Jump to content
Sign in to follow this  
yuucOm

Youtube Strasznie Wolno Działa

Recommended Posts

Ogólnie problem u mnie występuje od jakiegoś pół roku...

Najbardziej wku.. denerwującą rzeczą  jest buforowanie tego samego filmiku po ustawieniu loop. Po co filmik jest powtórnie buforowany tego nikt nie wie, nie rozumie. Wcześniej tak nie było. Może coś adobe zepsuło. Również przy przeskakiwaniu filmik jest powtórnie buforowany. Oszczędność transferu pełną gębą.

Powiem ciekawostkę, przejściowo siedzę na Orange Business 3G (bez limitów) i nie ma problemów z buforowaniem nawet w wysokiej jakości.

Dla posiadaczy neostrady, dodatek proxy do przeglądarki np. foxyproxy, wklepujemy IP 217.98.20.20 port 8080 wzorzec URL "http://*.youtube.*" i YT zaczyna działać.

musiałem to wrzucić w "kod" bo inaczej nie widać co napisałem... jakiś bug na forum.

Edited by slavOK
  • Upvote 1

u mnie przez router swojego czasu źle youtube chodził, ogólnie stremingi się zapychały. Ja bym sprawdził czy czasem router nie ma włączonej opcji firewall. Czasami analizują wszystkie pakiety przychodzące. To samo można spróbowąć wyłączyć w oprogramowaniu wirusowym na próbę.

U mnie na Netii się poprawiło przez ostatnie 2 tygodnie, 720p chodzi w końcu normalnie. No chyba że to przez sezon wakacyjny ;)

Youtube działa tragicznie na neostradzie od dawna. Nawet na tym proxy problem się do końca nie rozwiązuje. Podczas gdy jakieś inne serwisy, o każdej porze dnia i nocy, maksymalny transfer łącza (np vimeo). ;/

Problemów z YT na Neozdradzie nie uświadczyłem co najmniej od początku czerwca, zarówno u siebie (Fiber 80), jak i u znajomych przy wolniejszych opcjach, tak więc problem chyba został zażegnany.

Traceroute wskazuje na to, że połączenie teraz realizowane jest poprzez Telię, zamiast Opentransit.

Edited by AragornPL

Ja od momentu przesiadki na netię mogę spokojnie oglądać fhd, buforuje często z delikatnym wyprzedzeniem i nie ma już takich zamuł jak na neo. No i ping mam 2x niższy. Dołączona grafika

Czy tylko u mnie YT jest dzisiaj nieużywalny, czy to raczej jakaś większa czkawka?

Coś na większą skalę.

Skandal bym powiedział bo w czasach 4k oglądam filmiki w 144p 

Powinni nowy standard wprowadzić, microHD.

Wyjście na świat mam dobre bo zarówno speedtest 

jak i lokalny miernik transferu pokazują 2 mega stałego

transferu i ping na poziomie 20ms.

Zresztą inne serwisy śmigają dobrze np. vimeo lub twich.

Ja gdzieś od 2 lat ściągam praktycznie wszystkie filmiki i oglądam niezależnie. Dobiła mnie ciągła kwestia buforowania i niby wgrania całego filmu.