Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób flasha tak jak Kean Ci zaproponował i sprawdź czy poprawi się OC. Bawiłem się każdym oficjalnym biosem (pomijając najnowszy 1.7) i nie przypominam sobie żeby jakieś różnice były w kręceniu proca, jedynie wystąpił problem z pamięciami. Sposobem Keana nie uwalisz mobo, tylko w razie w zaopatrz się w wiadro prądu jakby zabrakło ;D To już jakieś fatum musiałoby na tobie ciążyć gdyby i tym razem płyta padła ;]

 

@Gregor1230

EIST = auto, ustawione x21 (gd65)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "fota"
Dołączona grafika
Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam jako takich wielkich obaw, biosy aktualizowałem od niepamiętnych czasów dopiero z msi wystąpił klops bo zachciało mi się go robić przez tego m-link-shita, zawsze robiłem z pod dosu i nie było problemów. odchodząc od temu to kiedyś załatwiłem sobie radeona 9800 przez wgranie biosa z którym działać niechciał ale karta na pci uratowała sytuację :D

 

dzięki Vinoo za odp na moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przez M-Flash'a uwaliłem sobie płytkę :/, od biosu 1.0 używałem tego "cuda" do aktualizacji, zawsze było OK. A dzisiaj zachciało mi się aktualizacji z 1.6 na 1.7, procedura flasha przebiegła bez problemów, odliczenie czasu do resetu komputera i po resecie płyta martwa :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przez M-Flash'a uwaliłem sobie płytkę :/, od biosu 1.0 używałem tego "cuda" do aktualizacji, zawsze było OK. A dzisiaj zachciało mi się aktualizacji z 1.6 na 1.7, procedura flasha przebiegła bez problemów, odliczenie czasu do resetu komputera i po resecie płyta martwa :/.

czyli przytrafiło ci się to samo co mi... msi powinno nam za to dawać gratis jakąś jeszcze gierke nie tylko call of ciualrez... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z posiadaczy ripjaws 1600mhz testował ver. 1.7 biosu? Tak jak na biosie 1.5, 1.6 i na tym nowym 1.7 nie udaje mi się puścić pamięci na def. 1600mhz przy bclk 200 i memory ratio 4... Po zatwierdzeniu ustawień dochodzi do ładowania windy i zwiecha ;/ W ogóle świra dostaje komp przy tym ratio, już chyba powyżej 150 bclk winda przestaje się uruchamiać. Ktoś ma podobny problem?

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki poradnik? Masz raptem 5 opcji do ustawienia ;)

Ok, zatem jakie z defaulta powinienem przestawić ? Zmieniając BCK, jak dobrać poszczególne napięcia ?

Czy pamięć podkręcać także ?

W szczególności jakie powinny mieć wartości:

 

Green Power: CPU Phase Control

Cell Menu: Intel EIST, Intel C-STATE, Execute Bit Support, C1E Support, Overspeed Protection, QPI Ratio,

ClockGen Tuner (CPU Amplitude Control, PCI EXpress Amplitude Control),

Adjust PCI-E Frequency ?

Rozumiem, że Intel Turbo Boost, OC Genie, Spread Spectrum powinno być wyłączone ?

Vdroop Control na Low ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej zaodrze244 pytał się jak ustawiać napięcia... a opis opcji z biosa znajdziesz bez problemu na googlach

Większość pytań i odpowiedzi na tym forum można by znaleźć na googlach.

Chciałbym wiedzieć jak należy je ustawić przy podkręcaniu, a nie ich opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie sprawdzalem na ktorym z BIOSow lepiej lata cep (wczesniej tez dobrze mi wszystko dzialalo) ale polecam 1.7 (profile przynajmniej z poprzedniego bios'u sa zachowywane) :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos/Kuba TM - bios 1.7 wgrywaliście za pomocą m-flash, pod dosem, czy pod Windozą?

 

EDIT - pytam, bo do tej pory robiłem to pod biosem (m-flash), a RENMei uwalił płytę właśnie przez to narzędzie...

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos/Kuba TM - bios 1.7 wgrywaliście za pomocą m-flash, pod dosem, czy pod Windozą?

 

EDIT - pytam, bo do tej pory robiłem to pod biosem (m-flash), a RENMei uwalił płytę właśnie przez to narzędzie...

ja zawsze wszystie wgrywalem z biosu przez M-Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pytań i odpowiedzi na tym forum można by znaleźć na googlach.

Chciałbym wiedzieć jak należy je ustawić przy podkręcaniu, a nie ich opis.

Trochę wysiłku nie zaszkodzi, ale widzę, że leń jesteś więc:

eist, c1e, c-state, overspeed protection, spread spectrum - disabled (c-state po ustabilizowaniu procesora możesz włączyć, nie gwarantuje, że będzie stabilnie z tą opcją działał)

vdroop - low

cpu phase control - nie ma znaczenia czy na stałe działają wszystkie fazy, czy są dobierane do obciążenia

Execute Bit Support - to cholerstwo nie wiem od czego jest, nie znalazłem żadnego opisu, disabled czy enabled działa mi tak samo

qpi ratio - bodajże powyżej 200bclk powinno być ustawione na x16.

Pierrdoły od oc genie/base clock button możesz wyłączyć, natomiast o napięciach poczytaj sobie w temacie o i5

 

Wprawdzie nie sprawdzalem na ktorym z BIOSow lepiej lata cep (wczesniej tez dobrze mi wszystko dzialalo) ale polecam 1.7 (profile przynajmniej z poprzedniego bios'u sa zachowywane) icon_smile3.gif

Mój lata na każdym tak samo. Ze starszych biosów profile także są zapamiętywane. (z 1.4 na 1.7 i spowrotem na 1.4 profile zostały zachowane, jedynie nazwy, pod jakimi je zapisałem, nie były wyświetlane w 1.7)

 

Chaos/Kuba TM - bios 1.7 wgrywaliście za pomocą m-flash, pod dosem, czy pod Windozą?

 

EDIT - pytam, bo do tej pory robiłem to pod biosem (m-flash), a RENMei uwalił płytę właśnie przez to narzędzie...

M-flash'em nie jedna osoba już schrzaniła sobie mobo. Wklejałem wcześnie linki z forum msi, gdzie piszą ze m-flash uwala płyty. Dosem na pewno najbezpieczniej a zrobienie bootowalnego pena zajmuje dosłownie chwile. Sam już z 10 razy skorzystałem z m-flash'a i jeszcze nic się nie stało z mobo, ale lepiej dmuchać na zimne i przejść na dosa.. Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M-flash'em nie jedna osoba już schrzaniła sobie mobo. Wklejałem wcześnie linki z forum msi, gdzie piszą ze m-flash uwala płyty. Dosem na pewno najbezpieczniej a zrobienie bootowalnego pena zajmuje dosłownie chwile. Sam już z 10 razy skorzystałem z m-flash'a i jeszcze nic się nie stało z mobo, ale lepiej dmuchać na zimne i przejść na dosa..

imho Ci ktorym sie cos zjebalo popełnili jakis bład ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho Ci ktorym sie cos zjebalo popełnili jakis bład ..

Samo MSI przyznalo, ze M-flash jest wadliwy wiec nie wiem dlaczego tak ciezko uwierzyc w bledy w oprogramowaniu a tym samym z gory zakladac brak doswiadczenia uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo MSI przyznalo, ze M-flash jest wadliwy wiec nie wiem dlaczego tak ciezko uwierzyc w bledy w oprogramowaniu a tym samym z gory zakladac brak doswiadczenia uzytkownikow.

oj nie odbieraj tego tak doslownie.. nie mialem zamiaru nikogo obrazac. Aczkolwiek niedoswiadczenie uzytkownikow jest czesto problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem - w m-flash ciężko coś popsuć :) Ja wgram 1.7 przez bootowalnego pena, wolę nie ryzykować :) (choć do tej pory robiłem kilka up i downgrade-ów bez problemu). Szkoda byloby teraz być bez kompa przez 3tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...