Skocz do zawartości
yuucOm

Youtube Strasznie Wolno Działa

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję.

Kumpel do mnie pisał, czy nie wiem co się dzieje, bo YT ledwie mu działa.

Sprawdziłem przed chwilą i.. hmm... filmy w najmniejszej rozdzielczości ledwie żyją (minutowy filmik ładował mi się prawie 10 minut, a teraz ładuje mi się trailer 1:40... od 5 minut i ledwie 1/4).

Najlepsze jest to, że jeszcze tak ze dwie godziny temu wszystko było ok.

 

Dzieje się Wam coś dziwnego? Nie pytałbym, ale mieszkam 40km od gościa i ciężko zwalić to na sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W UK od kilku miesięcy tragedia. Niektóre klipy leżą na serwerach do których połączenie video playerowi zajmuje od 2-15 sekund (zanim zacznie się buforować)

Standardowo większość klipów VEVO ładuje się 5-9 sek

http://www.youtube.com/user/vevo?blend=1&ob=4

 

 

(dla niewtajemniczonych, VEVO obsługuje większość legalnie udostępnionych klipów wideo)

 

Dodatkowo, ostatnie dwa/trzy dni buforowanie większości klipów jest powolne nawet na światłowodzie 20MBPS.

Czasem szybciej ładuje się 480p niż 240.

 

Coś mi tu śmierdzi. Chyba googiel nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podane przez Ciebie linki (dla najwyzszych jakosci) zaczynaja sie buforowac od razu i leci ponad 1000kB/s bez problemow. Sprawdzilem jakies trailery w 1080p i tez laduje sie wszystko idealnie.

 

Woking daleko nie jest. Ciekawe skąd się ten lag bierze. Sprawdzałem na 2MPBS w pracy (centrum Londka), 3MB w domu (EC London) i 20MB fiber na północy Londynu. Wszędzie tak samo dziwnie, a ewidentnie wszystkie trzy miejsca pod innymi exchange-ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

U mnie podane przez Ciebie linki (dla najwyzszych jakosci) zaczynaja sie buforowac od razu

 

U mnie się nawet nie zdązą buforowac bo lecą juz w momencie załądowania strony tak szybko się ładują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Spisek! Przeprowadziłem mały test i oto wyniki:

 

Minefield 4b10 (bardzo testowy Firefox 4) - czas ładowania taki, jak podaje djsilence (mocne opóźnienie o kilka sekund).

Opera 11.cośtam (chyba najnowsza) - opóźnienie ale mniejsze niż MF/FF.

Chrome (chyba najnowsza wersja normalna) - filmik ładuje się natychmiast i odtwarza zaraz po załadowaniu strony.

 

Jak widać są równi i są równiejsi. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Tylko, że ja o tej porze miałem 2Mb/s, a Ty (o ile mnie pamięć nie myli) 20Mb/s ;]

 

30, wg speedtest w nocy miałem 37 ;] Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vimeo.

 

Vimeo wywala klipy prezentujace gameplay. Akceptuja tylko nowe, w pelni autorskie produkcje.

Mialem konto na Vimeo. Po paru bataliach o glupie klipy z muzyka ATB w tle lub fragshow z COD.

 

Fuck'em. Narazie nie ma alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak bym chciał coś co nie podlega żadnej większej firmę. Coś w którym się nie patrzy na prawa autorskie, zakazy niepublikowania gameplayi, nagrywania własnych klipów z muzyką, bez vevo, bez wmg, bez "this video is not available in your country", z prostym ale schludnym layoutem. Coś jak youtube w 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają imo prostego i schludnego layoutu (a veoh nabzdurzone ma ;p)

 

A ja mam problem z youtube na firefoxie. Dzis mi sie flash player aktualizował i teraz na youtube i tylko tam mam coś takiego:

youtube_bug.JPG

 

Jak widać zółta kreska i w oknie grany jest klip podwójnie, powyżej i poniżej żółtej kreski.

 

Na google chrome git jest. Odinstalowałem flasha, res kompa i to samo i tylko na yt. Czysciłem też cache i cookies nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z YT jest nadal więc odświeżę temat. Na jednym z forów udało mi się znaleźć informację, iż związane jest to ze zmianami w samym serwisie, między innymi przebudowaniem portalu by był bardziej "społecznościowy" jak już pewnie sami zauważyliście. Ponadto dobrze byłoby zaktualizować Flash playera do najnowszej wersji, co będzie mieć znaczenie już niedługo. Jakaś rewolucyjna jest czy coś tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa Google/YT co najwyżej zmieni player na jakiś bardziej obładowany "ficzerami" i wymusi na użytkowniku najnowszą zmianę wersji. Co będzie nawet dobre, bo widzę w liście poprawek że będzie m.in. obsługa h.264.

Rewolucji raczej nie będzie bo cały czas obowiązuje AS3 - mogą co najwyżej łatać i dodawać jakieś nowe rzeczy. I tutaj też bez przesady, bo wtedy by to było już AS3.1, albo coś w tym guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają imo prostego i schludnego layoutu (a veoh nabzdurzone ma ;p)

 

A ja mam problem z youtube na firefoxie. Dzis mi sie flash player aktualizował i teraz na youtube i tylko tam mam coś takiego:

 

Jak widać zółta kreska i w oknie grany jest klip podwójnie, powyżej i poniżej żółtej kreski.

 

Na google chrome git jest. Odinstalowałem flasha, res kompa i to samo i tylko na yt. Czysciłem też cache i cookies nie wiem w czym problem.

 

miałem to samo - na filmiku kliknij prawym przyciskiem myszy, wejdź w opcje i wyłącz wsparcie odtwarzania kartą graficzną czy jakoś tak. U mnie pomogło.

Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie jak to się zwało jakby co.

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie YouTube od zawsze wolno działał, jak zresztą wszelkie inne stronki ze streamingiem. Nie wiem od czego to zależy, ale moje łącze sobie z tymi nie radzi (obecnie mam 8 Mbit od Internetii). Torrenty potrafią wykorzystać pełną przepustowość, tak samo download manager przy czterech połączeniach do serwera (np. ściągając MP4 z YouTube idzie błyskawicznie).

 

Streamingu to nawet w 240p często nie moge oglądać w czasie rzeczywistym, ale to głównie w weekendy. 720p nigdy się nie da, musze wcześniej wczytać albo ściągnąć.

 

 

Tak samo mam np. z Eurosport Playerem. O ile zwykłe kanały tam jeszcze jakoś idą, to HD nawet przy 1.5 Mbps non stop buforuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...