Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

:-| kurcze za nic w swiecie niemoge tego biosa zmienić w tej płycie, dawłem juz optymalne ustawienia w biosie ustawienia po clear cmos i ciągle mam to samo ze bios jest tylko do chipset nforce only :mur: próbowałem juz chyab juz róznych biosów i ciagle to samo. A moze jest jakies zabezpieczenie przed flashowaniem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy BIOS'u tej płytki - a mianowicie gdzie mozna tam włączyc zewnetrzne zasilanie (molex) AGP gdy grafa takowe posiada?

1674605[/snapback]

Nie ma takiej opcji

wkładasz molex i działa

 

u mnie r9800pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z temp na tej plycie ? dobrze pokazuje czy przeklamuje ?? mam procka jak w podpisie i abs pokazuje mi w full stresie 72 stopnie, a temp cpu z drugiej czujki 52, czy ten abs fajtycznie chodzi dobrze ?? poza tym radiator nie jest goracy, powiedialbym, ze jest letni, a nawet chlodny ...

 

aha mam volcano 11+ i chodzi na full takze troszke mnie dziwia te temp ...

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie temperatury jak twierdzisz to znaczy że masz ch***** założony radiator albo pastę. Na MOBO jest jeden czujnik umieszczony bezpośrednio pod CPU i jest jeszcze jeden dodatkowy pomiar poprzez diodę Si wbudowaną w strukturę krystaliczną procesora. Pierwszy czujnik podaje Ci w przybliżeniu temperaturę radiatorka na procku a drugi samego jądra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czujnikami to roznie bywa....Na Solteku 2400+ mial zawsze 35-38 stopni podaczas normalnej pracy w Windzie, po przeprowadzce na Gigabyte GA-7N400S-L temp podskoczyla o 10 stopni :) Chlodzenie na jednej i drugiej plycie to Pentagram QC-80Cu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym, ze cooler dobrze zalozony, ewentulanie moze przez cooper shima cos jest nie tak ;] ( wczesniej go nie zakladalem nigdy ... ) a sam radiator na procku jest chlodny, dlatego te temperatury mnie ciekawia ... i prosilbym, aby wypowiedzieli sie uzytkownicy solteka w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko bo nie moge tutaj znalezc.Czy ten soltek ma blokade PCI/AGP takze moge podkrecac FSB bez obaw ze sfajcze dysk albo grafe??

Z gory dzieki za odpowiedz.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile tego nie wyłączysz to masz. W BIOSie jest opcja do ustawiania częstotliwości AGP i PCI. Jeśli masz ustawione Auto albo odpowiednio częstotliwości 66MHz i 33MHz to nic nie ma prawa ich Ci zmienić niezależnie od FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile tego nie wyłączysz to masz. W BIOSie jest opcja do ustawiania częstotliwości AGP i PCI. Jeśli masz ustawione Auto albo odpowiednio częstotliwości 66MHz i 33MHz to nic nie ma prawa ich Ci zmienić niezależnie od FSB.

Do AGP mam ustawion na 66 ale na PCI nigdzie ni widze...mozesz dac jakies namiary konkretne?Mam bios 1.7LFB.Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AGP mam ustawion na 66 ale na PCI nigdzie ni widze...mozesz dac jakies namiary konkretne?Mam bios 1.7LFB.Dzieki za pomoc.

Sorki, ale jeszcze nie patrzyłem.

A co oznacza w biosie ta opcja : Cpu interface - Agresive/Optimal - pozatym ze jak dam agressive odczyt z ram w evereście leic o 100 mb/s wiecej to nei widze zadnych róznic co oznacza ta opcja

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro wydajność pamięci RAM skoczyła Ci o 100Mbps to chyba jest różnica nie?

jak znam zycie to pewnie ustawia jakies nieaktywne/ukryte timingi,ale lepiej jest zostawic na optimal, bo wtedy wyższe fsb mozesz osiągnąć i stabilniejsze tym samym

Jest to sposób współpracy proca z pamięciami, i tu się mylisz. Lepiej jest ustawić Aggresive ponieważ dostajesz wtedy lepszego kopa na pamięciach co widać na wszelkiego rodzaju programach testujących przepływ danych na pamięciach. Ja podobnie jak gargamel2005 po włączeniu tej opcji już po podkręceniu procka na max dostałem dodatkowo 100Mbps więcej na pamięciach, a nic mi się nie wiesza z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale jeszcze nie patrzyłem.

 

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro wydajność pamięci RAM skoczyła Ci o 100Mbps to chyba jest różnica nie?

 

Jest to sposób współpracy proca z pamięciami, i tu się mylisz. Lepiej jest ustawić Aggresive ponieważ dostajesz wtedy lepszego kopa na pamięciach co widać na wszelkiego rodzaju programach testujących przepływ danych na pamięciach. Ja podobnie jak gargamel2005 po włączeniu tej opcji już po podkręceniu procka na max dostałem dodatkowo 100Mbps więcej na pamięciach, a nic mi się nie wiesza z tego powodu.

 

Tylko ze napisałem ze po za tym nie widze zadnych róznic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie... czy spotkał sie juz ktoś z was z tym, że na tej płycie, coś piszczy?? :unsure:

nie wiem dokładnie co .... jakieś cewki? coś takiego? uprzedzam - nie jest to na pewno dźwięk dobiegający z głośniczka.

raczej z okolic socketu. tkie ciche piszczenie. dość wysokie dźwięki. i to wtedy jak coś się robi... otwiera przeglądarkę, odpala sie jakiś program, innymi słowy, nie w idlu tylko wystarczy pod troche obicążenia....

 

dodam jeszcze ze jest tak jak ustawie fsb 200, albo 166. na 133 też jest, ale tak cicho ze prawie tego nie słychać :wink:

nie wiem od czego moze to być. jeżeli ktoś sięz tym spotkał, to dajcie znać....

 

a co do cewek, to pamietam, ze niektóryz na abicie nf7 mieli tak przy bardzo wysokim fsb [260-270?]....

a czy aby 166, czy 200 to za wysoko dla tego solteka? hmm :?

 

 

 

 

 

płyta tak jak w temacie, prcesor A XP 1700+. na 200x11 na 1.775v. pamięci corsair 2x256 (cl2.5), zasilacz fotron 300-60gtp, gf 4ti 4800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Kiedyś jak wyłaczyłem wiatraki i jechałem na pasywnym chłodzeniu to tez sie zastanawiałem tak jak by cos mi piszczało. Ale u mnie dysk był głośniejszy. Jeżeli to to samo piszczenie co ja miałem to niema co sie obawiać moja płyta chodzi juz od roku bez awaryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczęęę

nei wiem :-P czasem piszczenie, piszczeniu nie równe....

ktoś mi mówił, ze jak cewki piszczą, tzn zo juz ich kres, albo na za wysokich częstotliwościach pracują.... :-|

 

nei weim.

czekam, moze ktoś inny sie z tym spotkałan tej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie ma co się przejmować. Cewki Ci piszczą ale to nic poważnego. Jeśli Ci to przeszkadza to zaklej je jakimś twardym po zastygnięciu klejem. Żywicą epoksydową czy coś w tym klimacie. To zazwyczaj pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...