Skocz do zawartości
Mayo

Starforce Protection

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiem skąd, ale zaczęło mi się ostatnio przy włączaniu kompa włączać coś takiego:

post-137935-1252698957_thumb.jpgpost-137935-1252698972_thumb.jpg

Nie wiem czego to może dotyczyć, przeszukałem dyski, nigdzie nie znajduje niczego powiązanego ze "starforce". W rejestrze też nic, poza jedną wartością, której nie da się usunąć, ale czy ona może to powodować? (DeviceDesc "StarForce Protection Helper Driver (version 2.x)")

Oprócz tego, że ogólnie wkur******* jest to, że w ogóle to wyskakuje, to na dodatek wyskakuje dwa razy.

Pojawiło się (nie wiem czy ma to związek) po tym jak kumpel korzystając z hotspota Politechniki Wrocławskiej ściągnął i zainstalował Trackmanię. Już ją usunąłem, bo mi nie potrzebna, ale czy to może mieć znaczenie?

 

Miał ktoś podobny problem? Wie jak go rozwiązać?

Proszę o pomoc, uprzejmie znaczy się ;)

 

Aha. Vista Home Basic, świeżo postawiona.

 

 

ROZWIĄZANIE:

Chyba wcześniej źle szukałem, bo teraz znalazłem rozwiązanie. I problem BYŁ związany z Trackmanią.

Otóż jeżeli komuś pojawia się takie coś, to należy sciągnąć i odpalić StarForce Drivers Removal Tool:

http://www.onlinesecurity-on.com/protect.phtml?c=55

 

I hula ;)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy nie masz jakiegoś programu dziwnego w Vistowym odpowiedniku Dodaj/Usuń Programy, dodatkowo rzuć okiem na urządzenia jakie masz zainstalowane w systemie.

 

P.S Widzę, że już znalazłeś

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...