Skocz do zawartości
Gość lolwesoly

Male O/c- Czy To Mozliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lolwesoly

Siema

Ostatnio pobawilem sie troszke w biosie i tak mysle czy sobie chociarz proca nie podkrecic o pare mzh bo na moim sprzecie raczej kokosow nie osiagne :razz: Sprzet: X2 5200, ga m61pme s2, 2x1gb adata . wiadmomo ze z tego nic wielkiego nie bedzie ale mysle sobie moze cos pocuduje. zaczalem powoli od mnoznika i tak doszlem do 2930 mzh i cos jakby ...sie skaczylo. przy zmianie fsb z 215 na 216 komp mi sie wlaczal po jakiejsc minucie po zmianie opcji a potem resetowal bios. czemu tak sie dzieje, czy moze to koniec. przyszla mi mysl nad odblokowaniem mnoznika ale to chyba nierealne z tego co czytalem. istnieje szansa podciagniecia go chociarz na te 3ghz?? za wszelka odp bede wdzieczny :wink: i powiedzcie mi co z tym mnoznikiem bo mi sie zdaje ze nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ostatnio pobawilem sie troszke w biosie i tak mysle czy sobie chociarz proca nie podkrecic o pare mzh bo na moim sprzecie raczej kokosow nie osiagne :razz: Sprzet: X2 5200, ga m61pme s2, 2x1gb adata . wiadmomo ze z tego nic wielkiego nie bedzie ale mysle sobie moze cos pocuduje. zaczalem powoli od mnoznika i tak doszlem do 2930 mzh i cos jakby ...sie skaczylo. przy zmianie fsb z 215 na 216 komp mi sie wlaczal po jakiejsc minucie po zmianie opcji a potem resetowal bios. czemu tak sie dzieje, czy moze to koniec. przyszla mi mysl nad odblokowaniem mnoznika ale to chyba nierealne z tego co czytalem. istnieje szansa podciagniecia go chociarz na te 3ghz?? za wszelka odp bede wdzieczny :wink: i powiedzcie mi co z tym mnoznikiem bo mi sie zdaje ze nie ma szans

zmniejszyles htt? moze potraktuj go napieciem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmniejszylem, napiecie i tak ma duze chyba a po zatym nie ma regulacji:/

to zmniejsz ht i sproboj dalej, ewentualnie mnoznik jesli plyta na to pozwala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

to zmniejsz ht i sproboj dalej, ewentualnie mnoznik jesli plyta na to pozwala...

mnoznik da rade ale chyba jest zablokowany nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik da rade ale chyba jest zablokowany nie??

zmniejsz ht, i krec dalej jesli nie da rady to podkrec troche napiecie, ewentualnie zmniejsz mnoznik (w gore napewno jest zablokowany o ile to nie be - black edition)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

zmniejsz ht, i krec dalej jesli nie da rady to podkrec troche napiecie, ewentualnie zmniejsz mnoznik (w gore napewno jest zablokowany o ile to nie be - black edition)

udalo sie wyciagnac jeszcze dodatkowe 30mzh :razz: zmniejszajac ht a jesli chodzi o mnoznik to jest max 13.5 standardowo i w dol jak wezme to sie komp nie wlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie wyciagnac jeszcze dodatkowe 30mzh :razz: zmniejszajac ht a jesli chodzi o mnoznik to jest max 13.5 standardowo i w dol jak wezme to sie komp nie wlacza

to sprobuj jeszcze dac wyzsze napiecie, i krec dalej

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

A jakie masz taktowanie na pamięciach - w stock i aktualne? Daj screeny z cpu-z.

na pamieciach storck 775 mzh a po oc 830. napiecia nie podwyzsze bo nie ma regulacji a na 2.97 wyskakuje bluescreen. pozatym wgralem najnowszy bios ktory dal regulacje timingow.

ps: oc z 2.7 na 2.91 z zmiana biosu dala magiczny czas spuer pi z 34.500 na 30.900 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...