Skocz do zawartości
Richie

ga7vax 1.2 polaczylem brakujacy DIP i....zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w tej chwili w/w Gigabyta rev 1.2 niestety VAX

zgodnie z zaleceniami, tam gdzie brakuje drugiego dipswitcha do fsb166 polaczylem specjalnym kupionym w elektroniku pisakiem malujacym sreberkiem wlasnie do laczenia elementow przewodzacych prad, dip1 na OFF czyli na auto, dip 2 pomazany juz dosc grubo kreska laczy ladnie dwa punkty i.... nic, nadal w biosie 133-165, antek1700xp 0,13 dltc, ktos ma jakis pomysl? czy jest w ogole mozliwosc, ze dosc gruba krecha laczaca punkty nadal nie przewodzi pradu? czy polaczenie drugiego dipa ZAWSZE powinno dzialac? bo nie wiem co jest grane czy mam lutowac to na sztywno bo jednak za slabo laczy czy to cos z ta wersja plyty hmm

 

przy okazji na stronach o/c jest napisane, ze bedac w biosie w ustawieniach pamieci trzeba wcisnac CTRL+F1 i pokazuja sie dopiero zaawansowane opcje timingow ramu, wciskam i wciskam ;) juz w biosie w kazdym mozliwym miejscu ;) i nic niestety, hm?

 

z gory dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Riczi to nie komputer w twojej TD`ejce tylko kiepska płyta. Miałem taką i się z nią pożegnałem po dwóch tygodniach eksploatacji i kupiłem Epoxa 8RDA+ i tobie tego życze bo na takiej płycie to mozna cuda robić z 1700XP DLT3C :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Riczi to nie komputer w twojej TD`ejce tylko kiepska płyta. Miałem taką i się z nią pożegnałem po dwóch tygodniach eksploatacji i kupiłem Epoxa 8RDA+ i tobie tego życze bo na takiej płycie to mozna cuda robić z 1700XP DLT3C :) :)

mialem 2 takie epoxy jeden padl, drugi podobnie, mam giga i juz, interesuje mnie czy osoby na tym forum, ktore tak duzo krzyczaly o laczeniu tego dipa zrobily to faktycznie i dziala? nikt??? pisarze teoretycy tylko tutaj sa? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlutowane ;) jak w podpisie...

A płytka wcale nie jest taka zła, wiadomo brakuje szyny 200MHz, ale za te pieniądze nie oczekuję cudów. Stabilność jest zajebista, a to jest dla mnie najważniejsze.

Pozdrowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Płytka jest niczego sobie - może to nie nForce2, ale ja potrzebowałem RAIDu więc dla mnie OK - tym bardziej po tym jak zalapalem pewnego wiruska ktory na Abicie wykończył mi BIOS :twisted:

A teraz są dwa więc nie ma problemu.

Co do łączenia - albo lutowanie albo lakier srebrny - zrobiłem już około 15 płyt i nie było reklamacji.

Pisaka co prawda nie próbowałem, ale stawiam na sprawdzone metody :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłem te dwa miejsca klejem przewodzącym prąd (takim do łączenia przerwanych połączeń w pogrzewanej szybie samochodowej) i działało. I moje palamino ruszyło na fsb 166 :)

ale winda już się nia załadowała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że winda się nie załadowałą to prawie norma.

Domyślam się że masz Win XP - w tym przypadku przyda się dyskietka startowa z Win 98 - spod niej robisz pełny format partycji systemowej (szybki nie wystarczy bo zostaną ukryte pliki z win XP) i dopiero wtedy instalujesz system - pójdzie bez problemu :lol:

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spod niej robisz pełny format partycji systemowej (szybki nie wystarczy bo zostaną ukryte pliki z win XP) i dopiero wtedy instalujesz system - pójdzie bez problemu  :lol:  

Powodzenia!

ROTFL jak po formatowaniu moze zostać cokolwiek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkim formatowaniu

format/q c:

zostaje kilka plikow ukrytych.

Dla przyklału jak u siebie zmieniłem przy pomocy lakieru FSB na 166MHz to win XP zaczoł mi sie wywalać.

Zrobiłem szybki format z dyskietką od Win98 i przy ponownej instalce Win XP znów wywaliło błąd.

Po trzeciej takiej próbie zrobiłem pełny format

format c:

i Win XP zainstalował się bez problemu - skoro szybki format wg. Galago De Codi kasuje wszystko to dlaczego dopiero po pelnym formacie XP zaczął się instalować?

I to nie tylko doświadczenia z mojego kompa.

Sprawdzałem to na kilkunastu więc mogę coś na ten temat powiedzieć prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam klopot nie jestem w stanie wlaczyc 166 :(

korzystalem ze wskazowek Piotrka78 jest on w tym prawdziwym specem

przeczytaj topic http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=243...=asc&highlight=

nie wiem czy moze zallaem dipa czy cos tym srebrem

wpadlem z tego powodu na pomysl zeby odblokowac 166 na procku

ale nie wiem jak to zrobic niby znalazlem stronke na ktorej pisali ze wystarczy polaczyc ostatni mostek l3 ale kupa nic nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj. Gargamel

Zanim zaczniesz kombinować z przeróbką procka sprawdź czy naprawdę zalałeś orginalnego DIPa - gdybyś to zrobił to są dwa wyjścia:

1. Połączyłeś miejsca lakierem i troche wlało się pod DIPa - komp nie startuje albo zgłasza błędy.

2. Usunołeś lakier a mimo to komp widzi procka XP1700 (1467MHz) jako Athlon 1100 - w takim przypadku nie będzie wyjścia i trzeba bedzie usunąć orginalnego DIPa żeby wszystko doprowadzić do pożądku.

 

Jeśli nie masz żadnych z powyższych objawów to znaczy że nie przesadziłeś z lakierem :lol:

Co do przerabiania procka - słyszałem że z łączeniem mostków to sprawa jest taka że trzeba się trochę pomęczyć.

Jest jeszcze druga metoda - trzeba połączyć dwie nóżki procka cieniutkim drucikiem i tak odblokowuje się FSB166 - ale które to nóżki to już musisz poszukać sam - chyba był taki temat na forum - Jak na niego trafię to podeślę ci linka.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze jestes niezastapiony :)

sam juz nie wiem

ten dip ktory moglby sie zalac :) jest teraz na off przy 133 czyli off czyli nie zwiera troche to dziwne bo jaby sie zalal to bylby na stale on czyli 100 popraw mnie jesli sie myle

jak to bylo na rev 1.1 giga ze 166 to 1 na off 2 na on ???

jak pukne na on 1 czycli na 100 to ble komp startuje ale caly czas tylko diody na cd sie zapala i gasza restart co pare sekund monitor widmo

no zeby 166 to pierwszy na off a drugi co go nie ma na on czyli polaczyc

dziwne ze jak kiedys przestawilalem na 100 mhz to sie odpalal teraz tak samo jak polacze na 166 to mam taki sam efekt jak przy 100 czyli restarty.Aha raz mi sie odpalil na 166 na folie aluminowa na samym poczatku jescze bez sreberka :)

Ps jak mozecie sparwadzcie czy antek odpala sie wam na 100 mhz czyli pierwszy na on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...