Skocz do zawartości
galka1

Czasopisma Komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Polecam CD-Action. Kupuje od 1999 roku. Chyba najlepsze czasopismo dla graczy.

Chyba pctowych , gdzie nie ma ZADNEJ powaznej konkurencji. Pismo emerytow?

Dołączona grafika

Autor - czytaj recki na portalach , czytaj na www - zaoszczedzisz kase , bedziesz ZAWSZE na bierzaco i przewaznie recki nie beda picowaly dla pozniejszych reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire zgadzam sie z toba, jak kiedys kupowalem PSX extreme...gdy konsole mialem, to po przesiadce na PC i Cd-action zwątpiłem....

Owszem wole gry-online chodzby...ale Cd-action tez kupie from time to time...bo jednak kompa do kibelka nie zabiore 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Fire skad zes dorwal to zdjecie? To jest jakiś prehistoryczny squad:D Teraz sie wszystko pozmieniało w cda.

No ale BTW zdjecie miazdzy:D Zwłaszcza ten z prawej;)

 

Dla mnie to czasopismo jest dobre, przynajmniej jestem na bierząco i wiem wszystko o grach. Recenzje są fachowo napisane, oceny, plusy i minusy też bez zastrzezen. A dział 'konsole' tez jest ale skromny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fire zgadzam sie z toba, jak kiedys kupowalem PSX extreme...gdy konsole mialem, to po przesiadce na PC i Cd-action zwątpiłem....

Owszem wole gry-online chodzby...ale Cd-action tez kupie from time to time...bo jednak kompa do kibelka nie zabiore 8O

Ja opwiem tak : rowniez mialem okazje czytac sporo prasy konsolowej. Porownanie? To nie ma zadnego sensu. Prasa konsolowa "miazdzy" ta pctowa, Czym? Naturalnoscia tekstow , "klimatem" , nawet humorem , ktory w CDA jest chyba smiesznym jedynie dla nich - AR jest tego doskonalym przykladem. Biore CDA - przeczytam z trudem (nuuuuda) slownie 1x i mi wystarcza. Biore PSXa i moge go czytac przez lata wracajac do niego dla samych tekstow mimo , ze recenzje zna sie dokladnie i na pamiec. Biore numery z 2000 , z 99 i czytam. Biore zeszly numer CDA i ochota odchodzi. Zreszta , widze ich reklamy , a raczej objetosc tego i mnie trafia. Tak samo te "pelniaki" , na ktory robi sie hajp. Wywalcie to gowno , dajcie pismo za 8 zl i gitara - wiekszy pozytek. Bardzo rzadko zdazaja sie takie perelki jak Deus (ale to staroc) czy LOK-Defiance. To nawet Click dal Juareza wczesniej niz oni 8O

 

Wspomne cos jeszcze odnisnie samej redakcji nizej.

 

Hehe Fire skad zes dorwal to zdjecie? To jest jakiś prehistoryczny squad:D Teraz sie wszystko pozmieniało w cda.

No ale BTW zdjecie miazdzy:D Zwłaszcza ten z prawej;)

W 98 redakcja wygladala jak na zdjeciu. W 2009 pewnie podobnie bo nie wierze , ze duzo sie tam zmienilo. Zreszta , "filarow" redakcji nie zmienia sie , prawda? Tym to raczej lat nie ubywa.

 

Dla mnie prasa dla graczy nie musi koniecznie oznaczac tego , ze redakcja ma byc mloda. Jednak mile widzianym jest to by byli to pasjonaci , osoby kreatywne i w pewnym sensie zwariowane (wyobrazasz sobie , ze redakcja CDA robi cos zwariowanego?*). Dla mnie CDA to pismo , gdzie redakcja to juz "powazni-kolesie" (zaawansowani wiekiem? Moze duchem jesli nie to pierwsze) , ktorzy za pomoca podpisow do screenow czy AR probuja silic sie na bycie jeszcze w miare mlodymi , na sile probuja trafiac w gusta mlodych ludzi (wszak do nich skierowana jest ta prasa) udajac mlodziezowych i z poczuciem humoru , a wychodzi im to wrecz tragicznie. Czytajac CDA czuje sie jakbym sam mial powyzej 40.

 

 

* widziales by choc raz zorganizowali "CDA-party"? Widziales by choc raz zamiescili np. plyte , na ktorej pokaza redakcje i cos od "kuchni"? Widziales by dla zlewki nakrecili program telewizyjny , a ten mozna bylo zasysac by pozniej ogladnac? Takie duperelki ma PSX. Sam , mimo , ze juz od dawna nie posiadam konsoli nowszej niz psx , czuje jakas wiez z redakcja(mimo faktu , ze na forum za czesto sie nie pojawiam. Miesiecznik jednak czytam). Dzieki takiemu prowadzeniu pisma te chce sie czytac , a i wiesz ciut wiecej o autorach tego pisma , ktore kupujesz co miesiac. "Durny" hyde park w PSX wiecej mowi o zyciu redakcji niz jakis durny AR. Dla mnie rzecza niesamowita jest to , ze jako lider na rynku prasy PCTWOEJ nigdy nie zorganizowali jakiegos zlotu. W ogole widziales by zorganizowali np. jakis turniej z nagrodami dla pctowcow? To jest na porzadku dziennym jesli chodzi o konsole. Tam sa organizowane zloty , zjazdy , turnieje z powaznymi sponsorami. Tutaj? Zwykla kicha. Produkcja - sprzedaz - kup - spadaj. Nawet nie pamietam ile bylo juz "extreme-party" :)

 

 

Ps - jak czytam ich odpowiedzi na niektore listy to mnie skreca. Nie wazne jak glupi dostaja list , jak glupim jest ten , ktory pisal - jakis szacunek do czytelnikow jest mile widziany.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec sierpnia był szósty ;].

Kiedy kupiłem konsole, to kupiłem pierwszy raz PSX ot tak do poczytania. Wciągło mnie i kupuje co miesiąc teraz. Podoba mi się ich bezpośredniość, to że nazywają wszystko po imieniu (crap to crap, niezły tytuł to niezły tytuł), ale tez nie jest tak, że gra całej redakcji się podoba albo całej redakcji się nie podoba, tak jak ma to miejsce w CDA na przykład. No i te fenomenalne Zgretgeny 8O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam cos i ja - PSXa moglbym kupowac nawet , gdybym nie mial konsoli. CDA? Nigdy. Jesli juz to dla jakiegos pelniaka od czasu do czasu (Dino Crysis czy RE3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire, fakt faktem że załoga cda ma strasznie drętwe poczucie humoru. Kiedyś AR było dużo lepsze niż obecnie, czasem nawet śmiałem się z głupoty zarówno piszących a nawet odpowiadających. Co do redakcji to zmieniła się - odszedł mr. jedi i przyszło dużo nowych recenzentów. Jeszcze wspomnę o tym co mówiłeś, że nie pokazują się od kuchni .. otóż niedawno zamieścili na coverze dosyć długi filmik, pokazali na nim całą swoją redakcję dokładnie, biórko każdego z recenzentów itd. mało tego zamieścili też mapkę do half life-a 2 z wyedytowaną w 3d redakcją, można było zwiedzać ją z giwerą, wszystko na engine HL-a, miły dodatek.

Czasopism typowo konsolowych nigdy nie czytałem. Ten typ sprzętu do grania mnie wogóle nie interesuje, jestem urodzonym pecetowcem (mimo że na komunie dostałem segę a dużo później w 1998 miałem dopiero Amige aż w końcu dostałem PC-ta w 2000 roku). Tak na marginesie powiem, że komputery jednak mają to "coś" w czym można dogłębnie pogrzebać, wczuć się np. w technologię kart graficznych, podkręcanie,ogólnie: uniwersalnośc zastosowań. Pozatym najbardziej lubię gry z widokiem FPP w które padem sie grać nie da.

Wracając do czasopism to już od dłuższego czasu omijam w cda recenzje i najpierw pochłaniam to co mnie najbardziej interesuje czyli dział sprzętowy. Mam już prawie 23 lata i z gier troche wyrosłem, zresztą nigdy nie byłem jakimś specjalnie zapalonym graczem. Mam jedną ulubioną grę którą jest niezmiennie po dziś dzień Deus Ex (dzięki cda mam oryginały obydwóch części).Sprzęt to jest to co mnie najbrdziej fascynuje w piecykach i to się już chyba nie zmieni dlatego jak mi się skończy prenumerata cda - przerzucam się na coś w stylu pc format-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Cd-action tez kupie from time to time...bo jednak kompa do kibelka nie zabiore 8O

Już chyba lepiej po raz n-ty przeczytać skład pronto po czesku, niż to "czasopismo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeszcze wspomnę o tym co mówiłeś, że nie pokazują się od kuchni .. otóż niedawno zamieścili na coverze dosyć długi filmik, pokazali na nim całą swoją redakcję dokładnie, biórko każdego z recenzentów itd. mało tego zamieścili też mapkę do half life-a 2 z wyedytowaną w 3d redakcją, można było zwiedzać ją z giwerą, wszystko na engine HL-a, miły dodatek.

I to jest wlasnie to o czym pisalem. Nawet jesli dali , to ile takich "akcji" zorganizowali? Jedna na kilkanascie lat? Czy wedlug Ciebie serio to cos przyblizy czytelnikowi , da mu mozliwosc "wczucia' sie w redakcyjne klimaty? Watpie , to po prostu wyjatek potwierdzajacy regule. W przypadku PSXa nie trzeba specjalnie robic pokazowek by zobaczyc jak tam z redakcja dzieki np. hyde-parkowi , czestym zlotom czy felietonom dotyczacych pracy. Ja odbieram takie akcje z CDA w ilosciach sladowych. Nie sledze CDA dokladnie by znac kazdy numer , jednak bazuje na podstawie tych , ktore mialem , kupilem czy czytalem. Slabo.

 

Ps - tekstow nie komentuje. Widocznie rzecz gustu bo wole te z PSXa. Nie podobaja mi sie tez ich oceny wystawiane grom.

 

Mam jedną ulubioną grę którą jest niezmiennie po dziś dzień Deus Ex (dzięki cda mam oryginały obydwóch części).Sprzęt to jest to co mnie najbrdziej fascynuje w piecykach i to się już chyba nie zmieni dlatego jak mi się skończy prenumerata cda - przerzucam się na coś w stylu pc format-a.

Przejdz sie do MM , Sautrna - za 12 zl dostaniesz Antologie Deusa w polskiej wersji jezykowej , czesc pierwsza oraz druga i na bonus Snowblind. 8O Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdz sie do MM , Sautrna - za 12 zl dostaniesz Antologie Deusa w polskiej wersji jezykowej , czesc pierwsza oraz druga i na bonus Snowblind.

Teraz może i tak. Ale w CDA deus jedynka była 4 lata po premierze,a dwójka 5 lat po. Do tego dostałem covera i pismo, wiec jak na tamte czasy to sie nawet opłacało;)

 

OT:

Ten Snowblind warty uwagi? Grałeś?

OT 2:

Deus 3 w 2010. Najbardziej oczekiwana gra przezemnie. Szkoda by było gdyby ją tylko napisali pod dx9 a wszystko na to wskazuje skoro ma być na enginie tomb raidera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Teraz może i tak. Ale w CDA deus jedynka była 4 lata po premierze,a dwójka 5 lat po. Do tego dostałem covera i pismo, wiec jak na tamte czasy to sie nawet opłacało;)

 

OT:

Ten Snowblind warty uwagi? Grałeś?

OT 2:

Deus 3 w 2010. Najbardziej oczekiwana gra przezemnie. Szkoda by było gdyby ją tylko napisali pod dx9 a wszystko na to wskazuje skoro ma być na enginie tomb raidera...

CDA dalo Deusa , gdy ten sam juz kosztowal psie pieniadze. Wersje premierowa , jak i GOTY , po angielsku mogles kupic za 10-20 zl w zaleznosci od sieci ,w ktorej brales. To samo bylo de facto z Lok-Defiance. Gdy ten wlazl do serii budzetowej za 14 zl to i pojawil sie w CDA.

 

Snowblinda jeszcze nie odpalalem. Przechodze ponownie Deusa EX1.

 

Na 3 sam czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno fakt ale i tak sie postarali że wykupili licencje na obydwie części.

 

Hehe ja nie dawno skończyłem poraz trzeci jedynke, bosko się grało. Ciekawe czy teraz na viście i mojej karcie by ten staroć poszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakie polecacie czasopisma komputerowe. Chodzi mi o cos w stylu ksgry. Chcialbym zeby byly opisane wszystkie nowosci ze swiata gier. Jest cos takiego na rynku???

Temat wątku zmienił się trochę na "dlaczego CDA jest do du***" sam nie kupuje tego czasopisma, bo do pozyskiwania informacji ze świata gier w zupełności wystarcza mi internet (stronki jak gry-online.pl i gram.pl). Sam mam dosłownie 2 numery CDA podoba mi się objętość (wystarcza na dłużej niż skład domestosa), a same teksty i recenzje też mi się przyjemnie czyta. Co do pełnych wersji dla nich samych na pewno nie warto kupować całego czasopisma, gdyż większość płytek można też dostać na allegro, a i z ich "pełnością" bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA - wytłukli całą PC`ową konkurencję więc wybierać w czym za bardzo nie ma.

A, że jest do d*** odkąd zaczęli prowadzić krucjatę to nic nie poradzę - tylko po prostu przestałem kupować.

Przez kilka jeszcze lat po rozmontowaniu Resetu odnajdywałem się w fanowskim Reser Online - dzisiaj co najwyżej Reset Offline pozostał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...