.7L zobaczymy jak z nim będzie.

 

Używam sieciówki zintegrowanej jak mi ją wywali to nawet w biosie nie świeci się kontrolka że karta podłączona jest do switcha dopiero restart biosu zworką pomaga. Raczej wina softu to nie jest, wyłączałem co się dało z tych procesów i dalej były spazmy.

 

Jak to się jeszcze powtórzy to wyłączę sieciówkę w biosie i wsadzę inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz wejść do 'integrated peripherials' i zmienić tam dla kanałów IDE na "PIO mode" i sprawdzić czy dalej się sypie (wiem, będzie dużo wolniej, ale to tylko dla testu)

ps. ktoś kiedyś narzekał na bios 1.9, który posiadasz -> polecam wrzucenie 1.7 lub 1.7LFB

W biosie jeszcze nic nie zmienilem, aczkolwiek wgralem bios 1.7. Musze przyznac ze ten biosik jest super. Bezproblemowo zalaczylo mi po flashowaniu Compa, nie mialem problemo z moim athlonikiem 2600. NIebieski ekran mi nie wyskoczyl, ale gdy uruchami mi sie Winda, to wtedy mam scandisk i pisze mi ze w win xp wykryto bledy, jakies pokrzyzowane pliki, acha nie moge zainstalowac driverow :( Poniewaz te pliki co sa niby z bledami sa w system32 i mi sie nic tam nie chce wgrac. Sadze ze to dysk. A tak przy okazji to na co stac ta plyte przy:

Athlonie 2600XP (fsb 333 TB) i pentagramie QC-80Cu, dodatkowo mam kingstony 2x256 ddr400 ( ale cl 3.0 :( ), zalman nawiew na przodzie obudowy, wywiew z tylu, w bocznej sciance mam wstawiona siatke aluminiowa w wycietej blaszce, i moja zasilka to Fortron 300 bodajze 60-bt czy jakos tak ( 12 cm wentyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona xp1700+ 0.13u nie pamietam serii Solteka E4 , i gdy podkrecam fsb do 185 ( na przylkad) wszystko odpala ale zostaje zmienione taktowanie pamieci na 153 , czego moze ot byc przyczyna?

 

pamieci do seiteci 256 333 podobno chodza bardzo wysoko.;

 

dodam ze przy fsb 175 taktowanie pamieci nie zostaje zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona xp1700+ 0.13u nie pamietam serii  Solteka E4 , i gdy podkrecam fsb do 185 ( na przylkad) wszystko odpala ale zostaje zmienione taktowanie pamieci na 153 , czego moze ot byc przyczyna?

 

pamieci do seiteci 256 333 podobno chodza bardzo wysoko.;

 

dodam ze przy fsb 175 taktowanie pamieci nie zostaje zmienione

IMO masz jakiś bios, który sam wie lepiej, jaka ma być częstotliwość ramu albo masz ustawione w advanced chipset features na auto - czyli komp wykrywa timingi 'by spd' i sam dobiera częstotliwość. najpierw przełącz się w tryb 'expert' i upewnij się, że ramy też ustawiasz ręcznie. jak nie to flashuj do 1.7 (kurde po raz trzeci na tej samej stronie piszę o biosie 1.7 :D ). pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz wejść do 'integrated peripherials' i zmienić tam dla kanałów IDE na "PIO mode" i sprawdzić czy dalej się sypie (wiem, będzie dużo wolniej, ale to tylko dla testu)

ps. ktoś kiedyś narzekał na bios 1.9, który posiadasz -> polecam wrzucenie 1.7 lub 1.7LFB

Wgralem bios 1,7L i wszystko wrocilo do normy !!!!!!!! Zero problemow :) Musze sie pochwalic ze mam 26 C stopni na procku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie co mi sie bedzie dobrze komponowac z Soltekiem 75FRN2-RL.... Pomóżcie mi wybrać najlepszy dysk pod SATA o pojmnosci 80 GB. CO WYBRAC:

SAMSUNGA

SEAGATE

MAXTOR

WESTERN DIGITAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem

czy to normalne ze przy ustawieniach 200X10 procek w niektórych testach chodzi wolniej (3dmark03,doom3)

niz przy utawieniach 166x12,5=2000 ?? (różnica ok10%)

moj bios to 1,5L procek 1,7XP (13u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na sterach do nForc'a dla tej płytki, które były dołączone oryginalnie. Czy wyszły może poprawki a jeżeli tak to których użyć. Czy zauważyliście poprawę wydajności na tych nowych sterach.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne ze przy ustawieniach 200X10 procek w niektórych testach chodzi wolniej (3dmark03,doom3) niz przy utawieniach 166x12,5=2000 ?? (różnica ok10%) moj bios to 1,5L procek 1,7XP (13u)

Może tak być jeśli masz "zwykły" bios. Standardowy bios nie ma blokady częstotliwości fsb i szyny pamięci, tylko ustawia to automatycznie. Jeśli masz pamięci ddr 333 to gdy ustawisz fsb na 200MHz bios przełączy pamięci w tryb asynchroniczny - a to znacznie obniża wydajność.

Wgraj bios 1,7 lfb (zmodyfikowany do o/c) i zablokuj częstotliwość pamięci (1:1 w stosunku do fsb).

Ewentualnie wymień pamięci na ddr 400, lub zostaw 12,0x166.

 

I jeszcze jedna sprawa ;) :

10 x 200 = 2000

12,5 x 166 = 2075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Widze ze czesto pojawia sie tu problem z wersja BIOS-u, wiec jedynym porzadnym biosem do krecenia i zarazem stabilnym jest 1.7L lub 1.7LFB a najgorszym ktorego strach uzywac z Athlonem XP jest najnowsza wersja 2.0L ktorą absolutnie odradzam :!: POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z biosem 1.7LFB

posiadam go od niedawna, podkrecilem swoj komputer nawet b.dobrze, ale niestety w moim przypadku musze dosc czesto odlaczac od zasilania, a po ponownym podlaczeniu musze go budzic sam nie wstaje. Powiedzcie mi na jaki bios moge zmienic zeby nie bylo tego problemu i zeby nadawal sie do o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie obecnie posiadam Bios 1,6 i nie wiem czy nie ma on zablokowanego ustawianie prędkości pamięci bo :? Ogólnie coś dziwny ten Biosik... Czy ktoś może coś o nim więcej powiedzieć i najważniejsze czy jest jakis inny lepszy (stabilniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie- do wszystkich nowych uczestników klikajcie na link w moim podpisie czytajcie i stosujcie wskazówki na następnej stronie jest opis jak coś nie pójdzie np. z biosem i pamietajcie zawsze pmiątki do fsb na 100% czyli asynchronicznie, z ostatniej chwili jak płyta nie chce wstać nie można dołączać dysków, napędów jedynie poprzez odłaczenie zasilania należy deż odłaczyć kabelki ide ponieważ jeżeli np. dysk jest odłaczony od płyty (zasilanie) a nadal tkwi w nim taśma ide to płyta nie chce wstać- dotyczy to budzenia płytki po nie udanym oc. pamietajcie o przyciskaniu INSERTA ..

 

Co do kwesti iż po odłaczeniu całkowicie napięcia od płyty ona nie chce się zbudzić jezeli ma wyżse fsb np niz 166 to mam pytanie do wszystkich czy ci co maja BARTONY lub Semprony też mieli kiedyś takie jajca!!!!

bo ja nie znalazłem na to sposobu żaden bios ani nic nie pomaga tylko Insert a nawet nieraz Creal cemos + Insert :cry:

:D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy w tygodniu komp jest wyłączony listwą i nigdy nie miałem problemów ze startem i dodam jeszcze to - mam płytkę grubo ponad rok i nigdy nie udawała martwej 8) , nigdy jej nie restartowałem awaryjnie, nigdy mnie nie zawiodła. I mam nadzieję, że tak będzie dalej. Bios oczywiście 1.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nie wstawanie płyty głównej po odłaczeniu zasilania to jest typowe zachowanie dla naszego solteka, ja miałem tak zawsze kiedy miałem kiepskie pamieci, gdy wymienilem na twinmosy problem nie zniknal, tez płyta nie wstawała po odlaczeniu zasilania przy FSB wiekszym niz 200Mhz(400MHZ jak ktos woli), natomiast przy fsb 200MHz nie było tego problemu. Dopiero po wgraniu biosa D1.7L problem zniknal i nawet przy 220MHz (oczywiscie synchronicznie) płyta wstaje bez problemu. UWAGA! Po odlaczeniu zasilania i ponownym podlaczeniu plyta nie uruchomi sie od razu, bedzie mielic dyskami i CD-ROMem przez jakies 10-15s ale w koncu wstanie - to normalne w tym modelu. POZDRAWIAM. PS- jezeli wam nadal nie wstanie to najprawdopodobniej za slabe pamieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta mi też od czasu wgrania biosu 1.7 mniej się to zdarza ale nadal jest i wtyczkę mam cały czs w gniazdku a te diody od dysku 15s mielenia dyskami to mi mieli w kóło i insert tylko pomaga, zastanawiam sie czy ktoś kto ma Bartona ma też tak bo jak nie to może zrobić drut moda na fsb 333 i problem zniknie??? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby nikt na Bartonie nie miał takich problemów????

Widać że nie produkują już naszych wspaniałych złotek tylko jakieś fioletowe gu..., a szkoda może to przez to że podobno ECS wykupił Soltka ale nie wiem czy to nie polota ??? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliła mi się płyta soltel SL-75FRN-2RL problem (po piskach z biosu ) wynika że to pamięć jeden długi pisk co jakiś czas ??? Można to jakoś naprawić zmieniałem już pamięć (rożnych producentów) przekładałem w inne gniazdo i nic czy czeka mnie serwis.

rev: AC

 

P.S. Wam też tyle prądu ta płyta żre na +12V czy ten chieftec 1136H jest taki kiepski ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...