Skocz do zawartości
skrytywebmajster

Telewizory 50"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dostep do 50" TV Refurbished Panasonica/LG/Sharp/Samsung, tv sa w idealnym stanie, maja pilota, kable, podstawke etc. Jedyna wada jest:

 

a line on the screen or a dead pixel.

 

Cena za taki TV to 1500-2000zl[czyli nawet nie 1/2 ceny nowego....] ... co o tym myslicie? Skusil by sie ktos z was osobiscie?

 

PS: Przykladowe modele

 

LG 50PQ3000

Samsung PS50B451B

LG 50PS7000

LG 50PS3000

Samsung PS50B650S

PANASONIC TX-P50S10

LG 50PG6010

Samsung PS-50P96FD

LG 50PC56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają Ci czarne linie przechodzące przez ekran, albo migające pixele to oczywiście, za tą cene możesz brać. :)

Ja osobiście bym się nie decydował, jednego dnia może być jedna linia, drugiego kolejna itp. więc sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają Ci czarne linie przechodzące przez ekran, albo migające pixele to oczywiście, za tą cene możesz brać. :)

Ja osobiście bym się nie decydował, jednego dnia może być jedna linia, drugiego kolejna itp. więc sam zdecyduj.

Dokladnie to co kolega pisze...lepiej kupic cos mniejszego z gwarancja i masz spokoj, nie marwisz sie ze kolejnego dnia padna ci nastepne piksele...a koszt wymiany matrycy przewyzsza kosz zakupu takiego tvka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym sie nie skusił, chodź z doświadczenia wiem, ze taki towar miałby duże wzięcie.

 

Handluje laptopami klasy premium. Czasem trafiaja sie porysowane, refurbished, bez gwary itd. Jezeli cena jest odpowiednio nizsza ludki kupują bardzo chetnie. Krótko. Ludzka próżność.

 

W Twoim przypadku również zasada CCC* zostanie zachowana. Weź na próbę kilka modeli, wystaw. Na pewnie zarobisz.

 

* Cena Czyni Cuda ;)

 

EDIT: Podejrzewam, ze w tym temacie wszyscy odpowiedza Ci podobnie. Specyfika forum. Kazdy z nas ma/mial wypieszczony komputer (a tym samym cala domowa elektronike), to i malutki bad piksel czy o zgrozo linia by przeszadzala.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak ktoś może siedzieć z bananem na twarzy oglądając sobie ulubiony filmik w jakości HD na nowo zakupionym 50" tv (w bardzo promocyjnej cenie, nawet 1/2 ceny sklepowej nie zapłacił) a przez środek przechodzi niewinna, praktycznie niewidoczna GRUBA, CZARNA PRĘGA.

Ale nie ma to jak oglądać filmy w fullHD !!!11

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak ktoś może siedzieć z bananem na twarzy oglądając sobie ulubiony filmik w jakości HD na nowo zakupionym 50" tv (w bardzo promocyjnej cenie, nawet 1/2 ceny sklepowej nie zapłacił) a przez środek przechodzi niewinna, praktycznie niewidoczna GRUBA, CZARNA PRĘGA.

Ale nie ma to jak oglądać filmy w fullHD !!!11

Krótko. Ludzka próżność.

Ego rosnie wprost proporcjonalnie do rozmiaru telewizora. Dla niektrórych ważny jest tylko posłuch we wsi.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym sie nie skusił, chodź z doświadczenia wiem, ze taki towar miałby duże wzięcie.

 

Handluje laptopami klasy premium. Czasem trafiaja sie porysowane, refurbished, bez gwary itd. Jezeli cena jest odpowiednio nizsza ludki kupują bardzo chetnie. Krótko. Ludzka próżność.

 

W Twoim przypadku również zasada CCC* zostanie zachowana. Weź na próbę kilka modeli, wystaw. Na pewnie zarobisz.

 

* Cena Czyni Cuda ;)

 

EDIT: Podejrzewam, ze w tym temacie wszyscy odpowiedza Ci podobnie. Specyfika forum. Kazdy z nas ma/mial wypieszczony komputer (a tym samym cala domowa elektronike), to i malutki bad piksel czy o zgrozo linia by przeszadzala.

Dzieki za odpowiedz, nie chce takiego tv dla siebie tylko na sprzedaz.

 

 

Swoja droga nie wiem jak te wady beda wygladac(rozmiar), musze sie dokladnie dowiedzec. Bo wiadomo ogromne czarne pasy dyskfalifikuja jednak 1 dead pixel na takim duzym ekranie do tego ogladanym z 4 metrow imo nie jest tragedia.

 

 

Dzieki panowie za opinie - czekam na dalsze.

 

 

EDIT:

Do tego trzeba sie zastanowic do jakich celow potencjalny kupujacy chce ten TV .. jest duzo zagadek. Swoja droga powiem ze jestem bardzo ciekawy jak by na to zaregowali Polacy tym bardziej ze nie widzialem nigdy takiej oferty na allegro

Edytowane przez skrytywebmajster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Podejrzewam, ze w tym temacie wszyscy odpowiedza Ci podobnie. Specyfika forum. Kazdy z nas ma/mial wypieszczony komputer (a tym samym cala domowa elektronike), to i malutki bad piksel czy o zgrozo linia by przeszadzala.

Oj to sie grubo mylisz ze wszyscy maja ekstra wypieszczona elektronike...ja jeszcze 2 tyg temu mialem taki sobie komputer...a ze dalo sie kupic bardzo tanio czesci na gwarancji to skozystalem (pokroju am2)...wiec nie opowiadaj glupot typu "wszyscy maja wypieszczony komputer"

 

 

"to i malutki bad piksel czy o zgrozo linia by przeszadzala."

 

nie chodzi o to zeby przeszkadzala (choc nie wyglada to za pieknie)...ale co zrobisz jak po tyg cala matryca ci wysiadzie? Sa to poprostu pieniadze wsadzone w bloto i tyle..koniec i kropka (.)!!

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nie chce takiego tv dla siebie tylko na sprzedaz.

 

Dzieki panowie za opinie - czekam na dalsze.

Jesli nie jest to interes, do ktorego ruszenia bedziesz musial zuzyc wszystkie oszczednosci, towaru nie kupujesz od Chinczyka z Alibaby, oraz masz dodatkwo inne zrodlo dochodow, ktore poratuje Cie w razie wpadki to spróbuj. Mysle, ze zarobisz.

 

Oj to sie grubo mylisz ze wszyscy maja ekstra wypieszczona elektronike...ja jeszcze 2 tyg temu mialem taki sobie komputer...a ze dalo sie kupic bardzo tanio czesci na gwarancji to skozystalem (pokroju am2)...wiec nie opowiadaj glupot typu "wszyscy maja wypieszczony komputer"

Mylisz pojecia. Wypieszczony nie znaczy niesamowicie dorgi. Wypieszczony znaczy madrze dobrany, o najlepszych parametrach w swojej polce cenowej oraz mozliwie najlepszej jakosci genrowanego obrazu i dzwieku. IMHO. kropka(.) ;) Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jest to interes, do ktorego ruszenia bedziesz musial zuzyc wszystkie oszczednosci, towaru nie kupujesz od Chinczyka z Alibaby, oraz masz dodatkwo inne zrodlo dochodow, ktore poratuje Cie w razie wpadki to spróbuj.

:)

 

Mam inne zrodlo dochodu i nie potrzeba specjalnie duzo kasy na start.

Towar jest z UE wiec odpada CLO/VAT [mam firme zarejestrowana w vacie europejskim wiec nie place vatu firma-firma]

 

Tylko musze sie jeszcze wszystkiego dokladnie dowiedziec.

 

Fully tested, Very good cosmetic condition. These televisions will

generally have a line on the screen or a dead pixel.

Na razie mam taki opis techniczny, mam nadzieje ze pon bede wiedzial wiecej to sie z wami podziele.

 

 

PS:

Oprocz tego mam dostep do 50" calowek full dzialajacych [grade A] za 3000zl gdzies [dalej 1500 i wiecej taniej niz w PL] oraz do grade D

 

Fully tested, Very good cosmetic condition. These televisions will

generally either have a broken screen or be non-working in another way.

za gdzies 850-1000zl ... tyle ze to juz lot od 32-50" wiec nie wiem czy sie oplaca

 

Musze przemyslec sprawe co bedzie najlepsze... jak cos to mozecie cos doradzic.

 

 

nie chodzi o to zeby przeszkadzala (choc nie wyglada to za pieknie)...ale co zrobisz jak po tyg cala matryca ci wysiadzie? Sa to poprostu pieniadze wsadzone w bloto i tyle..koniec i kropka (.)!!

Poczytaj o znaczeniu slowa Refurbished, roznica jest taka ze nie masz gw ale masz telewizor 3000taniej niz normalnie.

Natomiast defekty matrycy wynikaja z tego ze jej sie nie naprawia.

Edytowane przez skrytywebmajster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku daruj sobie takie smieci. Kiedy mina czasy, ze polaka sie robi w wała, bo polak wszystko łyknie ? Ciagna smieci z zachodu, ktore dostaja za darmo, a pozniej tu sprzedaja za gruby hajs, albo poprostu tylko do PL wysylaja zachodni cwaniacy... 1500-2000zl za smiecia, ktorego zaraz za granica mozesz wziac sobie za darmo z wysypiska ??? Blagam Cie, nie badz frajerem... Jeszcze jak by to gonili po 300zl, bo tyle to jest warte jako atrapa, ale za 2000zl ?? To za 1800zl masz nowke plazmy 42" w kazdym markecie teraz.

 

EDIT:

 

No i powiedz mi gdzie masz w PL te plazmy 1500zl drozsze niz 3000zl ?? http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0...0_0_0_0_0_0_0_0 - ja tu widze nowki ze sklepu za 2800zl.

 

Gleboko wierze, ze czasy frajerstwa polakow, ktorzy dadza 1000zl za 42" trupa, kiedy nowka jest za 1800zl, albo 2000zl za 50" kiedy nowka to 2800zl juz sie skonczyly...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Panowie wyżej napisali, odpuść sobie te telewizory. Sprzęt refurbished to zazwyczaj sprzęt o takich wadach że albo jego naprawa jest zbyt kosztowna albo niemożliwa- bo zbyt kosztowna :lol2: i z pewnością nie rozchodzi się tu o mały bad pixelek tylko o usterkę która jest już uciążliwa lub będzie się pogłębiać. No ale cena czyni cuda a szczerbaty też by chciał suchara.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Panowie wyżej napisali, odpuść sobie te telewizory. Sprzęt refurbished to zazwyczaj sprzęt o takich wadach że albo jego naprawa jest zbyt kosztowna albo niemożliwa- bo zbyt kosztowna :lol2: i z pewnością nie rozchodzi się tu o mały bad pixelek tylko o usterkę która jest już uciążliwa lub będzie się pogłębiać. No ale cena czyni cuda a szczerbaty też by chciał suchara.

Wydawało mi się, że refurbished to sprzęt, który był naprawiany. A to oznacza, że jest sprawny i na dodatek powinien mieć gwarancję. Przynajmniej bardzo dużo

swego czasu było iRiverów w wersjach refurbished, czyli właśnie po serwisowaniu.

 

EDIT: ale i tak nie bawiłbym się w jakieś paski bad pixeli na telewizorze. Takie akcje były dobre zaraz po obaleniu komuny, a nie w czasach, gdy za niewielkie pieniądze

masz nowy telewizor z sklepu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że refurbished to sprzęt, który był naprawiany. A to oznacza, że jest sprawny i na dodatek powinien mieć gwarancję. Przynajmniej bardzo dużo

swego czasu było iRiverów w wersjach refurbished, czyli właśnie po serwisowaniu.

Zwykle tak jest. Najczesciej Ref to sprzet odnawiany pod wzgledem technicznym w fabryce bez wymiany "obudowy". Objety gwaracja, najczesciej minimalna mozliwa - roczna czy dwu. 

 

 

Co do głównego watku tematu. Ja rozniez bym nie kupil TV z wada, wiem jednak, ze w PL jest masa ludzi, ktorzy za mozliwosc kupna nieosiagalnych dla nich rzeczy w osiagalnej dla nich cenie dadza sie pokroic. Nawet kosztem podanych powyzej pikseli, czy linii. Imho interes wypali.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku daruj sobie takie smieci. Kiedy mina czasy, ze polaka sie robi w wała, bo polak wszystko łyknie ? Ciagna smieci z zachodu, ktore dostaja za darmo, a pozniej tu sprzedaja za gruby hajs, albo poprostu tylko do PL wysylaja zachodni cwaniacy... 1500-2000zl za smiecia, ktorego zaraz za granica mozesz wziac sobie za darmo z wysypiska ??? Blagam Cie, nie badz frajerem... Jeszcze jak by to gonili po 300zl, bo tyle to jest warte jako atrapa, ale za 2000zl ?? To za 1800zl masz nowke plazmy 42" w kazdym markecie teraz.

 

EDIT:

 

No i powiedz mi gdzie masz w PL te plazmy 1500zl drozsze niz 3000zl ?? http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_0...0_0_0_0_0_0_0_0 - ja tu widze nowki ze sklepu za 2800zl.

 

Gleboko wierze, ze czasy frajerstwa polakow, ktorzy dadza 1000zl za 42" trupa, kiedy nowka jest za 1800zl, albo 2000zl za 50" kiedy nowka to 2800zl juz sie skonczyly...

Co tak osobiscie to przyjoles :lol2: ?

 

Sprzet nie jest z wysypiska/wystawek etc etc. Jak sama nazwa refurbished mowi jest to zwrot fabryczny. Stan wizualny idealny razem z pilotem i kablami, znajdz mi taki na wysypisku :oops:

 

Co to lini na ekranie - mam swiadomosc tego ze to raczej wyklucza tv.

 

A do jakich celów zwykle kupuje się telewizor icon_lol.gif nie mogłem się powstrzymac icon_razz3.gif

Np jako TV na ktorym leca jakies reklamy w sklepie/na targach etc nie kazdy kupuje tv do sypialni :P

 

Co do cen:

[tv ktore podalem w 1 poscie]

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/522...CFQoUzAodpHBCjQ od 5k-6k

http://www.twenga.pl/cena-50PS3000-LG-Tele...azmowy-520541-0 3,5-5k

Samsung PS50B650S okolo 1100GBP [5k]

http://www.topmarket.pl/telewizory_plazmow...P_50_S_10_E.php 4,7k

http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-1106123/...-Compare-Prices 700-850GBP [3400]

 

Dalej mi sie nie chce :] Moim zdaniem za cene 1500-2000zl kupic TV z paroma wypalonymi pixelami sie oplaca

1500-2000 to teoretyczny przedzial cenowy wiadomo ze tel nowy za 3500zl nie bedzie za 2000zl jak model ktorego nowka kosztuje 5000zl ;)

 

Dobra Panowie wasze opinie juz znam, teraz moze podzielny sie opiniami na temat przyszlosci takiego interesu, jakies opinie?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie wasze opinie juz znam, teraz moze podzielny sie opiniami na temat przyszlosci takiego interesu, jakies opinie?

Jak już wiesz z nami byś interesu nie zrobił [; Prawdę mówiąc prędzej kupił bym taką 50" nówkę na raty niż dawał 3-4x mniej za "odświeżany" egzemplarz. Szkoda by mi było tych 1000-1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam wsrod was klientow ;) Jedynie jak to mowia "feedback"

Nie to forum webmajsterze, tutaj z zalozenia wszyscy traktujemy elekronike pedantycznie ;) Pelny scyptyzm, nawet w stosunku do malutkich, wypalonych pikseli.

 

Co do interesu, moja opinie juz znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt ma gwarancję,to z bad-pixelem bym go brał bez zastanowienia, ale jakiegoś złomu z prążkiem przechodzącym przez ekran bym nie wziął nawet za ćwierć ceny. Jeżeli gwarancja jest niezadowalająca też bym nie wziął. Pobadaj te tv i wybierz jakiś fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV dostał bady po 2 latach. Zobaczyłem je dopiero podczas używania media center. Nie widać tego normalnie. Kompletnie to nie przeszkadza w oglądaniu filmów czy graniu w gry. Jakby ktoś chciał mi sprzedać TV 52" dobry model za 2K to biorę od reki jeśli ma gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...