Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Stąd moje pytanie. Czy na MSI gd65 tez występuje problem z długim botem ???

Nie, boot jest normalny (ok. 20sek), zalezy w duzej mierze od tego czy masz HDD czy SSD, nie czy to P55, czy x58, czy inne.

Mialem ASUSA Rampage II Gene X58, MSI X58M i teraz MSI GD65 - boot we wszystkich byl taki sam.

A co do migajacych swiatelek w nowych Asusach P55, to jest to odosobniony przypadek tej serii, wiec nie chcesz, nie kupuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z platforma intela mialem tylko stycznosc za czasów 386 DX więc nie denerwujcie sie podstawowymi pytaniami.

Czy do wykręcenia i5 do 4GHz na MSI P55-GD65 wystarczy mi G.Skill DDR3 4GB(2x2GB) PC1866 Ripjaws Series CL8 ??

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie przed złożeniem zamówienia. Robiąc CF lub SLI to złącza PCI-E ustawią się 8/8 jak w asusach czy 16/8 ???

Fizycznie oba sloty sa x16, natomiast w SLI/CF beda chodzily x8/x8:

 

"Expansion on the board consists of two PCI Express gen 2 x16 slot, A PCI Express gen 2 x4 slot, two PCI Express gen2 x1 slots and two PCI slots. Multiple graphics cards are supported in both SLI and Crossfire mode. As the maximum number of PCI Express lanes on the LGA-1156 CPU is 16 and the controller is on the CPU die itself, the two slots will be divided into x8 x8 mode"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temacik zeszedł z sedna, więc ja postaram się go wrócić na poprawny tor. Mam P55GD80 i gdy się ładuje windows lub uruchomię jakąś aplikacje dochodzą do mnie wyraźnę dzwięki w wysokim tonie. Czyżby to cewki piszczały. Wszystskie inne podzespoły oprócz procka pochodzą, że starego kompa i tam podobny objaw nie występował. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temacik zeszedł z sedna, więc ja postaram się go wrócić na poprawny tor. Mam P55GD80 i gdy się ładuje windows lub uruchomię jakąś aplikacje dochodzą do mnie wyraźnę dzwięki w wysokim tonie. Czyżby to cewki piszczały. Wszystskie inne podzespoły oprócz procka pochodzą, że starego kompa i tam podobny objaw nie występował. Proszę o pomoc.

U mnie na gd65 to samo, ale na 99% wyeliminowałem mobo i obstawiam, że to gpu.

 

matiz - Ty tu siedzisz na forum online 24h/7 ??

Nie, a dlaczego pytasz? kompa nie gasze i forum gdzieś zawsze jest w zakladkach FF więc może stąd to stwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem MSI P55 GD65, teraz trza zobaczyć co ona potrafi.

Nie jest źle, 4GHz są :), jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla i5 750? przy WC

Nie wiem czy istnieje coś takiego jak "maksymalne bezpieczne napięcie", na pewno istnieje maksymalna temperatura - 100 stopni C - i tu wg mnie musisz sam testować przy jakim napięciu proc zacznie się zbliżać niebezpiecznie do tej wartości. Na tej płycie widzę, że 4,2 GHz przy 1,488V jest jeszcze do przyjęcia (nie wiem jakie mieli tam chłodzenie), ale u siebie widzę, że z założonym coolerem NOCTUA testując LinX-em mam 96 stopni C przy przekroczeniu 1,45V (czy coś koło tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam MSI GD65 + i7 860, chłodzenie boxowe. Mam z nią następujący problem:

 

Po ustawieniu BLCK na 200MHz i procka na 3GHz (przechodzi wszystkie testy), problem występuje zawsze z pierwszym uruchomieniem komputera, wyskakuje mi że ustawienia O/C są źle dobrane, po czym muszę wejść do biosu i kliknąć na "save setup and exit" (bez przestawiania czegokolwiek w biosie!) i po uruchomieniu ponownym kompa ten błąd już nie występuje, aż do czasu wyłączenia go. Zastanawia mnie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

P.S.

W sklepie DDR2.pl natrafiłem na dziwne zdjęcie płytki MSI GD65, wygląda to jak by MSI wypuściło kolejną jej rewizję z tym że jakąś taką biedniejszą:

Dołączona grafika

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś że ją zabiłeś?

Rano bawiłem się nią było 20x205 napięcie 1.47 w biosie Uruchomiłem LinXa po ok. 15 minutach komp zgasł, ja poczułem smród spalenizny.

Najpierw myślałem że może to zasiłka, podmieniłem na inną to samo.

Trzeba było do sklepu, ale wymienili bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na I5 i hyperach 1600 włączyłęm OCgene i ustawiło mi proc na 3700 - chyba nawet nie będę więcej męczył procka.

Czekam jeszce na zapinki pod ten socket do Mugena, bo narazie leży mi odłogiem po zdjęciu z 775.

 

Mam tylko jeden problem - ale z innej beczki. Na win7 64bit przy 775 przy procku e8400 COD4 działął normalnie i elegancko (obecnie laguje pomimo niskiego pingu), po wymianie na tą płytę pierwszy problem jaki się pojawił to zły adres karty sieciowej zaczynający się od 40. Podobno zaczynają się od 00 i nie działał necik. Ustawiłęm ręcznie numer, ale to samo, zmieniłem za pomocą smack-a mac adres i dalej to samo. Zatem czy może mieć znaczenie I5 lub płyta ?? Sprawdzałem przed i po OC - zero efektów.

Już mi brak pomysłów.

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na I5 i hyperach 1600 włączyłęm OCgene i ustawiło mi proc na 3700 - chyba nawet nie będę więcej męczył procka.

Czekam jeszce na zapinki pod ten socket do Mugena, bo narazie leży mi odłogiem po zdjęciu z 775.

 

Mam tylko jeden problem - ale z innej beczki. Na win7 64bit przy 775 przy procku e8400 COD4 działął normalnie i elegancko (obecnie laguje pomimo niskiego pingu), po wymianie na tą płytę pierwszy problem jaki się pojawił to zły adres karty sieciowej zaczynający się od 40. Podobno zaczynają się od 00 i nie działał necik. Ustawiłęm ręcznie numer, ale to samo, zmieniłem za pomocą smack-a mac adres i dalej to samo. Zatem czy może mieć znaczenie I5 lub płyta ?? Sprawdzałem przed i po OC - zero efektów.

Już mi brak pomysłów.

 

Spróbuj zrobić update biosu do wersji 1.4, ja miałem podobny problem na starej płytce Asus'a pod 775, tam mi pomogła aktualizacja biosu, więc może i w tym przypadku pomoże, a napewno nie zaszkodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...