Skocz do zawartości
kam_g

Wymiana Komponentów - Czy Zasilacz Podoła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w najbliższym czasie wymienić płytę i procesor na:

AMD Phenom II X2 550 BE - 355zł

AsRock A780GXH/128M - 249zł

 

Wybrałem płytę na AM2+ ponieważ wydaje mi się że pamięci DDR3 są jeszcze niezbyt opłacalne (różnica w cenie nie współmierna do różnicy w wydajności), jeżeli się mylę to proszę o jakieś konkretne argumenty. Mam w tym momencie 2x1GB DDR2 i na jakiś czas by mi wystarczyły, potem ewentualnie jak trochę kasy wpadnie wymienię je na 2x2GB lub po prostu dokupię kolejne dwie kości.

 

Najważniejsza sprawa - czy mój zasilacz (z podpisu) pociągnie taki zestaw? Procesor to Black Edition więc grzechem było by go nie podkręcić, myślę więc że jakieś 3,6-3,7 GHz postaram się z niego wyciągnąć. Napięcie na pamięciach mam ustawione na 2,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny konkretny argument to taki że am2+ to juz staroć i nie wiem czy opłaca sie to kupować.

Chyba że będzie to twój ostatni komputer, którego nigdy nie bedziesz modernizował.

Biorąc pod uwagę to że am3 dopiero pojawiło sie na rynku, jest szansa że utrzyma sie przez pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twoja zasiłka wszystko utrzyma w ryzach, w końcu to zasiłka marki Enermax:P Ale mimo wszystko jakbyś miał 400 W to by było okey:)

no właśnie wymiana zasilacza trochę mi się nie widzi ze względu na kasę, ale wolał bym jednak być pewny że mój enermax pociągnie cały sprzęt podkręcony a jak nie to kupię już raczej jakieś 450-500W.

 

Z tym AM3 to już w sumie nie wiem, bo zdaję sobie sprawę z tego że AM2+ to ślepy zaułek ale z drugiej strony ceny pamięci DDR3 mnie trochę przerażają... Na upgrade chciałbym przeznaczyć ok 800-1000zł a jeżeli będę musiał wymienić zasilacz to nie mam szans zmieścić się w tym przedziale kupując AM3 i 4GB DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu się zmieścisz w tym przedziale cenowym, nawet z zasilaczem. Nie zapominaj, że stare pamięci i tego enermaxa możesz sprzedać więc część się jeszcze zwróci.

 

Phenom II X2 550

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

A-data 2GB 1333MHz CL9 (podobno wiele sztuk bez problemu działa na CL7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB ddr3 1333MHz kosztuje 125zł więc argument o cenie odpada obecnie już. Zasilacz ma 324W na linii 12V więc wystarczy spokojnie. Nie kupowałbym am3 ze względu na przyszłościowość bo to puste słowo w odniesieniu do tego tematu. 1 osoba na dziesięć może wymieniała do tej pory cpu nie zmieniając mobo. Teraz wszyskim się wydaje, że przez kolejne 10 lat będą zmieniać tylko cpu w kompach i kompy będą super nowoczesne.

 

Jednak to nie znaczy, że kupił bym teraz am3, jak najbardziej jest warte rozważenia.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jak za jakieś pół roku będę chciał zrobić kolejny upgrade to mogę wymienić płytę i procesor, szczególnie że płyta którą chcę kupić jest w miarę tania, a teraz kupię na am2+ i zostanie mi trochę kasy w kieszeni na dodatkowy ram. Tylko teraz pytanie czy warto dopłacać do lepszego procesora np Phenom II X3 720?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...