Skocz do zawartości
mazur30

Jakie Głosniki 5.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje głośników 5.1 i nie wiem jakie wybrać słucham rocka i radia rmf maxxx. Dużo oglądam filmów i gram w gry. Głośniki muszą dobrze grać i żeby bass wyrabiał i nie dusił się przy większej głośności?Podajcie konkretne modele i napiszcie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na zakup tych głośników? Zestawy 5.1 są dostępne w różnych przedziałach cenowych, przeważnie ok. 200 zł te z niższej i ok. 500 modele z wyższej półki. Zajrzyj na 3kropki.pl, jest spory wybór głośników. Na Twoim miejscu kierowałbym się przede wszystkim marką i pasmem przenoszenia.

Edytowane przez Piotrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na zakup tych głośników? Zestawy 5.1 są dostępne w różnych przedziałach cenowych, przeważnie ok. 200 zł te z niższej i ok. 500 modele z wyższej półki. Zajrzyj na 3kropki.pl, jest spory wybór głośników. Na Twoim miejscu kierowałbym się przede wszystkim marką i pasmem przenoszenia.

To juz gorzej doradzic nie mogles, marka pewnie poleci na creativa logitech, a pasmo przenoszenia podawane przez producentow tak samo jak moc to wartosci z kosmosu ktore nijak maja sie do rzeczywistosci.

Najwazniejsze pytanie za ile $$$ ten zestaw;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej karcie dźwiękowej X-540 grają bardzo ładnie....zaraz zostanę zbesztany, zmieszany z błotem i wysłany na stos przez większość, ale to jest moje subiektywne odczucie....słuchałem jak grają u brata, pokój 12m z panelami podłogowymi. Czysty mocny bas, dobrze słyszalne wysokie tony.

 

W pokoju obok jako kino domowe wykorzystuje Logitech Z-5500 i powiem Ci tak...bez porządnej karty dźwiękowej te głośniki 'nie grają'. Osobiście lepszy dźwięk dają te X-540 razem z X-fi Xtreme Gamer.

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pokuszę się o podsumowanie. Kolega szuka głośników do 5.1 w cenie do 500zł Tak wiec sprawa wygląda tak, że Gienki w tej cenie zagrają naprawdę ładnie i moim zdaniem w tym przedziale cenowym są nieco bardziej uniwersalne od Logów. Na pewno nadawać się będą i do filmów i do muzyki w większym stopniu niż logi. Logi będą się super nadawać do filmów ale w muzyce dostaną o jeden punkt mniej od Gienków.

 

W grę wchodzą jeszcze Creativy G500 ale w tej cenie w chwili obecnej chyba tylko używki. G500 może wygrać pod względem Basu i głośności z Gienkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz gorzej doradzic nie mogles, marka pewnie poleci na creativa logitech, a pasmo przenoszenia podawane przez producentow tak samo jak moc to wartosci z kosmosu ktore nijak maja sie do rzeczywistosci.

Najwazniejsze pytanie za ile $$$ ten zestaw;]

Nie wiem jak sprawdziłeś fakt, że wartości pasma przenoszenia podawane przez producentów są wartościami z kosmosu. Musiałbyś chyba mieć chyba jakieś przyrządy pomiarowe, bo skrajnych częstotliwości ludzkie ucho nie jest w stanie wysłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwnikiem zestawów komputerowych ale obecnie mam dylemat. :) W domu mam dobrej jakości wieżę, cztery kolumny i to wszystko z komputerem gra przy pomocy Audigy 2 ZS. :)

 

Na jakiś czas muszę jednak zmienić lokum. Do wydania mam 500zł aby sprawić sobie zestaw audio. Wieży niestety nie mogę zabrać, bo zajmuje za dużo miejsca, no i jeszcze z innych mało ważnych powodów. Jednak kolumny śmiało mogę zabrać. Tutaj padnie moje pytanie :

 

Czy inwestować w zestaw głośników (Geniusy?Logitech?) za 500zł czy zabrać kolumny i kupić do nich amplituner np. Samsung AV R620. Wiem, że nie jest to szczyt technologii, ale tak jak mówiłem, nie mam więcej do wydania na to, właszcza że zestaw ma być w miarę "mobilny". ;)

 

Plusem amplitunera jest niewątpliwie pilot, leżąc na kanapie mógłbym sterować dźwiękiem. :) Kolumny mają w sobie po trzy głośniki, w tym również basowe i bas wydobywałby się z każdego kąta pokoju a nie tak jak w przypadku zestawu - jedynie z subwoofera. Any ideas ? :)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwnikiem zestawów komputerowych ale obecnie mam dylemat. :) W domu mam dobrej jakości wieżę, cztery kolumny i to wszystko z komputerem gra przy pomocy Audigy 2 ZS. :)

 

Na jakiś czas muszę jednak zmienić lokum. Do wydania mam 500zł aby sprawić sobie zestaw audio. Wieży niestety nie mogę zabrać, bo zajmuje za dużo miejsca, no i jeszcze z innych mało ważnych powodów. Jednak kolumny śmiało mogę zabrać. Tutaj padnie moje pytanie :

 

Czy inwestować w zestaw głośników (Geniusy?Logitech?) za 500zł czy zabrać kolumny i kupić do nich amplituner np. Samsung AV R620. Wiem, że nie jest to szczyt technologii, ale tak jak mówiłem, nie mam więcej do wydania na to, właszcza że zestaw ma być w miarę "mobilny". ;)

 

Plusem amplitunera jest niewątpliwie pilot, leżąc na kanapie mógłbym sterować dźwiękiem. :) Kolumny mają w sobie po trzy głośniki, w tym również basowe i bas wydobywałby się z każdego kąta pokoju a nie tak jak w przypadku zestawu - jedynie z subwoofera. Any ideas ? :)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)

no0 ujedzie ten samsung choć ja wolałbym kupić jakiś używany wzmacniacz np. yamahę za 400 zeta dorwiesz coś w stanie bdb grającego dużo lepiej niż ten wynalazek szajsunga. o jakich głośnikach mówisz ? bo nie nadążam jeśli to głośniki od jakaś efekciarskiej wieża z dawnych lat to sobie je daruj.

Jesli chcesz żeby zestaw zagrał do 500 zeta to muszę cię zmartwić żaden nie zagra. Zestawy zintegrowane jakoś radzące sobie w muzyce to g500 i Z-5500 i S750 powtarzam jakoś bo dynamiki czy przestrzeni nie uświadczysz jakiejś konkretnej od konturowe granie które sprawdza się w grach czy filmach ale w nucie już nie bardzo no i bas oczywiście mocny ale niestety na jedno kopyto.

Także polecam zainteresować się jakimś kolumnami podstawkowymi + ampem zamkniesz się +/- w 1000 zeta ale wrażenia podczas nuty nie porównywalne a jeśli chcesz 5.1 to niestety minimum 2-2,5k i nie daj się naciąć na najtańsze nowe ampy do 1k bo się dźwiękowo załamiesz lepiej kupić używkę wysoki model do 1k i cieszyć się czymś co chociaż próbuje grać w stereo jak wzmacniacz :) ja złożyłem to co mam w sygnaturze po około roku odsłuchów ze względu na to, że miałem bardzo ograniczony budżet który i tak srogo przekroczyłem ale jestem bardziej niż zadowolony bo i w nucie sobie radzi w kinie jest bardzo dobrze o grach nawet nie wspominam bo to już euforia :D

PS. od biedy kup ampa dobrego i startuj na kolumnach z wieży tylko sprawdź ile mają ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to cztery drewniane 50-Watówki , 8Ohm od Denona. :) Stare jak Świat (pewnie z 15lat). Nie sądzę, że są to głośniki od "efekciarskiej wieży", ale z dawnych lat niestety tak. ;)

 

Fakt, że z mobilnością tych 4 kolumn to jest średnio. Pudełko od Logitecha jest mniejsze niż 2 kolumny :lol: .Nad tym muszę jeszcze pomyśleć. :) Jeśli amplituner to będę wsysał tego samsunga tak ? (Wybaczcie, ale używki z allegro odpadają). A jeśli zestaw komputerowy to coż ? :) Solo niestety odpadają ze względu, że jest to sytem 2.0. Tak, tak słyszałem już, że dobre 2.0 jest lepsze niż biedne 5.1. ;) Jednak nie chciałbym rezygnować z dźwięku przestrzennego.

 

P.S. Dzięki za odzew. :)

 

 

EDIT: Shit, dopiero teraz zauważyłem ,że moc samsunga to 100W ... Dobrze rozumuję, że to nie uciągnie 4x50W = 200W ? ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak masz kolumny od wiezy Denona z dawnych lat to już swego rodzaju naprawdę fajne głośniki :D

jeśli ten samsung pobiera z sieci 100W to licz że ma powiedzmy te 35W na kanał co już zdoła napędzić kolumny 100W spokojnie ale nie zagrają na max swoich możliwości jeśli kupisz amp co ma realnie te powiedzmy 80W na kanał to dźwięk cię zmasakruje.

Wiem po sobie posiadaczu zacnego 5.1 komputerowego zestawu jakim jest Z-5500 po podpięci pod moją yamahe przy stereo pure direct to co wydały z siebie kody Ex566 a nawet głośniczki od Z-5500 po prostu wywołało u mnie opad szczęki do tej pory uważam, że ex566 to jedne z najlepszych podstawek za 400 zeta i robią u mnie za presence'y.

Na denonach osiągniesz to samo a nawet więcej i nie bój się 5 letenich używek one nie były budowane w oparciu o rohs wytrzymają następne 10 lat grając pięknie i nie zdechną ci po 2-3 latach z powodu zimnych lutów. Ja po odsłuchach byłem w szoku yamaha rx-v650/750 ( to samo różniące się softem i pilotem) i denonów i maranztzów wybrałem yamahe 650 w stanie idealnym grającą na poziomie Pionków klasy 10XX które stoją po 3k lol a mającą wszystko co potrzeba do życia małego psychopaty dźwięku wielokanałowego :D ale brakuje HDMi i innych pierdół także dla ciebie jakiś amp 2 kanałowy yamahy denona, marantza lub H/K sprawdzi się idealnie :D jak już masz głośniki to pchanie się w zestaw do kompa nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...