Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych co napisałeś to chyba

DDRAM 512 MB PC400 2,5 TWINMOS - 183 zł/szt.

DDRAM 512 MB PC400 CL 3 KINGSTON - 200zł/szt.

tylko wszystko zależy na jakie kości trafisz z Kingstonami to wadomo loteria chyba najlepsze to te na Samsungach choć sam już nie wiem tyle róznych kości stosuje Kingston z Twinmosem to ostanio też nie jest rewelacyjnie ważne żeby na kościch twinmos nie pisało raczej Mtec, kupiłem Hynixy miały być super a okazały się zwykłe 220 z nich w dalu wyciągam tyle to bym miał z tańszych Kinmaxów ale wszystkie te powinny na naszej płycie latac 210

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie - ponoć te goodramy to praktycznie to samo co kingston - to i to składa jak wieść niesie wilk&co. Z tanimi twinmosami też różnie bywa.... na te z wyższej półki to kasy nie mam.....

Sam się jeszcze waham, bo obecnie mam Kingstony na winbondach i śmigają 210MHz na 2-3-3-7 :) tyle, że to 2x256, a to się robi powoli mało.....

 

Jeszcze są Micron-Spectek - ale to już jakieś 220zł/szt :( .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.tak sobie czailem az wyczailem stronke co sprawdza procki, wstukalem serie swojego bartka i oto wyniki:

http://www.hwspirit.com/tools.php?m=cpu&va...3=AQXEA0406WPMW

 

pisze ze tydzien 6 ,to czyz niepowinien miec odblokowanego mnoznika ???(wczesniej sprawdzalem jakims programem to bylo UNLOCKED) czy to sie tyczylo tylko serii z 2003r ???

no i moja seria w bazie o/c wystepuje dosc czesto (tylko nie ten rok :( )

http://www.cpudatabase.com/index.cfm?Action=search

a mimo to ni cholery nie da sie krecic tego sprzetu ???

 

tak myśle czy ktosik mial taki przypadek z naszym soltkiem, co niby pracuje ok, ale szybciej mu sie niechce...(jak za komuny...)

 

czekam tylko az bede mógl sprawdzic go na innej plytce

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zyje. I plyta i procek. Winny okazal sie zasilacz na ktorym testowalem kompa ktory mi padl po spaleniu ModeComa. Nie chcial wspolpracowac z ta konfiguracja nawet gdy byla sama plyta. Nie mam pojecia czym to moglo byc spowodowane. Ten zasilacz byl by ostatnia rzecza ktora bym testowal ale jednak. No teraz mam Chiefteca ATX-410-212 i to za 180zl w lokalnym sklepie:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego miałeś Modecoma??

- kolega miał kiedyś tak że spalił mu się Codeszit i jak podłączałem do niego mojego Modecoma to nie wstawała płyta a jak inny dziadowy zasilacz to wstawała :D okazało sie że dysk miał zwarcie lekkie i padł potem dziwne nie raz rzeczy sie dzieją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego miałeś Modecoma??

- kolega miał kiedyś tak że spalił mu się Codeszit i jak podłączałem do niego mojego Modecoma to nie wstawała płyta a jak inny dziadowy zasilacz to wstawała :D  okazało sie że dysk miał zwarcie lekkie i padł potem dziwne nie raz rzeczy sie dzieją :D

1370208[/snapback]

Mialem Modecoma ISO-450P. Nigdy na niego nie narzekalem, napiecia dobrze trzymal, cichy byl ale coz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. Zjawiłem się po to aby dać parę wskazówek dotyczących naszej płytki, otóż panie i panowie płytka jest świetna do OC zresztą nie trzeba nikomu o tym mówić, ale ma kilka i to poważnych wad o których była mowa wcześniej lecz o jednej wadzie nikt chyba nie wspomniał, albo ja nie doczytałem. Przejdę teraz do konkretów chodzi o to że przy wyższych częstotliwościach FSB i braku dobrego przepływu powietrza w obudowie (naprawdę dobrego) lubią puchnąć kondensatorki i wypływa z nich elektrolit, problem objawia się niebieskimi ekranami (BSOD), restartami, czasem brak możliwości uruchomienia komputera, nie przechodzą żadne testy nie pomaga podnoszenie napięć. Miejsce wystąpienia spuchniętych kondensatorków (u mnie) po lewej stronie Socketu, 5 kondensatorów 3300uF/6,3v, prawy górny róg płyty 1 kondensator 1000uF/6,3v i między AGP i PCI 1 kondensator 1000uF/6,3v. Co pomaga? Oczywiście wymiana kondensatorów. Koszt kondensatorów ok. 10 zł można kupić na allegro. Dodam jeszcze że wszystkie kondensatory zakupiłem na większe napięcie nie jak fabrycznie 6,3v ale na 10v. No i na koniec trzeba powiedzieć, że tak jak komputer miał problemy z uruchomieniem się tak teraz znów przechodzi kilku godzinne testy z paluszkiem w d..... . Oczywiście nie wszyscy muszą mieć takie problemy, ale warto od czasu do czasu spojżeć na płytę i zrobić mały przegląd. pzdrow i zapraszam do przeglądu płyt :) .

Edytowane przez mariuszkasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. Zjawiłem się po to aby dać parę wskazówek dotyczących naszej płytki, otóż panie i panowie płytka jest świetna do OC zresztą nie trzeba nikomu o tym mówić, ale ma kilka i to poważnych wad o których była mowa wcześniej lecz o jednej wadzie nikt chyba nie wspomniał, albo ja nie doczytałem. Przejdę teraz do konkretów chodzi o to że przy wyższych częstotliwościach FSB i braku  dobrego przepływu powietrza w obudowie (naprawdę dobrego) lubią puchnąć kondensatorki i wypływa z nich elektrolit, problem objawia się niebieskimi ekranami (BSOD), restartami, czasem brak możliwości uruchomienia komputera, nie przechodzą żadne testy nie pomaga podnoszenie napięć. Miejsce wystąpienia spuchniętych kondensatorków (u mnie) po lewej stronie Socketu, 5 kondensatorów 3300uF/6,3v, prawy górny róg płyty 1 kondensator 1000uF/6,3v i między AGP i  PCI  1 kondensator 1000uF/6,3v. Co pomaga? Oczywiście wymiana kondensatorów. Koszt kondensatorów ok. 10 zł  można kupić na allegro. Dodam jeszcze że wszystkie kondensatory zakupiłem na większe napięcie nie jak fabrycznie 6,3v ale na 10v. No i na koniec trzeba powiedzieć, że tak jak komputer miał problemy z uruchomieniem się tak teraz znów przechodzi kilku godzinne testy z paluszkiem w d..... . Oczywiście nie wszyscy muszą mieć takie problemy, ale warto od czasu do czasu spojżeć na płytę i zrobić mały przegląd. pzdrow i zapraszam do przeglądu płyt  :) .

1389917[/snapback]

Z tego tez powodu (po tym jak sie o tym naczytalem) nie krece swojej plyty. Max fsb jakie dalem to bylo 210 ale i tak na 30 min, na stale 205. Jak ma mi sie cos wylewac to ja dziekuje. Tylko czytalem ze mofsety sie odlutowuja i to przy fsb >200. Przy jakim fsb cos sie wylewa? 250?:) Skoro juz ktos poruszyl podobny temat to by bezpiecznie otrzymac fsb 215 (tyle synchro niby ida moje twinmosy tak?) trzeba zmienic chlodzenie NB (moze byc Zalman niebieski albo zloty?) i przykleic radiatorki na mofsety?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 90% spuchnietych kondesatorów to jest winna kiepska zasiła oczywiście zdarzają się kiepskie kondziorki gorąc w obudowie albo kiepskie regulatory napięcia bo pamiętam że ktoś na starym Abicie co 5 miechów musiał wymieniać

:-P , u mnie cały czas jade 220 -230 i kondziory są płaskie :D zimne mosfety też zimne chłodzenie w budzie dobre mam i pozatym wentyl SP Rock IV który wieje na kondziory bo tak jest powycinany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 90% spuchnietych kondesatorów to jest winna kiepska zasiła oczywiście zdarzają się kiepskie kondziorki gorąc w obudowie albo kiepskie regulatory napięcia bo pamiętam że ktoś na starym Abicie co 5 miechów musiał wymieniać

:-P , u mnie cały czas jade 220 -230 i kondziory są płaskie  :D zimne mosfety też zimne chłodzenie w budzie dobre mam i pozatym wentyl SP Rock IV który wieje na kondziory bo tak jest powycinany  :wink:

1392164[/snapback]

Nie masz zadnych radiatorow na mofsetach i fsb 220-230? Pomysle o tym:) W sumie jak bym zainwestowal w Pentagram Freezone cu80 to by wialo na mofsety, kondensatory i NB:) Na swoim Solteku E4 masz cos na NB czy sam podstawowy malutki radiatorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do braku radiatorów to bym się kłucił, bo ja u siebie mam radiator na NB z wentylatorem, na SB radiator, na mosfetach radiatory i na procku WC (tak jak w podpisie) fakt faktem, mam badziewny zasilacz lecz wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują , że dość dobrze trzyma napięcia. Według mnie spuchnięte kondziorki są wynikiem słabego chłodzenia w obudowie a w szczególności w okolicy SOCKETU, u mnie buda jest cały czas otwarta, ale na kondensatory nie wieją żadne wiatry, gdyż nie mam wentylatorów oprócz na NB i grafice no i dlatego kondziorki się przegrzewają i puchną. Proces puchnięcia nie przebiega drastycznie i w ciągu tygodnia, lecz potrzeba na to czasu, u mnie trwało to 2 lata bo tyle mam płytę. pzdrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pewnie nie ( wiadomo swieto ), ale 4 bede mial wlasnie ta plytke ;] niestety ta wersje z pasywnym chlodzeniem, a wiec E, i teraz pyanko jaki bios bedzie do niej najlpeszy przyznaje przegladanlem tylko pare pierwszych i pare ostatnich stron, ale 89 to troche za duzo jak dla mnie :) od razu jak ja dostane chcialbym nowy bios dac, tyle, ze naczytalem sie, ze bardzo wielu uzytkownikom plyty padaja podczas takiego procesu, dlatego sie troszke obawiam, ale co tam:) troche adrenaliny nie zaszkodzi ;]], a moze macie jeszcze jakies porady w zwiazku z ta plyta ;]]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ominąłeś najważniejsze :D

przeczytaj 60 str i bedzie git.

 

to ze e4 jest pasywne to i cuż i tak 90% ludu wymienia to chlodzonko

bios 1.7LFB, ups i jaaaazda :D

 

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ominąłeś najważniejsze :D

przeczytaj 60 str i bedzie git.

 

to ze e4 jest pasywne to i cuż i tak 90% ludu wymienia to chlodzonko

bios 1.7LFB, ups i jaaaazda  :D

pzd

1428226[/snapback]

 

tak tez zrobilem znalazlem ten bios i wgralem :) i teraz ladnie sie podkreca :) jak na razie fsb 200 mi wystarczy ( pamieci pewnie wiecej nie wytrzymaja i cooler tez :) )

 

dzieki

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś mod na solteka który pozwala ustawić procowi wyższe napięcie niż 1.85V??

bo dla mojego bartka max FSB to w okolicach 215 i napeciu 1.85, nie wiem czy to wina cienkiego ramu, ale sadze ze procu by sie przydąło wieksze napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie ta opcje przestawilem i sie nie odpala z PCI. Karta chyba powinna byc dobra bo jak wchodzi do windowsa to ja wykrywa. moze pomoze zmiana biosu? obecnie mam 1.7L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam problem, otóż sprzedałem kumplowi płytkę soltek75frn2l i do tego bartona 2500+ i 512MB pamieci RAM i on zamówił do tego zasilacz szefa 420W i mówi że na płycie wentylatroki na chwilę sie włączają a później nic sie nie dzieje, u mnie było wszystko dobrze, a u niego cos jest nie tak, jak myślicie co to może być? prosze o szybka odpowiedź bo mi zależy na czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam problem, otóż sprzedałem kumplowi płytkę soltek75frn2l i do tego bartona 2500+ i 512MB pamieci RAM i on zamówił do tego zasilacz szefa 420W i mówi że na płycie wentylatroki na chwilę sie włączają a później nic sie nie dzieje, u mnie było wszystko dobrze, a u niego cos jest nie tak, jak myślicie co to może być? prosze o szybka odpowiedź bo mi zależy na czasie

1454867[/snapback]

Hehehe, płyta znowu udaje martwą :lol:

 

Praktycznie wszystkie posty w tym topiku dotyczą biosów lub... wybudzania płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta plyta jest duzo z nawet bardzo duzo problemow <_<

 

co myslicie o wymianie jej na Abita NF7-S v.2.0 ?

a tak wogole ile jest warty uzywany teraz Soltek 75FRN2-L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta plyta jest duzo z nawet bardzo duzo problemow  <_<

 

co myslicie o wymianie jej na Abita NF7-S v.2.0 ?

a tak wogole ile jest warty uzywany teraz Soltek 75FRN2-L ?

1456725[/snapback]

Nie wiem o czym mówisz...

 

Mi najdłużej tej płyty nie udało się uruchomić przez 10 minut. Półtora roku już działa bez skazy, a kompa odłączam od źródła zasilania bardzo często :)

 

 

A może jej problemowość wynika z nieumiejętności użytkowników? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta plyta jest duzo z nawet bardzo duzo problemow  <_<

 

co myslicie o wymianie jej na Abita NF7-S v.2.0 ?

a tak wogole ile jest warty uzywany teraz Soltek 75FRN2-L ?

1456725[/snapback]

 

ok 130zl jednak ta plyta jest super i ja bym jej sie nie pozbywal, naprawde nie moge narzekac chodzi super! ;] i jeszcze ani razu nie udawala martwej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dosc duzy z nia problem, gdyz w moim przypadku prad czesto zawodzi i np przez 1 sek go nie ma, komputer sie wylacza i zeby go wlaczyc spowrotem musze ja budzic(plyte) i ustawiac wszystko w biosie. Jak kupilem plyte wgrany byl bios nie pamietam dokladnie 2.xx i wtedy bylo wszystko dobrze, przerwy w dostarczniu pradu raczej nie przeszkadzaly bo komputer wlaczal sie odrazu, nie trzeba bylo jej budzic. Teraz mam bios 1.7L i ten problem jest caly czas.

 

Moze wiecie jak rozwiazac ten problem? A jakby cos to skad moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bios w wersji 2.xx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zainwestowac 300 zl w jakies awaryjne zasilanko, bo przy takich numerach z pradem predzej czy pozniej pozegnasz sie z kompem i nie uchroni od tego ani listwa ani dobry zasilacz, ani najlepsza plyta.

 

Mam ta plyte od 21 m-cy i nigdy nie mialem z nia wiekszch problemow.

 

Co prawda nie wiem czy przypadkiem nie pogryzla sie z 6600GT. Ale mogly byc 2 wytlumaczenia moich problemow - czyli przyciec w grach (czego nie mam przy 9800pro): albo konflikt plyta-6600GT albo 6600GT agp tak po prostu ma.

 

W sumie z plyty jestem b. zadowolony i sobie ja chwale - a jest to 2ga plyta z ktorej jestem zadowolony (takze Asus tusl2 -chyba) sposrod 8 lub 9 ktore mialem (a byly i gigabyte i microstar). Przede mna jeszcze Abit, Epox, moze DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...