Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie skłądałem zestaw na msi p55-gd65 i xeon x3440, karta pci express i gdy załączam komputer, w ogóle klawiatura się nie załącza ani obraz na monitorze. Podpiąłem wszystko poprawnie, próbowałem procesor 4 i 8 pinowym zasilaniem i nic. Czy ktoś wie, czy tą płytę się jakoś ustawia, i czy jak ona przyszła nowa to jest na niej najnowszy bios, bo na stronie wyczytałem, że dopiero bios 1.3 obsługuje tego xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście dopiero BIOS od wersji 1.4 obsługuje Xeon-a, co do BIOSu zainstalowanego, zależy od serii którą kupiłeś, ale raczej się nie zdarza, żeby był najnowszy BIOS wgrany.

Tutaj ściągniesz najnowszy BIOS do tej płyty MSI Polska – Komputery AIO, notebooki, netbooki, płyty główne, karty graficzne i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy coś dodatkowo w biosie się ustawia, żeby dysk po podłączeniu do e-sata od razu był wykrywany, bo podłączałem dysk do e-sata i nie jest od razu wykrywany.

 

I jeszcze jedno może ktoś ma, mógłby polecić preferowane ustawienia w biosie do tej płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal mam problem z tą płytą główną, podobny jak tutaj gość opisuje G.Skill ECO + MSI P55-GD65 Problem - techPowerUp! Forums , już wymieniałem pamięci z goodramów na corsarze xms3 i nadal są te problemy, sypie bsodami cały czas, o co chodzi, bios od początku był 1.10b4 więc jest to raczej najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podkręcałem sobie procka i doszedłem do 4300mhz 205x21 i na tym się kończy bo ogranicza mnie te całe fsb, da się jakoś więcej wyciągnąć, z 220mhz może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem czas by pobawić się sprzętem, który kupiłem już 7 miesięcy temu :) . Udało mi się uzyskać bclk na poziomie 215 MHz, przy mnożniku 12, i podbitym napięci VTT do 1,276 V, do uzyskania takiego bclk nie musiałem w ogóle podbijać napięcia procesora. 215 MHz to w sumie nic nadzwyczajnego, zwłaszcza jak się ma Xeona z max mnożnikiem 20. Chciałbym spróbować podciągnąć bclk wyżej, jednak już przy 216 MHz komp nie jest stabilny, próbowałem podbić napięcie VTT do 1,3, jednak bez skutku. I tu pojawia się problem, bo na Tom's Hardware czytałem, że maksymalne bezpieczne VTT dla Lynnfield'ów to 1,15 V. Jakie są Wasze obserwacje, można podbić VTT wyżej niż 1,3 V ? Gdy próbnie włączyłem OC Gene płyta wyciągnęła bclk 210 MHz z mnożniku 17, ale napięcia podbiła mi do 1,4 V dla VTT i 1,3 V dla CPU. Co ciekawe każde włączenie OC Gene daje inny rezultat w podkręcaniu. PLL podbiłem do 1,9 V. PCH chyba nie ma sensu podbijać, a może się mylę? Sprzęt z podpisu gdyby ktoś nie zauważył :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi diodami na sekcji zasilania (active phase switching)? Wiem, ze im wiecej sie swieci gdy jest wieksze obciazenie. Do tej pory mialem radeona 5870 i palily mi sie dwie gdy system nie byl obciazony (na pulpicie). Po zmianie grafiki na geforce 670 gtx pala mi sie wszystkie diody nawet gdy system jest nie obciazony. Moja plyta to: Msi P55-GD65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...