Skocz do zawartości
yuucOm

Youtube Strasznie Wolno Działa

Rekomendowane odpowiedzi

Masz AMD/ATI? Jeżeli tak, to sobie jeszcze poczekasz.

Od czasu wprowadzenia akceleracji sprzętowej robię bypassy przy prezentacjach flashowych, bo mi na Radosławach fullscreen działa jak chce i kiedy chce. Ot - wszyscy wiedzą o problemie, ale jedni zwalają winę na drugich i tak w koło Macieju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy borykałem się z tym samym problemem, aż w końcu dzisiaj nie wytrzymałem i udało mi się znaleźć dobre rozwiązanie problemu. Sposób na szybkie ładowanie filmów > http://mitchribar.com/2013/02/how-to-stop-youtube-sucking-windows-guide/

 

W skrócie: Dodajemy regułę do firewalla

cmd (jako admin)

netsh advfirewall firewall add rule name="MITCHRIBARYTUBE" dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes

usunięcie reguły

netsh advfirewall firewall delete rule name="MITCHRIBARYTUBE"
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o co tu dokładnie chodzi? Komenda dodaje regułę do jakiegokolwiek firewalla w systemie czy chodzi tu o windowsowa zaporę? Co w wypadku gdy mam ją wyłączoną i chronię się Esetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten plik HOSTS niby się znajduje i co w przypadku jak nie używa że winszitowskiego firewalla ? Ja tam nie widze różnicy. Te filmiki co się buforowały mają tak dalej. W ogóle na YT to dziwna sprawa. Jedna filmiki w lepszej jakości ładują się ok, a gorzej się mulą.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo YT ma mechanizm cache, który działa w ten sposób, że dopóki film nie jest w miarę popularny, nie ma swoich kopii rozsianych po serwerach, tylko leci z jednej lokalizacji. Dopiero, jak zyskuje popularność, system robi mirrory. I potem już leci szybciej, bo jest dobierana najbliższa maszyna, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik hosts jest domyslnie w c:windowssystem32driversetc i jest to taki "lokalny DNS". Komputer najpierw sprawdza plik hosts a potem dopiero (jesli nie znajdzie odpowiedniego wpisu) zapytuje serwery DNS. Wpisanie "127.0.0.1 c.google.com" spowoduje ze jesli komputer bedzie odnosil sie do adresu c.google.com zawsze trafi na 127.0.0.1 (loopback, Twoj wlasny komputer)

 

Dodalem nowa formule do KIS2013 ale nic to nie zmienilo. Czy to gangnam style czy jakis bzdurny filmik z kwejka buforuja sie tak samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nic nie zmienia, ba, nawet powoduje, że film/muzyka za każdym odtworzeniem buforuje się od nowa [ ;
 
edit:
 
Jednak nie : )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z YT? Zresztą program i jego funkcję jaką spelnia jest daleka od ideału. Wystarczy użyć głowy i myśleć, a większość problemów ze spamem można jakoś ograniczyć. I tak nas będą podglądać i spisywać bez względu na to jak jesteśmy ostrożni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacją YT się zacina na 480p, po instalacji płynnie chodzi 720p (buforuje bez przerwy, albo z dużym zapasem). Nie wiem jak działa (coś z VPN) i nie pytam, bo robi to dobrze.

Filtrowanie treści mam wyłączone, bo miałem wrażenie, że spowalnia wczytywanie stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście się z tą patologią rozstaję (neo fiber, umowa była na rok.. uff uff), co z tego, że mam 40mbit jak nie mogę oglądać yt nieraz w najniższej jakości.. nie mam ochoty kombinować z jakimiś programami, skryptami a akurat yt oglądam bardzo dużo. Zresztą pingi do gier też są najwyższe jeśli porównać z konkurencją. Na szczęście moja spółdzielnia mieszkaniowa nie jest się już w stanie bronić przed napływem obcych operatorów (do tej pory oferowali tylko swój net po chorych cenach albo było się skazanym na neo, które wybrałem jako mniejsze zło) i obecnie mam do wyboru dwie różne firmy (lokalny dostawca z ftth i vectra), które oferują mi to samo co pomarańczowi za połowę ceny. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam firesfoxa w najnowszej wersji, poinstalowane najnowsze wtyczki, dorzuciłem skrypt który podano kilka postów wyżej a youtube dalej chodzi jak wóz z węglem. filmiki hd w ogóle się nie chcą ładować

(np. ten

).

ma ktoś jakąś inną teorie co do powolnego ładowania filmików ?

net to neostrada 10mb. z innych źródeł ciągnie jak szalony więc to nie problem dostawcy/netu.

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście się z tą patologią rozstaję (neo fiber, umowa była na rok.. uff uff), co z tego, że mam 40mbit jak nie mogę oglądać yt nieraz w najniższej jakości.. nie mam ochoty kombinować z jakimiś programami, skryptami a akurat yt oglądam bardzo dużo. Zresztą pingi do gier też są najwyższe jeśli porównać z konkurencją. Na szczęście moja spółdzielnia mieszkaniowa nie jest się już w stanie bronić przed napływem obcych operatorów (do tej pory oferowali tylko swój net po chorych cenach albo było się skazanym na neo, które wybrałem jako mniejsze zło) i obecnie mam do wyboru dwie różne firmy (lokalny dostawca z ftth i vectra), które oferują mi to samo co pomarańczowi za połowę ceny. Dołączona grafika

 

To sie pewnie rozczarujesz jak YT ci przytnie na nowym łączu :)

A przytnie na bank bo ja jestem teraz w Belgii i też przycina :)

A w Polsce korzystałem z różnych dostawców i też się cieło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch tygodniach blokowania kolejnych IP od cache dałem sobie spokój i ściągam co mnie interesuje wtyczką "Download YouTube Videos as MP4" plus DownThemAll. Jak na dłoni widać jakie sa problemy z niektórymi klipami (a właściwie z serwerami cache) - idą po kilka kB/sek (!) albo w ogóle. A z dysku sobie bezstresowo człowiek obejrzy kiedy mu pasuje. Tylko czekać jak wprowadzą abonament za gwarantowaną przepustowość :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie to samo. Nawet jak się cały filmik "wczyta", to czasami przy przesuwaniu coś się kopsnie i ciągnie od zera. Teraz ściągam na dysk, szkoda mi czasu na ślęczenie i patrzenie w nieprzesuwający się pasek progressu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na szczęście się z tą patologią rozstaję (neo fiber, umowa była na rok.. uff uff), co z tego, że mam 40mbit jak nie mogę oglądać yt nieraz w najniższej jakości.. nie mam ochoty kombinować z jakimiś programami, skryptami a akurat yt oglądam bardzo dużo. Zresztą pingi do gier też są najwyższe jeśli porównać z konkurencją. Na szczęście moja spółdzielnia mieszkaniowa nie jest się już w stanie bronić przed napływem obcych operatorów (do tej pory oferowali tylko swój net po chorych cenach albo było się skazanym na neo, które wybrałem jako mniejsze zło) i obecnie mam do wyboru dwie różne firmy (lokalny dostawca z ftth i vectra), które oferują mi to samo co pomarańczowi za połowę ceny.

 

 

To sie pewnie rozczarujesz jak YT ci przytnie na nowym łączu :)

A przytnie na bank bo ja jestem teraz w Belgii i też przycina :)

A w Polsce korzystałem z różnych dostawców i też się cieło :)

 

Niech się tnie, ale za polowę mniej. ;)

 

Wysłane z SGS@cm 10.1 / Tapatalk 2

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zaczęły się te cyrki po przejęciu Youtube przez google?

Google przejęło YT w 2006 roku... sugerujesz, że już wtedy się zaczęło? o_O' //chyba nie to jednak miałeś na myśli

Co do wypowiedzi atha: niektórzy są niejako skazani na Orżnij; ja generalnie nie narzekam Dołączona grafika

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...