Skocz do zawartości
ainaruth

Konsola Jako Kino Domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy (tak myślę) problem. Chciałbym zbudować sobie centrum multimedialne oparte na konsoli do gier. Ale jako zatwardziały pecetowiec jestem kompletnie zielony w tym temacie (grałem tylko trochę na emulatorach DC i PS2). Dlatego chciałbym wiedzieć czy da się coś takiego zrobić i którą konsolę kupić. Założenia są takie:

-jak najmniejszy koszt (ograniczam się do XBOX, PS2 w ostateczności X360)

-możliwość podłączenia zwykłego telewizora (paroletni Daewoo 29", z EURO, SVideo, 3xRCA (1 video + 2 audio), wyjście słuchawkowe)

-możliwość podpięcia zestawu głośników 5.1 (najlepiej gdyby podłączenie było na 3xjack lub 6xchinch)

-odtwarzane formaty AudioCD, mp3, Divx, Xvid z napisami w formacie txt, videoCD, videoDVD

 

Główne zastosowania to byłyby filmy i muzyka. Gry jeśli w ogóle to sporadycznie.

Wiem, że istnieją jakieś softy na XBOXA (XBMC) i PS2 (RMP i SMS), które dają radę odtwarzać takie rzeczy, ale nigdy nie widziałem ich w akcji i nie mam pojęcia co tak naprawdę potrafią.

Widziałem też na allegro jakieś czujniki na pilota które się wtyka zamiast pada, ale nie sądzę żebym kupował coś takiego. W ostateczności można sterować filmami z pada.

 

I jak? Ma to szanse powodzenia? CO myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie cyrki. Kup najtańszy odtwarzacz DVD, który odczytuje to na czym ci zależy.

AFAIK nie ma takiej konsoli, która miałaby wyjście audio na 6 chinchy czy 3 minijacki. Po cinchach tylko stereo, po optyku coś więcej.

Jak ma być tanio, to bierz kino domowe 5.1 - używane Samsunga widziałem na Allegro już po ~200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystki wymagania sprosta X z modchipem lub softmodem i odpowiednim softem - odtworzy wiekszosc filmow + rmvb...jest duza mozliwosc co do jego modyfikacji, tj mozna wrzucic wiekszy dysk, zrobic wyjscie coaxialne, dolozyc ramu i inne ciach!ly...za 250 juz dostaniesz zgrabna maszynke...

 

Przy tych wszystkich zstosowanich zda sie wysmienicie...

 

Co do glosnikow 5.1 zadna konsola nie zaoferuje ci podpiecia takiego jak sobie zyczysz...wiec albo amplituner albo inny wynalazek...ewentualnie specjalne glosniki 5.1 z wlasnym dekoderem dd, ds...

 

sterowanie z pada bardzo proste...

 

wiec wszystkie mozliwosci oprocz glosnikow 5.1 spelnia...(pod zadna konsole nie podepniesz bezposrednio 5.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary XBOX z XBMC swietnie sprawdza sie jako zamiennik takiego kina domowego. Czyta wszystko na czym Ci zalezy i nie radzi sobie jedynie z filami w rozdzielczosciach wyzszych niz SD. Pilot akurat jest przydatny jesli planujesz ten w ten sposob uzywac wiec nie skreslalbym go od razu. Z dzwiekiem niestety bedziesz mial problem bo 5.1 osiagalne jest tylko przez optyka, wiec albo zostaniesz przy stereo albo zaopatrzysz sie w dekoder/amplituner z dekoderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super.. takich odpowiedzi oczekiwałem. Ten pomysł mi przyszedł do głowy, bo widziałem wczoraj Xboxa za 350 w komisie.. a na alledrogo chodzą jeszcze taniej.

Te głośniki 5.1 to taki mój wymysł, bo jeszcze ich nie ma kupionych, ale chciałem wiedzieć czy jest taka możliwość. Wiem że ludzie podłączają optykiem Logi Z5500 do X360, ale to nie na mój budżet.Więc albo pomyślę nad wzmacniaczem z 5.1, albo dam jakieś 2.0/2.1.

 

A taki dźwięk stereo podepnę bezpośrednio do konsoli czy muszę go sobie wyprowadzić (np z euro) albo nie daj Boże brać dźwięk z TV?

 

@vENiZE - takie cyrki są po to, że gier nie wykluczam. Po prostu najczęściej będą tego używać rodzice, a czasem kuzyn czy kuzynki. Dzięki konsoli będę im mógł zapodać jakieś gierki i nie będą mi obsiadać kompa. A na kinie domowym raczej się nie pogra.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super.. takich odpowiedzi oczekiwałem. Ten pomysł mi przyszedł do głowy, bo widziałem wczoraj Xboxa za 350 w komisie.. a na alledrogo chodzą jeszcze taniej.

Te głośniki 5.1 to taki mój wymysł, bo jeszcze ich nie ma kupionych, ale chciałem wiedzieć czy jest taka możliwość. Wiem że ludzie podłączają optykiem Logi Z5500 do X360, ale to nie na mój budżet.Więc albo pomyślę nad wzmacniaczem z 5.1, albo dam jakieś 2.0/2.1.

 

A taki dźwięk stereo podepnę bezpośrednio do konsoli czy muszę go sobie wyprowadzić (np z euro) albo nie daj Boże brać dźwięk z TV?

 

@vENiZE - takie cyrki są po to, że gier nie wykluczam. Po prostu najczęściej będą tego używać rodzice, a czasem kuzyn czy kuzynki. Dzięki konsoli będę im mógł zapodać jakieś gierki i nie będą mi obsiadać kompa. A na kinie domowym raczej się nie pogra.

 

Nie bede reklamowal innych forum, ale X mozna za 180 juz kupic bez problemu ;) to wszystko kwestia wyposazenia...

 

Mozesz kupic jakis tani amplituner i wtedy bedziesz mial 5.1 oczywiscie nie w dvixach bo one raczej go nie maja...jedynie dvd...

 

oczywiscie jesli chcesz dzwiek to do amplitnera (zalezy jakiego) na 99% podlaczysz dzwiek z chincha...

 

Edit: mozesz rowneiz wyprowadzic po coaxialu jesli takiego sobie wbudujesz, lub po optyku (tez chyba byla taka mozliwosc)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki dźwięk stereo podepnę bezpośrednio do konsoli czy muszę go sobie wyprowadzić (np z euro) albo nie daj Boże brać dźwięk z TV?

Kupujesz taki kabelek i cinchami podłączysz sobie dźwięk stereo :)

 

PS

Xbox będzie dużo lepszym odtwarzaczem niż jakikolwiek dvd player :) I to nie tylko dlatego, że obsługuje praktycznie każdy format pliku. Możesz nawet filmy z youtube'a oglądać w XBMC, słuchać radia internetowego, itp, itd ;) Długo można wymieniać. Jedyne przy czym wymięka to materiał HD, ale to Cię raczej nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Xbox będzie dużo lepszym odtwarzaczem niż jakikolwiek dvd player :) I to nie tylko dlatego, że obsługuje praktycznie każdy format pliku. Możesz nawet filmy z youtube'a oglądać w XBMC, słuchać radia internetowego, itp, itd ;) Długo można wymieniać. Jedyne przy czym wymięka to materiał HD, ale to Cię raczej nie interesuje.

wszystko mozna, nawet pogode ogladac, kwestia konfiguracji i softa :P a Ty jeszcze bys chcial hd na takim procku jaki ma wbudowany ogladac:D

 

I tak na mozliwosci samej konsoli, jest to najbardziej mobilny kombajn jaki kiedykolwiek zrobiono z konsoli...nawet ps3 i x360 mu nie dorownuje pod wzgledem mozliwosci odtwarzania (poza hd)

 

EDIT :Aha i pograc na necie tez za frajer mozna (oczywiscie nie mowie tu o xboxlive - chociaz na starego kloca zdrapke na miech mozna za 5 zlotyszy wyrwac)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie to co piszecie i pomysł coraz bardziej mi się podoba :)

 

Dźwięk to zupełnie inna historia i osobny budżet. Zresztą to nie dyskusja na ten dział. Chciałem tylko wiedzieć co ewentualnie można podpiąć. Bo w najprostszej wersji będą jakieś microlaby (np solo3c) a w bardziej rozbudowanej jakaś wieża lub ampli.

 

Pozostaje kwestia softu który trzeba zainstalować.

XBMC ściąga się ze strony projektu lub rapida. A potem jak wygląda instalacja? Znalazłem tutka, gdzie robią to przez FTP z peceta:

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/376141

Czy taki softmod narusza jakoś działanie konsoli? Znaczy czy jak wkładam płytę z grą to bez problemu rusza?

 

PS. Jeszcze pytanie.. jak jest z dyskiem w takiej konsoli? Bo tanio widziałem okazje bez dysku. Można tam zamontować standardowy HDD i na nim instalować soft czy to musi być jakiś specjalny?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie to co piszecie i pomysł coraz bardziej mi się podoba :)

 

Dźwięk to zupełnie inna historia i osobny budżet. Zresztą to nie dyskusja na ten dział. Chciałem tylko wiedzieć co ewentualnie można podpiąć. Bo w najprostszej wersji będą jakieś microlaby (np solo3c) a w bardziej rozbudowanej jakaś wieża lub ampli.

 

Pozostaje kwestia softu który trzeba zainstalować.

XBMC ściąga się ze strony projektu lub rapida. A potem jak wygląda instalacja? Znalazłem tutka, gdzie robią to przez FTP z peceta:

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/376141

Czy taki softmod narusza jakoś działanie konsoli? Znaczy czy jak wkładam płytę z grą to bez problemu rusza?

 

PS. Jeszcze pytanie.. jak jest z dyskiem w takiej konsoli? Bo tanio widziałem okazje bez dysku. Można tam zamontować standardowy HDD i na nim instalować soft czy to musi być jakiś specjalny?

 

wiec po kolei

1. dzwiek - mozesz zrobic tak jak kolega wyzej napisal przez kabel, ewentualnie jakas samorobka, ewentualnie dodatkowe wyjscie zrobic...

2.softmod nie ma negatywnego wplywu na dzialanie konsoli, ale jak wykasujesz to co nie miales (bedzie pokazywal blad podobnie jak na 360 tylko z mniejsza problematyka awaryjnosci) to musisz i tak wmatowac chipa wiec polecam odrazu kupic z chipem...

3. loaderow i softu ejst multum, mozesz miec wiec loader z folderami (cos ala start w windzie), a jako program zrobic xbmc - moim zdaniem tak najlepiej...

4. instalacja polega na przekopiowaniu plikow i skonfigurowaniu przed przekopiowaniem plikow configuracyjnych...oczywiscie przez ftp polaczysz sie wylacznie jesli masz konsole z evoxem lub xbmc lub innym softem - przy orginalnym dashbordzie mozesz pomazyc

5. dysk mozesz miec i nawet 250 gb, czym wiecej tym lepiej - wszystko zalezy od chipa, bez dysku nie kupuj bo sie nie oplaca pozatym mozesz miec trudnosci z tzw zmodowaniem...o soft modzie nie wspominajac...najlepiej kupic juz zmodowana z duzym dyskiem...na niego mozesz zgrywac gry i z niego uruchamiac (nie potrzebujesz plyty tak jak w 360 - tam potrzebujesz) pozatym mozesz uzywac go jako wielkiego czarnego kloca do przechowywania danych...(ftp), sluchac muzyki i czego dusza zapragnie...pozatym niektore gry wspomagaja soundtrack wgrany przez uzytkownika...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie masz rację.. po co mam kupować nie do końca działającą konsole? najlepiej jak zaraz po rozpakowaniu będzie się ją dało podłączyć i oglądać filmy. Nawet lepiej jak nie będę musiał przeglądać dziesiątek stron dotyczących modowania.

 

Tylko pytanie.. niektóre konsole na aledrogo są z softem XBMC, a inne z UnleashX. Jest jakaś znacząca różnica w stabilności lub funkcjonalności? Tzn czy oba bez problemu odtwarzają wszystkie wymienione formaty filmów i napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie masz rację.. po co mam kupować nie do końca działającą konsole? najlepiej jak zaraz po rozpakowaniu będzie się ją dało podłączyć i oglądać filmy. Nawet lepiej jak nie będę musiał przeglądać dziesiątek stron dotyczących modowania.

 

Tylko pytanie.. niektóre konsole na aledrogo są z softem XBMC, a inne z UnleashX. Jest jakaś znacząca różnica w stabilności lub funkcjonalności? Tzn czy oba bez problemu odtwarzają wszystkie wymienione formaty filmów i napisów?

AFAIR - XBMC to tylko program do obsługi mediów, a UnleashX to kompletny dashboard. I zdaje się, że jedno bez drugiego raczej nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIR - XBMC to tylko program do obsługi mediów, a UnleashX to kompletny dashboard. I zdaje się, że jedno bez drugiego raczej nie zadziała.

Myslisz sie, xbmc mozna ustawic zeby byl botowany jako dash...

 

kwestia to po prostu konfiguracja...

 

bez obaw mozna miec 2 loadery typu evox czy unleashx, xbmc i co tylko chcesz...oczywiscie przy starcie botuje tylko 1 ustawiony...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już tą machine podpiętą pod sieć.. dash to EvoX (przynajmniej tak myślę, bo w lewym górnym rogu mam przy włączaniu xboxa logo EvoX), dysk to 120GB Samsung, a DVD jest od Philipsa. Ładnie łączy się z siecią i pobiera adres IP, który mogę spingować. Jednak wszelkie próby łączenia się przez ftp są bezskuteczne.. próbowałem Flashfxp, Filezilla i total commander. Jakaś rada?

 

EDIT:

Wgrałem UnleashX jako dasha i jakoś poszło :)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kupować zwykłe DVD, które odtwarza divxy jednak po przeczytaniu tego tematu plany chyba ulegną zmianie ;). Taka konsola to jednak lepsze rozwiązanie. Jednak jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o wiedzę na temat konsol to mam parę pytań:

- jeśli kupię przerobioną konsolę soft-modem wraz z Xbox Media Center to muszę coś jeszcze robić czy bez problemu mogę odpalać gry z dysku twardego, obejrzeć każdy film z napisami divx, xvid wraz z napisami .txt?

- jaka przeróbka jest lepsza? Chip czy soft-mod?

- mam w domu router, podłącze, więc kablem konsole do routera i teraz taki sprzęt może mieć normalnie dostęp do neta (przeglądać strony, udostępniać pliki w sieci, odtwarzać pliki udostępnione w sieci na komputerze itp.)?

- gier nie wykluczam, więc i tu pytanie: grafika jest mniej więcej na poziomie ps2?

 

Co do samej konsoli to wolałbym jednak przerobioną, lecz jeśli dużo tańsza by była nieprzerobiona to poczytam i samemu przerobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy z jakim oprogramowaniem kupisz.

2. IMO chip.

3. Nie wiem, ale wiem że można przesyłać pliki z kompa na X'a i vice versa.

4. Na PS2+ że tak powiem. Są nawet gry obsługujące 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mam w domu router, podłącze, więc kablem konsole do routera i teraz taki sprzęt może mieć normalnie dostęp do neta (przeglądać strony, udostępniać pliki w sieci, odtwarzać pliki udostępnione w sieci na komputerze itp.)?

Oczywiście - 3374109[/snapback]

- gier nie wykluczam, więc i tu pytanie: grafika jest mniej więcej na poziomie ps2?

Przeważnie lepsza niż na PS2.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam do niedawna byłem kompletnie zielony, ale teraz chyba moge odpowiedzieć na Twoje pytania :)

 

1. możesz wszystko obejrzeć i pograć, ale standardowy dysk ma 9-10GB, więc wiele na nim nie zdziałasz. Mi się udało dopaść konsolę z dyskiem 120GB, ale ze standardowym softem i dzięki temu nie zapłaciłem ponad 400zł (a tak sobie ludzie liczą). Więc zastanów się czy przeszkadza Ci granie i oglądanie z płyt. Gry znacznie szybciej ładują się z dysku. Filmy i muzyka praktycznie bez różnicy, zdjęcia zdecydowanie polecam z dysku.

 

2. Chip-mod jest zdecydowanie lepszy. Dzięki temu bez prblemu wgrywasz każdy dashboard (jakby system operacyjny) i nie musisz się bać że coś zepsujesz.

 

3. z tego co wiem, jest przeglądarka do xboxa, ale podejrzewam że będzie to coś prostego, bardziej przypominającego przeglądarki z komórek niż te znane z pecetów. Klient ftp działa na pewno (właśnie uploaduję przez FileZilla kilka GB zdjęć), ale to tez wymaga przestrzeni dyskowej.

 

4.grafika bardzo podobna jak na ps2 (choć korzystam tylko z emulatora).

 

5. Przerobienie konsoli z chipem na dashboard UnleashX polega na wsadzeniu wcześniej nagranej płytki z autoinstalerem i wybraniu Install. Potem podłączasz konsolę pod ruter i Media center wgrywa się przez FTP. Zdecydowanie nie warto przepłacać za pkonsole z wymyślnymi dashami i masą skórek. Wszystko można ściągnąć i zainstalować samemu. Z początku chciałem coś od razu z XBMC, ale jak się trafiła okazja to nie marudziłem i nie żałuję.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kupować zwykłe DVD, które odtwarza divxy jednak po przeczytaniu tego tematu plany chyba ulegną zmianie ;). Taka konsola to jednak lepsze rozwiązanie. Jednak jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o wiedzę na temat konsol to mam parę pytań:

- jeśli kupię przerobioną konsolę soft-modem wraz z Xbox Media Center to muszę coś jeszcze robić czy bez problemu mogę odpalać gry z dysku twardego, obejrzeć każdy film z napisami divx, xvid wraz z napisami .txt?

- jaka przeróbka jest lepsza? Chip czy soft-mod?

- mam w domu router, podłącze, więc kablem konsole do routera i teraz taki sprzęt może mieć normalnie dostęp do neta (przeglądać strony, udostępniać pliki w sieci, odtwarzać pliki udostępnione w sieci na komputerze itp.)?

- gier nie wykluczam, więc i tu pytanie: grafika jest mniej więcej na poziomie ps2?

 

Co do samej konsoli to wolałbym jednak przerobioną, lecz jeśli dużo tańsza by była nieprzerobiona to poczytam i samemu przerobię.

Oczywiscie ze lepszy wybor, dolozysz 100zl wiecej i masz "centrum multimedialne"

1.Wszystko juz na ten temap chyba zostalo powiedziane, oprogramowania jest w brud i polega tyko na wgraniu (przekopiowaniu plikow) oraz ewentualnej edycji plikow konfiguracyjnych...

2. Chip

3.Strony jedynie za pomoca linuksa, reszte mozesz za pomoca innego oprogramowania, choc po co udostepniac cos z kompa skoro w konsoli mozesz miec 250GB...

4 99% gier ma o wiele lepsza grafike nie liczac kaszan (ogolnie 100 obowiazkowych pozycjina ok 400-500dostepnych pozycji) w porownaniu do ps2 to masz 200 -500 dobrych pozycji na 4000 gier z czego wiekszosc to kaszany

 

Są nawet gry obsługujące 1080i.

Chyba ci sie pomylilo z 360 i ps3 ;), oczywiscie mozna podlaczyc przez komponenta ale zadna gra z x1 nie obsluguje 1080i, max to bodajze 480p lub 780p ale dokladnie nie pamietam :rolleyes:

 

3. z tego co wiem, jest przeglądarka do xboxa, ale podejrzewam że będzie to coś prostego, bardziej przypominającego przeglądarki z komórek niż te znane z pecetów. Klient ftp działa na pewno (właśnie uploaduję przez FileZilla kilka GB zdjęć), ale to tez wymaga przestrzeni dyskowej.

Nie, przegladarka normalne z tym ze na zwyklym tv przegladanie stron jest uciazliwe :)

 

PS. Zawsze mozna dolozyc ramu i miec 128 xD

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, mam jeszcze parę pytanek :).

1. Zależy z jakim oprogramowaniem kupisz.

4. Na PS2+ że tak powiem. Są nawet gry obsługujące 1080i.

1) Niestety nie wiem jakie oprogramowanie miała konsola, widziałem na allegro, że soft mod i Xbox Media Center - to wystarczy do oglądania divxów, xvidów wraz z napisami .txt?

4) Na hd mi nie zależy bo konsola i tak będzie podłączona do 21" tv kineskopowego ;).

 

Co do dysku to mam w tym momencie niewykorzystany 40GB dysk z PC'ta na PATA i chętnie bym go wykorzystał w konsoli, podejdzie? Czy jak mam taki soft-mod to bez problemu mogę konsolę przywrócić do oryginalnego stanu, a następnie przerobić chipem? jeśli tak to trzeba coś lutować czy obejdzie się bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to mam w tym momencie niewykorzystany 40GB dysk z PC'ta na PATA i chętnie bym go wykorzystał w konsoli, podejdzie? Czy jak mam taki soft-mod to bez problemu mogę konsolę przywrócić do oryginalnego stanu, a następnie przerobić chipem? jeśli tak to trzeba coś lutować czy obejdzie się bez?

Nie warto sie bawic jesli konsola nie ma chipa, zepsujesz cos i i tak bedziesz musial go kupic i zamontowac...pozatym softmod to skomplikowana sprawa...

 

a ogladac mozesz na sofcie i na chipie..

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z filmami nie miałem do tej pory problemu - odtwarza wszystko.. jest jednak jedno ALE.. często coś sobie umyśli i nie wejdzie do folderu ani nie odtworzy pliku w którego nazwie są polskie znaki. Niektóre działają, ale większość nie.

Natomiast z odtwarzanymi formatami nie ma problemu. Napisy tez spokojnie czyta i tu już polskie znaki nie stwarzają problemów. Choć miałem przypadek że polskie napisy odtworzył mi.. japońską czcionką :?

 

Z muzyki bardzo mi zaimponował odtwarzacz, bo spokojnie odtwarza FLAC. A już myślałem że będę musiał konwertować ulubione albumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z filmami nie miałem do tej pory problemu - odtwarza wszystko.. jest jednak jedno ALE.. często coś sobie umyśli i nie wejdzie do folderu ani nie odtworzy pliku w którego nazwie są polskie znaki. Niektóre działają, ale większość nie.

Natomiast z odtwarzanymi formatami nie ma problemu. Napisy tez spokojnie czyta i tu już polskie znaki nie stwarzają problemów. Choć miałem przypadek że polskie napisy odtworzył mi.. japońską czcionką :?

 

Z muzyki bardzo mi zaimponował odtwarzacz, bo spokojnie odtwarza FLAC. A już myślałem że będę musiał konwertować ulubione albumy.

 

Plik z filmem musi miec taka sama nazwe jak plik tekstowy i musi byc w tym samym katalogu to primo ;) a secundo zawsze mozna zgrac napisy na dysk X do katalogu z xbmc "subtitles" i zmienic nazwe na taka jaka ma film ;)

 

Co do czcionki to zmien w opcjach odtwarzacza na polska :)

 

Nie ma rzeczy niemozliwych...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no.. właśnie piszę że z napisami nie mam problemów.. toen japoński to był jednorazowy wyskok. Natomiast problem mam z folderami i plikami, które mają polskie znaki w nazwie. Te na dysku przez ftp ponazywałem inaczej, ale te co są na płytach.. cóż.. może znajdę sposób żeby to obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth, a Ty kupiłeś konsole z soft-modem czy nieprzerobioną i chipa robiłeś? Bo już zgłupiałem i nie wiem jakiej szukać czy soft-mod, chip czy nieprzerobioną i samemu zrobić chipa. Jeśli da radę to wolałbym gry odpalać z HDD, podejdzie ten 40GB z PC'ta n PATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth, a Ty kupiłeś konsole z soft-modem czy nieprzerobioną i chipa robiłeś? Bo już zgłupiałem i nie wiem jakiej szukać czy soft-mod, chip czy nieprzerobioną i samemu zrobić chipa. Jeśli da radę to wolałbym gry odpalać z HDD, podejdzie ten 40GB z PC'ta n PATA?

 

A ile razy idzie pisac to samo?:>

 

Kupuj z chipem to nie bedzie problemu z podpieciem tego dysku i jesli cos zepsujesz to wsadzisz plyte z instalatorem i "samo" sie naprawi...jesli przy sodftmodzie cos zepsujesz to pozostaje tylko chip lub kosz...

 

Co do tysku to na 40 nic powaznego nie wrzucisz...rozsadne minimalne rozwiazanie to 80GB...

 

ainaruth

Pierwszy raz sie spotykam zeby nie dalo sie odpalic czegos z polskimi znakami...albo instaler do upy, albo cos innego...sprawdz w ustawieniach...jesli ani to ani to to mozliwe ze sam xbmc jest felerny lub naped dvd do wymiany...

 

Ogolnie mowiac jesli nie mialby polskich znakow to beda "dziwne znaczki" ale i tak bez problemo musi odtworzyc folder/plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dziwne znaczki i nie otwiera.. a w unleashX nie jestem w stanie zmienić nazwy takiego folderu (choć innych się da) i muszę to robić przez ftp. może byc że instaler jest skopany, ale to akurat był pierwszy jaki znalazłem, a teraz by mi się raczej nie chciało wgrywać wszystkiego od nowa (jeśli przypadkiem by sforamtował partycje). Do wyjazdu na studia coraz mniej czasu i ważne że działa to co działa. Jeszcze muszę zrobić przekierowanie portów w ruterze, żebym mógł korzystać z ftp spoza domu i będę całkiem happy.

A polskimi znakami kiedyś tam się zajmę.. I tak musze jeszcze dokupić nagłośnienie (jakieś porządne 2.1 lub 2.0) i pada bezprzewodowego. Ale to planuję dopiero na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dziwne znaczki i nie otwiera.. a w unleashX nie jestem w stanie zmienić nazwy takiego folderu (choć innych się da) i muszę to robić przez ftp. może byc że instaler jest skopany, ale to akurat był pierwszy jaki znalazłem, a teraz by mi się raczej nie chciało wgrywać wszystkiego od nowa (jeśli przypadkiem by sforamtował partycje). Do wyjazdu na studia coraz mniej czasu i ważne że działa to co działa. Jeszcze muszę zrobić przekierowanie portów w ruterze, żebym mógł korzystać z ftp spoza domu i będę całkiem happy.

A polskimi znakami kiedyś tam się zajmę.. I tak musze jeszcze dokupić nagłośnienie (jakieś porządne 2.1 lub 2.0) i pada bezprzewodowego. Ale to planuję dopiero na święta.

Nazwe bez problemu zmienisz w xbmc w sekcji "ftp" klikajac bialbym albo czarnym, dokladnie nie pamietam...

 

polecam evoxa, bardzo prosty i dobry, mozna go wrzucic jako 2 dasha, z unleashem nigdy nie mialem doczynienia wiec ciezko mi cos powiedziec czy to nie jego wina/ ustawien...

 

mozesz jeszcze uzyc xbox media player (o ile dobrze pamietam) mniej opcji niz w xbmc ale czasami sie przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...