Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

@fenir - dzięki za info. Jakoś jednak nie wydaje mi się, by mój I5 nagle mógł mieć większy potencjał O/C (4GHz i kropka).

 

@Kai28

1. Jak dla mnie żaden element tej płyty nie przegrzewa się

2. U mnie od początku proc działa na 4GHz, niekorzystnych objawów nie zaobserwowałem. 6faz może wystarczać, nie ilość się liczy a jakość.

3. Drogo masz tą płytę w swoim sklepie trzeba przyznać. IMO szkoda dopłacać mając "tylko" I5 750.

4. Komplikacji nie będzie. Ramy np. GSkill Eco

5. Ja nie mam takiej sytuacji

6. Hmm - raczej nie, musiałbyś mieć chyba naprawdę jakiegoś starego rzęcha, bez podstawowych (od paru lat) kabli zasilających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt

I5

p55-gd65

XPG X-Series 2 x 2GB DDR3 2000mhz

Po włożeniu do 1 i 3 slotu kości z poziomu biosu wszystko gra. Komp widzi pamięci w Dualu 4gb. Zamontowany w biosie cpu-z widzi również wszystko poprawnie.

Niestety po uruchomieniu sytemu (Win7 x64 lub xp x32) komp już rozpoznaje tylko 1.99gb. By było śmieszne system mówi o tym, że zainstalowałem 4gb natomiast on ma do dyspozycji 1.99gb. W monitorze zasobów również widać 4gb tyle tylko, że ponad 2gb jest zarezerwowane na (oznaczone kolorem szarym) "pamięć fizyczna sprzętowa zarezerwowana dla systemu BIOS".

Cpu_z z poziomu windowsa również rozpoznaje poprawnie kości.

Próbowałem wszystkiego co mi przychodzi do głowy-

-zmiany biosu na najnowsze i te starsze

-instalacja w 2-4 slocie(nie przynosi skutku bo system nie wstaje)

- zmiana timingów, napięcia i mhz moich ramów. Niestety ale nic im nie odpowiada smilies/smile.gif

Kości nie są walnięte. Jedna lub druga w pojedynkę normalnie działa również zamontowane w slocie 1 i 2 działają poprawnie w singlu jako 4gb.

Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co powiecie o płycie MSI P55-CD53 opłaca się ją kupić?? Nie chce robić SLI ani CrossFireX. Interesuje mnie czy podkręci się na tym procesor no może tak do 3.8 i resztę komponentów. Macie wiedzę na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to proszę podaj więcej informacji.

W przedziale jakich wartości ono spada, jaka wersja bios i co najważniejsze jak ustawione masz wartości via bios ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Msi global pojawił się bios wersja 1.9. Podobno jeden z lepszych biosów do naszej płytki P55-GD65.

 

a wnosisz to na podstawie czego? Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wie ktoś jak tę fantasyczną płytę skonfigurować żeby po OC w idle napięcie dla CPU obniżała ?

mi się skończyły pomysły i brak mi już nerwów, pierwszy raz mam kompa nie podkręconego, tak być przecież nie może...

nie lubię jechać cały czas na pełnym napięciu, wiedząc tym bardziej, że nawet płyty za 200zł oferują bardziej zaawansowaną konfigurację pod tym względem!

pisać śmiało i wylewnie chłopaki ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić jaka jest różnica pomiędzy płytami P55A-GD65 oraz P55A-GD55? Z tego co wyczytałem w specyfikacji różnią się ilością portów USB oraz PCI-Ex1 ale pewnie są jeszcze jakieś inne bardziej znaczące różnice. Płytkę planuję pod proca I5-750.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wie ktoś jak tę fantasyczną płytę skonfigurować żeby po OC w idle napięcie dla CPU obniżała ?

mi się skończyły pomysły i brak mi już nerwów, pierwszy raz mam kompa nie podkręconego, tak być przecież nie może...

nie lubię jechać cały czas na pełnym napięciu, wiedząc tym bardziej, że nawet płyty za 200zł oferują bardziej zaawansowaną konfigurację pod tym względem!

pisać śmiało i wylewnie chłopaki ;)

 

Sory ze tak dlugo nie odpowiadalem, ale jakos mi umknelo, ze cos pisalem w tym temacie :) Proca mam podkreconego caly czas tak jak w podpisie, a w momencie gdy nie jest wykorzystywany napiecie i czestotliswosc spadaja do wartosci nastepujacych:

 

Mnoznik spada na x9, czestotliwosc finalna 1800Mhz, a napiecie chyba zostaje to samo czyli 1.26v. Teraz dopiero sprawdzilem i napiecie rzeczywiscie sie nie zmienia... jedynie w przedziale 1.25-1.28. Moze tego vdropa trzeba wlaczyc intelowskiego zeby spadalo na jakas nizsza wartosc... Ja to mam wylaczone ,zeby w podczas obciazenia napiecie nie spadalo ponizej wartosci ustawionej w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić jaka jest różnica pomiędzy płytami P55A-GD65 oraz P55A-GD55? Z tego co wyczytałem w specyfikacji różnią się ilością portów USB oraz PCI-Ex1 ale pewnie są jeszcze jakieś inne bardziej znaczące różnice.

 

Największą różnicą jest sekcja zasilania - GD55 ma ją słabszą (5 faz) + mniejszy radiator, natomiast GD65 ma ją wprost z P55-GD65 (albo raczej z P55-GD65 USB3, której w sklepach na razie nie ma), konkretnie 10 faz. Z tego co widzę różnica w cenie niewielka, więc wybór jest prosty.

 

Mała uwaga - miałem tę płytę na testach i z najnowszym biosem beta płyta nie wyłączała wentylatorów po przejściu w stan uśpienia, z tego co mi wiadomo na najnowszym oficjalnym biosie też tak jest.

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze połączenie GD65 z Noctua NH-D14 oprócz Colina? Szukam pamięci nie wyższych niż 41-42mm z radiatorem, by się zmieściły pod tego pustaka. Chciałem kupić G.Skille Eco oraz A-Data 2000x ale nigdzie ich dostać nie mogę, co jeszcze by się zmieściło i było dobre. Cena nie gra roli maja być wydajne, dobre i kompatybilne z płyta. Oczywiście będzie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś tego biosa 1.9 ?

 

Ja wgralem... na razie zadnych problemow nie uswiadczylem. Troszke mi sie przepustowosc pamieci zwiekszyla (o 200MB), ale jeszcze nic nie testowalem pod katem OC, bo nie mialem zbytnio czasu. Mialem z nim tylko jeden maly problem. Otoz profile OC z 1.7 nie dzialaly. Musialem wszystko od nowa ustawiac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze połączenie GD65 z Noctua NH-D14 oprócz Colina? Szukam pamięci nie wyższych niż 41-42mm z radiatorem, by się zmieściły pod tego pustaka. Chciałem kupić G.Skille Eco oraz A-Data 2000x ale nigdzie ich dostać nie mogę, co jeszcze by się zmieściło i było dobre. Cena nie gra roli maja być wydajne, dobre i kompatybilne z płyta. Oczywiście będzie OC.

 

ja mam gd65 + nh-d14 ale z adatami i mi pasuje ;) poszukaj czegoś w www.ddr2.pl

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już kupę testów i opinii na temat różnych płyt pod P55 i możliwe że kupię MSI P55-GD80. Do 600zł nie znajdę chyba nic lepszego? Z tego co przeczytałem w testach kiepsko prowadzi/prowadziła ona pamięci, czy w przeciągu pół roku od tych testów poprawiło się "znacząco" OC RAMu? Nie będę żałował jak obsadzę na niej Xeona X3440 zamiast Core i5 750/760?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gd65 + nh-d14 ale z adatami i mi pasuje ;) poszukaj czegoś w www.ddr2.pl

 

Nie znam tego sklepu i nic o nich znaleźć nie mogę konkretnego, jednak na 1 rzut oka odstraszają niepełnymi danymi kontrahenta lub nawet ich brakiem, oraz co najbardziej niepokoi, towar wysyłają tylko po wcześniejszym przelewie na ich konto, w ciemno nie wyśle.

 

Zamówiłem G.Skille Cl8, różnicy dużej w wydajności chyba nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już kupę testów i opinii na temat różnych płyt pod P55 i możliwe że kupię MSI P55-GD80. Do 600zł nie znajdę chyba nic lepszego? Z tego co przeczytałem w testach kiepsko prowadzi/prowadziła ona pamięci, czy w przeciągu pół roku od tych testów poprawiło się "znacząco" OC RAMu? Nie będę żałował jak obsadzę na niej Xeona X3440 zamiast Core i5 750/760?

 

Imho szkoda kasy, jak chcesz MSI, to bierz GD65 i bedziesz zadowolony. Uzywalem GD65/GD80/GD85 i najlepiej z nich wszystkich dzialala wlasnie najtansza. Na nowych biosach plyta sprawuje sie calkiem fajnie, nie ma problemow z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki temu forum dokonałem wyboru przy modernizacji komputera

 

płyta główna --MSI P55-GD65 bios 1.9

 

procesor -- i7 875k

 

pamięci -- G.Skill DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz Dual Eco CL7

 

W zasadzie jest ok pamięci ustawiają sie na 1333/1.5v ,po włączeniu XMP

na 1600/1,35 czyli prawidłowo.

Jak włączę testy to w trybie XMP po kilku min.zawiesza komputer, co zrobić

aby pamięci pracowały w trybie 1600

Jak odblokować w biosie zmiane napięć procesora i ramu

Przyznaję że w OC jestem niemowlęciem ale fanem podkręcania na 100%

Edytowane przez Krisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...