Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Moja plyta to msi p55-gd65 a cooler to Noctua NH-U12P SE2 (1300rpm) . Zapodalem na nia najnowszy bios czyli 1.6

Chcialem ustawic na zmienna regulacje wiatrakow noctuy dla CPU i jak to zrobic i czy to w ogole to dziala?

W biosie zakladce H/W MONITOR sa dwie opcje: CPU SMART FAN TARGET (ustawilem na 60C) i CPU MIN FAN SPEED (ustawilem na 25%)

Moze mam jeszcze cos innego przestawic w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta to msi p55-gd65 a cooler to Noctua NH-U12P SE2 (1300rpm) . Zapodalem na nia najnowszy bios czyli 1.6

Chcialem ustawic na zmienna regulacje wiatrakow noctuy dla CPU i jak to zrobic i czy to w ogole to dziala?

W biosie zakladce H/W MONITOR sa dwie opcje: CPU SMART FAN TARGET (ustawilem na 60C) i CPU MIN FAN SPEED (ustawilem na 25%)

Moze mam jeszcze cos innego przestawic w biosie?

 

Musisz podpiąć wtyczkę z CPU pod złącze FAN1 lub FAN2 wtedy da się regulować speedfanem. Tego złącza CPU Fan nie da się niestety regulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :(, zrobie tak jak mowisz w ostatecznosci mam przejsciowki do noktuy 1100 lub 900rpm niby najlepsze wiatraki a jednak teraz najbardziej mi halasuja

Ale to musze utawic na stale rpm te wiatraki? czyli nie zwieksza mi predkosci przy stresie?

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , zrobie tak jak mowisz w ostatecznosci mam przejsciowki do noktuy 1100 lub 900rpm niby najlepsze wiatraki a jednak teraz najbardziej mi halasuja

Ale to musze utawic na stale rpm te wiatraki? czyli nie zwieksza mi predkosci przy stresie?

Mam takie same chłodzenie i płyte i poradziłem sobie z powyższym problemem poprzez zakup kontrolera obrotów Zalman ZM-MFC3. Steruje nim 4 wentylatorami 12x12 ( w tym 1 na radiatorze), kiedy robie oc to ustawiamiam wyższe obroty, a kiedy naprzykład oglądam film skręcam wentyle na 500-600 obrotów i mam zupełną ciszę.

Jeżeli nie chesz wydawać kasy na kontrolera to zastosuj przejsciowki z noctuy (900 rpm te niebieskie). Jeszcze mam pytanie czy podczas montażu noctuy podkleiłeś boki wetylatora mocowanego na radiatorze silikonowymi naklejkami? Bo znacznie one ograniczają wibracje przenoszące się na radiator i jest ciszej.

 

A tak na koniec to dziwie się że msi w biosie nie umożliwia ręcznego ustawiania trybu pracy wetylatora na cpu (np: silent itp.) jak to jest w asusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie za bardzo wiedzialem co zrobic z tym silikonowym ustrojstwem :) (nie podkleilem). Mam reczne regulatory wiec jest taka mozliwosc jaka ty zrobiles u siebie.

Ale jestem slepy :) patrzylem wczesniej i dopiero teraz widze

http://www.pcshoptalk.com/showthread.php?2...-SE2-CPU-Cooler

Trzecia fota od dolu, to te pionowe paseczki?

 

Dzieki wszystkim za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie za bardzo wiedzialem co zrobic z tym silikonowym ustrojstwem :) (nie podkleilem). Mam reczne regulatory wiec jest taka mozliwosc jaka ty zrobiles u siebie.

Ale jestem slepy :) patrzylem wczesniej i dopiero teraz widze

http://www.pcshoptalk.com/showthread.php?2...-SE2-CPU-Cooler

Trzecia fota od dolu, to te pionowe paseczki?

 

Dzieki wszystkim za odpowiedz

Troche kiepsko, że nie można regulować 3 wentylatorów ale da się te dwa. Ja mam podpięty CPU i przedni wentylator pod FAN1 i FAN2 i tymi dwoma wentylatorami steruje mi program speedfan (w zależności od temperatury na procesorze). Nie jest idealnie ale wystarczająco. W BIOSie można też ustawić ich prędkość w 3 zakresach (100%, 75% i 50%). W speed fanie już dowolnie ale wentylator z noctua startuje dopiero przy 60% i trzeba o tym pamiętać jeżeli chce się pracować w trybie pasywnym (u mnie temperatura utrzymuje się na poziomie 42-45 stopni przy korzystaniu z internetu, mp3 - praca pasywna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięty wentylator od cpu pod złącze cpu i płyta sama reguluje jego obroty w zależności od temperatury.

 

Jak mam przygotować pena pod upgrade biosu ???

 

P.S.

Jakoś wysokie temperatury są tej nucty w teście z linka powyżej

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przygotowanie pena? Może być niemiłosiernie zasyfiony, ważne żeby znalazł się na nim bios. Podpinasz pena przed resem kompa aby został wykryty w biosie > res kompa > wchodzisz do biosu i w M-Flash zmieniasz z "disabled" na "bios update" > odkrywa ci się opcja pod M-Flash > tam zmieniasz na update z Pendirve > dochodząc po ścieżce wybierasz bios i jedziesz z update. Nie pamiętam czy bios musi być luzem na penie (np x:/A7583IMS.160) czy może znajdować się w jakimś katalogu (czy bios pozwala na latanie po katalogach znajdujących się na penie).

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiolem pod fana1 te wentyle i w biosie na 75%, paski podkleilem no i teraz to elegancko pracuje :) A jak by co to moge speedfanem regulowac

 

A jak jest z kompatybilnoscia chodzi o zasilanie PCI-E 2.0 x16 na plycie. Chodzi mi o to ze wlozylem do niej stara grafike: GV-NX88X768H-RH GeForce 8800 GTX i podlaczylem do niej zasilanie jak poprzednio na starej plycie czyli na dwa gniazda zasilania (PCI-E 6)

A moze nie potrzebnie przeciez nowe pci-e 2.0 daje daje wiecej (chyba 150w)

MSI na wsparciu technicznym powiedzieli mi ze raczej powinienem podlaczyc obie normalnie.

W necie jak szukalem to przewaznie ludzie mieli pytania w stylu stara plyta nowa grafika a odwrotnie to nic nie znalazlem :(

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to zatrybi ci grafika pomijając te zasilania? 8800gtx zżera 150W po obciążeniu, gdzieś czytałem ze potrafią nawet 180W pożreć + ew. OC.. Nawet jeśli pcie 2.0 jest w stanie oddać 150W to na pewno tyle nie wyciągnie grafika z tego slotu, poza tym myślę, że takie obciążanie slotu pcie jest mało rozsądne. Te złącza PEG 6pin to porażka bo są w stanie oddać tylko 75W, gdzie nowsze PEG 8pin potrafią oddać już 150W a w przewodach różnią się tylko dorzuconymi dwoma masami w 8pin... Spróbuj na jednym 6pin, ale imo jak są dwa złącza na grafice to lepiej obydwa wykorzystać.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktos już gdzieś w sklepie GD85? Miały sie już pojawić ponad tydzień temu.

Jeśli Ci zależy na satach 3 i usb 3.0 to spoko, ale gd80 po takim czasie jest już dopieszczona i sprawuje się super pod warunkiem , że nie mamy patriotów sector 5. Polecam ADATY 2000 MHz za grosze w porównaniu do reszty dostępnych memek na rynku ! Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak odpuszcze MSI a wezmę Asusa MIIIF. GD80/85 nie maja wszystkiego co potrzebuje czyli porządnej regulacji wielu wentylatorów i brak wejścia na czujnik temp (używam przy WC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie wczoraj posiadaczem i5 750 oraz GD65 i mam pewien problem.

 

Procek puszczony na 4000 (20x200), obciazany LinX'em

 

Daje sie zaobserwować olbrzymi vdrop, mianowice:

 

_________ Bios ____Miernik ____ CPUZ

IDLE _____ 1.4 _____1.382 _____1.384

LOAD _____1.4 _____1.314_____ 1.312

 

 

Miernik to stary tani syf, pewnie posiada dosc duzy blad pomiarowy, lecz jego wskazania pokrywaja sie znacznie ze wskazaniami CPUZ, wnioskuje, ze dziala w miare poprawnie.

 

Zostaje płyta i zasilacz, napiecie lini 12V spada pod obciazeniem z 12.03 do 11.99V , czyli niewiele.

Zasilacz to.....stara allegrowa Delta 400W, czy rzeczywiscie ona jest powodem tego dropa? Grafa to radek HD4850 czyli nic specjalnie pradozernego. Zasilacz kosztowal 40zl swego czasu i jak dotad mnie nie zawiodl, byloby szkoda go wymieniac zaledwie po 4 latach :lol:

Czy mozliwe, ze to wina mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Konfiguracja jak w sygnaturze. Podkręciłem testowo na 4GHz (20x200, dzielnik pamięci 3), powyłączałem OC Genie, Intel Turbo Boost, wszystko inne zostawiłem jak było (w większości na auto) w szczególności C-state, EIST są włączone - czyli funkcje, które będą zmniejszać pobór prądu, gdy nie potrzebuję max z maszyny.

Wszystko działa bez problemu, gry, programy, testy 3dmark, pcmark. Natomiast linx zgłasza błąd po niecałej minucie.

Co zmienić w ustawieniach, czy zwiększyć napięcie na procku (jest default) ?

Czy jest gdzieś jakiś poradnik podkręcania na tej płycie ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie wczoraj posiadaczem i5 750 oraz GD65 i mam pewien problem.

 

Procek puszczony na 4000 (20x200), obciazany LinX'em

 

Daje sie zaobserwować olbrzymi vdrop, mianowice:

 

_________ Bios ____Miernik ____ CPUZ

IDLE _____ 1.4 _____1.382 _____1.384

LOAD _____1.4 _____1.314_____ 1.312

 

 

Miernik to stary tani syf, pewnie posiada dosc duzy blad pomiarowy, lecz jego wskazania pokrywaja sie znacznie ze wskazaniami CPUZ, wnioskuje, ze dziala w miare poprawnie.

 

Zostaje płyta i zasilacz, napiecie lini 12V spada pod obciazeniem z 12.03 do 11.99V , czyli niewiele.

Zasilacz to.....stara allegrowa Delta 400W, czy rzeczywiscie ona jest powodem tego dropa? Grafa to radek HD4850 czyli nic specjalnie pradozernego. Zasilacz kosztowal 40zl swego czasu i jak dotad mnie nie zawiodl, byloby szkoda go wymieniac zaledwie po 4 latach :lol:

Czy mozliwe, ze to wina mobo?

Jakby nie patrzeć odpalanie tego konfiga na 4 letniej 400 jest pewnie na jej granicy możliwości. Więc to zmieniłbym niezależnie od vdroopa.

W biosie włączona stabilizacja napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i dziala (na gd-65) na gd-80 jeszcze nie sprawdzalem

 

pytanko ma ktos gd-65 lub 80 i clarkdale'a?

Cpu-Z pokazuje PCIE x8 dla grafy. Na i5 750 jest x16 ... wsadzam i3 530 i juz jest x8 :o

Fixed PCIE x16 slot down to x8 when plug Clarkdale CPU. Od 1.74 bety w GD-80 także bug w 65 też pewnie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem winowajce, odnosnie kosmicznego vdroop.

Wgralem bios 1.6 i zamiast line-load calibration pojawily sie dwie opcje, high i low vdroop.

Opcja High droop nie dziala, natomiast low droop dziala juz poprawnie.

Zasilka jeszcze troche pociagnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High Vdroop z zasady nie ma prawa działać, bo oznacza wysoki spadek napięcia. Low Vdroop oznacza niski spadek napięcia pod obciążeniem, a raczej dodatkowe podbicie V.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było zgłaszać do MSI :P. Ja im cały czas "truję tyłek" ;) jak coś wyłapię i to mi się właśnie podoba, że szybko reagują i nie mają w tyłku jak Foxconn. Jutro poproszę o pewien bajerek, który mi ułatwi życie i wielu osobom.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o koszyku czy zapince? Koszyki Lotes nie sa certyfikowane przez Intela :) Przynajmniej jeszcze do zeszlego miesiaca nie byly.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...