Skocz do zawartości
KamilGrzbiecik

Zabezpieczenie Płyty Do Podkręcania Na Di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponieważ mam już Aceton i kontener to teraz muszę się dowiedzieć jak odpowiednio zaizolować płytę główną do podkręcania aby płyta pracowała po zakończonym podkręcaniu na DI.

Z góry dziękuję za odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=224912

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=125155

 

Szukanie nie boli, zresztą nawet tu jest trochę tematów gdzie masz pokazane co i jak. Jak nie masz tego co tam na XS używają, to użyj zwykłej maty z armaflexu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Najlepiej robić to taśmą elektryczną w płynie (zobacz temat ryby).

Można także użyć lakieru do paznokci lub plasteliny.

 

Wszysctko ma być szczelnie bez dostępu powietrza. Maty armaflexowe ( do kupienia w sklepie z klimatyzacją) najlepiej grube - żeby pierwsza warstwa zrównała się lub niewiele wystawała ponad socket.

 

Na sam socket tak jak kolega wyżej zaznaczył można dać taki ścinki- w środek też cieniutki kwadracik :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ważne jest też dobre zaizolowanie w tym miejscu: (zaznaczone na czerwono) Dołączona grafika

 

 

Brak izolacji sprawił mi trochę klopotów za pierwszym razem

zawsze wtykam tam kawalek paieru toaletowego a pozniej juz jak MaSell pisal robi sie szron i zamarza-socket suchutki

 

no i nie ma co panikowac to tylko di nie ln2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skorzystam z tego tematu bo też mam pytanie. Nie mam DI, ale będę używał WC z ujemnymi temperaturami (ok. -10 / -20. Jeszcze się zobaczy ile da radę). I teraz musiał bym jakoś zabezpieczyć mobo. Tzn. obawiam się, że na bloku wodnym zacznie skraplać się woda. Węże powinny się oszronić więc nie będzie problemu, ale gorzej z blokiem. Czy wystarczy jak po założeniu bloku dokładnie obkleję jego boki plasteliną? Czy jednak lepsza jest gumka chlebowa? (może jakieś inne pomysły?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skorzystam z tego tematu bo też mam pytanie. Nie mam DI, ale będę używał WC z ujemnymi temperaturami (ok. -10 / -20. Jeszcze się zobaczy ile da radę). I teraz musiał bym jakoś zabezpieczyć mobo. Tzn. obawiam się, że na bloku wodnym zacznie skraplać się woda. Węże powinny się oszronić więc nie będzie problemu, ale gorzej z blokiem. Czy wystarczy jak po założeniu bloku dokładnie obkleję jego boki plasteliną? Czy jednak lepsza jest gumka chlebowa? (może jakieś inne pomysły?)

jak na chlodzeniu woda chcesz wycisnac ujemne temp.?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "kostki" (to czym oblepiali okolice socketu przed nałożeniem armafexu) to właśnie wspomniana przeze mnie gumka chlebowa..... tylko nie wiem za bardzo gdzie by takie coś kupić. W jakimś sklepie papierniczym?

Zastanawiałem się nad plasteliną, ale nie wiem co się z nią dzieje przy takiej temperaturze. Śmiejcie się, ale szkoda mi 10zł na tą gumkę.... plastelina chyba tańsza? xD

 

No i czy to wystarczy? Oglądałem na XS temat gdzie koleś robił coś jakby połączenie WC z FC (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). Temperatury w okolicach -20 / -30*C, ale obkleił cały blok szczelnie armafexem.... więc się waham czy moje zabezpieczenie wystarczy (oczywiście będzie mi to potrzebne na jakiejś 2h)

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

raczej plastelina sie nie nadaje a plastelina w ujemnych staje sie twarda jak kamien

Ale kształtu nie zmienia :lol:

 

W każdym razie gumka chlebowa jest do tego lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wspomniane połączenie WC z FC nosi nazwę FWC .

 

Większość układu to klasyczne WC ( bloki , węże etc . ) , tylko w roli chłodnicy robi jakieś lekkie FC .

 

Do tego izolacja + odpowiedni płyn ( Borygo lub Alkohol - ale to już chyba wiesz ) żeby układ nie zamarzał .

 

Skoro Armaflex zdaje egzamin przy DI/FC/LN to i tutaj da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, poczekaj aż puścisz wodę o temperaturze niższej od otoczenia do obiegu. Jest o wiele wiele ciężej utrzymać komponenty suche, gdyż skraplająca się woda nie zamarza tylko sobie płynie gdzie chce ;) Przerabiałem to na FWC jak i wodzie o temp 5*C, prosto z beczki stojącej za oknem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem..... u siebie liczę, że węże się oszronią bo z tego co zaobserwowałem -10*C spokojnie do tego wystarczy. Martwię się tylko o sam blok bo procek będzie go cały czas ogrzewał. Zrobię najpierw jakiś test przy użyciu innego źródła ciepła zamiast procesora i zobaczę jak mają się sprawy.

Nie wiem skąd wziąć gumkę chlebową to co dopiero armafex xD. Po za tym jest to raczej drogi materiał (przynajmniej dla mnie) i wolał bym się obejść bez niego.....

 

A Feser może być? Mam tez petrygo + demineralka (1:1) i wiem, że przy ok. -20 już robi się z tego kisiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego petrygo przy -20 też sie robi kisiel.

 

Armaflex -> icmarket.pl

Gumka chlebowa -> sklep z ołówkami/artykułami dla malarzy.

 

Na blok kup taśmę armaflexową, a na węże otulinę, ja sobie tak radziłem ;)

 

Dołączona grafika

 

Wyniki między innymi takie (jeden z najwyżej taktowanych rdzeni 9600 GSO ;)), czyli jak widać coś tam można podziałać na WC z wodą @ +5*C ;]

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na armafex nie mam kasy...... mój budżet to jakieś 10zł. Na te 2 godzinki może sama gumka wystarczy? Jak by co to będę pilnował czy coś się nie skrapla xD. No i można zawsze się wspomóc star taśmom :) . W końcu chodzi tylko o blok bo mobo czy procek nie zamarzną.

Mam jeszcze problem dotyczący grafy...... nie wiem za bardzo jak by ją najlepiej schłodzić w tych warunkach. Początkowo testy miały odbyć się na podwórku, ale że w najbliższym czasie nie zapowiada się mroźno trzeba sobie radzić inaczej....... grafa to GTX 260 216SP Gainward-a. Myślałem nad chłodnym nawiewem z zamrażarki. Nie wiem tylko czy PCB się nie ochłodzi zbytnio i czy się nie zacznie na nim skraplać woda (to był by spory problem)?

 

PS. Pierwszą część postu można zrozumieć dwojako........ tylko bez głupich skojarzeń xD

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. Na chemie chodziłeś? xD

H2O to woda jest ;P

 

PS. Ja właśnie celuje w najszybszego E8400 chłodzonego cieczą :) . Według hwbota to 5241 MHz, a to nie tak dużo. I bez zamrażarki bym zrobił, ale po co skoro tak łatwiej :)

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5GHz na AC przy temp. otoczenia 28*C oraz 5.2GHz na WC przy temperaturze w pokoju 10*C już było. Dalej nie kręciłem bo nie miałem obranego wyżej celu xD (ładna sztuka i tyle :) )

 

To jak? (żeby nie robić OT xD) macie jakieś rady dla mnie? Jak schłodzić grafę i czy da rade zaizolować blok bez armeflexu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloku nie mam, v-moda nie znalazłem (pytałem tez o to na tym forum). Jako iż chcę wykorzystać zamrażarkę muszę przenieść się się do kuchni. Okno jest, ale kilka metrów od zamrażarki i musiał bym cały dom oziębić.......

Te dwie 8-ki rozwijają ponad 4k rmp i tego nawiewu nie dam rady chyba poprawić. Najłatwiej było by chyba z wykorzystaniem zimnego powietrza. Lecz pytanie brzmi: czy PCB nie ochłodzi się na tyle by zaczęła się na nim skraplać woda? To nie WC i zimno nie będzie skupione na rdzeniu lecz na całej powierzchni grafy......

 

PS. A jak z przewodnictwem termicznym gumki chlebowej? Jak obkleję blok to czy po np. godzinie gumka nie będzie miala takiej temperatury jak blok?

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się skropli? Od zimnego powietrza? Nie widziałem jeszcze takich rzeczy.

 

W ogóle, to lepszy będzie efekt jak postawisz beczkę zimnej wody za oknem, poczekasz aż nabierze temperatury jaka jest na zewnątrz i wtedy zaczniesz kręcić. Imo będzie zimniej (większa pojemność cieplna) niż przy chlodnicy w zamrażarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...