Skocz do zawartości
grzegrz

Fifa 10

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nawet nie ma takiego tematu, wiec go zakładam.

 

Na XBL/PSN jest już dostępne demko fifa 10. Piszcie co tam ciekawego zmienili. Ja niestety podzielę się wrażeniami późnym wieczorem, ewentualnie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jakiś bug z tym wychodzeniem bramkarza, ale łatwo strzelać bramki z większego dystansu co trochę jest śmieszne. Ogólnie strzały z dystansu zostały poprawione i można czasami ładne bramki z 1 piłki łupnąć. Grafika wydaje mi się na tym samym poziomie co Fifa 09, piłka teraz nie odbija się od sędziego ino ją unika (to samo tyczy się liniowych). CO do sędziego to wstawili takie coś jak w PES było, że jest animacja jak podbiega i wyciąga kartkę bądź też upomina. Całkiem inaczej steruje się piłkarzami niż w poprzedniej edycji. Walka bark w bark jest trochę śmieszna bo gracze pokroju Toni, Drogba, Ibra zawsze odepchną słabego obrońcę. Rzuty wolne też uległy zmianie nie wiem czy na dobre czy na złe, ale całkiem inaczej się je wykonuje niż w 09. To na tyle (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - fifa09 v1.1 (menusy, otoczka, grafika)

Drugie wrażenie (po gwizdku sędziego) - EA wreszcie wyjął kopaczom kije od szczotek z [cenzura] i nauczył ich biegać :) Strzały z dystansu faktycznie nabrały wyglądu, uderzenia z pierwszej piłki wystawianej na 20m nareszcie wyglądają jak trzeba ;) Wychodzenie do prostopadłych zagrań też działa tak jak powinno (zagrania górą Xaviego - mhmm ;))

Wolnych jakoś zbyt dużo nie miałem, więc ciężko coś powiedzieć na ten temat, natomiast rożne - zdecydowanie lepiej teraz wyglądają imho.

Z aspektów technicznych - mecze się szybciej ładują, zmieniła się też (tak mi się wydaje, dawno w 09 nie grałem) pozycja kamery przy rożnych). Denerwuje mnie (wciąż) ten widok na dach trybun przy animacji zmian ;/

 

ogólnie - jestem bardzo na tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cena 230 pln za to samo lekko ulepszoną wersję, powinni wydać dlc za 800 Ms a nie co roku wołać kaskę jak za nowy produkt.

nie zgadzam się z toba. Gra ma wiele fajnych smaczków dodanych/naprawionych wzgledem 09. Do tego gameplay naprawde sie rozni. Widac roznice tak jak za starych czasow było pomiedzy kolejnymi wersjami pes'a. Niby ta sama gra, ale inna.

 

A tak na powage, to nawet mysle ze jakby Ci juz te nowe menusy zrobili, to bys nie psioczył i zaplacil za gre bez narzekania. A tak przynajmniej widac, ze nie tracili czasu i pieniedzy na zmienianie czy poprawianie czegos, co jest sprawne. A tak ostatnio lubilo robic konami, przez co odpuscilem sobie ich produkt z nr 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalnie się bramki strzela. Z linii pola karnego wystarczy wcisnąc x - xbox lub kwadrat -ps3 i lobujemy bramkarza icon_smile3.gif musze sprawdzic czy w 08 tez tak sie dało

lobuje się używając dwóch przycisków przecie..

 

nie zgadzam się z toba. Gra ma wiele fajnych smaczków dodanych/naprawionych wzgledem 09. Do tego gameplay naprawde sie rozni. Widac roznice tak jak za starych czasow było pomiedzy kolejnymi wersjami pes'a. Niby ta sama gra, ale inna.

Dokładnie, zresztą dla porównania odpaliłem sobie demko a potem pełną 09 - zupełnie inny sposób poruszania się zawodników, wychodzenia na pozycję.

 

A tak na powage, to nawet mysle ze jakby Ci juz te nowe menusy zrobili, to bys nie psioczył i zaplacil za gre bez narzekania. A tak przynajmniej widac, ze nie tracili czasu i pieniedzy na zmienianie czy poprawianie czegos, co jest sprawne. A tak ostatnio lubilo robic konami, przez co odpuscilem sobie ich produkt z nr 2009.

True. Obecne menu jest ok, po co zmieniać coś co dobrze działać - lepiej zająć się ważniejszymi aspektami gry, co EA o dziwo zrobiło ;)

 

Co do dema 10 dodam jeszcze, że w dalszym ciągu mi się powtórki nie podobają - podobnie jak w 09 strasznie to imho sztucznie wygląda, zdarzy się też chrupnięcie animacji podczas replaya (to akurat pewnie poprawią)..

 

Ogólnie jednak - po demie można stwierdzić, że naprawdę dobry kawał kodu. Teraz poproszę o demo PES2010 na pss i robimy konfrontację..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa już jest !! Jako zagorzały fan PESa musze chylić czoła przed najnowszą odsłoną , z racji tego iż PEsa jeszcze nia ma zaczołem grać Fife i .... kurde musze prznać fajna jest . Ehh a myslałem że ngdy tego nie powiem ale niestety oceniając po demie Pesa to fifa wygrywa w przedbiegach ale licze że pełna wersja bedzie lepsza i będą dwie piły na poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z Gdańskiego Saturna z nowiutką kopią Fifa 10 PL na X360 za............... 149zł!!!!!!!

 

Jeszcze wczoraj kosztowała 199zł a dzisiaj jak przyszedłem pan przyklejał nową cenę. Wersja na PC staniała z 99zł na 69zł!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zmuszam sie do gry i powiem szczerze, ze przesiadka z PES jest bardzo bolesna. Co prawda czasami podnosze szczeke z podlogi widzac dbanie o szczegoly gosci z EA, ale jak widze te strzaly i wrzutki to mam ochote wylaczyc ta gre. No nic damy jej szanse, pogramy kilka tygodni i sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa FIFA na konsolach wypada całkiem w porządku, ale w porównaniu z PESem 2010 bardzo blado. Dalej mam wrażenie, że to "gra dla dzieci", gdzie wszystko jest łatwe, proste i schematyczne. No i graficznie jest słabo w porównaniu z japońskim wynalazkiem. Ogólnie w tym roku na konsolach PES > FIFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa FIFA na konsolach wypada całkiem w porządku, ale w porównaniu z PESem 2010 bardzo blado. Dalej mam wrażenie, że to "gra dla dzieci", gdzie wszystko jest łatwe, proste i schematyczne. No i graficznie jest słabo w porównaniu z japońskim wynalazkiem. Ogólnie w tym roku na konsolach PES > FIFA.

Ogólnie to jestem tolerancyjny na skrajnie subiektywne (tj. nieobiektywne) opinie, ale twoja mnie na prawdę zmiażdżyła.

Nie grałem, ani w jedno, ani w drugie, ale sam IGN wyraźnie zaznacza, że ponownie PES wyraźnie odstaje od FIFY, i to zarówno graficznie, jak i gameplayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...