Skocz do zawartości
Neo_x

Jak zabezpieczyc kompa???????

Rekomendowane odpowiedzi

Siema All..... mam taki problem... jak ustawic windowsa 98 i xp tak zeby NIE WIDZIAL cd-roma i cd-rw :?: Moja siora ciagle instaluje mi jakies programy i gry a pozniej wszyscy sie dziwia ze musze format robic raz w tygodniu :?

Dodam ze probowalem w biosie.... ale jak w nim to przestawilem to bios i tak znajdywal... a razem z nim windowsy...

Meczy mnie ciagle wyjmowanie kabla zasilajacego z cd-roma :)

 

THX za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde moja pamięć, ale może ktoś z wyjadaczy będzie wiedział dokładniej. Chodzi o to, że na płycie CD z windowsa 98Se jest jakiś programik, który "blokuje" windowsa, sam konfigurujesz, co chcesz zablokować, i możesz wybrać właśnie CDRom, Panel sterowania i inne, ale kurde zapomniałem co to za program, może grooby będzie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie 2k i xp możesz zabezpieczyć cdrom przed dostępem nieuprawnionych użytkowników, jeśli masz ntfs:

 

1/ Tworzysz folder np. c:cdrom i nadajesz mu takie uprawnienia, aby niechciani użytkownicy niemogli go odczytać oraz opcjonalnie możesz dać atrybut ukryty

2/ W Zarządzaniu komputerem dajesz zarządzanie dyskami

3/ Zaznaczasz cdrom i dajesz "Zmień literę i ścieżki dysku"

4/ Dodajesz "zainstaluj w folderze..." i wpisujesz ścieżkę np. c:cdrom

5/ Usuwasz z listy literę np. D:

6/ Ewentualnie tworzysz dla siebie skrypt logowania z poleceniem "subst d: c:cdrom" i masz u siebie cdrom z powrotem pod literą d: !!!

 

W ten sposób można też ograniczać dostęp np. do dysków fat32 i fat, które normalnie nie obsługują zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy wystarczy tylko d: wpisać (czy jakąkolwiek wyłączoną literę) i i tak się każdy dostanie

Mozliwe ale chyba mozna pokombinowac tym softem tak zeby nie mozna bylo...moze sprawdze pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do xp to chyba ty i twoja siostra macie oddzielne uzytki. To jej zrob uzytkownika jakiegos tam tylko nie administrator. BO w tym drugim rodzaju uzytka nie mozna nic usuwac nic instalowac itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm uzytkownik..... moze to i dobre.... ale znowu musze sie pobawic z "konfigurowaniem" :wink: a na 98 zalozylem haslo i uzytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz sie na rejestrze to tam praktycznie mozesz wszystko zrobić a jeżeli nie znasz komend to na prv.

Podeśle je..

Możesz np wyłączyć pulpit, ukryć Folder Moj komputer, ukryć dyski, cd-rom, pasek start itp 8)

albo ustaw hasło w biosie lub ustaw urzytkownikow i daj jej mało miejsca na dysku :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wylaczyc programem Xteq Systems X-Setuphttp://www.xteq.com

Ale wtedy wystarczy tylko d: wpisać (czy jakąkolwiek wyłączoną literę) i i tak się każdy dostanie

X-teq mozna tak skonfigurować, że nie będzie gdzie wpisać tego D:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...