Skocz do zawartości
Peef

Phenom X2 550 + Gb Ma770-ud3 Odblokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam procesor i płytę główną jak w temacie. Bios FD (czyli ten najnowszy). Próbuję odblokować 4 rdzenie w procku ;)

 

Ustawiam wszystko jak trzeba w biosie do odblokowania. System jaki posiadam to Vista 64 bit. I tutaj jest coś dziwnego (płyta główna wykrywa procek jako 4 rdzeniowy), bo system zaczyna się ładować i zawiesza (ten zielony pasek)- żadnego restartu nie ma. Jak chce włączyć w trybie awaryjnym system (w tym menu również żadnych restartów itp nie ma), to ładowanie systemu zacina się na pliku crcdisk.sys.

Nagrałem płytę Linuxa Ubuntu 9 i włączyłem system jako LiveCD (chodzi oczywiście o Linuxa). Tam elegancko system się załadował i pokazał 4 rdzenie (na wykresach również można było zobaczyć użycie każdego z rdzeni itp).

 

I teraz mam pytanie, czy te rdzenie działają? :) Czy trzeba przeinstalowywać cały system? Może jakiś repair wystarczy czy coś takiego z płyty?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz memel, w którym miejscu sobie odpowiedziałem ;d Repair z płyty? :)

 

Btw- dysk mam na SATA. Jak włożyłem płytę z Vistą i dałem, żeby bootował się z niej komputer, wszystko było dobrze, póki wgrywał pliki. Jak miał już załadować to się zawiesił (wtedy jakby miał użyć dysku). Dodam jeszcze, że wszystkie ustawienia procesora mam na Auto w biosie (jedynie napięcie zmieniałem o max. +0.1V).

Czy w tym procesorze nie da się tych rdzeni odblokować czy jest to kwestia systemu (Linux z płyty śmigał ;) )?

 

Dzięki

Edytowane przez Peef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Dyski pracują w trybie Native IDE, więc to już jest ustawione.

 

Czy to jest spowodowane tym, że te rdzenie nie działają, czy na innym systemie może to działać? Na marginesie, próbowałem odpalić dysk instalacyjny Visty, i też się zawieszała po przegraniu plików (Linux nie). Co myślicie o tym? :)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Mam pytanko odnośnie 4rdzenia. Dzisiaj przy tym samym procesorze i przy tej samej płycie po zmianie na 'Hybrid' i 'Auto' bios wyrzucił komunikat 'Proszę nie odłączać... bla bla', następnie komputer się zresetował, a później wyłączył. I już nie wstawał, nie reagował na nic. Zworka nie pomogła i dopiero po 1.5h bios się zresetował. Wiadomo dlaczego tak się mogło stać? Nie wiem czy jest sens ponownie przestawiać na Hybrida? Bios wgrałem oczywiście ten najnowszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ze po prostu ci się nie odblokowały rdzenie, lub innymi słowy po prostu procek nie chce śmigac na 4 rdzeniach

 

Pokombinuj z innymi wersjami BIOSu - może to coś da. Jeżeli komputer nadal nie bedzie chciał wstać to wysoce prawdopodobne, że twój procesor ma uwalony rdzeń. Aby miec 100% pewnosci, musiałbyś sprawdzić u kogoś, komu udało się już kiedykolwiek cokolwiek odblokować. Polecam użytkownika memel, który jest w tych kwestiach naszym forumowym specjalistą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta forumowym specjalistą którego pomoc w odblokowywaniu rdzeni klientowi jego procesorów 0922apmw (nie ja) ogranicza się do udzielenia wskazówki "one zawsze się odblokowywują"

te slowa troche na wyrost MILANS - taki z niego specjalista jak z syrenki coupe

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja w ogloszeniu "napisalem" ze bedzie działał na X4? ;)

 

Przeciez to 0922APMW ;) co pech to pech. Ma paragon ze sklepu to moze oddac w ciagu 10dni. Sprzedalem dwie sztuki. Drugiemu gostkowi poszedl

 

tutaj tresc ogloszenia. http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/Phenom...18#entry3369018

 

Ty. Enebene... jestes dobrze poinformowany widze. Nie wspomniales ze kolesiowi znalazłem odpowiedni bios do plyty 790 XT UD4P (F4G) Bo tylko na tym biosie i F4 mozna pobawic sie w "probe" odblokowania. Gigabyte w niektorych mobaskach wydawał biosy i zaraz po je kasował, wiadomo czemu. Ale i tak to nic nie dalo. Komp mu nie odpala i tyle.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak ten bios nic nie zmienił bo wgranego od nowości miałem f4

Jak chcesz to wyslij mi tego proca na moj koszt. Ja sie z nim sprobuje ;) Jak chcesz to odezwij sie na gg, podam ci adres.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mowie, poinformowany jestem bo graca to kuzynek

tylko nazywanie ciebie forumowym szpecem w tej dziedzinie, jest w tej chwili brakiem szacunku dla forum i jego uzytkownikow ot co

procka przetestujemy u mnie, mozliwe ze sie nie chce odblokowac, jednak mowienie ze ta seria sie na 100% odblokowuje to sa brednie i farmazony, niegodne "takiego" guru

 

memel

na tego 545 z ogloszen dajesz gwarancje 4 rdzeni, ze tak pizsesz modowany?

skoro tak to moze wymien go kuzynkowi za tego be, be se oddasz i zgarniesz 380 czyli tyle ile chcesz za tego 545

jezeli nie sprawdzales i piszesz ze modowany, to kolejna brednia i wprowadzanie kupujacego w błąd ?

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"modowana" 545-ka znalazła klienta. Z mojej ogolnej dobroci, Twojemu kuzynowi moge wymienic na drugiego "0922APMW" ;)

 

Nie wiem. Do kogo ty masz teraz pretensje, to powinno byc raczej kierowane do osob ktorzy budują statystyki tej serii i pomyslnego modowania na X4. Wyslecie mi proca, ja sprawdze u siebie i obale ten mit i wsyle wam drugiego wybranego losowo proca.

Wiec jesli sie godzisz z kuzynem to poprosze procesor o S/N:9257791F90094

 

EDIT: Widzieliscie za ile na allegro poszedl w auckji uzywany PII 550 0922APMW? 439zł + wysyłka :/.

Kurde, chyba musze ceny podniesc hehe

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja kupilem moja padake 0921fpmw 320zl @ x4 3,7ghz lata mi teraz na 1,42v :P

kuzynek sie odezwie jak bedzie na kompie, pozdr

A ja swojego z syg. kupilem za 220zł. a nawet dwa w tej cenie :P

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogole warto odblokowywac? Czy to cos daje? niby co szybciej dziala?

Mój 550be po odblokowaniu do 4 rdzeni zyskał ponad 8tyś punktów w 3DMarku Vantage, wcześniej na x2 miałem nieco ponad 30tyś w CPU Score.

 

A propo tego 550be po odblokowaniu, gdy chciałem sprawdzoć temp. poszczegulnych rdzeni to wszystkie programy typu Everest, Core temp pokazują 0*C, wcześniej tzn przed odblokowaniem w/w programy pokazywały szczegółową temp. każdego z rdzeni.

Wiecie może czym to jest spowodowane, a może to normalne zachowanie po odblokowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...