Skocz do zawartości
mazt

Problem Ze Zdjęciem Radiatora!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie dzisiaj kupiłem nowy radiator na mostek północny firmy Zalman NB471. Niestety mam problem ze zdjęciem starego z płyty Gigabyte 8N775 i nie mam żadnej koncepcji jak to zrobić. Radiator jest zamocowany na plastikowe śrubki bez możliwości wykręcania. Są tak jakby wciśnięte. Wyszły mi prawie całe, ale końcówka nie chcę wyjść. Tak jakby było rozszerzenie śrubek na końcówce. Chciałbym to zrobić bez zdejmowania płyty głównej z obudowy. Czy robił to ktoś z Was? A być może ktoś z Was ma ciekawą wskazówkę odnośnie tego. Bardzo liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam!!

Mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uwazac żeby kombinerki się nie ześlizgnęły i nie uszkodziły ścieżek albo elementów na PCB.... to tak dla poczatkujacego. Wg mnie bezpieczniej jest to spróbować scisnąć normalnie palcami, zazwyczaj plastik jest elastyczny i dość skory do współpracy, bez użycia ciężkiego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem rozkręciłem peceta, wyjąłem płytę i zdjąłem radiator z mostka północnego. Jednak po zmianie radiator nadal się nagrzewa i chyba będę musiał zastosować jakiś wentylator dodatkowo. Szkoda, że nie mam już wejścia na niego w płycie... Ach ten Gigabyte :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radiator się nagrzewa to bardzo dobrze ... znaczy, że odbiera ciepło z chipsetu. Jak chcesz podłączyć dodatkowy wentylator to podepnij bezpośrednio do molexa albo przejściówki molex-3pin dostępnej wszędzie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w miarę stabilnie, ale pomimo tego wolałbym aby podzespoły były chłodniejsze. Dlatego zastosuje się do Twojej rady z poprzedniego tematu Klaus i podłącze kolejny wentylator. Przejsciówka na molex już zamówiona ;) Jeśli chodzi o to czy dałem pastę termoprzewodzącą to oczywiście, że tak ;) Dałem dość cienką warstwę, którą równomiernie rozprowadziłem. Dzięki za rady!

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie aktywne rozwiązało problem. Temperatura na radiatorze spadła. Co prawda dalej jest gorący, ale nie nagrzewa się "do czerwoności". Teraz pytanie, bo postawiłem wentylatorek na chłodzeniu pasywnym od karty graficznej. Co prawda te chłodzenie nie nagrzewa się, więc nie mam podejrzeń co do stopienia się plastiku od wentylatora, jednak mam pewne wątpliwości odnośnie tego czy takie rozwiązanie jest dobre na dłuższą metę. Czy ten wentylator może tam stać przez dłuższy okres użytkowania? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ściągnąłem wyjca z czipsetu gigabyte'a i w zamian poczęstowałem go radiatorem z płyty asusa. Na pasywie rozpędza się do 45..50 stopni, chyba nie tak źle. A i -20dB do głośności ;)

 

ze stawianiem wiatraków niezabezpieczonych jest tak... ze jak upadną to z całą pewnością urwą ci jakiś kondensator na płycie :) Więc ja bym, co najmniej go przywiązał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...