Skocz do zawartości
Jaro87

W biosie więcej nie można! więc gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Mam PIII 650 i w biosie ustawiłem na max 112x6,5 no i jest 728 a ja chce trochę więcej ale pytanie gdzie softem to nie za bardzo mam jakieś mobo no name bez instrukcji, zworki na slepo ustawialem i nic HELP ME!!!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPróbój soft-fsb lub cpu-fsb.

Tylko musisz podać jaką masz płytę

Powinien póść na 866 bez probl;emu. na box-owym coolerku chdził mi na 910.

Zobacz w podpisie taż takiego mam 1007 z AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zidentyfikuj płyte po numerze seryjnym wyświetlanym po starcie sysremu w lewym dolnym rogu.

Upgraduj nowego biosa i pobierz instrukcje obsługi ze strony producenta płyty (najczęściej w pdf-ie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz BIOS Award, to w linii znaków rozpoczynającej się datą BIOS-u patrzysz na przedostatni ciąg o postaci: xxxxxyyzz.

xxxxx to informacja o chipsecie płyty, a yy to producent. Idziesz na stronę www.wimsbios.com i sprawdzasz, co znaczą te oznaczenia. Potem przenosisz się na stronę producenta i tam szukasz informacji o płycie. Oznaczenie modelu znajdujesz wcześniej gdzieś na swojej płycie, najczęściej jest chyba w okolicach slotów PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcje do płyty! I na okładce pisze: MOTHERBOARD BVD2A The Bets Choice i co to jest??

Znaczy to zapewne, że masz płytę Procomp BVD2A. A skoro już masz manual, to popatrz również do środka, nie tylko na okładkę. :? Może będzie tam odpowiedź na Twoje pytanie.

http://www.procomp.com.tw/driver/j2-1.asp?type=bvd2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu zworek nie masz innych mnożników w BIOS-ie? A wszystkie zworki masz dobrze poustawiane? Dla typu procesora, mnożnika i zegara?

A co do wgrywania nowego BIOS-u: może byś w końcu trochę poszukał, hę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

@Miope - 8O 8O 8O Eeee, ten tego... w takim razie przepraszam :oops:

 

[/OT]

 

@Jaro87 - jak mniemam to Twoj pierszy (raz :lol: ) upgrade biosu. Jezeli tak, to proponuje dokladnie wczytac sie w slowo pisane znajdujace sie u nas na forum i/lub w plikach readme dodanych do biosu. Bo przeciez nie chcesz czegos popsuc? :wink: Ale nie zebym Cie tam straszyl... tak tylko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...