Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem w windowsem 7 i msi. polega on na tym że przy podkręconym procku po wybraniu uśpienia (zamiast zamknij system) komp nie wstaje, tzn włącza się ale się zwiesza - ekran pozostaje czarny. przy nie podkręconym procku nie ma problemu. spotkaliście się z czymś takim?? w biosie mam ustawiony tryb S3.

 

na poprzedniej platformie c2d przy podkręconym procku nie było takich jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w windowsem 7 i msi. polega on na tym że przy podkręconym procku po wybraniu uśpienia (zamiast zamknij system) komp nie wstaje, tzn włącza się ale się zwiesza - ekran pozostaje czarny. przy nie podkręconym procku nie ma problemu. spotkaliście się z czymś takim?? w biosie mam ustawiony tryb S3.

 

na poprzedniej platformie c2d przy podkręconym procku nie było takich jaj.

spróbuje delikatnie obniżyć takty

 

u mnie probemy występują często takze bez oc (ale na innej płycie). Z USB też mam problemy po wzbudzeniu nie zawsze sie dobrze wykrywa.

 

Na większości komputerów bez problemów @ 4GHz +

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w windowsem 7 i msi. polega on na tym że przy podkręconym procku po wybraniu uśpienia (zamiast zamknij system) komp nie wstaje, tzn włącza się ale się zwiesza - ekran pozostaje czarny. przy nie podkręconym procku nie ma problemu. spotkaliście się z czymś takim?? w biosie mam ustawiony tryb S3.

 

na poprzedniej platformie c2d przy podkręconym procku nie było takich jaj.

Klawiature masz na usb czy ps/2? z usb bywaja problemy takie jak twoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawe i myszke mam usb ale kliknięcie jednym z nich wzbudza kompa ale niestety nie skutecznie..., ale myśle że tutaj problem bardziej leży po stronie płyty, może jak wgram najnowszego biosa to coś się polepszy.

 

obecnie procka mam podkręconego na 3800 200x19, na 3900 195x20 niestety nie udało mi się go ustabilizować. na 3800 przechodzi mi 50 pętli linxa ale napięcia narazie mam dość wysokie bo 1,376 i 1,309 ale schodze powoli w dół :)

 

EDIT: z obniżania napięcia nici jak narazie to tylko przy ww. cep jest stabilny w linxie, teraz przyszedł czas na prima :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowych biosach zaczelo cos juz na 7-7-7 banglac na memkach

jak na razie jestem w stanie zrobic max 850mhz 7-7-7... a te kostki potrafia kolo 1000

nie jest zle z tymi update'ami od MSI biorąc pod uwage ze na wczesniejszych biosach przestawienie timingow na 7-7-7 powodowalo u mnie brak bootu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Złożyłem nowy komputer (MSI GD-65 + i5 750) i nie działa mi internet. Czy na tej płycie głównej trzeba coś w biosie przestawiać? Bo wykrywa że sieć niezidentyfikowana zarówno na Windows 7 jak i XP. Na starym kompie internet (z kablówki Vectra) działa normalnie więc to chyba coś ze sprzętem... Zauważyłem tylko że dwie sieci w biosie są włączone, system je wykrywa ale nie może się połączyć. Wie ktoś może w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy komputer (MSI GD-65 + i5 750) i nie działa mi internet.

Kiedyś kablówki przypisywały działanie modemu kablowego do adresu MAC karty sieciowej kompa, że niby jeden konkretny komp możesz podłączyć - no chyba, że masz router, to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Jak włączyć wszystkie rdzenie [obecnie mam 1 z HT] bo w opcjach biosu do wybrania jest ALL, 1, 2 a gdzie 4 ?

2. Czy temp po 10min Linx ~ 76 [1rdzeń 2 wątki] to dużo bo nie wiem czy moje prowizoryczne mocowanie dobrze dociska proca [zrobiłem pętelki z opasek plastikowych za które zaczepiłem Ninje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Jak włączyć wszystkie rdzenie [obecnie mam 1 z HT] bo w opcjach biosu do wybrania jest ALL, 1, 2 a gdzie 4 ?

2. Czy temp po 10min Linx ~ 76 [1rdzeń 2 wątki] to dużo bo nie wiem czy moje prowizoryczne mocowanie dobrze dociska proca [zrobiłem pętelki z opasek plastikowych za które zaczepiłem Ninje]

1. ALL = Wszystkie :damage_wall: (zeby widziec 8 musisz wlaczyc HT)

2. mocowanie pro ;] przy jakich ustawieniach te 76*

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Już wiem że muszę zrobić jednak reinstall windy żeby wykrywało poprawnie wszystkie rdzenie

2. 76 było na deff a co lepsza to w idle mam teraz 60-65 , coś mi mówi że jednak trzeba będzie zamówić nowe chłodzonko ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ale z drugiej strony to cały jest dość ciepły czyli odprowadza jednak te ciepełko ale chyba jednak niecałe :/ już więcej nie docisnę bo zapinka nie pozwala :D więc zostaje kupno nowego chłodziwa ale z tym będę musiał się wstrzymać bo obecnie brak kasy. W tej chwili jest ~37* [2600mhz 1rdzeń z HT bez turbo] i na razie to musi wystarczyć, eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy temp po 10min Linx ~ 76 [1rdzeń 2 wątki] to dużo bo nie wiem czy moje prowizoryczne mocowanie dobrze dociska proca [zrobiłem pętelki z opasek plastikowych za które zaczepiłem Ninje]

wystarczy że sobie coś takiego zakupisz Scythe 775/1156/1366 clip type 4WAY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, czy też tak macie, że instalujecie sterowniki do mobo od MSI (w zasadzie zawierają one inf intel-a) np najnowsze 9.1.1.1025, datowane na 08-01-2010 to w menadżerze urządzeń macie takie cyrki jak na moim załączonym obrazku ? Obojętnie jakie zainstaluje to mi zawsze pokazuje datę 2006-06-21 a wersję driver-ów 6.1.7600.16385 (7600 to podejrzewam build win7 i to są sterowniki z win7).

post-112033-1266943223_thumb.jpg

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia odnosnie jakosci wykonania zapinki socketu, nie jest ona rowna na calej powierzchni. Wystepuja pewne wybrzuszenia, zwlaszcza na rogach.

 

Przykladajach plaski przedmiot wywnioskowalem, ze te wybrzuszenia leza w plaszczyznie powierzchni procesora, a moze nawet troche powyzej... W zaleznosci od egzemplarza moze to miec wiekszy lub mniejszy, negatywny wplyw na jakosc docisku coolera, zwlaszcza tych o duzych podstawach.

 

W moim przypadku musialem uzyc nieadekwatnie duzej sily, zeby Prison przylegal jak nalezy, w pewnym miejsu jego spod nawet sie zarysowal.

 

Na razie jest jak jest, ale pomysl ze szlifowaniem IHS bede musial porzucic :/

 

Dolaczam zdjecia, widac o ktore obszary mi chodzi.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Colin_MC

 

Taaaa, a ja jestem chińczyk :E

 

Po pierwsze: przy BCLK 205MHz nigdy nie osiągniesz takiego taktowania pamięci na Core i5 750 (bo max mnożnik pamięci to 10), co najwyżej 2050MHz.

Po drugie: BCLK na zrzucie z CPU-Z i EVERESTA się nie zgadza.

Po trzecie: BCLK na poziomie 316MHz jest przeogromne, max jaki widziałem na HWBOT to 260MHz

 

Więc proszę cię, przestań wypisywać takie cuda :].

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, czy też tak macie, że instalujecie sterowniki do mobo od MSI (w zasadzie zawierają one inf intel-a) np najnowsze 9.1.1.1025, datowane na 08-01-2010 to w menadżerze urządzeń macie takie cyrki jak na moim załączonym obrazku ? Obojętnie jakie zainstaluje to mi zawsze pokazuje datę 2006-06-21 a wersję driver-ów 6.1.7600.16385 (7600 to podejrzewam build win7 i to są sterowniki z win7).

 

U mnie są stery z dnia: 28-10-2009 wersja 9.1.1.1022.

Instalowałem drivery ze strony Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RENMEi.

Specjalnie dałem na koniec wypowiedzi emotikonkę. Będę wypisywał co chcę :P Myślałem, że to z dystansem koledzy przyjmą, widać się myliłem...

To był jakiś bug Everesta, którego odpalilem zaraz po starcie 7mki. A Ty robisz dochodzenia całe. Przecież wystarczy powiedzieć, że G.Skill Eco 1600 nie pójdzie na 2500, u mnie to tak naprawdę nie chcą iść na 2000MHz ;)

 

P.S. Jakbym chciał by to wyglądało wiarygodnie, to albo bym na przykład nie odpalał CPU-Z (a specjalnie to zrobiłem by nie było niejasności), albo bym pewnie "koloryzował" w Paincie.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam error'a :( Za pomocą Live Update dokonałem aktualizacji BIOS'u z 1.5 na 1.7 (komp po prawie jakimkolwiek OC był niestabilny). Wydawało się, ze wszystko przebiegło bez problemu, ale po restarcie kompa nie chce się wczytać Windows: zawiesza się, Windows sie niby wczytuje, ale nie znika ekran wczytywania, na ekranie wczytywania pojawiają sie bugi graficzne lub najzwyczajniej wyskakuje BSOD. Najlepsze jest jednak to, że jak uruchomię kompa w trybie awaryjnym, a potem ponownie spróbuje normalnie uruchomić winde, nie ma żadnych problemów, wszystko wczytuje się normalnie i działa bezproblemowo.

 

Nie mam pojęcia, czy ujebałem płytę główną czy coś się skopało w plikach Windowsa (jeśli tak to jakim cudem?)

 

EDIT:

 

No i mi PCI-E działa z prędkoscią x8. Przeleciałem caly BIOS, ale chyba jestem slepy, bo nigdzie nie widziałem tam opcji odnośnie ustawiania prędkości szyny PCI-E

Edytowane przez darkghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita moj komp

intel core i5 750

his radeon 5750 iceq+

samsung f3 500GB

pamiec ocz ddr3 1600 2x2GB

plyta msi p55-gd65

mam taki problem ze jak zainstalowalem win xp to po okolo dwuch dniach zaczol mi sie restetowac i pojawilo sie niebieskie okno , probowalem zainstalowac innego ale przy instalacji wyskakiwalo mi tez niebieskie okno ze system zostanie zamkniety zeby nic nie uszkodzic. myslalem ze to wina plytek cd wiec zainstalowalem win 7x64 ale po ok 3 dniach popjawialy sie komunikaty ze np ati control centre przestal dzialac i jezeli uruchmilem komopa to system tez sie nie wlacza i nie weim co moze byc przyczyna sprawdzalem dysk programem i pokazalo ze wszystkie sektory na dysku sa sprawne moze to wina pkyty

Z goty dzieki za odpowiedz :D a i chcialem dodac ze nic nie bylo podkrecane wszystkie ustawienia standardowe ani nie bylo aktualizacji biosu

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bylejaki357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy próbował ktoś z powodzeniem gd65 obsadzić 4 kościami pamięci np takimi : A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC - oczywiście pamięci mają pracować na swojej nominalnej prędkości 2000.

 

czy jest to w ogóle realne, czy obsadzone oba banki pamięci = zapomnij o 200mhz na szynie i 2000 dla ramu??

 

zastanawiam się nad dokupieniem sobie 4gb ramu ale nie wiem czy będzie to działać? gdyby adata nie pakowała ich tak że po otwarciu opakowanie nadaje się do wyrzucenia to bym pożyczył w sklepie i sobie potestował...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...