Skocz do zawartości
Neurotic

Wybór Dźwiękówki I Słuchawek Dla Gracza I Do Muzy Też

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż od kilku dni przymierzam się do wymiany peryferiów i trafiłem na problem przy wyborze audio. Zmęczony graniem na małych słuchawkach EMTECa z Saturna postanowiłem kupić sobie prawdziwie gamerskie słuchawki. Jednak zrobiłem to zbyt spontanicznie. Kupiłem Lognetmedia Aero 5.1. Słuchawki mnie totalnie rozczarowały zaraz po założeniu, dźwięk był o połowę biedniejszy niż ze starych słuchawek, a co dopiero pozrównywać głośnikami. Sam się zastanawiam czy technologia 5.1 wniosła jakieś udogodnienia. Myślałem że będę grał jak na wallhacku a tu zonk :) Kartę dźwiękową mam zintegrowaną DFI Infinity NF Ultra II-M2nForce4 Ultra używa kodeka Realtek ALC850, oferuje on dźwięk w standardzie 7.1 i 16-bitowe próbkowanie. Zastanawiam się nad powrotem do słuchawek stereo. Zastanawiam się czy kupno karty Sound Blaster X-FI XtremeMUSIC jest pójściem w dobrą stronę. Co do słuchawek rozważam kilka modeli: Razer Carchais, Steelseries Siberia, Plantronics Gamecom 377 i myślę nad jakimiś Sennheiserami lub Technicsami. Co do ceny to tak 300-500 zł. Kumpel polecił mi jeszcze Creative AURVANA i do tego Mikrofon Zalman ZM-MIC1. Od słuchawek oczekuję kilku rzeczy. Przede wszystkim gram bardzo dużo więc niech będą wygodne i trwałe. Jakość drzwięku z winampa powinna być jak najlepsza(lubię basik), więc jeżeli wszystkie słuchawki 5.1 graja jak Lognetmedia Aero to podziękuję. Jeżeli maja słaby kabel to odpadaja. Z racji że gram w sieciówki mikrofon byłby przyjemnym dodatkiem, ale ten Zalman też pewnie da radę. Zastanawiam się czy te pierwsze trzy modele to nie jest jakiś pic i nie powinnienem wybrac cos Sennheiser/Technics/Akg i o reszcie zapomnieć. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno ten sam problem z wyborem karty dźwiękowej i słuchawek - parę osób mi odpisało. Karta:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Karty-Dzw...53#entry3318253

Tu masz link do przeglądówki na temat dźwiękówek:

http://pclab.pl/art17707.html

a tu recenzję xonara dx, którego sobie zakupiłem i z którego jestem bardzo zadowolony

http://pclab.pl/art32279.html

Co do xonara dx słyszałem z kilku źródeł, że z emulacją EAXa 5.0 jest w niektórych grach problem i trzeba czasem wracać do 2.0. Z drugiej strony asus często aktualizuje sterowniki pod tym kątem. Ja póki co nie gram, więc nie wiem. Do gier to chyba raczej Sound Blaster X-FI XtremeMUSIC albo gamer byłyby pewniejszym rozwiązaniem.

Co do słuchawek kupiłem sobie Sennheisery HD215 i jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mam się do czego przyczepić. Są to pełne słuchawki, dosyć masywne, przewód o długości 3m jest gruby, zwinięty w spiralkę jak kabel telefoniczny i... ODŁĄCZANY! Jak się rozwali przy jacku albo przy muszlach to po prostu kupisz nowy. Niektórzy zarzucają, że brzmią płasko:

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Sluchawki...tml&st=2580

Jak tak nie uważam. Słuchawki dają dużo dźwięków, żadnego pasma zbytnio nie eksponując. Od tego masz equalizer na karcie dźwiękowej i spokojnie da się wyciągnąć duży basik.

A tutaj forumowicz Włodi, dotychczas bardzo zadowolony ze swojego XtremeMUSIC zaczyna na niego narzekać

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Asus-D1-Ds-t307174.html

Napisz do niego na prywatny i podpytaj o interesujące ciebie szczegóły

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzję tego DSa

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=542&...ctr_str_numer=1

Ja bym go nie brał bo (znalezione w tej recenzji):

"Zacznę może od małego minusika który mi się nie spodobał, mianowicie chodzi o odseparowanie dźwięków z komputera. Po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników zaskoczyły mnie dziwne dźwięki które usłyszałem na słuchawkach. Pracujący dysk twardy, napęd DVD czy nawet ruchy myszką były słyszalne podczas normalnej pracy z systemem. Bardzo mnie to zaniepokoiło, powoli zacząłem zastanawiać się czy aby Asus za bardzo nie chciał zaoszczędzić, zakłócenia praktycznie nie słyszalne jeżeli chodzi o głośniki, zarówno Genius jak i Altec prawie ich nie wychwyciły, na słuchawkach dosyć wyraźne.

Całe szczęście dzieje się tak tylko gdy karta jest bezrobotna, gdy włączymy płytę audio, grę lub film zakłócenia praktycznie całkowicie znikają. Faktem jest iż na początku było to dla mnie niespodzianką, nie znalazłem niestety żadnej informacji w sieci dlaczego tak jest."

Mój xonar dx dobrze sprawdza się w przypadku muzyki i filmów - słuchawki. Dźwięk przestrzenny jest, w porównaniu z integrą (realtec ALC888) jest zdecydowanie lepiej.

Co do słuchawek to zupełnie się na tym nie znam - wpadłem do saturna, zmonoplizowałem dwóch obsługantów na ok 1 godzinę, wybrałem co mi bardziej pasowało i kupiłem przez internet. Może spróbuj przeszukać ten temat o słuchawkach, który podesłałem ci we wcześniejszym poście pod kątem HD 515. Może ktoś się wypowiedział, a jak nie to zostają google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi on bardzo pasuje. Ewentualnie, jeśli masz na płycie głównej deficyt wolnych slotów pci-e x1, możesz kupić xonara d1. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi jest tym samym co xd, ale na zwykłe pci i nie potrzebuje dodatkowego zasilania (5 V wtyczka fdd z zasilacza). Mam nadzieję, że w grach też będzie elegancko śmigał, a raczej brzmiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...