Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, ze zmiana zasilania nic Ci nie da - masz taki okaz proca jaki masz i raczej w nim jest problem.

 

Hm... No jeśli zasilacz ma wahania napięcia, to by wiele tłumaczyło... Zwłaszcza, że Modecom Premium to Feel III z inną nazwą. Jak jest możliwość sprawdzenia komputera na jakimś innym zasilaczu - skorzystaj.

 

zależy też jaką masz grafikę, ale ja do i5 750 bez conajmniej 650W bym nie podchodził do @

 

Ja miałem Core i5 750@3,8GHz 1,3V i HD4870X2 na Szefie 550W GPS... Pewnie z Furmark+Linx by nie dał rady, ale w grach nie było żadnego problemu. Wbrew pozorom ten procesor nie pobiera dużo mocy, gorzej z Core i7, które ma HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to radek 4850. Mazliwe ze to wina zasilacza. Przykladowo ustawie w biosie 1,338 to w low droop dobija mi napiecie do 1,4v i reset sie robi. To jest normalne przy low droop? Jak jest u was? Postaram sie porzyczyc inny zasilacz i sprawdzic i jak cos to bym kupil ten Tagan TG680 U33II 680W. Powiedzcie mi czy taki zasilacz udzwignie przykladowo 2 mocne grafiki typu 5870? Pytam teoretycznie bo nie wiem co jest w stanie chodzic na 680W. Chyba ze macie jakies inne propozycje co do zasilacza. Patrzylem tez na zasilacze OCZ i cena jest podobna ale jakos tagan wydaje misie bardziej prestiżowa marka i pewniejsza.

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam ze zakladam nowy temat ale napisalem w odpowiednim dziale wczesniej lecz tam te tematy poumierały a ostatnie wypowiedzi nie otrzymaly odpowiedzi dlatego pisze nowy zapobiegawczo

 

 

witam jestem posiadaczem mobo Gigabyte GA-P55A-UD3 ,chcialem kupic msi gd65 ale pseudo kolega doradzil mi zakup wlasnie tej mobo, tak tez zrobilem ostatnio czytalem o niej troszke i ludzie pisza ze sa klopoty z podkrecaniem tej mobo ze jego max stabilny bclk to 170 ktos powiedzial ze po aktualizacji biosa mozna juz spokojnie wycisnac 210 ( link http://pcfoster.pl/artykul/test-plyt-glownych-dla-procesorow-intel-core-i5-oraz-i7/223-10.html ) , chcialem zapytac jak to jest bo niebawem chcialem podac kumplowi sprzet do podkrecenia poniewaz ja w tym temacie jestem conajmniej mierny , moj cfg mobo Gigabyte GA-P55A-UD3, proc i5-750, 4bg 1600 geil, HIS 5850

zeby nie zasmiecac forum chcialem zapytac o chlodzenie do tego procka i jakie powinienem miec max temp w stresie i idle, w tej chwili w idle mam ok 40-44 st dosc duzo a w stresie dochodzi do 70 przypomne ze procek jest wogole nie krecony obudowa antec 300 w mieszkaniu mam dosc goraco

prosze was o porade:

-przy wyborze chlodzenia na ten procek slyszalem duzo dobrego o mugenie rev b

inne btw na noctue szkoda mi siana

Zalman CNPS 10X EXTREME • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Zalman CNPS10X PERFORMA • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Zalman CNPS 10X FLEX • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

-info czego mam sie spodzewac przy podkrecaniu na ud3 mam nadzieje ze choc 4,0 wyciagnie

-info nt temperatur

 

bardzo prosze o rade i pomoc

dziekuje z gory

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alo alo, koledzy. Na płytce nie działają mi starsze grafy typu 8600GT. Nowsze raczej bez problemu - GTX 47, 5850. Tak jakby miało to do czynienia z PCIe 2.0

Czyżby stare grafy nie obsługiwały? A na marginesie wszystkie inne płyty łykają bez problemu te moje 8600GT - łącznie z MSI Xpower BigBang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzialaja zarowno stare 7300GT etc. jak i nowe 480, 5870 bla bla bla...

Za to padla X550 po zainstalowaniu sterow i ponownym uruchomieniu kompa :D ha ha (dodam, ze w innym kompie dzialala prawie 2 lata)

PS za to czasami jakies dziwne jazdy z 8GB ramu

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dobry zasilacz Tagan 680W i testowalem procesora. Nie ukrywam ze sie polepszyly troche moje proby. Najdluzej wytrzymal mi komputer jakos kolo 1 godzine i 20 min po czym wystapil reset. Nie udalo mi sie przejsc zadnego testu od poczatku do konca a w linx mialem ustawione na 500 powtorzen. Zauwarzylem tez ze moj procesor zle reaguje na wysoka temperature. Najdluzej wytrzymal wlasnie wtedy 1,2h gdy otwarlem okno w nocy i temperatura w stresie nie przekraczala 80C. Doradzcie w ktora strone isc teraz? Czy tu chodzi o temperatury czy taki juz procesor i nie uda sie na nim zrobic tych 4ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam kupić sobie jedną z płyt MSI i teraz nie wiem co wybrać - na oku mam P55-GD65, oraz H55-GD65 - co jest lepszym wyborem? Z zintegrowanej ( mam zamiar do tego kupić i3 ) grafiki nie mam zamiaru szczególnie korzystać, oczywiście mam zamiar podkręcać i to mocno ( ale bez ciekłego azotu czy chłodzenia wodą ;) ), kusi cena ( 100zł taniej ), ale nie wiem czy warto, czy H55-GD65 nie jest zbytnio zubożona ( sekcja zasilania ? )? Proszę o radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak wezmę P55 ;)

 

Na razie wybrałem:

Płyta: MSI P55-GD65

Procesor: Intel Core i3-530

Zasilacz ( już mam ): Chieftec 400W GPS-400AA-101A

 

Dysk, nagrywarkę i obudowę na razie mam ze starego kompa ( obudowę jeszcze zmienię, ale to przyszłość ), został do wyboru RAM i karta graficzna - co polecacie ?

 

Pamięć RAM mam na oku A-DATA Gaming 1600MHz CL9 ( 1.55V-1.75V ), lub jeszcze G.Skill ECO 1600MHz, ale te są droższe i trudniej dostępne.

 

Jeszcze karta graficzna - nie potrzebuję potwora za tysiąc złotych, na razie coś taniego do odpalenia nowszych gier, w przyszłości może coś lepszego, teraz jakieś 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dobry zasilacz Tagan 680W i testowalem procesora. Nie ukrywam ze sie polepszyly troche moje proby. Najdluzej wytrzymal mi komputer jakos kolo 1 godzine i 20 min po czym wystapil reset. Nie udalo mi sie przejsc zadnego testu od poczatku do konca a w linx mialem ustawione na 500 powtorzen. Zauwarzylem tez ze moj procesor zle reaguje na wysoka temperature. Najdluzej wytrzymal wlasnie wtedy 1,2h gdy otwarlem okno w nocy i temperatura w stresie nie przekraczala 80C. Doradzcie w ktora strone isc teraz? Czy tu chodzi o temperatury czy taki juz procesor i nie uda sie na nim zrobic tych 4ghz?

 

to może jeszcze raz po kolei. zacznij od wgrania biosa w wersji 1.7 i ustaw sobie napięcia tak ja mam (14 strona tematu) - proponuje ci je dlatego że są to dość wysokie wartości i na takich powinien ci procek śmigać. kolejna sprawa to pamięci bo coś mi się wydaje że to tutaj możesz tracisz stabilność (czy próbowałeś everestem odczytać spd pamięci wszystkie parametry i ręcznie je ustawić w biosie?? czy ustawiłeś na sztywno napięcie pamięci na 1.651V?.

 

w kwestii ustawień napięć cpu o których wspominałeś wcześniej to ja miałem te same efekty tzn jak dawałem wysokie napięcie to komp był jeszcze bardziej niestabilny niż na niższych V ale w tym było jedno zasadnicze ALE :P wszystko to działo mi się na starej wersji biosu, jak przeszedłem na wersję 1.7 wszystko przeszło jak ręką odjął i komp od tego czasu śmiga na 4ghz.

 

dodatkowo na szybkiego sprawdziłem temperatury w beznadziejnie wentylowanej budzie (tylko z tyłu jeden wentyl wyciągający) z wentylami na cpu ustawionymi na 900rpm mam też 80C w linxie :P ale komp działa stabilnie ;)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc jak mam zmienić ustawienia w Biosie płyty msi p55-gd65 tak aby działała poprawnie automatyczna regulacja obrotów PWM w wentylatorze zainstalowanym na mugenie 2 - wentylator z 4pin i PWN.

Obecnie bez obciażenia wentylator ma obroty 1400, a temp. CPU 32stopnie.

I drugie pytanie: czy miał ktos z was problemy z instalacja systemu z płyty bootowalnej? Cos nie chce mi pójść windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc jak mam zmienić ustawienia w Biosie płyty msi p55-gd65 tak aby działała poprawnie automatyczna regulacja obrotów PWM w wentylatorze zainstalowanym na mugenie 2 - wentylator z 4pin i PWN.

Obecnie bez obciażenia wentylator ma obroty 1400, a temp. CPU 32stopnie.

I drugie pytanie: czy miał ktos z was problemy z instalacja systemu z płyty bootowalnej? Cos nie chce mi pójść windows.

 

CPU Smart FAN Target odpowiada za sterowanie wentylem:

 

CPU Smart FAN Target -

The mainboard provides the Smart Fan function which can control the CPU fan speed

automatically depending on the current temperature to keep it with in a specific range.

You can enable a fan target value here. If the current CPU fan temperature reaches to

the target value, the smart fan function will be activated. It provides several sections to

speed up for cooling down automatically.

 

 

 

Co to znaczy problem z instalacją?? pewnie nie wybrałeś urządzenia bootującego - cdroma albo sata dvd (coś koło tego trzeba poszukać), teraz nie pamiętam ale chyba na poście biosa jak wcisniejsz F8 albo F12 to się pokaże bootmenu - lista urządzeń z który ma zrobić boota, wybierasz i startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 udalo mi sie wreszcie podkrecic do stabilnego 4ghz. Jeszcze zanim przeczytalem twoja wypowiedzzaczalem kombinowac z pamieciami. Wlasnie w nich byl problem. Dopiero gdy ich napiecie podnioslem na 1.673 komputer zrobil sie stabilny. Procesor tez ma wyrzsze napiecie ale nie pamietam juz jakie 1.363 o ile dobrze pamietam i cpu vtt czy jak to sie tam zwalo 1.318.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 udalo mi sie wreszcie podkrecic do stabilnego 4ghz. Jeszcze zanim przeczytalem twoja wypowiedzzaczalem kombinowac z pamieciami. Wlasnie w nich byl problem. Dopiero gdy ich napiecie podnioslem na 1.673 komputer zrobil sie stabilny. Procesor tez ma wyrzsze napiecie ale nie pamietam juz jakie 1.363 o ile dobrze pamietam i cpu vtt czy jak to sie tam zwalo 1.318.

 

no to super. jeszcze bym na twoim miejscu wgrał biosa 1.7 i spróbował obniżyć napięcie na procku, bo te pare V po przecinku ma duży wpły na obniżenie temperatur.

 

 

A jaką wartośc ustawić w CPU Smart FAN Target?

 

to już musisz sobie sam przetestować :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dłuższy czas info na interesujący mnie temat ale nic nie znalazłem.

Config jak w sygnaturce.

 

Wszystko chodzi stabilnie na 4ghz, ramy 1600Mhz 7-8-7-24. 500 linijek Linx.

C-state, Turbo boost wyłączone. Vdrop - LOW

IDLE:

Vcore - 1.226V bios, 1.248V miernik/HW monitor/cpu-z

VTT - 1.101V bios, 1.121V miernik

PLL - 1.810V bios

DRAMV - 1.45V, 1.443V miernik

STRESS:

Vcore 1.306V miernik, 1.300V cpu-z

VTT 1.126V miernik

 

Natomiast jeżeli chce dodatkowo włączyć C-State system jest całkowicie niestabilny, wisza sie juz na pasku wczytywania windowsa.

Dopiero podniesienie VTT na 1.255Vbios, 1.275V realne powoduje, że system jest stabilny przez kolejnych 500linijek LINX lub intel burn test.

Teraz pytanie czy to jest normalne i czy c-state powinno mieć wpływ na VTT. Max dopuszczalne VTT dla i5 przez inteala to 1.218V ( zalecane 1.155V )ostatnio jednak natrafiłem na informacje, ze intel wraz z procesorami i5-760 podniósł ta barierę do 1.4v, jaka jest w tym prawda, czy powinienem jednak zrezygnować z c-state i nie podbijać VTT powyżej 1.218V. Widzę, że wielu z was ustawia strasznie wysokie VTT, ale czy ktoś ma pewność, że przez to drastycznie nie dobija płyty i procesora?

 

Dodatkowe pytania:

1. Testował ktoś opcje Restore On AC Power Loss, standardowo jest OFF, jednak u mnie nie idzie tego wyłączyć, jak wyłączę kompa listwą i włączę ja ponownie komp się sam uruchamia, wymieniałem już PSU - to nie jego wina, rozmawiałem z supportem uważają, że tylko u mnie się to dzieje, w sumie to olewam jednak mi spokoju nie daje.

2. Ma ktoś podłączone wiatraki do sysfan1-2? chce wiedzieć czy odrazu się wam uruchamiają czy dopiero po dłuższej chwili od uruchomiania kompa.

Niechce płyty reklamować, bo już na nią 2 razy po 2mc czekałem, barciak miał podobne problemy ale się jej pozbył przechodząc na GB.

3. Czy jak podbijecie mnożnik dzięki EIST ustawionym na auto do 21x(750) lub 22x (760), znika wam opcja wyłączenia turbo boost, przez co jest on w windzie włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach wlasnie widac MSI P55A-GD65 z USB 3.0 i SATA III

MSI P55A-GD65 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Ktora najlepiej kupic? Wersje MOA, P55 czy P55A?? USB3.0 i Sata III nie biorac pod uwage.

Edytowane przez DonCorleone666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś różnica między moa a p55-gd65?? bo chyba inna płyta to jest ta p55A a między moa a gd65 nie ma żadnych różnic? Na twoim miejscu wybrałbym wersję P55-GD65 USB3, czyli dobrego i przede wszystkim sprawdzonego gd65. ta p55a ma za dużo nie wiadomych - niby jest sata3 i usb3 ale z instrukcji wynika że nie ma wsparcia SLI, jedynie crossfire, pomimo że na stronie niby piszą że wspiera SLI (ale kabla sli w zestawie nie ma), druga sprawa to sata3 i usb3 podejrzewam że jest jak w przypadku płyt gigabyta które nie mają mostka nf200, że po wyłączeniu usb 3 i/lub sata 3.0 zmniejszy się przepustowość pci-e z 16x na 8x a w przypadku sli to chyba będzie 8x/4x (ale tutaj się mogę mylić poprostu zgaduje). dlatego wszystko sprowadza się do tego że jeżeli nie potrzebujesz tych bajerów które moim skromnym zdaniem dopóki nie są zintegrowane w chipsecie to równie dobrze można sobie kupić kartę rozszerzeń w razie potrzeb i wsadzić takie usb3.0 w pci-e 1x i też będzie szybko działać. kończąc moje przynudzanie wracam do punktu wyjścia i brałbym gd65 z usb3.0.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że od paru dni mam płytę MSI P55A-GD65 i chciałbym sprostować, że w przeciwieństwie do innych, tańszych płyt, w tej konstrukcji za SATA III oraz USB 3.0 odpowiada osobny chip NEC-a, więc nie ma obaw o zmniejszenie przepustowości (szczegóły na stronie MSI P55A-GD65)

 

Niestety miałem duże problemy z ustawieniem RAID 5 na 3 dyskach Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ). Po włączeniu RAID w ustawieniach BIOSu komputer zaczynał się resetować przy wczytywaniu Win7. W końcu zmieniając podłączenie poszczególnych dysków do portów SATA udało się sytuację ustabilizować, ale transfery są dalekie od oczekiwań (wieczorem wrzucę test). Czy ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez mdfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w MSI GD80, G Skill ECO będą działać na swoich nominalnych ustawieniach czyli 1600 CL7 @ 1.35V gdy podkręcę BCLK do 200 ? Oraz czy da się te G Skille wrzucić na tej płycie na 2000MHZ, ponieważ w praktycznie wszystkich reckach, które czytałem jest napisane, że ramy jakoś wybitnie się nie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś pamiątki A-Data DDR3 Plus Series 1600+MHz CL8 BOX Radiator na MSI P55-GD65? Nie znajdują się w QVL i zastnawiam się, czy warto je kupować do tej płyty? Nie powinno być problemów? Seria "Gaming" na liście już jest, ale one - jak wynika z testów - gorzej się podkrecają.

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...