Skocz do zawartości
vermin

Monitor 20-22", 75hz-100hz W Natywnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Postaram sie przedlozyc problem krotko i zwięźle, przymierzam sie do wymiany monitora, obecnie posiadam LG W2243T, obraz wrzuca gtx 260.

 

Nie pasuje mi w nim to ze ma za wysoka natywna rozdzielczosc (full hd), wyciaga na niej max 60Hz co automatycznie daje max 60fps przy wlaczonym VSync. Nie potrzebuje tak wysokiej rozdzialki, dla mnie wazna jest plynnosc ktora wg. mojego oka zaczyna sie od 75fps.

 

Na natywnej nie trzeba ustawiac fps-o-zernego AA wyzej niz 2 :] a komputer ma wystarczyc na jakis czas, stad parcie na mniejsza rozdzialke (mniejsza rozdzielczosc = wiecej fps)

 

Szukam czegos o mniejszej natywnej (max 1600x1200 przy 75Hz lub wiecej)

- 20-22 cale

- max 5ms czasu reakcji

- znosna jasnosc i kontrast

- zlacze DVI

 

cena do 1200 zlotych

 

Znacie cos godnego polecenia ?

 

Odpowiedzi typu "poszukaj w necie" mnie nie interesuja gdyz nie zawsze w specyfikacji jest opisane to co mnie interesuje, licze na to ze ktos z was ma podobny gust i posiada monitor z podobnymi parametrami ;]

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będę oryginalny i polecam Dell 2209WA. 22", rozdziałka 1680x1050, obsługuje poprawnie 75Hz, matryca IPS, bardzo szybka, brak przebić dopalacza ( bo go nie ma ), cena do 1200zł. Chyba warunki pasują. :wink:

 

Można jeszcze wziąć pod uwagę Samsunga 2233RZ, model na TN, 120Hz, do gier styknie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak @Devil pisał, monitor dość mocno smuży (z tym, że to pojęcie względne, dla jednego będzie to nie zauważalne, a dla drugiego nie do zaakceptowania). Jeśli dostrzegasz różnicę między 60 a 75 FPS to smużenie też będzie przeszkadzać.

 

Osobiście, przy tak określonych warunkach, optował bym za tym Samsungiem 2233RZ.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak @Devil pisał, monitor dość mocno smuży (z tym, że to pojęcie względne, dla jednego będzie to nie zauważalne, a dla drugiego nie do zaakceptowania). Jeśli dostrzegasz różnicę między 60 a 75 FPS to smużenie też będzie przeszkadzać.

 

Osobiście, przy tak określonych warunkach, optował bym za tym Samsungiem 2233RZ.

Chodzi Ci o moją wypowiedź w temacie o panoramach 22' ? Smużenie to co innego raczej. Ja opisywałem lekkie rozmazywanie tekstur albo obiektów. Wygląda to troszę inaczej i z ok 70 cm jest ledwie dostrzegalne. Chciaż testowałem sporo gier i w jednych to bardziej widać,a w innych prawie wcale. Chyba najbardziej to było widać w Half Life 2.

 

Miałem też okazję pograć na Samsungu 2233BW i tam był całkiem inny efekt i był bardziej zauważalny. Moim zdaniem wada tego Della jest całkiem do zaakceptowania i szczerze polecam ten monitorek. Nie piszę tego, bo go posiadam i bronię opinii o nim. Monitor mogę zwrócić jeszcze, ale doszedłem do wniosku, że to rozmycie o którym piszę to IMO ledwie dostrzegalna błahostka do której bardzo szybko się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem właśnie X360 i te zachwalanie tego Della to jakaś kpina. Ta matryca wcale nie jest taka szybka. Rozmywanie i smużenie jest jeszcze bardziej widoczne na X360. Co jest dla mnie w tym momencie zbyt uciążliwe. Monitor w poniedziałek zostaje odesłany do sklepu. Nie polecam tego Della 2209WA do szybkich gier. Sam już nie wiem co brać. Fajnie by było najpierw potestować tego Samsunga 2233RZ zanim go kupię, Ale z tym może być ciężko.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC też to jest tylko mniej widoczne, ale jest. Monitor nie jest uszkodzony. Ktoś tu jeszcze pisał na forum,że ma podobny efekt rozmycia na tym Dellu. O ile na PC da się do tego przyzwyczaić to na X360 jest to bardzo widoczne. Na mojej plazmie tego efektu nie ma. Troszkę szkoda, ale zawiodłem się na tym monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC też to jest tylko mniej widoczne, ale jest. Monitor nie jest uszkodzony. Ktoś tu jeszcze pisał na forum,że ma podobny efekt rozmycia na tym Dellu. O ile na PC da się do tego przyzwyczaić to na X360 jest to bardzo widoczne. Na mojej plazmie tego efektu nie ma. Troszkę szkoda, ale zawiodłem się na tym monitorze.

no to nie wiem jakim cudem ten dell jest reklamowany wszedzie na forach jako idealny do gier.Miałem ostatnio Benq 24 za 700zł i Philips 24 za 1700zł i tam naprawde nie było zadnego smuzenia czy tez rozmywania,jedynie w PES6 ale to wogóle nie przeszkadzało.

 

No to skoro nie jesteś zadowolony, to go oddaj i w takim razie rozejrzyj się na poważnie za 120Hz LCD. Jedynie taki sprzęt zbliży się do płynności crt.

placic za nedzną matryce TN 22 1200-1300zł tylko dlatego ze ma 100Hz-120Hz to jest duże nieporozumienie. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie ze znajomym co miał najpierw jakiegoś HP 19 (4:3) teraz ma BenQ 22. Obie na TN. Mówił,że zarówno w jednym i drugim coś tam mu przeszkadzało.

 

Doszedłem do wniosku, że co bym nie wybrał to i tak znajdę nawet najmniejszą wadę. Taki już jestem ;) Dlatego biorąc pod uwagę słabe kąty i kolory w tym Samsungu2233RZ i fakt, że więcej oglądam filmy niż gram. No i cena też droższa. Daje sobie spokój z wymianami monitorów. Za dużo przy tym zabawy i straconego czasu. Ostatecznie Dell zostaje, ale radzę poważnie się zastanowić przed wyborem tego monitora do szybkich gier. Najlepiej jednak samemu po testować kilka monitorów. Najlepiej w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie ze znajomym co miał najpierw jakiegoś HP 19 (4:3) teraz ma BenQ 22. Obie na TN. Mówił,że zarówno w jednym i drugim coś tam mu przeszkadzało.

 

Doszedłem do wniosku, że co bym nie wybrał to i tak znajdę nawet najmniejszą wadę. Taki już jestem ;) Dlatego biorąc pod uwagę słabe kąty i kolory w tym Samsungu2233RZ i fakt, że więcej oglądam filmy niż gram. No i cena też droższa. Daje sobie spokój z wymianami monitorów. Za dużo przy tym zabawy i straconego czasu. Ostatecznie Dell zostaje, ale radzę poważnie się zastanowić przed wyborem tego monitora do szybkich gier. Najlepiej jednak samemu po testować kilka monitorów. Najlepiej w sklepie

co oddawania monitorów to wiem coś o tym bo oba oddałem,Benq piszczał,a philips miał bad piksela,no i niestety jest z tym trochę zabawy,wysyłka to koszt ok 35zł a później trochę trzeba czekać na zwrot pieniedzy,gdzy najpierw trzeba wysłac fakture korygujacą itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem jakim cudem ten dell jest reklamowany wszedzie na forach jako idealny do gier.Miałem ostatnio Benq 24 za 700zł i Philips 24 za 1700zł i tam naprawde nie było zadnego smuzenia czy tez rozmywania,jedynie w PES6 ale to wogóle nie przeszkadzało.

 

 

placic za nedzną matryce TN 22 1200-1300zł tylko dlatego ze ma 100Hz-120Hz to jest duże nieporozumienie.

 

W tej chwili są tylko 2 modele ze 120Hz więc sobie liczą za to podwójnie. Ja bym TN nie tknął kijem, ale kolega widać ma potrzebę posiadania monitora z jak najszybszą reakcją, więc dla niego taki wybór jest bardziej opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kolega widać ma potrzebę posiadania monitora z jak najszybszą reakcją, więc dla niego taki wybór jest bardziej opłacalny.

Kolega to sie chyba zdenerwuje, kupi uzywanego 19 calowego CRT'ka i taki bedzie final ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placic za nedzną matryce TN 22 1200-1300zł tylko dlatego ze ma 100Hz-120Hz to jest duże nieporozumienie.

rowniez dzieki temu 120hz mozna na nim korzystac z 3D Vision(kto ma albo widzial wie o czym mowie) co tak naprawdę jest jego glownym atutem i w sumie jedynym slusznym wyborem bo drugi 120hz'owiec ViewSonic'a jest ponoc duzo gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...