Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Wypada założyć zbiorczy temat o płytach od MSI na P55.

Na tle niewielkiej jak na tę chwilę konkurencji wyglądają dość atrakcyjnie.

Tutaj troszkę o najwyższym modelu, i jeszcze tutaj mała recenzja GD65, oraz tu można coś poczytać.

 

poglądowe zdjęcie MSI P55-GD65

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak pusto w tym temacie?

 

Rozważam wymianę swojego cavemanowego zestawu na coś co sprawdzi się w renderowaniu grafiki 3d a także obliczeniach mes (no i oczywiście żeby w trakcie jednego czy drugiego dało się nadal w miare komfortowo używać www/komunikatora) - myślę że I7 860 sprawdziłby się w tym dobrze w połączeniu z płytą GD65.

Jaki ram (2x2gb) byście do niej polecili? Procesor planuje podkręcać ale umiarkowanie - do w pełni stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

na Gskillach duże takty osiągniesz z łatwością.

 

Jeśli natomiast chodzi o najlepsze pamięci to muszą być na Elpidach Hyper - czyli np GoodRAM Pro 2000 (tylko zestawy Tripple) ale i OCZ blade.

 

Jednak wróćmy do samej płytki.

Ktoś ma pod ręką? Bo moja padła a potrzebuje pewnej rzeczy od niej :-/

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się może jak wygląda sytuacja z Ripjawsami 1333 CL7 i 1600 CL9?

Jak już co to na podobnych chipach są cl8/cl7 1600

 

na Gskillach duże takty osiągniesz z łatwością.

 

Jeśli natomiast chodzi o najlepsze pamięci to muszą być na Elpidach Hyper - czyli np GoodRAM Pro 2000 (tylko zestawy Tripple) ale i OCZ blade.

 

Jednak wróćmy do samej płytki.

Ktoś ma pod ręką? Bo moja padła a potrzebuje pewnej rzeczy od niej :-/

Na elpidach Hyper są gskill ps 2x2gb 2133/2200 cl8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze ktoś nie zauważył wielkiego banneru na głównej to powiem, że fajna ta promocja z gierą gratis!

Tak to ciekawa inicjatywa, ale prawdziwa promocja na MSI P55 to była w UK

 

techPowerUp! News MSI Offers 55% Launch-Day Discount on P55 Motherboards for UK

 

http://www.techpowerup.com/103084/MSI_Offe...rds_for_UK.html

 

porównywać promocji chyba nie muszę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem właśnie w tym terminie, ale niestety o promocji z grą nie wiedziałem :(

 

Pisałem w topic-u o i5, ale może ta kwestia dotyczy bardziej płyty głównej, a więc po krótkim o/c:

 

Miałem tak, że jak zmieniałem VTT na obojętnie jaką wartość (max 1.35V) to za każdym razem miałem zwis systemu, w trakcie ładowanie, na ekranie powitalnym lub w samym systemie. Nie był to BSOD tylko zwis. Podobnie miałem z pamięciami, ale się szybko okazało, że jak było nominalne napięcie, czyli 1.5V to wszystko było ok z pamięciami.

 

Jak wyłączałem C1E Support i EIST to mi zwisał system, jak załadowałem domyślne ustawienia, jeszcze raz C1E Support i EIST wyłączyłem, dodatkowo wyłączyłem Spectrum etc, zmniejszyłem dzielnik QPI na 16, to już nie zwisał system:) na ustawieniach 20x200. Jednak kolejną zagadką dla mnie jest to, że jak ustawie VCore np na 1.4 to przy obciążeniu zwiększa mi się do 1.424 (tak pokazuje cpuz) ? trzeba coś jeszcze wyłaczyć w biosie ? Dopiero jak ustawiłem na 1.35 to cpuz pod obciążeniem pokazuje 1.4. Może to jest błąd pomiarowy softu/czujnika ?

 

A to próbka o/c. W biosie dałem napięcie 1.326V, w cpuz pod obciążeniem skacze do 1.368, czyli podbija mi o 0.05V (ktoś wie dlaczego?):

 

post-112033-1254942547_thumb.jpg

 

Jak dla mnie wynik dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lukmek! To na pewno jest przez to. Szkoda, że google nie indeksował mi recenzji z frazpc, tylko mini recenzję na egieldzie.

 

Jeszcze jedno pytanie mam. Przy load-line calibration napięcie leci w dół pod obciążeniem, więc przy ustawieniu 1.4V tak naprawdę pod obciążeniem będziemy mieć mniej, więc jakie jest bezpieczne napięcie pod obciążeniem ? Gdyby to było np. 1.4V z load-line calibration włączonym to musiałbym ustawić napięcie ponad 1.4V.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lukmek! To na pewno jest przez to. Szkoda, że google nie indeksował mi recenzji z frazpc, tylko mini recenzję na egieldzie.

 

Jeszcze jedno pytanie mam. Przy load-line calibration napięcie leci w dół pod obciążeniem, więc przy ustawieniu 1.4V tak naprawdę pod obciążeniem będziemy mieć mniej, więc jakie jest bezpieczne napięcie pod obciążeniem ? Gdyby to było np. 1.4V z load-line calibration włączonym to musiałbym ustawić napięcie ponad 1.4V.

 

Zmniejsza, zwiększa. Zależnie od płyty, ale w twoim wypadku napewno zmniejszy. Zapewne będziesz musiał wówczas ustawić własnie ponad 1,4.

 

Co do zakupu to gdzie kupowałeś>? Może jeszcze możesz się upomnieć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko... jeszcze ram mam źle ustawiony bo na 2:8 nie chce działać, tylko na 2:6 lecę... a niby 1600 cl7

 

Edit: Prime 3h 20x203MHz 1,35V w windowsie... ram dalej 2:6...

 

Edit2: Ram w końcu normalnie ustawiony 1644 cl8 i 4100MHz 1,32V 9h prime

post-153772-1255121008_thumb.jpg

post-153772-1255172856_thumb.jpg

post-153772-1255213933_thumb.jpg

Edytowane przez matiz__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralem wlasnie MSI P55-GD65 jako podstawe dla mojego nowego kompa ale mam pytanko dotyczace czasu rozruchu. Ile uplywa czasu od wcisniecia przycisku power do paska windows ???

No ja wybrałem model MSI P55-cd53 chociaz planowalem właśnie GD65 lecz po zastanowieniu się stwierdziłem ze spokojnie mi starczy tańszy odpowiednik.

Co do czasu sam jestem ciekawy moja ostatnia płyta nie należała do najszybszych niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Prime 3h 20x203MHz 1,35V w windowsie... ram dalej 2:6...

 

Edit2: Ram w końcu normalnie ustawiony 1644 cl8 i 4100MHz 1,32V 9h prime

matiz prośba do Ciebie - mógłbyś mi zrobiś zdjęcie ze swoimi działającymi ustawieniami z BIOSu - Cell Menu przy zegarze 4GHz ? Chciałem wiedzieć co u siebie wyłączyć a co nie i jakie dać napięcia.

 

U siebie testuje tylko LinX-em oraz SuperPi - na Prime nie mam czasu.

 

Staram się podnieścć stabilnie zegar ale przy najmniejszych napięciach.

 

i5 - 3714MHz - 19x195,5MHz - Vcore 1,35V - Vtt 1,30V - DRAM 1,65V

post-174415-1255776694_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No płyta to ma niewiele wspólnego w czasem.

ok juz jestem w Polsce i mam podłączonego neta to wytłumaczę o co mi się rozchodziło z tym czasem.

Za starych czasów socket A kupiłem sobie asusa który miał problem z botem (kilka razy płyta sprawdzała jakie są zainstalowane napędy) i ten problem dotyczył tego modelu. Czytając wątek o P7P55 ktoś z użytkowników poruszył problem z migoczącymi diodami na płycie.

Kilka wybranych postów

Witam, mam pytanko do posiadaczy Asusa P7P55D. Jak długo włącza wam się komp po naciśnięciu Power do piknięcia głośnika systemowego lub pierwszego screena z zegarem zegarze itp.

Chodzi Ci o czas skakania czerwonych diodek po płycie? icon_wink3.gif U mnie trwa to więcej niż na innych zestawach, jakieś 10 sek.

A jednak bzdury pisze. Ze stoperem w ręku od włączenia do piknięcia 14s!!! Nie wydaje mi się to wcale długo bo miałem wcześniej Asusa i robił pewnie podobną diagnostykę przed uruchomieniem. Stąd moje odczucia że jest szybko

Stąd moje pytanie. Czy na MSI gd65 tez występuje problem z długim botem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...