Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też miałem Firki na p35 i p45. Z tym że u mnie padła tylko P35. Za to P45 NEO2 przez ponad rok ciągnęła mi Q6600 pryz Vcore 1.6v :D i nic się nie stało, teraz śmiga wraz z e7400 u brata w kompie ;]

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie aby troche z tym ze jak padlo MSI P35 to nowe moba tez maja zjechana sekcje Vcore bo cewki piszcza? Cewki piszcza na wiekszosci nowych mobo, na tym lub innym egzemplarzu. Niedlugo ludzie przestana kupowac plyty, bo na modelu producenta X sprzed 3 lat slot PCI slabo swiecil pod UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych piszczeniem cewek (czy cokolwiek innego tam piszczy ;)) uploadowałem właśnie filmik z rozruchu mojej GD65.

Filmik ma swoja długość i tak naprawdę nie pokazuje wiele, ponieważ tego piszczenia prawie nie słychać (radzę dać VOLUME na +), więc byście nie szukali to podaje czas:

- 16s - start PC

- 34s - 37s - piszczenie - prawie sam koniec

 

U mnie przybiera to postać swego rodzaju loopa, który na końcu jest najbardziej słyszalny (34-36 sekunda filmu), resztę zagłusza chłodzenie w budzie.

 

Filmik tutaj

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o piszczenie tylko o to że na microstarach często zdychają właśnie sekcje zasilania, i nie są to pojedyncze przypadki a wręcz nagminne, temat ma 4 strony i 3 zdechłe płyty bez jakiegoś extreme oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak u was z Vdropem na tych mobo?

Ja testuje obecnie primem na 2rdzeniach tylko i jest spory drop 0.02

na 4 rdzeniach spada na leb na szyje .. :/

nam akurat przyszło testować model GD80 i z opcją lowVdroop-(chyba tak to się zwało) ;) droop praktycznie nie istnieje,przynajmniej w zakresie 1.3V-1.5V

.Oczywiście 4core+HT

 

Została, została.

Widze w końcu jakiś ładny wyniczek w temacie. Gratuluje.

Moja MSIca (czytaj: mysica) GD65 szczytowała przy 225. Do względnej stabinlności to niestety nieco mniej:

Ale OCgenie tak samo wykrzaczyć potrafi wszystko. IMHO jego tajemnica polega na tym, że nie wolno kompletnie nic zmieniać w biosie <wink>

jak miałeś puszczone memki w tym secie?

 

BTW.

z tym padaniem,piszczeniem mobo,to po prostu mieliście pecha tak jak ja,z 4xP5B-deluxe,2xP5B,biostarem p45,2XDFI LP P35,i paroma GPU-też piszczały świnki:D

Ale akurat w przypadku MSI skok jakościowy w porównaniu do P35 itp... jest lekko mówiąc, dość znaczny.

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w wolnej chwili potestowałem mobo w kontekście piszczenia cewek. W moim przypadku podczas boot-owania się biosu nic nie piszczało, dopiero jak się pojawił ekran logowania windows-a czyli załadowało się jądro systemu i wszystkie usługi. Gdy włączałem jakąś grę czyli CPU było pod obciążeniem to piszczenie znikało. Spróbowałem więc w windowsie odpalić orthos-a i taki sam efekt uzyskałem. Piszczenie przestało, w momencie jego zatrzymania natychmiastowo wracało. Postanowiłem więc wyłączyć w biosie C-State, czyli oszczędzanie energią (wtedy mnożnik nie skacze, tzn system operacyjny nie może zmieniać w locie mnożnika i wszystkie fazy napięcia są włączone) i eureka piszczenie zniknęło. Suma sumarum problem jest przy trybie oszczędzania energią. Może montowane cewki na tych płytach nie lubią zmiany napięcia.

 

Zapomniałem dodać, że skontaktował się ze mną pracownik MSI (byłem zaskoczony bardzo pozytywnie) i opisałem mu problem (jeszcze podam numer seryjny płyty i producenta socket-a), gdyż chcą zdiagnozować przyczynę (czytaj dbają o klienta). Fajnie jakby dało się to załatwić software-owo, czyli biosem. Zatem nie narzekajcie tak od razu, bez zbadania sytuacji.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dla wszystkich zainteresowanych OC: dzisiaj ruszył na HWbot

 

http://hwbot.org/article/news/msi_xtreme_s...ine_competition

 

 

Nawet bez mocniejszych wyników do wygrania są co tydzień płyty:

MSI Big Bang Fuzion mainboard

 

także warto wrzucić wyniki nawet ot tak :-)

 

@Gemmy - memki, hmmm, coś koło 1600MHz

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tydzień na GD-65 kręciłem na 1,4v w quadzie i dualu.

Jedyne co mruczy to grafika, ale taki już jej urok ;)

Sama płyta wręcz wzorowo się zachowuje, przy mocniejszym kręceniu dałem 120tke wiejącą na sekcje zasilania i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy jakie rozsądne ramy kupić pod i5 i7, jeszcze pytanie laika czy ramy mają jakiś wpływ na podkręcanie serii i5 i7 tak jak to było na 775 a może tu idzie wszystko korygować ustawieniem mnożnika, jestem na etapie wyboru płyty i wychodzi mi biostar i55, msi gd65, lub asus na i55, w sumie kalkulujac to msi wypada najlepiej choć swąd palonego laminatu na p35 pamietam do dzisiaj :) ale co tam ryzyk fizyk najwyżej pójdzie do żyda i kupię co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej a dobrze z dedyków DDR3 dla platformy 1156/1366 to chyba te link g.skill-e. Aktualnie 1600 cl7 są ciężko dostępne a jeśli już się znajdzie to straszna drożyzna. Niestety inne polecane ramy jak Patriot sector5 są o wiele droższe, w podobnej cenie są OCZ LV. Co do G.Skill-ów producent podaje, że napięcie zasilania 1333/1600 cl9 wynosi 1.5V, natomiast 1333/1600 cl7 1.6V. Mnożnikiem wszystko skorygujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze będą G.Skill'e RipJaws 2000Mhz CL9 1,65V (sam posiadam) - biją stosunkiem ceny do jakości, ewntualnie też ripjawsy ale 1600Mhz ;). A co do samego OC, to o ile się nie mylę, to przy BLCK 200Mhz, ustawienie najniższego mnożnika dla pamięci daje 1300MHz (coś koło tego, jeśli się mylę proszę mnie poprawić) więc raczej nie jest to zawrotna prędkość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Patrioty radiergummi latają na napięciu 1.9V i dłuższa praca na nich może spowodować padnięcie kontrolera pamięci wbudowanego w procesor = uwalenie procka. Maksymalne rekomendowane napięcie pamięci dla i5/i7 wynosi 1.65V, kij go wie co będzie się dziać po dłuższej pracy na 1.9V. Lepiej nie ryzykować i kupić Jakąś parkę dedykowanych pamięci z napięciem zas. do 1.65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, czy da się na tej msi ustawić karty graficzne w konfiguracji pci-e 16/4 (pierwsze gniazdo 16 drugie 4) bardzo mi na tym zależy, mam dwie karty graficzne a puszczać 5870 x8 to grzech, z kolei gts250 liczy tylko fizyke a więc x4 mu śmiało wystarczy, mała pośba czy możecie zaktualizować sygnatury, bo każdy siedzi na nowym sprzęcie a w sigach jakiś graty i nie wiada co zakupić ;)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GD65, nad drugim slotem PCI-E x16 znajduje się slot PCI-E x4 (mimo że jest krótszy to grafę da się tam wsadzić) i myślę że tam można by wcisnąć tego Gforce'a (choć wtedy obie karty będą bardzo blisko siebie). Bo nawet po wsadzeniu tylko jednej grafy ale w drugi slot PCI-E x16, powoduje spadek przepustowości na x8.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu. Na MSI masz pci express 2.0 x16, czyli wkładając dwie karty w sloty x16 powinieneś uzyskać pci-e 2.0 x8, których przepustowości są identyczne jak pci-e 1.1 x16 a więc spadku wydajności nie będzie. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego kręcenia procka jak Ci niezależy na taktach memek zbytnio to starczą Ci też najtańsze goodramy bo jak napisał RENMEi przy blck 200 można ustawić memki na ok 1300. Ja własnie jadę na takich goodramach miało być jako przejściowe ale jakoś są i są :wink: A ripki nie tanieją i nic innego się nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancje na płyty główne udziela sklep. To ile czasu będzie trwała reklamacje w dużej mierze zależy na reakcji sklepu. Sklep musi odesłać płytę do hurtowni w której ją zakupił a hurtownia dopiero odsyła na serwis. to jest właśnie najdłużej trwająca czynność w reklamacji. sam pobyt w serwisie nie przekracza zazwyczaj tygodnia. a jeżeli chodzi o przyjęcie warunkowe to nie ma się co dziwić. uszkodzenie nastąpiło na skutek OC które jest na własne ryzyko i uszkodzenia wynikłe z tego powodu nie jest obejmowane gwarancją ( myślę że nie muszę tłumaczyć dlaczego).

 

Info dla ptys który nie czyta chyba dokładnie warunków gwarancji.

Edytowane przez MSITeam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam inne pytanko co do tej plyty. Wiadomo ogolnie ze aby dzialalo w dyskac ncq, musi byc wlaczona kontroler sata w tryb AHCI. pech cchial ze mialem go odpalony w trybie ide przy instalacji windy i teraz jak go przelaczam na ahci to winda sie sypie niebieskim ekranie przy starcie. z tego co tez juz wyczytalem na sieci idzie to obejsc bez ponownej ionstalacji windowsa - wystarczy tylko w menadzerze urzadzen w kontrolerze sata podmienic sterownik na ten zgodny z ahci, po czym po restarcie wlaczyc ahci i powinno hulac.

Tutaj jednak pojawia sie pytanie.. jaki sterownik do ahci mam zainstalowac.. ICH7/8 itp raczej nie bo to sa juz starocie z tego co udalo mi sie na sieci znalezc to prawdopodobnie jest to ICH10R ale..jest to na ok 80%. moglby ktos mnie oswiecic, z tych osob ktore maja postawiona winde na AHCI, albo ewentualnie zajrzec w swoj menadzer urzadzen aby mi powiedziec jaka wersja sterownika sie tam wrzucila? ICH10, ICH10R a moze PCH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancje na płyty główne udziela sklep. To ile czasu będzie trwała reklamacje w dużej mierze zależy na reakcji sklepu. Sklep musi odesłać płytę do hurtowni w której ją zakupił a hurtownia dopiero odsyła na serwis. to jest właśnie najdłużej trwająca czynność w reklamacji. sam pobyt w serwisie nie przekracza zazwyczaj tygodnia. a jeżeli chodzi o przyjęcie warunkowe to nie ma się co dziwić. uszkodzenie nastąpiło na skutek OC które jest na własne ryzyko i uszkodzenia wynikłe z tego powodu nie jest obejmowane gwarancją ( myślę że nie muszę tłumaczyć dlaczego).

 

Info dla ptys który nie czyta chyba dokładnie warunków gwarancji.

fajnie a może niefajnie, że ktoś z msi udziela się w temacie, skoro taką politykę ma wasza firma w temacie oc to dlaczego nie zablokujecie wszystkich funkcji w biosie (zostawicie ustawienia daty zegara i boot menu) jestem ciekaw ilu chętnych się znajdzie do zakupu waszych urządzeń, równie dobrze można kupić ecs-a który na standardowych ustawieniach też działa a jest zawsze sporo tańszy od msi czy asusa, po kiego wała przycisk oc genie jak i wypasiony wtyk do mierzenia napięć (notabene bardzo trafiony pomysł), jeśli się czymś chwali, mega hiper wypaśnymi układami zasilania to wypadałoby żeby nie zdychały od lajtowgo oc (napięcie zadane mieści się w granicy zalecanej przez producenta procesora), i jeszcze później wielkie halo że laminat nadpalony, a wynika to z kiepskich komponentów czy beznadziejnej jakości połączeń lutowniczych (rohos i jego luty bezołowiowe robią swoje), to nie tylko mnie zdechła nie jedna płyta msi wystarczy przewertować topik o p35, p45 i znajdziemy tam nie jedną sztukę która umarła przy użytkowym oc w tym temacie też już 4 padły, proszę poczytać o asusach, biostarach, czy nawet asrockach w czterech tematach nie znajdziemy tam tylu ubitych płyt co w jednym o msi, chyba to o czymś świadczy, tym bardziej że temat nowy i płyty nie zdążyły się zdegradować, w związku z długą pracą w extremalnych warunkach, msi ma fajne pomysły i byłyby to topowe produkty gdyby ich jakość była w okolicach asrocka, a nie jak obecnie poniżej gigabyte który robi 24mossfetowe sekcje zasilające wypadające w rzeczywistości gorzej od 10 asusa czy biostara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi oto żeby utrudniać użytkownikom OC i blokować jakieś funkcje. Firma MSI dokłada wszelkich starań aby sprostać wymaganiom użytkowników. Każde OC niesie ze sobą jednak ryzyko uszkodzenia płyty. nie wnikajmy w szczegóły jakie jest to OC. Chodzi o to że gwarancja jest udzielona na produkt który działa w ustawieniach producenta. chciałem też wyjaśnić tobie dlaczego twoja płyta została przyjęta na serwis warunkowo. sorki jeśli moja wypowiedź cię uraziła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytanka

jaką wartość ustawić dla CPU VTT

za co odpowiada opcja tFAW w ustawieniach ramu

jaki cooler polecacie aby wydajnie schłodzić procka

 

P.S.

Moja płyta nie piszczy

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ad 1 jak najniższą

Ad 3 Scythe Mugen, TRUE, Noctua U12P, z tańszych to pentagram karakorum, Freezer Xtreme. Ja założyłem Freezera 7 Pro i dobrze sobie radzi nawet do 4GHz :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...