Skocz do zawartości
Gość KOzi]K[

Wc By Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Spis treści

I. Pierwszy wyciek

II. MOD by Kozi

III. Kosztorys





I. Pierwszy wyciek



Witam,
post ten powstał dzięki zdarzeniu które miało miejsce dnia 10.09.2009. Był to dzień w którym miałem po raz pierwszy stan przedzawałowy;p. Ale czas wrócić do głównej treści.

Owego dnia nastąpił pierwszy w moim życiu wyciek z WC:D.

Główną rolę grali:
- CPU - Zalman wb4 gold
- pompka - TT p550 12v@5v
- feser 0NE blue UV


Aktorzy drugoplanowi:
- GPU - MSI 260 gtx
- węże 10/13 tygon + 8/10blue paliwowy najzwyklejszy:D.
- 2x chłodnica 240



Dawno dawno temu pewien student postanowił zrobić coś z niczego. Za tyle ile miał kupił parę gratów za małe pieniążki i zaczął swoją przygodę z chłodzeniem niekonwencjonalnym :D. Ochoczo, z ułańską fantazją przystąpił do skręcania wszystkiego w całość. Efekt cieplnym był bardzo pozytywny i zanosiło się na bardzo długi miłośny związek:E. Niestety efekt wizualny nie powalał na kolana i wszystko wyglądało mniej więcej tak:D.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika
Po załączeniu dwóch katod UV wyszło coś takiego:p. Pięknie nie było, ale miało być poprawione przy najbliższej modyfikacji.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"

Dołączona grafika


Jako że nie miałem czasu grzebać w kompie, a do tego czekałem na blok WaterCube GT3 przerobiony żeby wlazł z zapinką od Maniakalnego na GF 260 to tak to działało ponad 3 tygodnie... do czasu!

Rzecz chyba rzadko spotykana choć nie śledzę każdego nowego tematu w tym dziale więc nie dam sobie ręki uciąć, ale... komu rozszczelnił się skręcony blok wodny!!??.
Niestety ja miałem możliwość brania czynnego udziału w takim zajściu. Nie wiem ile w tym przypadku ale akurat gdy zaczęły pierwsze krople padać na grafikę postanowiłem się pobawić z procem i ramami a jako że pewnie bym przesadził parę razy to usiadłem przy budzie na ziemi żeby mieć dobre dojście do baterii biosu:D.
Po pierwsze płyta główna zaczęła pipczeć na różne dziwne sposoby, ale nie wzbudziło to we mnie paniki ale po jakiś 10sekunadch grafa włączyła na maxa wentyle co nie miało miejsca nawet przy max detalach w CoD4 a co dopiero w biosie!. Gdy zobaczyłem ciecz na grafice pierwsze co zrobiłem wyłączyłem zasilacz na twardo:).

Po wyjęciu grafy okazało się że cały port pci-e jest zalany!. Nie wiem jakim cudem to nie zjarało się ale jeżeli to dzięki feserowi to cieszę się że nie przyżydziłem tych 50zł:D.
Po ogarnięciu trochę sprzętu chwyciłem za aparat i oto jak wyglądało miejsce po powodzi:).

Miejsce z którego kapało na grafę. Prosto ze szczeliny w bloku kapało na koszyk mocowania

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika

Nie wiem czemu, ale zamiast pci-e walnąłem fotkę złączu pci:D. Chyba jeszcze w szoku byłem. W każdym razie port pci był z góry cały zalany i to samo w środku na pinach.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"

Dołączona grafika

To co "skapnęło" z grafy:D

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika



Główny bohater całego zajścia... okazało się ze śrubki były luźne nawet o jeden obrót!. Nie mam pojęcia jak mogło do czegoś takiego dojść... Wyciek był pomiędzy miedzią a pleksi.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika

A tu po udanej akcji ratunkowej :D

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika


Po zużyciu całej rolki papieru i wyodrębnieniu każdej części wc sprzęt dostał wolne na parę dni. Dzień po zajściu wybrałem się do mechanika aby skorzystać z kompresora i każdy element został dokładnie przedmuchany żeby nie było niespodzianki po odpaleniu kompa na AC:).

Całe zajście dało mi dużo do myślenia i postanowiłem wykorzystać sobotę na rozbiórkę budy chiefteca big tower kolor grey:). Tak o to zaczynam kolejny rozdział zwany modernizacją która będzie miała miejsce na waszych oczach:).

II. MOD by Kozi


Na pierwszy ogień poszła obudowa.
Po pierwsze wymiana pleksi bo to co stworzył chieftec nie nadaje się do WC...
Wszystko szybko sprawnie i bez emocji.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
W poniedziałek najprawdopodobniej pojadę ze starą pleksi i postaram się żeby ktoś mi to dociął na wymiar wraz z otworami. Orientuję się ktoś gdzie można coś takiego zrobić w Lublinie i mniej więcej ile to może kosztować:]?.



Po odkręceniu wszystkich możliwych części od obudowy został sam stelaż i niestety dolna podstawa(znitowali spód ze ścianką tylną).
Zadanie jakie sobie postawiłem było następujące:
- dwie chłodnice muszą zmieścić się obok siebie pod koszykiem 5,25. Wystarczyło rozwiercenie nitów od każdej z 3 ścianek i pięknie bez żadnego siło waniu obydwie ścianki do montowania dysków odeszły w niepamięć;
- zmienić położenie środkowej belki łączącej koszyk 5,25 z tylną ścianą. Jest to jedynie zabieg czysto estetyczny bo nie chciałem żeby było ją widać w budzie przez okno:). Niestety obawiałem się czy buda nie będzie zbyt wiotka więc belka została zespawana trochę wyżej niż była, ale po za widokiem;
- jako że belka zmieniła swoje położenie to niestety zasilacz musiał pójść wyżej i przez to musiałem wyciąć otwór w miejscu grila na wentyk 120. Niestety zostanie miejsce i z góry i z dołu... może uda się coś wykombinować w późniejszych działaniach żeby "zaślepić" dziurę (może jakiś pomysł podsuniecie?);
- wycięcie w tylnej ścianie otworu na kable, niestety nie było to do końca przemyślane bo umyślnie zrobiłem otwór obok płyty głównej, ale przecież dało by radę przeciągać kable za płytą główną?. Chyba że się mylę to mnie poprawcie;
- ostatnia rzecz do wycięcia to przedni grill.

Buda jutro idzie do malowania... kolor w sumie jest mi obojętny bo zewnętrzna warstwa zostaje bez zmian bo panel jest pod kolor a panelu nie mam jak dorobić:). Czy malował już ktoś tą budę?. Bo nie wiem czy nie będzie odprysków.

A tutaj fotki tego co zrobiłem... jako że była to pierwsza moja zabawa to niestety nie uniknąłem błędów i niektóre otwory są co tu dużo gadać... spartolone:(

Oryginał:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

A tutaj po wszystkim:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Kolejny etap walki z budą dał następujące efekty:
- wycięcie otwory na wszelkiego rodzaju kable od usb i panelu
- wycięcie ostatniego firmowego grila z tyłu obudowy:)
- wycięcie jednego dużego otworu w miejscu dwóch (byłe miejsce na zasilacz i wentyl u góry na tylnej ścianie)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

- wycięcie z blachy darowanej od mechanika (dawne drzwi czy dach?:) ) zaślepki zakrywającej wcześniej utworzoną dziurę

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika

- spawanie wszystkiego w całość:)
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"

Dołączona grafika


Dołączona grafika

- 3 godziny ścierania papierem ściernym wszystkich blach przed malowaniem i zabezpieczenie zewnętrznej części budy
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika

A miedzy czasie podskoczyłem do TABAL po moje nowe okno z pleksi:). <fotka jutro>. Ktoś w wawie ma możliwość zrobienia laserowo otworów (chyba 10) w pleksi za pifko?:)




Doczekałem się w końcu na grunt:). Tak to mniej więcej wygląda. Teraz trzeba poczekać aż wyschnie i można nakładać kolorek:D.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika




Po malowaniu:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcie"
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jak obiecałem. Zdjęcia złożonej budy. Wieczorem wrzucę już z osprzętem bo jakoś muszę przewieźć to do stolicy:).


» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wczoraj też bawiłem się sprayem z pozostałymi elementami które nie pasują do reszty:). Pomalowane zostały dwie chłodnice, mocowanie na wiatraki i panel od dvd.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zdjęcia"
Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika




W planach...
- zmiana bloku lub jeszcze jedna próba z zalmanem i do tego nowa zapinka od Maniakalnego która pozwala docisnąć cały blok z równą siłą do procka.
- założenie bloku wodnego na rdzeń GF 260 GTX (ma może ktoś zdjęcia jak odchodzi radiator z tej grafiki? )
- zmiana wszyskich złączek na 8/10 i wstawienie 90' tam gdzie trzeba:).
- wymiana węża na 8/10 przezroczysty. Już znalazłem taki który mi pasuje pod każdym względem:)
- wstawienie rezerwuaru od mustafy

Jak na razie tyle w planach:). No i oczywiście porządek w kablach. Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też miałem taką plątanine kabli jak mialem swoj stary komp P4 2,8Ghz (podarowany prosto od Intelka za pierwsze miejsca w turnieju C&C... kiedyś :D)

Ale po przejsciu na C2D i zakupie odpowiedniego zasulacza z odlączanymi wtyczkami plus tez malutkich modyfikacjach obudowy teraz jedynie mam plątanine węży od WC :D hehe

 

ps. temat chyba do przeniesienia do galeri?

ps2. zapowiada sie ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też miałem taką plątanine kabli jak mialem swoj stary komp P4 2,8Ghz (podarowany prosto od Intelka za pierwsze miejsca w turnieju C&C... kiedyś :D)

Ale po przejsciu na C2D i zakupie odpowiedniego zasulacza z odlączanymi wtyczkami plus tez malutkich modyfikacjach obudowy teraz jedynie mam plątanine węży od WC :D hehe

 

ps. temat chyba do przeniesienia do galeri?

ps2. zapowiada sie ładnie ;)

Zasiłkę mam z odpinanymi kablami, ale nie do końca sprawdzają się bo w każdym jest pare końcówek. Podobno można kupić pojedyńcze ale po co ładować kasę... chyba że jakoś po kosztach kupię;p.

Postaram się nic nie skopać ale... nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś inaczej to zrobić. 

 

Skoro masz 2 chłodnice 240 to trzeba było je dać w taki sposób. 

 

post-9866-1252876970_thumb.jpg

 

Między chłodnicę wkomponować pompę  z rezem. W panelach bocznych u gory wyciąć otwory + siatka/grill. Chłodnicę na bank wejdą bo przez jakiś czas tak miałem. :D

 

Na pewno by to fajnie wyglądało i dół miałbyś nieruszony. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się zmiana platformy przed złożeniem WC i teraz pytanie:

- jaką płytkę by dobrać (nie musi być mega droga:D. Kupie używaną)

- proc to pewnie i7 920

- jakieś 3 kostki ramu

Jak by ktoś miał coś na sell to pisać na pw.

 

I teraz pytanie. Czy bloki:

- Swiftech GTZ

- 2x Swiftech MCW 30

będą siedziały na platformie czy potrzebna by była wymiana?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierzesz plyte ktora ma system chlodzenia oparty o heatpipy (polaczone nb+sb+2x mof) to musisz sie liczyc z tym, ze trzeba bedzie jeszcze jakos schlodzic mofy. GTZ jak najbardziej pasuje do i7. A TU masz odpowiedni temat odnosnie plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się zmiana platformy przed złożeniem WC i teraz pytanie:

- jaką płytkę by dobrać (nie musi być mega droga:D. Kupie używaną)

- proc to pewnie i7 920

- jakieś 3 kostki ramu

Jak by ktoś miał coś na sell to pisać na pw.

 

I teraz pytanie. Czy bloki:

- Swiftech GTZ

- 2x Swiftech MCW 30

będą siedziały na platformie czy potrzebna by była wymiana?.

GTZ jest drogi. Ek supreme LT jest tańszy a wydajność jesy podobna lub nawet lepsza. 

 

 

Wszystko zależy jaką mobo kupisz. Niestety większość ma nieszczesne HP i połączenie nb-mof więc lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po malowaniu:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Zdjęcia"
Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Już złożona i jutro będą fotki złożonej budy:). Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kozioltc.com/mod/pomalowaniu5.jpg

 

na tej focie jest batman!!!

 

 

a tak na serio to będzie biało ? Białe oploty itp ?

Raczej w czerni (B&W;) ) i granacie. Wstawiłem wentyl z białym wiatrakiem i już buda wygląda inaczej;p. Najprawdopodobniej w poniedziałek kupie platformę i7 i niestety pł główna nie będzie czarna:/ Chyba że się coś zmieni.

 

Mam nadzieje że dziury które dosztukowałem będą dobrym rozwiązaniem a nie tylko szkaradą:). Dziś było pochmurno i nie widać bieli na zdjęciach. Jutro "zbitą" w całość budę na słońce wystawię i pstryknę fotkę.

 

Jako że musiałem się zebrać jakoś z całym sprzętem do wawy to postanowiłem złożyć pcta i chłodzić ac. Efekty zrobienia krzywych dziur widać od razu:).

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Zdjęcia"
Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Niestety żadna taśma 80 żyłowa nie była na tyle długa żeby przeciągnąć ja za "pleckami" więc albo kupie dvd sata albo jakiś dłuższy przewód IDE.

 

I jak się podoba?:).

 

Mam nadzieję że pod koniec następnego tygodnia będzie już woda i okno:).

 

Jak widać kable od grafiki nie idą za pleckami z prostego powodu... zmiana położenia zasilacza spowodowała że tyle zabrakło kabla

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Zdjęcie"
Dołączona grafika
Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dlaczego walicie takie duze foty - nie mozna miniaturek wklejac - strona sie laduje pol dnia.

Każda krytyka się liczy:). Jeszcze dziś postaram się zrobić miniaturki i porobić linki do serwa.

 

edit:

 

spojlery porobione

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę stanęło wszystko bo miałem gości w Warszawie i do tego jeszcze projekt na uczelnie muszę zrobić tak że małe opóźnienia;).

Zdecydowałem się w końcu na przesiadkę. Zamieniam 775 na i7.

Zestaw jaki planuję:

- cpu i7 920

- pł główna Asrock x58 extreme

- pamięci najlepiej 1600mhz w układzie 3x1, 3x2, 6x1. Jeżeli ktoś coś ma to pisać:D. Sprzęt powinien być do piątku złożony.

 

Do tego na poczcie czekają na mnie złączki, rezerwuar o-tank 250ml i leci ek supreme z Krakowa:).

 

Edit:

 

Potrzebuję zrobić parę otworów w pleksi 4mm (nowe okno do budy). Najlepiej laserowo. Jak by ktoś miał dostęp do takiej maszyny to z chęcią skorzystam.

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę tylko musisz kupić odpowiedniego tool'a ;p 

 

Wiertło stożkowe lub frez i pozamiatane 

Wie ktoś gdzie mogą robić otwory laserowo w soboty w Warszawie?.

Dobra może być i na tygodniu;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Witam, niestety po wielu dniach mozolnej walki z chłodzeniem i budą projekt upadł.

Chłodzenie spisywało się rewelacyjnie niestety z powodów częstej zmiany podzespołów rozsprzedałem WC i powróciłem do AC.

 

Tak wyglądała buda przed rozłożeniem na sprzedaż. Niestety szybko telefonem robiłem.

 

Dzięki za komentarze o opinie. Przygoda z WC pewnie jeszcze kiedyś powróci:).

 

Gdyby ktoś był chętny na budę to tanio oddam w dobre ręce. Najlepiej z Wawy.

 

Dołączona grafika

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...