Skocz do zawartości
neox1

Problem Z 1150mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dostałem kurierem pamięci OCZ Reaper 2x2GB 1150MHz, wrzuciłem je do kompa, ale po zmianie napięć na pamiątkach i przestawieniu taktowania na 1150 na auto nie wystartował. Po przestawieniu ręcznie na 5-6-6-18, odpaliły, ale po wejściu w system wyskakiwał blue screen. Napięcie dałem na 2,3V. Stabilnie działa przy 1069 i tych samych timingach, podnoszenie napięcia nic nie dawało. Początkowo myślałem, że to zasilacz, ale już nie jestem pewien ale aż trudno mi uwierzyć aby nówki ocz były uwalone : Chieftec GPS-450AA-101A.

Reszta sprzętu to:

C2D E4300@3,2GHz

Biostar TP45 HP

Geforce 8800GTS MSI OC 512MB

Dwa dyski: jeden sata(500GB) drugi ata(120GB)

DVD Benq

no i te pamiątki

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% musisz pobawic sie ustawieniami alpha timingow, do tego pobawic sie roznymi dzielnikami pamieci.

 

To normalne ze przy takich czestotliwosciach pamieci moge walic blue screeny itp. (mimo tego ze fabrycznie maja np 1150MHz) bo to juz naprawde wysokie taktowanie i kazdy drobny szczegol sie liczy a nie kazdaplyta automatyczniewszystko dobrze ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pobawić, oddać do sklepu

dzisiejsze reapery to shity na kościach-odrzutach jadące tylko i wyłącznie na renomie :/

 

jak egzotyczne DDR dwójki to tylko używki

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się bo moje OCZ reapery DDR2 1200Mhz CL5 maja SPD 1176Mhz CL5 2.1v a na tylu nie chcą działać i w ogóle bardzo słabe do OC.

Na napięciu 2.8v oczywiście tylko do testów nawet nie chcą się uruchomić.

A nie bales sie, ze przy tej predkosci komp moze odfrunac od nadmiaru predkosci i wiecej go na oczy nie zobaczysz? :lol:

 

Pogratulowac zakupu. Chyba wszystkie na dzis na rynku "pospolite, fajne i szybkie" ramki to nieprzecietny chlam, ktory potrafi nawet nie trzymac seryjnych ustawien albo gryzie sie w jaka plyte by tego nie wlozyc.

 

W sam raz dla "entuzjastow". Have fun :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te Reapery , ale moje OCZ Titanium 1150 2x2gb "robią" 1180 na CL 5-5-5-18 i 2,0V w biosie, więc nie jest tak źle. Przy 1200 komp nie chciał wstać, ale pewnie pobawienie się napięciami i timingami "dobiło" by do tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...