Skocz do zawartości
ainaruth

Konsola Jako Kino Domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę więc szukał jakiejś nieprzerobionej konsoli i dokupię chipa (schematy są, więc z montażem powinienem sobie poradzić), mam tylko jeszcze jedno pytanko ;): gdzie można takiego chipa nabyć bo na allegro jest tylko Duo X3 oraz Alladin XT+. Na forach konsolowych oraz na tej stronie: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/XBXfaq/strona12.php nie znalazłem, żadnego info o tych chipach poza tym, że Alladin lubi być podrabiany. Chyba, że któryś z tych dostępnych na allegro jest dobry to bym go brał :).

 

PS. Sorry, ale jeszcze jedno pytanko ;). Czy jak konsola jest przerobiona soft-modem z xbmc (dużo takich jest już takich przerobionych na aukcjach i nie musiałbym się bawić w przeróbkę dlatego pytam) to się ten xbmc uruchamia od razu po starcie konsoli czy muszę go z płyty uruchamiać?

 

Bo chciałbym taką opcje, że włączam konsole i mam menu z wyborem czy chce film z dysku, gre, film z płyty itp. Czy na soft-modzie też to zrobię i czy mogę kopiować filmy na dysk na soft-modzie?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę więc szukał jakiejś nieprzerobionej konsoli i dokupię chipa (schematy są, więc z montażem powinienem sobie poradzić), mam tylko jeszcze jedno pytanko ;): gdzie można takiego chipa nabyć bo na allegro jest tylko Duo X3 oraz Alladin XT+. Na forach konsolowych oraz na tej stronie: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/XBXfaq/strona12.php nie znalazłem, żadnego info o tych chipach poza tym, że Alladin lubi być podrabiany. Chyba, że któryś z tych dostępnych na allegro jest dobry to bym go brał :).

 

PS. Sorry, ale jeszcze jedno pytanko ;). Czy jak konsola jest przerobiona soft-modem z xbmc (dużo takich jest już takich przerobionych na aukcjach i nie musiałbym się bawić w przeróbkę dlatego pytam) to się ten xbmc uruchamia od razu po starcie konsoli czy muszę go z płyty uruchamiać?

 

Bo chciałbym taką opcje, że włączam konsole i mam menu z wyborem czy chce film z dysku, gre, film z płyty itp. Czy na soft-modzie też to zrobię i czy mogę kopiować filmy na dysk na soft-modzie?

Teraz chipa trudno dostac bo konsola ma swoje lata (jedynie allegro), z chipem tez nie zawsze jest lajtowo (spotkalem sie z sytuacja ze kumplowi dasha samo wykasowalo ;D), ale bardzo latwo to naprawic, jesli znasz sie na chip modingu to sie mozesz podjac...pozatym na 98% trzeba bedzie zaprogramowac chipa biosem...

 

co do xbmc wszystko zalezy jak jest zrobiona modding konsoli, jedli wola dasha i z niego odpalac xbmc i inne programy, inni wola odrazu zeby sie odpalal xbmc...

 

polecam evoxa z skrutami w dashu (idzie samemu zrobic)

 

A co do samego sprzetu to szukaj na allegro z chipem i z dyskiem 80gb lub wiekszym, ainaruth sie udalo tanio kupic ;)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w tym wypadku dysk już jest, więc o to nie ma co walczyć, chyba że uda się coś dostać w dobrej cenie. Ale ja polowałem chyba z 2 tygodnie zanim się doczekałem na tą aukcję.

 

Wcześniej mówiłem że nie warto specjalnie szukać konsoli z wgranym jakimś niestandardowym dashem albo od razu xbmc. Jednak zdecydowanie bierz konsolę która od razu jest modowana chipem. No chyba że chce Ci się posiedzieć nad tym tematem i uczyć jak się obchodzić z chipem. Z tym że mówiłeś że też jesteś zielony w tym temacie, więc chyba nie warto się bawić tylko szukać czegoś od razu z chipem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ~160gb dysków nie potrzeba wcale chipa, by go wsadzić :)

obecnie mam softmoda, dysk 80gb i wszystko działa :) dotychczas przerobiłem sam od zera 2 konsole, obie softem, nie ma większego problemu

lepiej wejść na strony o xboxie by mieć większe pojęcie o sprzęcie ;)

np.

http://xboxonline.valhalla.pl/

http://www.xboxrulez.boo.pl/

Sam Xbox to fajna sprawa, bo gry też są całkiem, całkiem (ot, taka Forza, PGR2...) jak się jeszcze nim człowiek zajmie, to można go też przyjemnie wyciszyć :]

Minusy jeśli chodzi o odtwarzanie video:

h264 + wysoki bitrate (nawet bez rozdzielczości HD) = za mała moc obliczeniowa

wmv HD = brakuje mocy

Jedyne, co w HD ruszy to Mpeg2, Divx albo Xvid, ale bitrate też musi być w granicach ~4000.

No i nie obsługuje wszystkich pendrive-ów :( (oczywiście po podłączeniu przez plotkę).

Nie obsługuje zewnętrznych dysków USB.

Świetnie za to działa udostępnianie plików przez Sambę, pobieranie info o filmach/muzyce. Przy podłączeniu kablem typu component (lub VGA, ale to zazwyczaj trzeba kupić przez kogoś zrobionego... sporo zachodu) gry chodzą w trybie 480p/720p a pojedyncze pozycje nawet w 1080i (Syberia, Dragon's Lair 3D i jeszcze ze 2-3 tytuły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wako, a soft-moda robiłeś po zmianie dysku? Bo bym kupił konsolę z soft-modem i z xbmc (takich jest duży wybór na allegro ;) ) i sobie dysk podmienił tylko czy muszę robić od nowa soft-mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, konsole na początku miałem nieprzerobioną i z 8GB HDD

By zamontować nowy HDD będzie trzeba się trochę pomęczyć (najpierw zgrać zawartość partycji C i E, w między czasie zgrać też eeprom [tworzy go program configmagic], a następnie sformatować HDD programem Xboxhdm i wrzucić tym samym programem zawartość C i E... na koniec, zablokować dysk eepromem :) wydaje się, że to skomplikowane, ale nie jest wcale tak źle).

Poza tym, przy takiej metodzie dysk nie może być zbyt duży... zwykły xboxowy bios nie obsługuje LBA48 i dysków > 160gb.

Inna opcja to tzw. TSOP. Jak masz 'doświadczenie' z lutownicą, to jeśli połączy się 2 punkty (ew. 2 więcej jeśli Xbox jest w wersji 1.0) to możesz odblokować możliwość wgrywania dowolnego Xboxowego biosu (ale, to dopiero, gdy już jesteś po softmodzie). Ten sposób nie działa z Xboxem w wersji 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...