Skocz do zawartości
ohuzo

Czy Warto Zmieniać Tagan Tg1100-bz Na Enermax Revolution85+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie używam Tagan'a TG1100-BZ i jestem ciekaw porównania tego zasilacza do Enermax Revolution85+ (i tu nie wiem ile ale być może 1050W).

Jak ze sprawnością tych zasilaczy, czy ktoś widział gdzieś jakieś porównanie tego?

W ogóle jak już brać to 1050W czy 1250W ? Czy one się różnią jeszcze czymś prócz W?

 

Jak z tą sprawnością u tych zasilaczy, powiedzmy w ciągu roku ile "złotówek" można zaoszczędzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że kompa zmieniam. Tego tagana kupiłem w apollo miesiąc temu za dobrą cenę więc mam możliwość zmiany na enermaxa prawie za free. Interesuje mnie jedno - o ile będzie niższy rachunek za prąd po zmianie na 85+ /o ile w ogóle jest sens takiej zmiany.

 

Co do kompa to będzie prawdopodobnie stare czyli c0 i7, 3x2gb ram, wc (1 pompa + od 6 do 8 wentyli), i jakiś radek / geforce z nowej serii (może sli/cf). Wszystko o/c (eist włączone ;)

 

PS @lysyn gdzie go można dostać najtaniej?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że kompa zmieniam. Tego tagana kupiłem w apollo miesiąc temu za dobrą cenę więc mam możliwość zmiany na enermaxa prawie za free. Interesuje mnie jedno - o ile będzie niższy rachunek za prąd po zmianie na 85+ /o ile w ogóle jest sens takiej zmiany.

 

Co do kompa to będzie prawdopodobnie stare czyli c0 i7, 3x2gb ram, wc (1 pompa + od 6 do 8 wentyli), i jakiś radek / geforce z nowej serii (może sli/cf). Wszystko o/c (eist włączone ;)

 

PS @lysyn gdzie go można dostać najtaniej?

Jesli chcesz zaoszczedzic na pradzie, to wez mniejsza moc zasilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LMAO mnie uprzedził ...

 

Czy mógłby się tutaj wypowiedzieć ktoś znający się na rzeczy proszę?

 

@andrzejs nie pytam się ile W mi jest potrzebne tylko która z tych 2 (tagan vs enermax) zasiłek jest oszczędniejsza

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to do rzeczy tyle, że większość zasilaczy ma największą sprawność przy obciążeniu powyżej 50%, a nawet z i7 w windzie Ciężko będzie to osiągnąć przy 1kW. Przy Twojej konfiguracji enermax będzie trochę oszczędniejszy, ale to różnica 2-3%. Imho lepsze wyniki w tym przypadku osiągnie taki enermax 850W, a jeszcze lepszym wyjściem byłby Corsair 850HX (sprawność powyżej 90%, cena ~200$)

 

tagan ma tylko 80+, a enermaxy mają 80+ silver (różnica na korzyść enermaxa: 4-5% przy maksymalnym i 50% obciążeniu)

 

ps. swoją drogą, masz sprzęt za kilka tysięcy i zastanawiasz się, czy w ciągu miesiąca zaoszczędzisz 1zł, czy może dbasz o środowisko?

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dlaczego ja nic nie wiem o tym corsairu ? :rolleyes:

Myślałem, że seria evolution uzyskuje największe sprawności.

 

Jeśli chodzi o pobór prądu to nigdy nie mierzyłem i nie wiem ile potrzeba dla i7 czy dla mojego sprzętu.

Wiem tyle, że jeszcze miesiąc czy dwa temu miałem (ze sprzętem z siga) Corsair HX520 i wszystko było fajnie dopóki nie kupiłem Age Of Conan Hyborian Adventures.

Podczas grania były takie ścinki obrazu coś podobnego do microstuttering po wyeliminowaniu wielu czynników został mi zasilacz. Kupiłem tagana i wszystkie problemy z AOC znikły więc o czymś to świadczy ...

Jeszce jedna sprawa odnośnie hałasu generowanego przez zasilacz - Tagan hałasuje mniej czytałem, że ma to związek z obciążeniem - im mniej jest obciążony tym cichszy = im więcej W na zasiłce tym cichsza nie tak?

 

Proszę o jakieś testy z tym HX850.

 

PS nastały ciężkie czasy, jest kryzys trzeba oszczędzać :D

 

EDIT: Jak wiadomo, zasilacz ma największą sprawność przy ~50% obciążeniu.

Patrząc na obrazek poniżej (xbitlabs) wychodzi, że 1kW będzie najtańszy w utrzymaniu tak?

Dołączona grafika

(pobór prądu platformy BEZ o/c)

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy? Zaoszczędzi jeśli weźmie sprawniejszą zasiłkę

 

Ma to do rzeczy tyle, że większość zasilaczy ma największą sprawność przy obciążeniu powyżej 50%, a nawet z i7 w windzie Ciężko będzie to osiągnąć przy 1kW. Przy Twojej konfiguracji enermax będzie trochę oszczędniejszy, ale to różnica 2-3%. Imho lepsze wyniki w tym przypadku osiągnie taki enermax 850W, a jeszcze lepszym wyjściem byłby Corsair 850HX (sprawność powyżej 90%, cena ~200$)

Dopiero teraz moge odipsac, ale psz3mo wszystko wyjaśnił

Proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obrazek poniżej (xbitlabs) wychodzi, że 1kW będzie najtańszy w utrzymaniu tak?

Nie, bo wątpię, że trzymasz kompa przez 75% pod obciążeniem, żeby wyciskać te 500-600W. W tym przypadku 650-750W byłoby optymalne, 50% będzie już od 325W w windowsie (może się uzbiera z i7oc + mocna grafa z oc + kilka dysków i wentylatorów).

 

Tutaj sobie zajrzyj http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury zasilacze z symbolem 80+/85+ maja w calym zakresie pracy minimum sprawnosc 80%/85%

Jeśli cały zakres to od 25 do 100% mocy znamionowej to tak.

Wyżej chodzi o to, że zasilacz z certyfikatem 80plus standard czyli 80% ma przy obciążeniu 50% sprawność 85%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...